Wikipedia:Glissando: wikimaraton wokół kobiet dźwięku

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
O wydarzeniu Propozycje haseł Rezultaty akcji Materiały dla początkujących

Wikimedia Polska, Magazyn Glissando i Biblioteka Publiczna m.st. Warszawy zapraszają na wspólne edytowanie haseł o kobietach w muzyce

maraton na żywo: Warszawa 1 czerwca godz. 13.00-16.00

W Wikipedii wciąż brakuje wielu biogramów encyklopedycznych kobiet związanych z muzyką – kompozytorek, artystek, wykonawczyń, muzykolożek, teoretyczek, techniczek, inżynierek i innych związanych z dźwiękiem. Wraz z muzycznym Magazynem "Glissando" i Biblioteką Publiczną m.st. Warszawy chcemy to zmienić! Bądźcie z nami w Warszawie 1 czerwca w godz. 13.00-16.00 w bibliotece przy ul. Koszykowej 26/28 i pomóżcie nam uzupełnić Wikipedię!

Spotkanie jest otwarte, zapraszamy zarówno osoby, które mają doświadczenie w pisaniu haseł, jak i te, które nigdy wcześniej nie zmieniły w Wikipedii nawet przecinka. Na miejscu nie tylko przeszkolimy Was, ale też będziemy służyć wszelką pomocą.

Na spotkaniu na żywo będą też na Was czekać drobne wiki-upominki. A wśród wszystkich osób, który podczas spotkania napiszą nowe hasła, rozlosujemy książkę Dariusza Jemielniaka Życie wirtualnych dzikich. Netnografia Wikipedii.

Spotkanie jest częścią serii spotkań rekrutacyjnych Magazynu "Glissando" oraz kontynuacją wikipediowej akcji Wikipedia:(Nie)znane kobiety Wikipedii.

Jak wziąć udział?

Dołącz do naszego wydarzenia na żywo

Przyjdź na spotkanie na żywo! Możesz po prostu przyjść w trakcie wydarzenia, bez żadnych zapisów. Ale będziemy mogli lepiej je zaplanować, jeśli nas uprzedzisz, wysyłając swoje imię i nazwisko lub nicka w Wikipedii na adres joanna.zablockaAtglissando.pl (uwaga, robiąc to akceptujesz politykę prywatności Glissando. Jeśli nie masz jeszcze konta w Wikipedii załóż je przed wydarzeniem. Zajmuje to jedynie minutkę. Nie jesteś z Warszawy? Możesz wziąć udział online!

Masz pytania? Zerknij na naszą stronę z Materiałami dla początkujących

Jeśli nie masz pewności, czy ta cała Wikipedia jest dla Ciebie, możesz na tej stronie dowiedzieć się nieco więcej o edytowaniu. Ale przypominamy - na spotkaniu naprawdę nie musisz wiedzieć niczego z góry :)

Napisz nowe hasło

Wybierz biogram z Listy propozycji lub inny, który uważasz za ważny. Nie martw się - podczas spotkania na żywo będziemy mieć dla Ciebie materiały źródłowe z informacjami, które pomogą Ci napisać hasło. I... zacznij pisać. Po napisaniu, możesz dodać hasło do listy rezultatów, to pomoże nam ocenić efekty akcji.