Wikipedia:Ilustracja miesiąca

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Ilustracja miesiąca.svg

Ta strona została założona przez wikipedystów, którzy chcą współpracować ze sobą przy ilustrowaniu artykułów. Praca nad hasłami będzie polegać na poprawianiu istniejących i dodawaniu nowych grafik do artykułów.

Co robimy

  1. Na początek wybierajmy raczej niezbyt duże kategorie - z dołu, zaznaczamy ile mają one artykułów i ile z nich wymaga zilustrowania.
  2. Wstawiamy szablon {{Commons}} lub {{Siostrzane projekty}} do odpowiedniej galerii w Commons, jeśli w Commons nie ma takiej galerii, tworzymy ją. Dotyczy to zarówno artykułów, jak i kategorii w Wikipedii.
  3. Wstawiamy grafiki do artykułów, dbając o ich układ oraz o to, by nimi nie zarzucić artykułu. Wybieramy najlepiej ilustrujące dane hasło. Jeżeli na commons są lepsze, podmieniamy je w artykule. W opisie edycji wpisz Przyłącz się do ilustracji miesiąca
  4. Na Commons w kategoriach i galeriach tworzymy linki interwiki do polskiej Wikipedii
  5. W galeriach opisujemy po polsku przy użyciu szablonu {{pl|po kresce opis po polsku}} grafiki, jeżeli nie ma opisu po polsku na stronie grafiki, także dodajemy go.

Uaktualnij szablon kooperacji

Ilustracja miesiąca

Aidlogo.png
Artykuły z kategorii Szlaki turystyczne są teraz ilustrowane w ramach ilustracji miesiąca.
Pomóż wybrać najlepsze grafiki do tych artykułów.

Oddaj swój głos na kolejną kategorię do zilustrowania

Jeżeli bierzesz udział w tym projekcie, wstaw na swoją stronę użytkownika szablon:

{{User projekt ilustracja miesiąca}}

Ilustracja miesiąca.svg Ten wikipedysta jest uczestnikiem Projektu Ilustracja miesiąca.


Dyskusja nad obecnie ilustrowanymi artykułami

Propozycje kategorii artykułów do zilustrowania

Tutaj głosujemy nad zgłaszanymi propozycjami kategorii artykułów do zilustrowania. Kategoria, której ilustrowanie poprze największa liczba użytkowników, będzie ilustrowana w następnym miesiącu. Nowe propozycje proszę zgłaszać na dole danej sekcji.

Wybieramy kategorie z dołu i wpisujemy ile jest artykułów w tej kategorii + szacunkowo ile z nich nie jest zilustrowanych. Przy pomocy popups można sprawdzić nie wchodząc na stronę artykułu, czy ma on grafikę.

Kategoria:Wyroby cukiernicze

93 artykuły w kategorii. Ok. połowa z nich nie posiada ilustracji. Miesiąc na zilustrowanie, dodanie linków do Commons i opisy w Commons powinien wystarczyć Przykuta 12:33, 25 kwi 2007 (CEST)

Jeżeli ktoś nie chce dodawać obrazków bo na przykład nie czuję sie na siłach to moze choć pomóc we wstawianiu interwiki. Obecnie z moich obserwacji wynika że większość teksów które mają interwiki posiadają obrazki - a często nie wiadomo jakie jest tłumaczenie danego hasła na angielski żeby dopasować interwiki i obrazek z en wiki. --Pmgpmg (dyskusja) 00:09, 13 maja 2007 (CEST)
Coś tu zamarło... W takim razie biorę aparat do przyszłej teściowej i daję sobie miesiąc na reszte ilustracji kura (dyskusja) 23:52, 26 maj 2008 (CEST)

Kategoria:Lasy

Puszcza Kurpiowska, Puszcza Sandomierska, Dżungla, Lasy bagienne bez obrazków? ABX - (O mnie dyskutuj) 11:22, 16 lip 2007 (CEST)

Kategoria:Szlaki turystyczne

Trasa Kórnicka, Szlaki kajakowe Warmii, Szlak Piastowski, Międzynarodowy Górski Szlak Przyjaźni Eisenach - Budapeszt bez obrazków? ABX - (O mnie dyskutuj) 11:22, 16 lip 2007 (CEST)

Myślę, że to dobry temat na wakacje. PS. Ile jeszcze te wyroby cukiernicze będą tu straszyć? Większość już jest zilustrowana. ‹ Dobromiła | odpowiedź › 11:46, 16 lip 2007 (CEST)
OK, bierzmy szlaki turystyczne. Przykuta 18:21, 16 lip 2007 (CEST)
Na commons potrzebna byłaby kategoria - pod commons:Category:Trails by country --Przykuta 22:39, 16 lip 2007 (CEST)
I co z tymi szlakami...? ;)) Niedługo minie druga rocznica... :( Zbyszek Zaremba (dyskusja) 21:38, 12 mar 2009 (CET)