Skrót: WP:KP

Wikipedia:Komitet powitalny

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

Wielu z nas poczuło się miło, będąc powitanym przez innego wikipedystę. Poświęć chwilę i zajmij się czasami powitaniem nowych użytkowników. Powitanie jest objawem naszej kultury, a tym możemy zachęcić wiele osób zajmujących się ciekawymi rzeczami do pozostania z nami na dłużej.

Pamiętaj, nowych trzeba zachęcać do współpracy, do prowadzenia naszego wspólnego projektu. Niektóre osoby czują się dużo lepiej, mogąc poczuć, że ktoś ich zauważył. Zobacz też Wikipedia:Prosimy nie gryźć nowicjuszy.

Po powitaniu użytkownika zastanów się, czy chcesz objąć go opieką jako jego przewodnik.


Jak powitać nowego wikipedystę

Wchodząc na stronę Specjalna:Log/newusers znajdujesz listę osób, które się ostatnio zarejestrowały. Niebieski link edycje informuje o tym, że użytkownik dokonał jakichś edycji. Warto wtedy prześledzić jakie to były edycje i odpowiednio sformułować powitanie, lub co niestety się często zdarza, użyć upomnienia.
A tak wygląda lista aktywnych nowicjuszy, dostępna z linku Specjalna:Wkład/newbies

Samorzutnie i bez żadnego przymusu (regulaminu itd.) część wikipedystów działa jako gospodarze naszej Wiki i rozpoczęła działalność mającą na celu zachęcenie jak największej liczby osób do pomocy w rozwoju encyklopedii. Ty również oprócz swego wkładu w rozwój Wiki możesz mieć wkład w liczbę osób rozwijających nasz projekt. Jeżeli witasz nowych użytkowników, dopisz się do tej listy.

Witać można na wiele sposobów. Możesz wpisać miłe indywidualne powitanie. Możesz skorzystać z gotowych rozwiązań poniżej. Zalecany jest podstawowy szablon {{Witam cię}}, gdyż kompleksowo ujmuje to, co jest potrzebne każdemu wikipedyście. Warto przejrzeć dorobek nowego wikipedysty i dopisać kilka uwag czy dokładniejszych porad pod szablonem. Zalecane jest szukanie nowych wikipedystów, którzy nie zostali przywitani w następujący sposób: wikipedyści, którzy dopiero dołączyli do komitetu powitalnego powinni sprawdzić ostatnie logi rejestrowania 2–3 dni wstecz. Osoby, które witają nowych wikipedystów w miarę systematycznie, powinny sprawdzać logi do ostatniej witajki. Osoby, które witają nowych od czasu do czasu, również powinny sprawdzać logi 2–3 dni wstecz. Taki system witania pozwoli przywitać znacznie więcej osób (może nawet wszystkie), które zasługują na otrzymanie szablonu witaj.

Czerwone linki w ostatnich zmianach

Jeżeli chcesz aktywnie uczestniczyć w powitaniach, korzystaj ze specjalnej strony Ostatnie zmiany, aby wyszukiwać czerwone linki dyskusji wikipedystów.

Wyszukiwanie poprzez newusers

Zerknij też na Specjalna:Log/newusers Przed powitaniem sprawdzaj czy mają min. 1 edycję – na powyższej stronie link edycja podświetlony jest wtedy na niebiesko. Sprawdzanie wkładu nowych użytkowników jest ważne, aby ewentualnie na początek udzielić im porad czy konkretnej pomocy. Czasami też może być to wandal, któremu zamiast powitania należy wstawić jeden z szablonów typu test.

Uwaga Aktywnych nowicjuszy znajdziesz na stronie: Specjalna:Wkład/newbies.

Szablon Witam cię

Szablon utworzony w czerwcu 2009 i pozwalający w dużo większym stopniu niż poprzednie dopisywać własną treść powitania. Ma formę normalnego tekstu z maksymalnym ograniczeniem linków, natomiast z przodu jest miejsce na uwagi lub powitanie, wstawione przez witającego.

Szablon Witaj

Pierwszy szablon jaki został stworzony do witania nowicjuszy. Na początku zaleca się wstawiać uwagi do wikipedysty, a na końcu podpisać.

Szablon Witaj4 i Witaj5

W styczniu 2008 pojawił się nowy szablon {{Witaj4}}, którym warto się zainteresować – gdyż skupia się na najważniejszych zasadach Wikipedii i jednocześnie nie zalewa nowego redaktora masą linków.
W lutym 2008 opublikowany został nowy szablon {{Witaj5}}, nieco obszerniejszy od poprzedniego i też warty zainteresowania.

Szablon indywidualny

Możesz, jeśli chcesz utworzyć swój indywidualny szablon do witania użytkowników. W takim przypadku utwórz go na swojej podstronie (Wikipedysta:Twój nick/powitanie) Nie zapomnij w nim jednak dać ważnych linków do stron pomocy i zasad Wikipedii. Dobrze by było, gdyby się w nim znalazł chociaż jeden link odnoszący się do społeczności wikipedystów i sposobów komunikacji, by dana osoba mogła szybko się z nami zapoznać.

O czym warto pamiętać

 • Pamiętaj, że niektórzy wikipedyści mogą nie znać języka polskiego. Jeżeli ich pierwsze edycje są edycjami ich stron użytkownika, zobacz, czy nie wpisali czasem w tabelce pl-0. Wtedy użyj szablonu {{Welcome}}.
 • gdy wstawiasz szablon użyj prefiksu subst: oraz po "|" wpisz swój nick:
{{subst:Witaj|Twój nick}} lub {{subst:Witaj2|Twój nick}}.
Więcej informacji nt. sposobu stosowania oraz opis szablonów (a także ich wygląd) znajdziesz na stronie Wikipedia:Szablony/Dyskusja wikipedysty#Powitania
 • Nie zapomnij przy powitaniu się podpisać.

Opiekujemy się nowymi użytkownikami

Wykres danych według stanu na 19 lipca 2008 r. - za okres styczeń'2006-maj'2008 oraz styczeń'2006-kwiecień'2007 wraz z liniami trendu - liniowymi i wielomianowymi
Nowe konta założone w latach 2009–2010 r. Aktualizowane codziennie są na stronie wikistatistics.net, na tej stronie tez można sprawdzić (od jesienie 2010 liczbę aktywnych użytkowników

Poniższa tabela i znajdujący się dalej wykres pokazuje w pierwszym przybliżeniu dla całego zakresu danych widoczny trend ubywania nowych wikipedystów, którzy wykonali co najmniej 10 edycji od czasu przybycia do Wikipedii. Dane pobrane są ze strony Erika Zachte. Nie są one stabilne w końcowej części zestawu i zmieniają się w czasie, ponieważ za nowych Erik uznaje tych, którzy dokonali w sumie 10 edycji, ale zalicza ich do miesiąca, w którym wykonali pierwszą edycję. Oznacza to, że jeśli ktoś dokonał pierwszej edycji w styczniu 2006 r., ale w sumie osiągnął 10 edycji w maju tego roku, to przez cztery pierwsze miesiące 2006 r. nie będzie powiększał liczby nowych, a w maju (tzn. w majowym zestawieniu) powiększy liczbę nowych dla stycznia. Dlatego wykres pokazuje dwie serie danych - pełną oraz obejmującą okres do kwietnia 2007, co prawdopodobnie odcina nieustabilizowane dane. Pokazane trendy, zwłaszcza liniowe - są diametralnie inne. Nawet jednak jeśli potwierdzi się trend rosnący, to i tak jest on bardzo słaby - oznacza to, że należy bardzo starannie i troskliwie opiekować się nowymi wikipedystami.

Nowi wikipedyści, którzy wykonali minimum 10 edycji
Dane Erica Zachte opublikowane w grudniu 2008 r.
Lnw - liczba nowych wikipedystów
Miesiąc Lnw
Rok 2006
Styczeń 398
Luty 417
Marzec 440
Kwiecień 354
Maj 453
Czerwiec 396
Lipiec 383
Sierpień 399
Wrzesień 361
Październik 362
Listopad 429
Grudzień 437
Miesiąc Lnw
Rok 2007
Styczeń 534
Luty 497
Marzec 449
Kwiecień 447
Maj 488
Czerwiec 418
Lipiec 422
Sierpień 390
Wrzesień 360
Październik 327
Listopad 354
Grudzień 362
Miesiąc Lnw
Rok 2008
Styczeń 359
Luty 369
Marzec 320
Kwiecień 323
Maj 347
Czerwiec 361
Lipiec 307
Sierpień 281
Wrzesień 223
Październik 224
Listopad 192
Grudzień 165

Szablony

szablon witam cię

Kod i zastosowanie
{{subst:Witam cię|Nazwa użytkownika wstawiającego}}
Przed powitaniem sprawdzamy wkład użytkownika i witamy "ręcznie" zależnie od wkładu - pomagamy, poprawiamy, doradzamy"
Efekt
Gdybyś czegoś potrzebował(a), to z chęcią służę pomocą. Wystarczy, że napiszesz wiadomość do mnie lub do jakiegokolwiek innego wikipedysty (proszę tylko, podpisz się, wstawiając na końcu wiadomości 4 tyldy: ~~~~). Jeśli chcesz sam(a) poznać zasady i zalecenia oraz sposoby edycji Wikipedii, zajrzyj do stron pomocy. Dla początkujących ilość informacji tam zawartych może wydawać się przytłaczająca, więc śmiało z problemami zgłaszaj się do mnie lub poproś o pomoc przewodnika. Swobodnie możesz poznawać sposoby edycji Wikipedii korzystając z osobistego brudnopisu. Na początek ważne jest, byś poznał(a) trzy najistotniejsze zasady Wikipedii:

Zauważ, że to encyklopedia, co oznacza, że zamieszczane są tu informacje encyklopedyczne, a nie wszystkie. A teraz śmiało edytuj i nie obawiaj się tego, że Twoje pierwsze edycje będą niedoskonałe. Wszyscy uczyliśmy się na błędach – tutaj bardzo łatwo się je poprawia. :) Na początek polecam wykonanie testowych edycji z pomocą samouczka, dzięki któremu poznasz podstawy edytowania Wikipedii. Serdecznie pozdrawiam,

szablon witaj

Kod i zastosowanie
{{subst:witaj|Nazwa użytkownika wstawiającego}}
Efekt
Pierwsze kroki
Zasady i zalecenia
 • Wikipedia nie przedstawia w artykułach informacji, które nie zostały opublikowane w rzetelnych źródłach. Artykuły nie mogą zawierać nowych interpretacji przedstawiających wnioski, które nie zostały wyraźnie sformułowane w źródłach. Czytaj więcej…
 • Czytelnicy muszą mieć możliwość potwierdzenia informacji przedstawionych w artykułach. Informacje wprowadzane do Wikipedii powinny mieć wskazane wiarygodne źródła, z których pochodzą. Obowiązek wskazania źródeł spoczywa na dodającym informację. Czytaj więcej…
 • Artykuły Wikipedii powinny przedstawiać informacje bez uprzedzeń i stronniczości, uwzględniając wszystkie istotne poglądy opublikowane w wiarygodnych źródłach. Poglądy powinny być opisywane neutralnie, bez zajmowania wobec nich stanowiska. Czytaj więcej…
 • Przeczytaj też encyklopedyczność – aby mieć pewność, że artykuły nie będą usuwane.
Przyłącz się do nas

Odwiedź portal wikipedystów. Sprawdź, kim jesteśmy i pochwal się, kim jesteś.

Jeśli chcesz, pomóż nam wykonywać stałe zadania. Podzieliliśmy je według stopnia trudności.

Śmiało edytuj. Możesz skonfigurować preferencje swojego konta. Polecamy przetestowanie gadżetów zrobionych z myślą o ułatwieniu edytowania.

Komunikacjagdzie i jak rozmawiamy

Pod wypowiedziami podpisujemy się poprzez wpisanie ~~~~ (czterech tyld). Po zapisaniu pokaże się Twój nick z linkiem do twojej strony użytkownika i strony dyskusji oraz dokładna data.

Aby szybko dostać odpowiedź, możesz zadać pytanie na stronie dla nowicjuszy lub zapytać przewodnika.


szablon witaj4

Kod i zastosowanie
{{subst:Witaj4}}

Uwaga! Szablon należy podpisać nickiem witającego wikipedysty.
Efekt
Witaj!

Cieszymy się, że pozyskaliśmy nowego wikipedystę i mamy nadzieję, że edytowanie Wikipedii sprawi także Tobie przyjemność. Aby to obopólne zadowolenie pozostało na dłużej, zapoznaj się przynajmniej z podstawowymi zasadami obowiązującymi w naszej społeczności.

Zasady i zalecenia

Przed rozpoczęciem edytowania poświęć trochę czasu na zapoznanie się z zasadami polskiej Wikipedii. Pozwoli to na uniknięcie rozczarowań wynikających z usunięcia Twoich edycji lub wręcz zablokowania Ci możliwości edycji artykułów. Najważniejsze z nich to:

 • Neutralny punkt widzenia – pot. NPOV
  Artykuły Wikipedii powinny przedstawiać informacje bez uprzedzeń i stronniczości, uwzględniając wszystkie istotne poglądy opublikowane w wiarygodnych źródłach. Poglądy powinny być opisywane neutralnie, bez zajmowania wobec nich stanowiska. Czytaj więcej…
 • Weryfikowalność – pot. WER
  Czytelnicy muszą mieć możliwość potwierdzenia informacji przedstawionych w artykułach. Informacje wprowadzane do Wikipedii powinny mieć wskazane wiarygodne źródła, z których pochodzą. Obowiązek wskazania źródeł spoczywa na dodającym informację. Czytaj więcej…
 • Czym Wikipedia nie jest – pot. CWNJ
  Wikipedia nie jest nieuporządkowaną bazą informacji. Nie jest np. składnicą tekstów źródłowych, wspomnień, słownikiem, miejscem promocji ani propagandy, katalogiem odsyłaczy. Społeczność wikipedystów nie jest ani demokratyczna, ani anarchistyczna. Czytaj więcej…
 • Prawa autorskie – pot. PA
  Treści zamieszczane w Wikipedii podlegają prawu. Wikipedyści mają prawo do utworów swojego autorstwa i nie mogą publikować utworów, do których nie przysługują im prawa autorskie. Treści Wikipedii udostępnione są na licencji CC BY-SA 3.0. Czytaj więcej…
 • Nie przedstawiamy twórczości własnej – pot. OR
  Wikipedia nie przedstawia w artykułach informacji, które nie zostały opublikowane w rzetelnych źródłach. Artykuły nie mogą zawierać nowych interpretacji przedstawiających wnioski, które nie zostały wyraźnie sformułowane w źródłach. Czytaj więcej…

Aby usprawnić pracę innych wikipedystów, należy także stosować się do zaleceń edycyjnych. W ten sposób będziesz od razu tworzyć właściwie zredagowane artykuły. Nie bój się także męczyć innych, bardziej doświadczonych wikipedystów pytaniami np. na kanale IRC polskiej Wikipedii.

szablon witaj5

Kod i zastosowanie
{{subst:Witaj5|opcjonalny tekst}}
Efekt
Witaj!

W imieniu Komitetu powitalnego przypadł mi zaszczyt powitania Ciebie na stronach polskojęzycznej Wikipedii. Cieszę się, że ten projekt wzbudził Twoje zainteresowanie, i mam nadzieję, że zostaniesz tutaj z nami na dłużej :)
Przed rozpoczęciem edycji poświęć kilka chwil na zapoznanie się z podstawowymi zasadami obowiązującymi w naszej społeczności.

Kilka przydatnych linków
Jak edytować?

Nie krępuj się edytować stron! Na Wikipedii trzymamy się zasady śmiałego edytowania – nie musisz pytać nikogo o zgodę na edycje!

Nie obawiaj się też, że cokolwiek zepsujesz. Jeśli nawet popełnisz błąd, zawsze można odtworzyć poprawną wersję artykułu! Zachęcam do zapoznania się z informacjami dla nowicjuszy.

Jeśli czegoś nie wiesz, nie krępuj się pytać innych. Strona Pytania nowicjuszy powstała specjalnie dla osób zaczynających swoją przygodę z Wikipedią.

Z kolei na naszym kanale IRC (irc://chat.freenode.net/wikipedia-pl) znajdziesz doświadczonych wikipedystów.

W poradniku autora Wikipedii znajdziesz mnóstwo przydatnych informacji na temat edytowania i formatowania tekstu. A pod tym linkiem dowiesz się, jak edytować... i przeżyć :)

Pamiętaj o zasadach!

Przed rozpoczęciem edytowania poświęć trochę czasu na zapoznanie się z zasadami polskiej Wikipedii. Pozwoli to na uniknięcie rozczarowań wynikających z usunięcia Twoich wpisów lub wręcz zablokowania Ci możliwości edycji artykułów. Najważniejsze z nich to:

 • Czym Wikipedia nie jest
  Wikipedia nie jest nieuporządkowaną bazą informacji. Nie jest np. składnicą tekstów źródłowych, wspomnień, słownikiem, miejscem promocji ani propagandy, katalogiem odsyłaczy. Społeczność wikipedystów nie jest ani demokratyczna, ani anarchistyczna. Czytaj więcej…
 • Neutralny punkt widzenia
  Artykuły Wikipedii powinny przedstawiać informacje bez uprzedzeń i stronniczości, uwzględniając wszystkie istotne poglądy opublikowane w wiarygodnych źródłach. Poglądy powinny być opisywane neutralnie, bez zajmowania wobec nich stanowiska. Czytaj więcej…
 • Prawa autorskie
  Treści zamieszczane w Wikipedii podlegają prawu. Wikipedyści mają prawo do utworów swojego autorstwa i nie mogą publikować utworów, do których nie przysługują im prawa autorskie. Treści Wikipedii udostępnione są na licencji CC BY-SA 3.0. Czytaj więcej…
 • Weryfikowalność
  Czytelnicy muszą mieć możliwość potwierdzenia informacji przedstawionych w artykułach. Informacje wprowadzane do Wikipedii powinny mieć wskazane wiarygodne źródła, z których pochodzą. Obowiązek wskazania źródeł spoczywa na dodającym informację. Czytaj więcej…
 • Nie przedstawiamy twórczości własnej
  Wikipedia nie przedstawia w artykułach informacji, które nie zostały opublikowane w rzetelnych źródłach. Artykuły nie mogą zawierać nowych interpretacji przedstawiających wnioski, które nie zostały wyraźnie sformułowane w źródłach. Czytaj więcej…
Parę słów na zakończenie :)

Kilka rad na koniec. Na stronach dyskusji i w głosowaniach (ale nie w artykułach) podpisujemy się poprzez wpisanie ~~~~ (czterech tyld). Po zapisaniu strony w miejsce tyld pokaże się Twój nick z linkiem i datą. Pamiętaj też: chcąc skontaktować się z innym wikipedystą, wpisz się na jego stronie dyskusji, bowiem wtedy dana osoba otrzyma komunikat o wiadomości (taki jak Ty przed chwilą) i będzie mogła Ci odpowiedzieć.

Jeżeli masz jakieś pytania lub wątpliwości, to z chęcią Ci pomogę – w tym celu wpisz się na mojej stronie dyskusji. Zawsze chętnie służę pomocą :)

Życzę owocnych edycji i... śmiało testuj edytowanie stron Wikipedii!

opcjonalny tekst

szablon anonim

Kod i zastosowanie
{{subst:anonim}}
Efekt

Witaj w Wikipedii, wolnej encyklopedii!

W imieniu całej społeczności wikipedystów dziękuję Ci za Twój wkład w Wikipedię. Jak widzisz, każdy może kliknąć „Edytuj”. Zachęcam Cię, żebyś zrobił(a) jeszcze jeden krok i założył(a) konto.

Dołącz do Wikipedii

Dlaczego warto założyć konto?

OOjs UI icon quotes-ltr.svg Nazwa użytkownika

Twoją nazwą użytkownika może być imię i nazwisko lub pseudonim – sam decydujesz o swojej prywatności. Autorstwo Twoich tekstów będzie przypisane oznaczonej osobie, co ma znaczenie przy cytowaniu, a komentarze opatrzysz swoim podpisem.

Edytowanie

Edytuj we własnym brudnopisie, obserwuj wybrane strony, rozwijaj swoje umiejętności współpracując z wikipedystami. Mamy dla Ciebie wiele różnorodnych zadań – sam wybierasz, co i kiedy robisz.

OOjs UI icon speechBubbles-ltr.svg Społeczność

Rozmawiaj z wikipedystami, napisz coś o sobie, poznaj ciekawych ludzi i ruch wolnej kultury, otrzymuj wsparcie od Stowarzyszenia Wikimedia Polska.

Kwestie techniczne i uprawnienia

Mając konto, możesz włączyć narzędzia ułatwiające edytowanie. Poza tym dzięki uprawnieniom technicznym otrzymasz m.in. możliwość zmiany nazw stron, a Twoje edycje będą od razu widoczne.

Szerszy katalog zalet konta w Wikipedii znajdziesz na stronie Pomoc:Logowanie. Po rejestracji wejdź na Pierwsze kroki, możesz skontaktować się z wybranym przewodnikiem i zerknąć na FAQ.

Pozdrowienia!

szablon Welcome

Kod i zastosowanie
{{subst:Welcome}}
Efekt
== Hi! ==

Hello Komitet powitalny, and welcome to Polish Wikipedia, the free encyclopedia. Thank you for logging in and for your contributions. I hope you like the place and you are going to stay. Our native language is Polish. If you feel you are stuck and need help, you can find answers asking any administrator or experienced Wikipedian (please note that in Polish Wikipedia there is a tradition of posting answers on the discussion page of the user we are talking to, except open discussions: such as votings, article talks or cafeteria).

You can also add this help template: {{pomocy|your problem here}} to your user page, and your questions are going to be answered shortly. Here are a few good links for newcomers:

 • Babel Tower which allows you to find (also by a category) Wikipedians speaking foreign languages
 • Cafeteria for our foreign guests is a place to discuss any issues in other languages (English preferred)
 • Preferences allows you to manage your account (e.g. you can change your skin, or interface language)
 • Help page (in Polish).

Remember: in pl.wikipedia.org we trust only GFDL, CC and PD graphic licenses, which means we do not accept any fair use content (including screenshots).

Once again welcome to Polish Wikipedia, and don't forget to tell us about yourself

szablon Witaj-ru

Kod i zastosowanie
{{subst:Witaj-ru}}
Efekt
Crystal Clear app kdmconfig.png Добро пожаловать!

От имени участников Википедии приветствуем Вас в её польскоязычном разделе — одном из самых больших по количеству статей среди разделов на славянских языках. Надеемся, что Ваше участие в нашей работе будет плодотворным и приносящим личное удовлетворение.

Если Вы участник Википедии на русском языке, то Вы знакомы с общими правилами и указаниями, касающимися создания и правки статьей, а также поведения. Однако в польском разделе есть и некоторые местные правила. Итак, в польской Википедии на реплики мы отвечаем не на своей странице обсуждения, а на странице собеседника. Новые темы мы добавляем внизу. Обращение предпочительно на "ты", но участник может и не согласиться с этим. Использование изображений со статусом fair use запрещено. Новички могут загружать файлы только через 4 дня после регистрации. Рекомендуется загружать изображения на Викисклад.

В биографических статьях заголовок задаётся в последовательности "Имя Фамилия".

На странице Вавилона находятся шаблоны, которые можно добавить на свою страницу пользователя. Используйте их, пожалуйста, если не понимаете польского. В настройках можно изменить язык интерфейса как угодно, в том числе и на русский. Ботоводы могут подать заявку на статус бота на особой странице в указанной там форме.

Ниже приведены некоторые полезные для начинающих ссылки, конечно, на польском:

Обратите внимание на основные принципы участия: правьте смело и предполагайте добрые намерения.

Всего доброго!

szablon Bienvenue

Kod i zastosowanie
{{subst:Bienvenue}}
Efekt
== Salut ! ==

Bonjour Komitet powitalny, et bienvenu(e) à la Wikipédia Polonaise, l'encyclopédie libre. Merci pour votre enregistrement et vos contributions. J'espère que vous aimerez y contribuer et que vous y resterez. Notre langue est le polonais.

Si vous sentez que vous êtes coincés et que vous avez besoin d'aide, vous pouvez trouver les réponses auprès d'un administrateur ou des wikipédiens expérimentés (s'il vous plaît, gardez à l'esprit qu'il y a une tradition dans la communauté de cette Wikipédia polonaise, de répondre sur la page de discussion de l'utilisateur à qui l'on s'adresse, à l'exception des discussion ouvertes telles que : les pages de vote, les pages de discussions des articles ou la cafétéria).

Vous pouvez aussi ajouter le modèle d'aide : {{pomocy|La raison ici}} à votre page utilisateur, et vos questions recevront des réponses rapidement. Voici quelques liens utiles pour les nouveaux venus :

 • la Tour de Babel vous permet de trouver (aussi avec une catégorie) les wikipédiens classés par niveaux en langues ;
 • la Cafétéria pour nos invités étrangers est un endroit pour discuter de tout les sujets dans les autres langues (de préférence l'anglais) ;
 • préférences vous permet de changer les caractéristiques de votre compte (par exemple vous pouvez changer la langue de l'interface et le graphisme) ;
 • la page d'aide en polonais.

N'oubliez pas : dans pl.wikipedia.org nous mettons tout sous licence GFDL, CC et PD, ce qui signifie que nous n'acceptons aucun contenu en fair use (dont les captures d'écrans).

Encore une fois bienvenu(e) sur la Wikipédia polonaise et n'oubliez pas de vous décrire ici :-) !

Przydatne szablony dla nowych

Kod i zastosowanie Efekt
{{To popraw}}

Jeśli uważasz, że artykuł w Wikipedii wymaga zmian, poprawek lub rozbudowy – kliknij przycisk Edytuj u góry strony. Każdy może wprowadzać zmiany, nawet nie trzeba w tym celu zakładać konta! Należy tylko pamiętać o podaniu źródeł. W Wikipedii trzymamy się zasady „śmiałego edytowania”, więc nie obawiaj się, że popełnisz błędy. Zajrzyj na stronę dotyczącą tworzenia artykułów lub poeksperymentuj na stronach testowych.

Są jeszcze inne szablony do zastosowania na Dyskusji wikipedysty.