Wikipedia:Komitet powitalny/członkowie

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Na tej podstronie ujęci są Wikipedyści, którzy aktywnie włączyli się w ruch (nazywany w skrócie Witaniem) związany z zachęcaniem osób odwiedzających (zarówno osób posługujących się adresem IP oraz nowo zarejestrowanych) naszą Wiki do pozostania na niej i dokonywania kolejnych edycji.

Jesteś tutaj nowy? Podstawa – nie witamy osób, które nie edytowały. Komunikat z linkami do stron pomocy, zasad itd. otrzymują zaraz po zarejestrowaniu.

Ale nie rób bury tym, co witają jeszcze nieaktywnych.

Drogi wikipedysto. Bardzo dobrze jest witać nowych, ale samo wstawianie szablonu a takie po ludzku powitanie to dwie różne sprawy. Każdy od czegoś zaczyna i z czymś ma problemy. A jak nie ma problemów, to pewnie i tak całej wiki nie zna, więc zamiast szukać tego, co może go zainteresować, mógłby liczyć na twoją pomoc. Niech pierwsze słowa, jakie przeczyta, będą słowami od Ciebie, nie tymi z szablonu. Jeżeli chcesz pomagać, napisz mu w pierwszych słowach, że może do Ciebie się zgłosić po pomoc, poprzez wpisanie na stronę dyskusji.

 • Witanie może męczyć, ale co jakiś czas zaglądaj na stronę: Specjalna:Rejestr/newusers – tam jeszcze często widać ludzi, którzy edytowali parę dni temu i nikt ich nie powitał. Link do tej strony jest na OZetach (trzeci wiersz, drugi link od prawej)
 • Witamy aktywnych (tych, co dokonali jakichkolwiek edycji), ponieważ po zarejestrowaniu dostają automatyczne powitanie (ale nie na stronę dyskusji) – MediaWiki:Welcomecreation, dlatego aktywnych szukamy tu: Specjalna:Wkład/newbies – link wisi na OZ.
 • Zobacz zna stronę ostatnich zmian dokonanych przez niezarejestrowanych. tam Też są ludzie, których można powitać i zachęcić do zarejestrowania szablonem {{anonim}}
  • Popraw/zaktualizuj szablon {{anonim}}, bo już jest archaiczny.
 • Jeżeli działasz w Wikipedii przez dłuższy czas i ją dobrze znasz, dołącz do przewodników
 • Pamiętaj też o tym, aby nie gryźć nowicjuszy i nie miej obaw, aby o to poprosić innych – poprosić, a nie wyrazić swą złość.
 • Dołącz do wikiprojektu Nowicjusz – może też będziesz mieć jakiś pomysł, bo doświadczenie w witaniu masz, albo szybko nabędziesz.
 • Siedzisz na IRC, dołącz link do kanału. Jeżeli nie, wybierz szablon powitania bez linku – nikt za ciebie nowicjuszowi na IRC nie pomoże.
 • Dodaj do obserwowanych tę stronę, ponieważ nie wszyscy witający i się tu zapisujący koniecznie czytają powyższy tekst. Jeśli się ktoś tu dopisze, zerknij jak mu idzie.

Lista aktywnie witających

Wpisujemy się w kolejności alfabetycznej. Jak nie lubisz szukania miejsca w tabelkach, dopisz się po prostu na końcu. Dodaj kod:

|-
|[[Wikipedysta:Twój Nick]]
|<!---Napisz w kilku słowach w jaki sposób witasz: z jakim szablonem, jak często itd. --->
|{{Uczestnik Komitetu Powitalnego|Twój Nick}}
|<!---Tu jakieś inne uwagi--->
Wikipedysta Jak/kogo wita[1] Aktywność (sprawdź)[2] Uwagi
Olaf222222244 właściwie wszystkich dla IP anonim a dla Zalogowanych wszystkie inne Sprawdź "N"


10marek.n Sprawdź "N"


Adek87 Zalogowwanych witam {{Witaj5}} ,a IP-ków {{Anonim}}Dodaję zawsze coś od siebie. Sprawdź "N"


Adonis Zaczynam dopiero witanie nowicjuszy, bo w gruncie rzeczy sam nim jestem :) używam {{witaj5}} ale zawsze wpisuję coś od siebie, w ten sposób nawiązuję jakiś bardziej koleżeński kontakt z nowicjuszem. Sprawdź "N"


Bardzo często można mnie spotkać na IRCu.
Albertyanks Sprawdzam edycje nowego użytkownika i nie rozwijając własnymi słowami, wstawiam najczęściej szablon {{Witaj5}} dla zarejestrowanych i {{anonim}} dla IPków. Sprawdź "N"


Ananas96 Witam swoim własnym szablonem {{Wikipedysta:Ananas96/powitanie}}. Witam nieregularnie. Sprawdź "N"


Andrzej94 Witam nowych użytkowników {{Witaj5}}. Sprawdź "N"


M.balsamski Sprawdź "N"


Amkrankruleuen Staram się przeglądać listę nowych użytkowników raz w tygodniu, witam szablonami {{witaj5}} i {{anonim}}. Moje powitania dotyczą użytkowników tylko z prawidłowymi edycjami. Sprawdź "N"


Bartholomaeus Korzystam z szablonu {{Witaj}}. Przeglądam listę nowych Wikipedystów i witam tych, którzy mają już jakąś edycję. Staram się jak najczęściej, ale ostatnio zaniedbałem Komitet Powitalny. Sprawdź "N"


Bartheli Sprawdź "N"


Eurohunter Sprawdź "N"


BatiX Sprawdź "N"


bombka190 Sprawdź "N"


Borys Kozielski Zainspirowany wykładem Polimerka postanowiłem, z małą grupką również poruszonych, zainicjować projekt pod nazwą Anioły Wikipedii. Na razie pracujemy nad zasadami i sposobami działania. Ogólnie chcemy wyjść naprzeciw potrzebie kontaktu bardziej bezpośredniego. Udostępnić telefon nowo zarejestrowanym użytkownikom. Z doświadczeń Halibutta wynika, że nie jest tych telefonów tak dużo jak możnaby się spodziewać. Utworzone przez grupę Badania i Rozwój strony znacznie ułatwiły odsyłanie nowicjuszy do przydatnych treści na początku przygody z Wikipedią. Podczas bezpośredniej rozmowy można usłyszeć więcej niż można wyczytać z tekstu. Będziemy też proponować spotkania w realu i kontakt przez komunikator GG. Nad tym projektem pracujemy tutaj: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedysta:Borys_Kozielski/brudnopis/Projekty Sprawdź "N"


Strona, na którą będziemy odsyłać nowicjuszy, którzy będą mieli potrzebę porozmawiać przez telefon, przyjść na spotkanie lub skorzystać z komunikatora GG http://otworzsie.org.pl/AW/
Bulwersator Witam zmodyfikowanym szablon Zureksa, wycinam niektóre części jak widać że są zbędne – używam skryptu Sprawdź "N"


Cybularny Jak znajdę czerwoną dyskusję wstawiam {{Witaj5}} Sprawdź "N"


Devwebtel Używam szablonu Witaj5. Sprawdź "N"


Drzewianin Szablonem witaj5, czasami coś dodaję od siebie. Sprawdź "N"


DrPZ Popełniłem kilkadziesiąt powitań w okresie lipiec-grudzień 2009 wśród osób o przynajmniej jednej sensownej edycji, głównie przy pomocy {{Witaj}}, sporadycznie {{Witaj5}}. Aktualnie brak aktywności; nie wykluczam, że powrócę w nieokreślonej przyszłości. Sprawdź "N"


Większość (wszystkie?) z powitanych osób nie wznowiło aktywności po powitaniu pod „witanym” nickiem. Nie podejmuję się ocenić czy to trend ogólny, czy wybryk statystyczny ;)
XDaniX Sprawdź "N"


Ented Witam szablonem {{witaj5}} podczas przeglądania OZ, jeżeli edycja usera jest sensowna. Sprawdź "N"


Episcopus Sprawdź "N"


Filuwek Większość witam {{witaj}} z własnymi dopiskami. Sprawdź "N"


Flack Sprawdź "N"


Godai Korzystam z {{Witaj}}. Witam sporadycznie, zwykle reaguję po jakiejś edycji w obserwowanym przeze mnie obszarze. Godai}
H. Batko Nowych użytkowników witam za pomocą szablonu {{Witaj5}}, natomiast gości z innych państw za pomocą szablonu {{Welcome}}. Moim zdaniem warto pomagać nowicjuszom ponieważ to oni, w pewnym stopniu, kształtują Wikipedię. Batko&namespace=3&tagfilter=&year=&month=-1 Sprawdź "N"


H.Rabiega Przy patrolu OZ używam {{witaj5}} i {{anonim}}. Patroluje niemal codziennie. Sprawdź "N"


Hiuppo Korzystam z {{witaj}} i {{anonim}} przy okazji przeglądania nowych haseł. Zwykle w przypadku edycji, które dobrze świadczą o poziomie autora. Także przy kasowaniu haseł podejrzanych o NPA. Sprawdź "N"


Interros Nowych wikipedystów witam szablonem {{Witaj5}}. Dodaję parę słów od siebie. Sprawdź "N"


Invisible kid Sprawdź "N"


Iraas Sprawdź "N"


Jan Kord Muszę przyznać, że ostatnio się zaniedbałem. Kiedy jednak to robiłem, to wychwytywałem tu i ówdzie nowicjuszy i wstawiałem im któryś z szablonów – nie pamiętam już który. Zazwyczaj starałem się dorzucić kilka słów od siebie. I to właściwie wszystko. Sprawdź "N"


Jasiekzar Witam szablonem witaj5, a IP-ków Anonimem. Dodaję parę słów od siebie. Często witam przy okazji próśb o oznaczenie przez nowych użytkowników (i wtedy przy okazji tłumaczę zasady edytowania stosownie do problemu). Sprawdź "N"


Jckowal Sprawdź "N"


J.Dygas Zalogowwanych witam {{Witaj5}} ,a IP-ków {{Anonim}}Dodaję zawsze coś od siebie.Funkcjonuje,gdyż miałem bardzo pozytywne odpowiedzi i podziękowania.Jestem jednym z najaktywniejszych witających. Sprawdź "N"


Kacperg333 Sprawdź "N"


KamStak23 Sprawdź "N"


Karol1111 Zalogowanych witam {{witaj}}. Witam dosyć nieregularnie Sprawdź "N"


Kedziorek1998d witam szablonem witaj5 gdy zauważę kogoś nowego w ostatnich zmianach. Ewentualnie przeglądam aktywnych nowych użytkowników. ---> Sprawdź "N"


Kggucwa Sprawdź "N"


kićor Głównie szablonem {{Witam cię}}, z rzadka "jedynką" lub "piątką", choć naprawdę dobrego szablonu nie mamy. Ponieważ sam na początku bardzo często korzystałem z mojej witajki, jestem żywym przykładem na to, że dobrze zredagowana może być doskonałą pomocą. Często witam "w locie", przy okazji merytorycznych lub technicznych uwag do świeżych wikipedystów. Sprawdź "N"


Konrad170 Wstawaim Szablon:Witaj i daję czasami poradę. Sprawdź "N"


Kpc21 Sprawdź "N"


KRLT1 Szablonem {{Witaj5}} i jakąś porade zawsze dam, nie za często, jak mi się nudzi :) Sprawdź "N"


Kecarg Sprawdź "N"


kariXo Sprawdź "N"


Kuba Walczak Ja witam nowych Wikipedystów za pomocą {{Witaj}}, tak często, jak to będzie możliwe. :) Sprawdź "N"


Kub347 Zaczynam witanie nowicjuszy i zamierzam to robić szablonem {{Witaj5}} Sprawdź "N"


kwolana Sprawdź "N"


KIJEK93 Sprawdź "N"


Leinad Sprawdź "N"


Limitowany Do "witania" wracam po długiej przerwie. Zamierzam używać zmodyfikowanego przeze mnie szablonu Witaj 5. Sprawdź "N"


LoMit Witam zawsza szablonem "Witam Cię" Sprawdź "N"


Maciek...000 Dopiero rozpoczynam witać, zamierzam zaglądać na Special:Log/newusers i Special:Wkład/newbies. Witam {{witaj2}} lub {{witaj5}}. Sprawdź "N"


Marcelus Mam zamiar widać dość często, poprzez szablon standardowy, a także własny. Sprawdź "N"


MarcowyGnom Sprawdź "N"


Mat86 Sprawdź "N"


Mateuszek045 Sprawdź "N"


Merc777 No cóż, najmłodszy wikipedysta Polski nie mógł sobie odmówić dołączenia do tego komitetu! Z racji tego, że jestem tu nowy, proszę o wyrozumiałość. Najczęściej wstawiam Witaj5. Sprawdź "N"


MK wars Jeżeli zauważę nowego użytkownika, który wykonał wartościową edycje wstawiam Szablon:Witaj2 dla zarejestrowanych i Szablon:Anonim dla IPków. Sprawdź "N"


Przydałoby się w wspomnieć w szablonach, że nie są to powitania automatycznie, otrzymywane przez wszystkich uzytkowników tak jak to się robi na forach internetowych.
Mikołka Witam nowych (również anonimowych) użytkowników zauważonych wśród ostatnich zmian. Używam własnej witajki {{wikipedysta:Mikołka/powitanie}}, opartej na szablonie Przykuty, oraz szablonu {{anonim}}. Sprawdź "N"


Jestem też przewodnikiem.
Milagros aal Witam szablonem {{witaj}}. Niezarejestrowanych {{anonim}}. Sprawdź "N"


Misiek2 Sprawdź "N"


Mithoron Korzystam z {{witaj}} z własnymi dopiskami, ale niezbyt często. Sprawdź "N"


Miusia Sprawdź "N"


Mpn Ostatnio witam nie za często. Używam szablonów {{witaj}}, {{witaj2}} ostatnio częściej jednak {{witam cię}}, starając się napisać coś od siebie przed szablonem. Niestety zazwyczaj muszę dołączać do powitania instrukcję, co należy poprawić w napisanych już przez nowego użytkownika artach, zwłaszcza przypomnieć o Wikipedia:WER, a zdarzają się i takie niemiłe sytuacje, gdy pierwszym wpisem muszę poinformować u usunięciu wpisanych przez użytkownika treści :-( Sprawdź "N"


MSWin Sprawdź "N"


Nadamisad Szablon Witaj5 lub WitamCię wstawiam powiedzmy raz w tygodniu, chcę jeszcze częściej:) Sprawdź "N"


Błądzić jest rzeczą ludzką;)
Nemo5576 Witam ostatnio rzadko (niestety), głównie nowicjuszy którzy edytują hasła które mam w obserwowanych i znajomych z innych zakątków internetu którym zdarzyło się zabłądzić na Wikipedię i coś poprawić. Szablon dość dowolny, ten który akurat do danej osoby wyda mi się pasujący, czasem dodam coś od siebie. Sprawdź "N"


Omega933 Sprawdź "N"


Onibus Witam swoim lekko zmodyfikowanym szablonem(Wikipedysta:Onibus/powitanie) , aktualnie miałem długą przerwę w witaniu , ale wcześniej witałem często. Witam tylko użytkowników z edycjami. Sprawdź "N"


Ozi Sprawdź "N"


Oola11 Nowych użytkowników witam szablonem: {{witaj5}}, zaś anonimowych szablonem: {{anonim}}. No a witam, jak tylko mam czas ;) Sprawdź "N"


Paterm Sprawdź "N"


PawełMM Ostatnio miałem dość długą przerwę w aktywnym edytowaniu PL-Wiki, jedynie średnio kilka edycji w miesiącu. Z bólem przyznaję, że z tego powodu moja działalność witacza była zerowa. Sprawdź "N"


Pewu Witam szablonem {{Witaj5}} bo sam chciałbym być takim powitany. Ostatnio kilka powitań wysłałem. Zapewne będę miał przerwy i nawroty aktywności, ale jak nie zapomnę to będę przeglądał listy nowych. Mam opory przed witaniem IP. Sprawdź "N"


Plogi Witam najczęściej szablonem {{witam cię}} gdyż jest to bardzo przyjemny szablon. Podczas patroli oz witam również IPeków szablonem {{anonim}} Sprawdź "N"


Pnapora Zalogowanych witam {{Witaj5}}. Witam z pewym opóźnieniem gdyż działam głównie na Zdezaktualizowanych przejrzanych stronach a i tam zdarza się wielu jeszcze nie przywitanych Wikipedystów Sprawdź "N"


Pnarkiew Ostatnio trochę się zaniedbuję w ogóle w wiki, więc i z witaniem raczej jest kiepsko i witam sporadycznie, jak mi się przypomni. Najczęściej używam {{Witaj4}} lub {{Witaj5}}. IMHO najbardziej przydatne informacje dobrze podlinkowane. Kilka razy COŚ dopisałem od siebie, raz nawet przez jakiś czas konwersowaliśmy. Jakoś mam opory, żeby witać IP... Choć może to nie jest najlepsze z mojej strony...ale do dziś wspominam radość, jak ktoś (pamiętam kto!) mnie powitał. Sprawdź "N"


Pomocny Witam za pomocą szablonu {{witaj5}}. Witam rzadko. Sprawdź "N"


Petros Standardowy szablon "witaj", do tego uśmieszek i krótka notka do artykułu nowego wikipedysty – przeważnie korekta błędów, porady etc. Częstotliwość witania niska, ale jak już to na wielką skalę :) Sprawdź "N"


Przemub Zazwyczaj witam nowych użytkownikó szablonem {{witaj}}, a także IPików {{anonim}}. Sprawdź "N"


Przykuta Kiedyś sprawdzałem listę zarejestrowanych kont, teraz odkryłem Specjalna:Wkład/newbies. Czasami witam też IPków. W użyciu głównie {{Witam cię}}, a właściwie moja własna jego adaptacja {{Wikipedysta:Przykuta/witam}}. Zawsze staram się odnieść do wkładu użytkownika. Sprawdź "N"


Siedzę też tu: Wikipedia:Przewodnicy
Dla aktywnych witaczy polecam userbox {{user witacz}}
PS. Sprawdź "N"


Pur Przy okazji przeglądania zmian, jak widzę jakiegoś nowego użytkownika, to go witam. Używam szablonów {{Kom}} i {{Witam cię}} (ten pierwszy to nawet tworzę :)) Sprawdź "N"


Roburek Najczęściej korzystam z szablonu {{Witaj}}. Przeglądam edycje przywitanych użytkowników. Jeżeli jest taka konieczność, poprawiam ich edycje i staram się wyjaśnić, gdzie popełnili błąd. Sprawdź "N"


Rosewood Witam sporadycznie, grupowo powitałam uczestników nowego projektu (bez sukcesu niestety). Używam szablonu {{Witaj}} i {{Witaj5}}. Sprawdź "N"


Rw23 Najczęściej witam nowych wikipedystów, którzy edytują kolejny raz, a jeszcze nikt ich nie przywitał. Jeżeli IP również uczyni pozytywną edycję, to witam go i zachęcam do rejestracji(ale nic na siłę ;) Poza szablonem daję kilka słów od siebie – myślę, że sam szablon to trochę za mało :) Sprawdź "N"


Rzuwig Zalogowani:{{witaj}}, IP-ki {{anonim}} – nieregularnie, kilka razy w miesiącu Sprawdź "N"


Dostępny na IRC
S99 Sprawdź "N"


Saper Sprawdź "N"


Segu A witam tak: {{Witaj4}} Aha, zobacz jeszcze koniecznie tutaj
Witam, gdy przypadkiem znajdę kogoś niepowitanego, kto powinien (ma co najmniej kilka sensownych edycji) być powitany.
Sprawdź "N"


Septuater Sprawdź "N"


Serdelll Witam najczęściej szablonami: {{Witaj4}}, {{Witaj5}}, {{Anonim}}, {{Witam cię}} bądź osobiści z tzw. "palca". Witam w miarę swoich edycji i patroli, staram się o nich (powitaniach) pamiętać. Sprawdź "N"


Skrzeczu Sprawdź "N"


Stefaniak Witajka ode mnie = oferta czynnej pomocy. Najczęściej {{witaj5}} lub {{witam cię}} (niestety ostatnio bardzo rzadko na OZ, póki byłem, wklejałem nawet częściej stałym IP niż zalogowanym). Sprawdź "N"


Również przewodnik.
Strazak sam Kilka słów od siebie + szablon {{Witaj5}} Sprawdź "N"


TAMM Sprawdź "N"


The Polish Często witam nowych i anonimowych użytkowników z szablonem {{Witaj}} i {{WitajIP}}. Sprawdź "N"


Witam szczególnie użytkowników którzy piszą własne prośby o przejrzenie edycji.
Torrosbak Sprawdź "N"


TR Korzystam z szablonu {{subst:Witaj4}}, jak sytuacja tego wymaga, to dodaję też parę słów, np. z jakąś wskazówką do konkretnej edycji. Witam sporadycznie, przeważnie przy okazji przeglądania nowych stron. Sprawdź "N"


Trivelt Zwykle używam któregoś z {{Witaj}}ów (np. {{witaj4}}) lub {{Witam cię}}, do rejestracji zapraszam także aktywnych użytkowników anonimowych. Aktualnie witam nieregularnie. Sprawdź "N"


Tzawisko Sprawdź "N"


Ty221 Witam za pomocą szablonu ,,witaj 2".Witam dość aktywnie. Sprawdź "N"


Viatoro Dla zarejestrowanych użytkowników korzystam z {{Witam cię}} i zazwyczaj dopisuję swoje uwagi, dla użytkowników IP korzystam całkowicie z własnych wpisów. „Nowych” wyłapuję z OZ i w trakcie przeglądania edycji. Sprawdź "N"


Jestem również przewodnikiem i często można mnie zastać na IRC-u.
Wasiakp89 Sprawdź "N"


Whiteman Sprawdź "N"


Wojciech Pędzich O ile akurat patroluję, to ludzi z czerwoną dyskusją i edycjami zauważonymi na OZ lub nowych stronach, słowem komentarza osobistego plus {{Witam cię}} z substem. Sprawdź "N"


Wojtek303 Nowych użytkowników witam szablonem {{Witaj5}}, jeśli zobaczę konto IP staram się zaprosić taką osobę do projektu Sprawdź "N"


WTM Własnym szablonem, który stworzyłem w oparciu o {{Witaj5}}, ewentualnie jest zwrócenie uwagi + {{Witam cię}}. Sprawdź "N"


Wolinlbn Sprawdź "N"


Zenek95 Witam rzadko, za pomocą swojego szablonu. Sprawdź "N"


Zielu20 Sprawdź "N"


Zibi21 Sprawdź "N"


Kszapsza Witam czasami, patrolując nowych użytkowników. Używam zazwyczaj: {{Witaj5}} lub {{Witam cię}}. Sprawdź "N"


[[Wikipedysta:Krzysztof1997{{witaj5}}]] Sprawdź "N"


Ktyzoo Witam nowicjuszy za pomocą {{witaj5}}. Poniekąd sam jestem nowicjuszem... ale miło jest witać innych. Sprawdź "N"


Pio2-122 Zaczynam dopiero witanie nowicjuszy, bo sam nim jestem :) używam {{witaj5}} Sprawdź "N"


Patkro12 Witam się szablonem witaj5 lub Anonim. Sprawdź "N"


Czytelnik Janek Witam od czasu do czasu (ok. 10 w tygodniu), używam {{witaj5}} Janek&namespace=3&tagfilter=&year=&month=-1 Sprawdź "N"


HE używam szablonu własnego autorstwa

Wikipedysta:HochErik/Powitanie

Sprawdź "N"


Dołącz do nas i pomóż nam zachęcać innych do rozwoju naszej Wiki!

 1. Jakim szablonem, czy tylko szablonem; zalogowanych, niezalogowanych; na IRC, jak często...
 2. Link prowadzi do wkładu użytkownika w przestrzeni Dyskusja Wikipedysty. Szablon {{Uczestnik Komitetu Powitalnego|Nick}}