Wikipedia:Kontakt z wikipedystami/Zgłoszenie zdjęcia

Skrót: WP:FOTO, WP:ZZ
Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Napisz do nas

Ja, lub ktoś, kogo reprezentuję jako pełnomocnik, jest tematem biogramu w polskiej wersji językowej Wikipedii. Niniejszym zgłaszam zdjęcie/zdjęcia mej lub tej osoby w celu umieszczenia ich w Wikipedii i/lub projektach siostrzanych, na wolnej licencji.

Prześlij zdjęcie do permissions-pl@wikimedia.org

W liście koniecznie należy umieścić:

  1. informację o tym kto jest autorem zdjęcia oraz jeśli to nie jest sam autor, kto i z jakiego tytułu ma do zdjęcia majątkowe prawa autorskie (np: zdjęcie odziedziczone, wykonane na podstawie umowy o pracę lub dzieło z poprawną klauzulą przeniesienia praw itp.)
  2. oświadczenie faktycznego właściciela autorskich praw majątkowych udostępnienia zdjęcia na jednej z wolnych licencji, najlepiej zgodnego ze wzorem na stronie: Wikipedia:Pozwolenia na wykorzystanie.

Pamiętaj, że udostępniając zdjęcie na wolnej licencji, zachowujesz swoje prawa autorskie ale zarazem zezwalasz każdemu na użycie/powielenie/dalsze modyfikacje tego zdjęcia, łącznie z zastosowaniem komercyjnym przez zewnętrzne podmioty gospodarcze. Wolne licencje nie zwalniają jednak z obowiązku przestrzegania prawa do ochrony dóbr osobistych, zwłaszcza ochrony wizerunku oraz osobistych praw autorskich.

Uwaga: Zdjęcia można załadować również samemu do repozytorium Wikimedia Commons, co jest szczególnie zalecane w przypadku większej ich liczby. W przypadku gdy nie jest się samemu autorem zdjęcia należy jednak w takim przypadku wysłać oświadczenie właściciela autorskich praw majątkowych na w/w adres E-mail.