Skrót: WP:LD

Wikipedia:Listy dyskusyjne

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Mailing lists.svg

Lista dyskusyjna polskiej Wikipedii (wikipl-l)[edytuj]

Lista ta służy głównie do prowadzenia dyskusji na temat kształtu polskiej Wikipedii i kierunków jej rozwoju. Dyskusje te mają charakter ogólny i bardzo rzadko dotyczą pojedynczych artykułów (do tego służą strony dyskusji).

Zapisywanie się[edytuj]

Aby móc korzystać z listy, należy dysponować adresem poczty elektronicznej (e-mail) i używając tego adresu zapisać się na listę. W tym celu należy wypełnić formularz zapisu na stronie internetowej listy. Jest to lista otwarta, więc zapisać może się na nią każdy.

Po jego wypełnieniu na podany adres e-mail zostanie wysłana wiadomość z prośbą o potwierdzenie zapisu. Od momentu otrzymania potwierdzenia serwer będzie wysyłał na podany adres e-mail wszystkie wiadomości wysłane na adres listy przez jej subskrybentów.

Wysyłanie maili na listę[edytuj]

Adres listy: wikipl-l@lists.wikimedia.org

Wiadomości wysyłane na ten adres są przez serwer rozsyłane do wszystkich osób zapisanych na listę. Aby móc wysyłać wiadomości na ten adres, należy się najpierw na nią zapisać.

Zasady (netykieta listy)[edytuj]

Aktywność na liście powinna być zgodna z netykietą listy dyskusyjnej Wikipedii.

Informacje dodatkowe[edytuj]

Witryna internetowa: http://lists.wikimedia.org/mailman/listinfo/wikipl-l

Administratorami listy dyskusyjnej są: Leinad, Awersowy i tsca.

Dostęp do listy[edytuj]

Archiwa listy są dostępne pod adresem http://lists.wikimedia.org/pipermail/wikipl-l.

Dostęp przez news (NNTP) i WWW poprzez GMANE: Grupę można czytać bez rejestracji, korzystając z dowolnego czytnika news. Pełny dostęp do grupy (czyli wysyłanie wiadomości) wymaga zapisania się na listę według procedury opisanej powyżej i wyłączenia dostarczania wiadomości na stronie konfiguracji subskrypcji.

Dostęp przez WWW: http://groups.google.pl/group/wikilista

Lista dyskusyjna administratorów (wikiadmins)[edytuj]

Adres: wikiadmins@tools.wikimedia.pl

Wiadomości wysyłane na ten adres są przez serwer rozsyłane do wszystkich osób zapisanych na listę. Aby móc wysyłać wiadomości na ten adres, należy się najpierw na nią zapisać.

Typ: zamknięta

Zapisy na listę dyskusyjną administratorów wymagają zatwierdzenia przez jej administratorów. Aby się zapisać, należy wypełnić formularz stronie listy. W momencie wypłynięcia nowego wniosku o zapisanie się, administratorzy listy podejmują działania mające na celu weryfikację osoby wnioskującej. Zgłoszenia, w których nie uda się potwierdzić związku administrator–adres e-mail, są ignorowane. W razie problemów można skontaktować się z administratorami listy za pomocą funkcji „Wyślij e‐mail”.

Witryna internetowa: http://listy.wikimedia.pl/mailman/listinfo/wikiadmins

Administratorzy: Leinad, Awersowy i tsca.

Zasady[edytuj]

Aktywność na liście powinna być zgodna z jej regulaminem.

Inne listy dyskusyjne[edytuj]

Zobacz też[edytuj]