Wikipedia:Listy dyskusyjne

Skrót: WP:LD
Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Lista dyskusyjna polskiej Wikipedii (wikipl-l)[edytuj | edytuj kod]

Lista ta służy głównie do prowadzenia dyskusji na temat kształtu polskiej Wikipedii i kierunków jej rozwoju. Dyskusje te mają charakter ogólny i bardzo rzadko dotyczą pojedynczych artykułów (do tego służą strony dyskusji).

Zapisywanie się[edytuj | edytuj kod]

Aby móc korzystać z listy, należy dysponować adresem poczty elektronicznej (e-mail) i używając tego adresu zapisać się na listę. W tym celu należy wypełnić formularz zapisu na stronie internetowej listy. Jest to lista otwarta, więc zapisać może się na nią każdy.

Po jego wypełnieniu na podany adres e-mail zostanie wysłana wiadomość z prośbą o potwierdzenie zapisu. Od momentu otrzymania potwierdzenia serwer będzie wysyłał na podany adres e-mail wszystkie wiadomości wysłane na adres listy przez jej subskrybentów.

Wysyłanie maili na listę[edytuj | edytuj kod]

Adres listy: wikipl-l@lists.wikimedia.org

Wiadomości wysyłane na ten adres są przez serwer rozsyłane do wszystkich osób zapisanych na listę. Aby móc wysyłać wiadomości na ten adres, należy się najpierw na nią zapisać.

Zasady (netykieta listy)[edytuj | edytuj kod]

Aktywność na liście powinna być zgodna z netykietą listy dyskusyjnej Wikipedii.

Informacje dodatkowe[edytuj | edytuj kod]

Witryna internetowa: http://lists.wikimedia.org/mailman/listinfo/wikipl-l

Administratorami listy dyskusyjnej są: Leinad i tsca.

Dostęp do listy[edytuj | edytuj kod]

Archiwa listy są dostępne pod adresem http://lists.wikimedia.org/pipermail/wikipl-l.

Dostęp przez protokół news (NNTP) i WWW poprzez GMANE: Grupę można czytać bez rejestracji, korzystając z dowolnego czytnika news. Pełny dostęp do grupy (czyli wysyłanie wiadomości) wymaga zapisania się na listę według procedury opisanej powyżej.

Grupa na google (stare): http://groups.google.pl/group/wikilista

Uwaga: w roku 2022 większość komunikacji polskich wikimedian (poza Kawiarenką) ma miejsce na Discordzie, gdzie są kanały tematyczne poświęcone różnym projektom.

Lista dyskusyjna administratorów (wikiadmins)[edytuj | edytuj kod]

To jest lista mailingowa. Istnieje również zamknięty kanał na oficjalnym Discordzie służący podobny celom.

Adres: wikiadmins@tools.wikimedia.pl

Wiadomości wysyłane na ten adres są przez serwer rozsyłane do wszystkich osób zapisanych na listę. Aby móc wysyłać wiadomości na ten adres, należy się najpierw na nią zapisać.

Typ: zamknięta

Zapisy na listę dyskusyjną administratorów wymagają zatwierdzenia przez jej administratorów. Aby się zapisać, należy wypełnić formularz na stronie listy. W momencie wypłynięcia nowego wniosku o zapisanie się administratorzy listy podejmują działania mające na celu weryfikację osoby wnioskującej. Zgłoszenia, w których nie uda się potwierdzić związku administrator–adres e-mail, są ignorowane. W razie problemów można skontaktować się z administratorami listy za pomocą funkcji „Wyślij e‐mail”.

Witryna internetowa: https://listy.wikimedia.pl/mailman/listinfo/wikiadmins

Administratorzy: einsbor i tsca.

Zasady[edytuj | edytuj kod]

Aktywność na liście powinna być zgodna z jej regulaminem.

Inne listy dyskusyjne[edytuj | edytuj kod]

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]