Skrót: WP:MWA 2020

Wikipedia:Miesiąc Wyróżnionego Artykułu 2020

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Piąta edycja
piszemy na piątkę

W 2013 roku pojawił się milionowy artykuł w polskojęzycznej Wikipedii. Mimo to stan liczebny największej encyklopedii świata wciąż się powiększa. Wraz z rozwojem tego dzieła coraz większy nacisk kładzie się nie tylko na ilość, lecz także na jakość obecnych w nim treści. Najlepiej opracowane i zaprezentowane artykuły i ilustracje otrzymują status „wyróżnionych”, czyli takich, które zostały odznaczone mianem Artykułu na medal, Dobrego artykułu, Listy na medal lub Ilustracji na medal. Niektóre z nich łączy także tytuł Grupy artykułów. Stanowią one swoistą wizytówkę Wikipedii. Obecnie jest 4504 wyróżnionych artykułów i 726 medalowych ilustracji.

W tegorocznym Miesiącu Wyróżnionego Artykułu tradycyjnie skupiamy się na powiększeniu liczby odznaczonych haseł, list i ilustracji. W tej edycji pragniemy również po raz kolejny uczcić pamięć dwóch wikipedystów, których nie ma już z nami, a którzy znacznie przyczynili się do poprawy jakości polskiej Wikipedii: zmarłego w 2015 Piotra Krystiana Domaradzkiego (Belissariusa), twórcy około 1200 artykułów, w tym prawie 30 medalowych, opiekuna rubryki „Czy wiesz” oraz Krzysztofa Machockiego (Halibutta), autora około 7 tysięcy haseł po polsku, w tym 10 wyróżnionych, rzecznika Wikimedia Polska, wiki-szkoleniowca i opiekuna nowicjuszy, zmarłego w 2018 roku.

Akcja rozpoczęła się 1 września, a jej zakończenie przypadło na dzień 30 września. Po tej dacie wciąż możliwe było sprawdzanie zgłoszonych propozycji. Do 30 września przedstawiono 105 propozycji do przyznania wyróżnienia, z czego wszystkie zakończyły się powodzeniem (podsumowanie).

Nagrody

Nagrodami w konkursie były gwiazdy i odznaczenia przyznawane za osiągnięcia wymienione poniżej. Do odznaczeń liczyły się wszystkie wyróżnione hasła, ilustracje, listy na medal czy grupy artykułów, które zostały zgłoszone do wyróżnienia w czasie trwania akcji (nawet jeśli wyróżnienie otrzymały później) oraz sprawdzenia haseł dokonane w czasie trwania Miesiąca Wyróżnionego Artykułu.

 • Przykład Użytkownik X 10 września zgłosił do medalu hasło A, a 30 września hasło B. Wyróżnienia przyznano 10 i 30 października. Uczestnik X 10 października uzyskał nagrodę Brązowego Halibutta, a 30 października – srebrnego Halibutta
 • Przykład Użytkownik Y uwielbia sprawdzać hasła do medalu. We wrześniu zrobił to dla 4 artykułów, a w październiku dla 3. Z tych 3 dwa zostały zgłoszone w czasie MWA, tak więc użytkownik Y zdobył Złotego Krukona

Nie przewidywano innych nagród niż te odznaczenia, ale każdy, kto je otrzymał, mógł otrzymać je w formie wydrukowanej. Na pamiątkę.

Odznaka dedykowana MWA 2020.jpg Odznaka dedykowana W Wikipedii chodzi o dzielenie się. Dlatego możesz też podzielić się z kimś swoimi odznakami za MWA. Każde dwa hasła/listy wyróżnione w konkursie to jedna odznaka dedykowana - napisz, komu chcesz ją podarować, a my wstawimy ją na stronę tej osoby. Oczywiście z informacją o ofiarodawcy/ofiarodawczyni. To świetny sposób, żeby podziękować komuś za pracę na rzecz Wikipedii. Osoby do odznaki możesz zgłaszać tutaj.
MWA 2020 Belissarius brąz.jpg
MWA 2020 Belissarius srebro.jpg
MWA 2020 Belissarius złoto.jpg
Złota/Srebrna/Brązowa Odznaka Belissariusa Belissarius znany był ze swojego zaangażowania w jakość Wikipedii. Dlatego patronuje tym, którzy włożą szczególnie dużo pracy w zgłaszanie, sprawdzanie i pisanie artykułów czy list. Trzy osoby, które zajmą najwyższe miejsca w klasyfikacji punktowej, otrzymają odpowiednio złotą, srebrną lub brązową Odznakę Belissariusa.

Jak przyznawane są punkty: Zastosowano zasadę podziału punktów według wagi odznaczenia – autor/zgłaszający otrzymuje:

 • 12 punktów, gdy artykuł zdobył status AnM lub LnM,
 • 8 punktów, gdy artykuł zdobył status DA,
 • 4 punkty, gdy ilustracja zdobyła status InM.

Za sprawdzenie propozycji bądź zgłoszenie hasła, które nie otrzymało wyróżnienia, uczestnik uzyskał jedną czwartą przedstawionych powyżej punktów.

Punkty na podstawie punktacji stosowanej w poprzednich latach.

MWA 2020 Halibutt brąz.jpg
MWA 2020 Halibutt srebro.jpg
MWA 2020 Halibutt złoto.jpg
Złoty/Srebrny/Brązowy Halibutt Wikipedysta Halibutt napisał niejedno wyróżnione hasło. Idź w jego ślady! Każdy główny autor (lub autorzy – współpraca zespołowa jest super!), który (lub która) doprowadzi do wyróżnienia odpowiednią liczbę haseł, otrzyma to odznaczenie.

Jaka to liczba?

 • Brązowy Halibutt: 1 AnM lub 1 LnM lub 2 DA
 • Srebrny Halibutt: 2 AnM lub 2 LnM lub 3 DA (lub 1 AnM i 2 DA)
 • Złoty Halibutt: 3 AnM lub 3 LnM lub 5 DA (lub 2 AnM/LnM i 2 DA lub 1 AnM i 3 DA) lub 1 grupa wyróżniona

(jeśli nie jesteś starym wiki-wyjadaczem i znawcą skrótów przypominam, że AnM to Artykuł na Medal, DA to Dobry Artykuł a LnM to Lista na Medal)

Jeśli nad hasłem pracowała więcej niż jedna osoba – liczy się ono do odznaki każdemu członkowi zespołu!

MWA Łańcuch złoto.jpg
MWA Łańcuch srebro.jpg
MWA Łańcuch brąz.jpg
Złoty/Srebrny/Brązowy Łańcuch Dla autorów i zgłaszających hasła wyróżnione, które są wzajemnie połączone linkami (czyli hasło A linkuje do hasła B, hasło B do hasła C, hasło C do hasła D itd.).

Złoty łańcuch: 5 haseł, Srebrny: 4 hasła, Brązowy: 3 hasła. Uwaga, zadanie można wykonywać zespołowo: jeśli wspólnie zgłosi się ciąg, obie osoby (lub cały zespół!) otrzymują odznaki. Uwaga 2: będzie nam znacznie łatwiej nie przegapić Waszych łańcuchów, jeśli zamieścicie je Tutaj.

MWA 2020 odznaka puzzel 4.jpg
MWA 2020 odznaka puzzel 2.jpg
MWA 2020 odznaka puzzel 3.jpg
MWA 2020 odznaka puzzel 1.jpg
Odznaka puzzelkowa Złóż swoje wikipuzzle! Każde wyróżnienie to 1 kawałek tej odznaki. Za 3 wyróżnienia otrzymasz 3 puzzle, za 4 - cztery itd. a za 6 wyróżnień - złożysz sobie cały obrazek!
MWA Aparat złoto.jpg
MWA Aparat srebro.jpg
MWA Aparat brąz.jpg
Złoty/Srebrny/Brązowy Aparat Pstryk! Czy masz świetne oko i wiesz, jak ilustrować na medal? W takim razie ta odznaka jest dla Ciebie – dostaniesz ją złotą, srebrną i brązową za (odpowiednio) 6/4/2 ilustracji na medal w ramach Miesiąca Wyróżnionego Artykułu.
MWA Poszukiwacz skarbów złoto.jpg
MWA Poszukiwacz skarbów srebro.jpg
MWA Poszukiwacz skarbów brąz.jpg
Złota/Srebrna/Brązowa odznaka Poszukiwacza Skarbów Umiesz wyłuskać złoto wśród miliona haseł Wikipedii? Wspaniale! W takim razie ta odznaka jest dla Ciebie – można ją dostać za zgłoszenie (z sukcesem!) do wyróżnienia 6/4/3 haseł innego autora, autorki.
MWA 2020 Odznaka Sherlocka Holmesa.png Złoty/Srebrny/Brązowy Sherlock Za sprawdzanie haseł

Piszemy i zgłaszamy artykuły

Sprawdzamy propozycje

Poprawiamy istniejące hasła

Piszemy nowe artykuły (robimy nowe ilustracje), dopracowujemy istniejące, a następnie nominujemy je do wyróżnienia Zapoznajemy się z treścią haseł, sprawdzamy ich poprawność i podpisujemy się za wyróżnieniem Poprawiamy dawniej wyróżnione artykuły, by spełniały aktualne oczekiwania stawiane wyróżnionym treściom

Jeżeli chcesz pisać artykuły (robić ilustracje) wysokiej jakości, zobacz, jak stworzyć:

Jeżeli chcesz pomóc w nadawaniu wyróżnień i sprawdzaniu propozycji, zobacz:

Jeżeli chcesz poprawiać dawniej wyróżnione artykuły, zobacz:

Uczestnicy

Wyróżnienia

Wpisanie się na listę jest symboliczne i pozwala na rozeznanie się w liczbie osób chętnych do współpracy; nie oznacza natomiast żadnego zobowiązania ani nie nakłada dodatkowych obowiązków.
 1. Ironupiwada (dyskusja) 08:35, 1 wrz 2020 (CEST)[odpowiedz]
 2. Soldier of Wasteland (dyskusja) 22:03, 3 wrz 2020 (CEST)[odpowiedz]
 3. Mike89 (dyskusja) 15:47, 6 wrz 2020 (CEST)[odpowiedz]
 4. Zala (dyskusja) 07:09, 10 wrz 2020 (CEST)[odpowiedz]
 5. Szoltys [Re: ] 17:03, 11 wrz 2020 (CEST)[odpowiedz]
Propozycje Kolejka Archiwum
Wikimedal POL.svg Go-next.svg Go-next-purple.svg Gnome-go-next.svg
Propozycja DA.svg Go-next.svg Go-next-purple.svg Gnome-go-next.svg
Propozycja LnM-2.svg Go-next.svg
Cscr-featuredtopic.svg Go-next.svg
Propozycja GnM1.svg Go-next.svg Go-next-purple.svg Commons-logo.svg
PL Wiki CzyWiesz ikona.svg Go-next.svg Go-next-purple.svg Gnome-go-next.svg
Four Award.svg


Dopracowywanie haseł do standardu wyróżnienia to ciężka praca :)

Artykuły i ilustracje wyróżnione bądź dopracowane w trakcie MWA

Poniżej wykaz artykułów odznaczonych lub poprawionych w czasie trwania akcji. Do dyskusji zgłoszonego bądź wyróżnionego hasła (ilustracji) dodawany jest szablon {{Wikipedia:Miesiąc Wyróżnionego Artykułu/info|rok=2020}}, który wygląda tak:

Wszystkie propozycje zgłoszone w ramach akcji znaleźć można na stronie zbiorczej.

Wyróżnione[edytuj | edytuj kod]

Artykuły na Medal[edytuj | edytuj kod]

 1. Apostoł Pawieł (podany autor: PuchaczTrado, Pibwl; zgłoszone przez: PuchaczTrado)
 2. Augustynolophus (zgłoszone przez: mpn)
 3. Dąbrówka Mała (podany autor: Lahcim n; zgłoszone przez: MacQtosh)
 4. Dirt (album) (zgłoszone przez: Mike89)
 5. Eroica (film) (podany autor: Farary, Gdarin; zgłoszone przez: Ironupiwada)
 6. Fairey Battle (zgłoszone przez: Pibwl)
 7. James Stewart (zgłoszone przez: Mike89)
 8. Janów-Nikiszowiec (zgłoszone przez: MacQtosh)
 9. Lokator (film 1927) (zgłoszone przez: Mike89)
 10. PZL P.11 (zgłoszone przez: Pibwl)
 11. Szabat (zgłoszone przez: Jacek555)
 12. Szantaż (film 1929) (zgłoszone przez: Mike89)
 13. Szarytka morska (zgłoszone przez: Jacek555)

Listy na Medal[edytuj | edytuj kod]

 1. Dyskografia Sashy Strunin (zgłoszone przez: ArturSik)
 2. Klasyfikacja medalowa Zimowych Igrzysk Paraolimpijskich 2006 (zgłoszone przez: Szoltys)
 3. Lista członków Alice in Chains (zgłoszone przez: Mike89)
 4. Lista podiów reprezentacji Polski w Pucharze Świata w skokach narciarskich (podany autor: Szoltys, Misiek2; zgłoszone przez: Szoltys)
 5. Lista skoczków narciarskich ze zwycięstwem w Pucharze Świata (podany autor: Szoltys, Snoflaxe; zgłoszone przez: Szoltys)
 6. Lista światowego dziedzictwa UNESCO w Słowenii (zgłoszone przez: Kobrabones)
 7. Medalistki igrzysk olimpijskich w kolarstwie (zgłoszone przez: Szoltys)
 8. Medalistki mistrzostw świata w łyżwiarstwie szybkim w wieloboju sprinterskim (zgłoszone przez: Szoltys)
 9. Medalistki mistrzostw świata w narciarstwie alpejskim (zgłoszone przez: Szoltys)
 10. Medaliści igrzysk olimpijskich w short tracku (zgłoszone przez: Szoltys)
 11. Medaliści igrzysk olimpijskich w tenisie stołowym (zgłoszone przez: Szoltys)
 12. Medaliści igrzysk olimpijskich w triathlonie (zgłoszone przez: Szoltys)
 13. Medaliści mistrzostw świata w łyżwiarstwie szybkim w wieloboju sprinterskim (zgłoszone przez: Szoltys)
 14. Medaliści mistrzostw świata w narciarstwie dowolnym (zgłoszone przez: Szoltys)
 15. Państwa uczestniczące w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1988 (zgłoszone przez: Szoltys)
 16. Państwa uczestniczące w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998 (zgłoszone przez: Szoltys)
 17. Państwa uczestniczące w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002 (zgłoszone przez: Szoltys)
 18. Państwa uczestniczące w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006 (zgłoszone przez: Szoltys)
 19. Państwa uczestniczące w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010 (zgłoszone przez: Szoltys)
 20. Zwycięzcy konkursów Letniego Grand Prix w skokach narciarskich (zgłoszone przez: Szoltys)
 21. Zwyciężczynie konkursów Letniego Grand Prix w skokach narciarskich (zgłoszone przez: Szoltys)
 22. Zwyciężczynie konkursów Pucharu Świata w skokach narciarskich (podany autor: Szoltys, Snoflaxe; zgłoszone przez: Szoltys)

Grupy Artykułów[edytuj | edytuj kod]

 1. Austro-węgierskie okręty podwodne typu U-3 (zgłoszone przez: Mati7)
 2. Okręty pancerne typu Hydra (zgłoszone przez: Mati7)

Dobre Artykuły[edytuj | edytuj kod]

 1. Adolf Minck (zgłoszone przez: Leszek Jańczuk)
 2. Aleksiej Małajew (zgłoszone przez: PuchaczTrado)
 3. Alioramini (zgłoszone przez: Mpn)
 4. Anzu (dinozaur) (zgłoszone przez: Mpn)
 5. Bataański marsz śmierci (zgłoszone przez: Dreamcatcher25)
 6. Blackburn Kangaroo (zgłoszone przez: Pibwl)
 7. Dąb (Katowice) (zgłoszone przez: MacQtosh)
 8. DB-3 (zgłoszone przez: Pibwl)
 9. Doktor Who – seria 10 (2017) (zgłoszone przez: Alvea)
 10. Ferrisaurus (zgłoszone przez: Mpn)
 11. Finał Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2002 (zgłoszone przez: Arek1632)
 12. Gryphoceratops (zgłoszone przez: Mpn)
 13. Icewind Dale II (zgłoszone przez: Sidevar)
 14. Ił-4 (zgłoszone przez: Pibwl)
 15. Ischioceratops (zgłoszone przez: Mpn)
 16. Islandia na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010 (zgłoszone przez: Szoltys)
 17. Jacek Szmidt (podany autor: Yurek88; zgłoszone przez: Kobrabones)
 18. Jamajka na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010 (zgłoszone przez: Szoltys)
 19. José Ardines (zgłoszone przez: ChicagoFireFan)
 20. Kazimierz Najmałowski (zgłoszone przez: Leszek Jańczuk)
 21. Krzysztof Krauze (zgłoszone przez: Ironupiwada)
 22. Krzyżacy (film) (zgłoszone przez: Ironupiwada)
 23. Kulik alaskański (zgłoszone przez: Soldier of Wasteland)
 24. Lucjusz Cyncjusz Alimentus (zgłoszone przez: Frangern)
 25. Man in the Box (zgłoszone przez: Mike89)
 26. Maroko na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010 (zgłoszone przez: Szoltys)
 27. Masakry więzienne NKWD w 1941 (zgłoszone przez: Dreamcatcher25)
 28. Mecz Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 1950, Urugwaj – Brazylia (zgłoszone przez: Arek1632)
 29. Medaliści igrzysk olimpijskich w curlingu (zgłoszone przez: Szoltys)
 30. Medaliści igrzysk olimpijskich w piłce nożnej (podany autor: Grisha12; zgłoszone przez: Szoltys)
 31. Medaliści igrzysk paraolimpijskich w curlingu na wózkach (głoszone przez: Szoltys)
 32. Medaliści mistrzostw Holandii w łyżwiarstwie szybkim (zgłoszone przez: Szoltys)
 33. Michał Czajkowski (duchowny) (zgłoszone przez: Leszek Jańczuk)
 34. Midrasz (zgłoszone przez: Jacek555)
 35. Mistrzostwa Świata w Snookerze 2020 (zgłoszone przez: Jazin)
 36. Murcki (zgłoszone przez: MacQtosh)
 37. Nakajima G8N Renzan (zgłoszone przez: Pibwl)
 38. Onoklea wrażliwa (zgłoszone przez: Kenraiz)
 39. Packard Pacific (zgłoszone przez: Pibwl)
 40. Persona (seria) (zgłoszone przez: Przemub)
 41. Polska na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1936 (zgłoszone przez: Szoltys)
 42. Prawec (komputer) (zgłoszone przez: Aegis Maelstrom)
 43. Qianzhousaurus (zgłoszone przez: Mpn)
 44. Rudy żelaza na Ziemi (zgłoszone przez: Piotr967)
 45. S-65 Staliniec (zgłoszone przez: Pibwl)
 46. Sanatorium pod Klepsydrą (film) (zgłoszone przez: Ironupiwada)
 47. Skoki narciarskie na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 2017 (podany autor: Szoltys, Lukasb1992; zgłoszone przez: Szoltys)
 48. SM UC-40 (zgłoszone przez: Zala)
 49. SM UC-41 (zgłoszone przez: Zala)
 50. SM UC-42 (zgłoszone przez: Zala)
 51. SM UC-43 (zgłoszone przez: Zala)
 52. SM UC-44 (zgłoszone przez: Zala)
 53. SMS Lissa (zgłoszone przez: Mati7)
 54. Solaris Alpino (zgłoszone przez: Michozord)
 55. Sto metrów miłości (zgłoszone przez: Nowy15)
 56. Tadżykistan na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010 (zgłoszone przez: Szoltys)
 57. Tonga na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2018 (zgłoszone przez: Szoltys)
 58. Ulica Graniczna (film) (zgłoszone przez: Ironupiwada)
 59. Unescoceratops (zgłoszone przez: Mpn)
 60. Vickers VC10 (zgłoszone przez: Pibwl)
 61. W ciemności (zgłoszone przez: Ironupiwada)
 62. Wielki pożar Nowego Jorku w 1776 roku (podany autor: Pottero; zgłoszone przez: Kobrabones)
 63. Zamieszki we Lwowie (1929) (zgłoszone przez: Dreamcatcher25)
 64. Zhuchengceratops (zgłoszone przez: Mpn)

Propozycja GnM1.svg Ilustracje na Medal[edytuj | edytuj kod]

 1. 2020 Bols Blue.jpg (zgłoszone przez: Jacek Halicki)
 2. 2020 Krzywa Wieża w Ząbkowicach Śląskich 1.jpg (zgłoszone przez: Jacek Halicki)
 3. 2020 Refraktometr.jpg (zgłoszone przez: Jacek Halicki)
 4. Church of Saint-Mayme 01.jpg (podany autor: Tournasol7; zgłoszone przez: Jacek Halicki)

Łańcuchy[edytuj | edytuj kod]

 1. SM UC-40SM UC-41SM UC-42SM UC-43SM UC-44 (zgłoszone przez: Zala)
 2. GryphoceratopsFerrisaurusIschioceratopsZhuchengceratopsUnescoceratops (zgłoszone przez: mpn)
 3. Islandia na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010Jamajka na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010Maroko na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010Tadżykistan na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010Państwa uczestniczące w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010Państwa uczestniczące w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006Państwa uczestniczące w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002Państwa uczestniczące w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1988Państwa uczestniczące w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998Medaliści igrzysk olimpijskich w curlinguMedalistki igrzysk olimpijskich w kolarstwieMedaliści igrzysk olimpijskich w triathlonieMedaliści igrzysk olimpijskich w tenisie stołowymMedaliści igrzysk olimpijskich w short tracku (zgłoszone przez: Szoltys)

Odznaki dedykowane[edytuj | edytuj kod]

Za każde 2 wyróżnione hasła przysługuje Ci jedna odznaka dedykowana, a więc specjalna odznaka, którą możesz podarować wybranemu użytkownikowi/użytkowniczce. Napisz tutaj, kto ma dostać odznakę dedykowaną, a my zajmiemy się resztą!

 1. od Szoltysa dla 99keroba za: opiekę nad artykułami o "egzotycznych" sportowcach i ogromny wkład w ich poprawę jakości
 2. od Szoltysa dla Barcivala za: dokładność, rzetelność i sumienność przy aktualizowaniu biografii skoczków i skoczkiń
 3. od Szoltysa dla Elfhelma za: nieustanną walkę z martwymi linkami i poprawę jakości tony artykułów o politykach
 4. od Szoltysa dla Emptywordsa za: podnoszenie na duchu w trudnych chwilach, motywację do działania, "zmuszenie" mnie do ubiegania się o uprawnienia admina i za pomoc przy uruchomieniu bota :)
 5. od Szoltysa dla Fararych za: wielokrotną pomoc z prawidłową pisownią nazwisk transkrybowanych z cyrylicy
 6. od Szoltysa dla Gżdacza za: wytrwałość przy wysyłaniu Czywieszowych podziękowań i uzupełnianiu brakujących elementów w Wikidanych
 7. od Szoltysa dla Hortensji Bukietowej za: wszystkie ciepłe słowa i wsparcie, zwłaszcza przy holenderskich akcjach tematycznych
 8. od Szoltysa dla Jaroza86 za: wytrwałość przy czytaniu i sprawdzaniu moich wypocin w działce olimpijskiej
 9. od Szoltysa dla Kenraiza za: zastępstwo w Czywieszu oraz zawsze trafne uwagi i spostrzeżenia związane z rubryką
 10. od Szoltysa dla Khana Tengriego za: wielokrotną pomoc z prawidłową transkrypcją imion i nazwisk ze "szlaczkowych" języków
 11. od Szoltysa dla Maattika za: bardzo dobrą współpracę międzywikiprojektową – Tygodni Tematycznych z Czywieszem
 12. od Szoltysa dla Nedopsa za: konstruktywną krytykę, dzięki której stale podnosi się jakościowa poprzeczka dla wyróżnionych artykułów
 13. od Szoltysa dla Nowego15 za: wytrwałość przy czytaniu i sprawdzaniu moich wypocin w działce olimpijskiej
 14. od Szoltysa dla PMG za: inspirację do podjęcia wyzwania "30 wyróżnionych artykułów w 30 dni"
 15. od Szoltysa dla Snoflaxe’a za: wieloletnią współpracę w ramach wikiprojektu, wyłapywanie moich błędów w tabelkach i czujne oko przy sprawdzaniu propozycji do wyróżnień
 1. od [[user:Twój nick|Twój nick]] dla [[user:Nick osoby, której ofiarujesz odznakę|Nick osoby, której ofiarujesz odznakę]] za: jeśli chcesz możesz napisać dlaczego dajesz tej osobie odznakę. Ale nie musisz :)