Wikipedia:Poużywaj sobie!

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Wyniki konkursu Strona konkursu Jak wziąć udział? Regulamin Nagrody Komisja i Patroni Galeria Materiały konkursowe

Logo konkursu


Poużywaj sobie! Konkurs na remiks wolnej kultury jest organizowany przez Stowarzyszenie Wikimedia Polska. Celem wydarzenia jest stworzenie kolaży i remiksów na podstawie zasobów instytucji kultury udostępnionych w Wikimedia Commons. Konkurs jest częścią inicjatywy GLAM (Galleries, Libraries, Archives, Museums).

Konkurs skierowany jest zarówno do artystek i artystów, studentów, doktorantów i absolwentów Akademii Sztuk Pięknych, jak i wszystkich, którzy chcieliby spróbować swoich sił w obszarze kultury remiksu.

Do konkursu można zgłaszać pojedyncze prace, a także cykle dzieł, których tematyka nawiązuje do idei wolności i otwartości.

Osoby, które wezmą udział w wydarzeniu zapoznają się z zasobami instytucji kultury, pozyskanymi w ramach projektów GLAM. Nauczą się również korzystać z Wikimedia Commons jako repozytorium plików graficznych, a także będą wiedziały w jaki sposób zamieszczać i opisywać własne prace.

Konkurs trwa od 15 lutego do 31 grudnia 2020 roku. Wikimedia Polska organizuje go przy współpracy z Centrum Cyfrowym, które realizuje siostrzany projekt "Poużywaj sobie! Kolekcje warszawskich instytucji kultury w sieci". Na przykładowej liście grafik uwzględnionych w konkursie wzięto pod uwagę instytucje kultury z całej Polski.


Miesz(k)ając (w) przeszłości

Kontakt

Za pomysł i realizację wszystkich etapów konkursu odpowiadała Celina Strzelecka


Wejdź na stronę Wikimedia Commons, ściągnij pliki, które cię zainspirują i stwórz własny REMIKS!

Przykładowe grafiki uwzględnione w konkursie

Skromny wybór grafik można znaleźć na podstronie Materiały konkursowe.