Wikipedia:Projekty szkolne i akademickie/WikiWarszawa 2015/Terminy

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
.


Kiedy?[edytuj | edytuj kod]

Warsztaty odbędą się w kilku cyklach składających się z dwóch całodziennych warsztatów każdy (od 9:30 do 15). Zapisu grupy na konkretny termin można dokonywać telefonicznie lub mejlowo (patrz: zakładka Kontakt).

Dotychczas przeprowadziliśmy/zaplanowaliśmy warsztaty:

  • Grupa A, B i C (I SLO Bednarska, 44 LO im. Antoniego Dobiszewskiego i 48 LO im. Edwarda Dembowskiego): 12 czerwca (DSH przy Karowej)

  • Grupa D (ZS nr 5 im. S. Kisielewskiego): 5 października i 19 października (8:45 do 13:30; w siedzibie Zespołu Szkół przy ul. Szczawnickiej 1)

  • Grupa C, warsztat drugi (48 LO im. Edwarda Dembowskiego): 16 października (9:00 do 15:00; w siedzibie liceum)

  • Grupa B, warsztat drugi (44 LO im. Antoniego Dobiszewskiego): 20 października (9:00 do 15:00; w budynku CeNT)

Gdzie?[edytuj | edytuj kod]

Spotkanie Getto warszawskie Dom Spotkań z Historią 01.JPG

ul. Karowa 20

Dom Spotkań z Historią
Instytucja kultury m.st. Warszawy, która zajmuje się historią Europy Środkowo-Wschodniej XX wieku, działa od 2006 roku. Organizuje wystawy, pokazy filmów, dyskusje, konferencje, warsztaty edukacyjne, instalacje artystyczne, happeningi, gry miejskie i wydarzenia parateatralne. DSH upowszechnia historię poprzez źródła i świadectwa indywidualne. Na wszystkie spotkania, wydarzenia i wystawy wstęp jest wolny.

Dojazd do DSH autobusami linii 116, 222, 178, 180, 195 (przystanek Hotel Bristol) lub metrem do stacji Nowy Świat-Uniwersytet i stamtąd 600 metrów spacerem (ok. 8 minut).


Projekt budynku CeNT I Uniwersytetu Warszawskiego.jpg

ul. S. Banacha 2c

Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego (CeNT)
Instytucja badawcza Uniwersytetu Warszawskiego zajmująca się prowadzeniem działalności dydaktycznej, badawczej i usługowej w zakresie nauk matematycznych i przyrodniczych. Posiada rozbudowane zaplecze techniczne i kompetencje w zakresie biologii molekularnej, chemicznych badań strukturalnych, zastosowania fizyki i chemii w technologii i gospodarce oraz w dziedzinie informatyki.

Dojazd do CeNT autobusami i tramwajami linii 1, 14 (n.p. ze stacji Metro Politechnika), 15, 25 oraz 136, 172 i 186 (przystanek Banacha), ewentualnie metrem do stacji Pole Mokotowskie i 20 minut spacerem przez park.