Wikipedia:Propozycje do Artykułów na Medal/Doktor Strange (film)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Doktor Strange (film)[edytuj | edytuj kod]

Uzasadnienie

Kolejny dopracowany przeze mnie artykuł z MCU, wydaje mi się, że może ubiegać się o medal. Będę wdzięczny za ewentualne uwagi, wskazanie ewentualnych braków lub poprawki stylistyczne (liczę, że tym razem nic nie przeoczyłem). Mike210381 (dyskusja) 16:40, 20 lut 2021 (CET)

Uwagi merytoryczne
  1. Po pierwsze i najważniejsze - spora część sekcji krytyka w mediach jest kopiuj-wklej z podanego źródła. Tak być nie może, tłumaczenia również obejmują prawa autorskie. Teraz to to podpada pod NPA. By tego uniknąć najlepiej by tu było w tym przypadku dotrzeć samemu do podanych źródeł źródła i samemu przetłumaczyć. Po drugie moje propozycje info: Głos Dormammu jest połączeniem głosu Cumberbatcha i innego brytyjskiego aktora, redaktor telewizyjny gra w filmie samego siebie. To tyle ode mnie, styl poprawiłam jak mogłam. Alvea (dyskusja) 22:37, 6 mar 2021 (CET)
@Alvea Nie można tego podciągnąć pod prawo cytatu? Nawet jeśli sam przetłumaczę, to dużo to nie zmieni, właściwie ciężko jest przetłumaczyć używając jakieś inne słowa. Dotrzeć do źródeł nie problem, przetłumaczyć, aby brzmiało to inaczej wydaje mi się trochę absurdalne. Mike210381 (dyskusja) 22:47, 6 mar 2021 (CET)
@Mike210381 Treść (prawie) całego artykułu jako cytat? Zdecydowane nie. To za duży fragment. Mówisz, że jeśli sam przetłumaczę, to dużo to nie zmieni, ale rzecz w tym, że zajrzałam do podanego przez ciebie źródła i je przestudiowałam właśnie ze względu na to, że rzucił mi się jako bardzo odbiegający od twojego zwykłego stylu, do którego jestem już przyzwyczajona i z którym dobrze (tak sądzę) jestem zaznajomiona. Mówisz ciężko jest przetłumaczyć używając jakieś inne słowa, ale, wbrew pozorom, właśnie taka jest prawda, że co tłumacz to inny styl i inne słowa, do tego stopnia, że można niektórych nawet po stylu rozpoznać, bez patrzenia na nazwisko. Rozumiem, że to oznacza dla ciebie sporo dodatkowej pracy, ale takiego kopiowania nie mogę zaakceptować. Alvea (dyskusja) 23:14, 6 mar 2021 (CET)
@Alvea Nie chodzi o ilość pracy, poświęcam na te artykułu tyle czasu, że dodatkowa godzina czy nawet dwie, nie jest jakimś gigantycznym problemem. Zasłonię się (i to szczerze) niewiedzą, bo nie wiedziałem, że wykorzystywanie czyjegoś tłumaczenia podlega pod PA. Zabrałem się już za poprawkę i dodanie Kiernana. Mam małą wątpliwość, czy jest sens dodawania do Dormammu informacji o zmiksowaniu głosu Cumberbatch z innym aktorem, który właściwie nie jest znany? Mike210381 (dyskusja) 23:36, 6 mar 2021 (CET)
Recenzje poprawione, Kiernan dodany, info o głosie Dormammu też. Chyba teraz powinno być dobrze :) Mike210381 (dyskusja) 00:13, 7 mar 2021 (CET)
Uwagi do stylu (język, struktura)
Uwagi do uźródłowienia
Uwagi dot. neutralności
Uwagi dot. problemów technicznych
Sprawdzone przez
  1. Alvea (dyskusja) 11:32, 7 mar 2021 (CET)
  2. Sidevar (dyskusja) 12:03, 7 mar 2021 (CET)
  3. Linshi2 (dyskusja) 10:38, 11 mar 2021 (CET)