Skrót: WP:PAnM, WP:PANM

Wikipedia:Propozycje do Artykułów na medal

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Propozycje artykułów na medal w Wikipedii

NoWikimedal3.png

Ta strona służy do przedstawiania wartościowych stron jako kandydatur do wyróżnienia medalem. Dyskusja trwa 30 dni zgodnie z zasadami opisanymi w regulaminie poniżej. Jeśli artykuł jest dobry, ale jeszcze nie na poziomie medalowym, rozważ umieszczenie go na stronie kandydatów do przyznania mu miana Dobrego Artykułu (zobacz porównanie wymagań). Jeśli chcesz nominować nowy artykuł, przejdź do rozdziału Instrukcja obsługi.

Obecnie na Stronie Głównej
Fregilupus varius - John Gerrard Keulemans improved.jpg
Szpak reunioński – gatunek wymarłego ptaka z rodziny szpakowatych. Występował na wyspie Reunion, wymarł w latach 50. XIX wieku. Szpaki reuniońskie miały blisko 30 cm długości. W upierzeniu dominowała biel oraz szarość, jednak grzbiet, skrzydła i ogon wyróżniały się ciemniejszą, szarobrązową barwą. Szpaki te odznaczały się ruchomym czubem, wywiniętym w przód. Ptaki te były odławiane przez osadników na Reunionie, jednak trzymali je również jako ptaki domowe. W muzeach przetrwało 19 okazów. Już na początku XIX wieku miała spadać liczebność szpaków reuniońskich, przed nadejściem lat 60. XIX wieku prawdopodobnie już wymarły. Wymienia się wiele przyczyn, w tym konkurencję i drapieżnictwo ze strony wprowadzonych gatunków, choroby, wycinkę lasów i trzebież, bowiem szpaki służyły jako pokarm i tępiono je jako domniemane szkodniki upraw. Czytaj więcej…
Wyróżniona zawartość Wikipedii
Regulamin

 1. Zgłosić artykuł do nominacji może każdy zalogowany użytkownik zarejestrowany co najmniej od miesiąca i mający na swym koncie minimum 100 nieusuniętych edycji w przestrzeni głównej od czasu pierwszego logowania.
 2. Artykuły oceniane są przez 30 dób.
 3. Artykuł dostaje medal, gdy:
  1. zostanie sprawdzony przez co najmniej trzech zalogowanych wikipedystów (wymagania jak przy zgłaszaniu), nie licząc zgłaszającego (głosy pacynek są nieważne),
  2. nie pojawią się wobec artykułu poważne zastrzeżenia (kryteria oceny), chyba że przed zakończeniem oceniania zostaną one naprawione.
 4. Od sprawdzających wymaga się rzetelnego przestudiowania całego artykułu.
 5. Od osób wskazujących braki / zastrzeżenia wymaga się dokładnego merytorycznego uzasadnienia swojej oceny, w przypadku zastrzeżeń technicznych (pozamerytorycznych) należy powołać się na obowiązujące zasady lub zalecenia Wikipedii.
 6. Każdy artykuł można poddać ponownej ocenie, gdy zgłoszone zastrzeżenia zostaną naprawione.
 7. Wszystkie zdjęcia powinny znajdować się na serwerze Commons.

Uwagi dodatkowe

Zgłaszanie
Przed zgłoszeniem artykułu zapoznaj się z tekstem Jak napisać doskonały artykuł, z którego dowiesz się, czego oczekuje się od zgłaszanego tu artykułu. Oprócz tego zapoznaj się z zasadami i zaleceniami edycyjnymi przyjętymi w Wikipedii.
Przy zgłaszaniu należy podać, kto zgłasza. Anonimowe zgłoszenia oraz nominacje przez Wikipedystów, niespełniających warunku stażowego, są usuwane. Jeśli jesteś anonimowym użytkownikiem lub nie spełniasz wymienionych w regulaminie kryteriów, a uważasz, że artykuł zasługuje na wyróżnienie, zgłoś artykuł do warsztatu PANDA.
Zalecenia dla dyskutujących
 1. Uwagi dodane po terminie oraz oceny użytkowników niespełniających kryterium stażowego i pacynek nie są liczone, jednak zastrzeżenia zgłoszone z takich kont są uwzględniane przy podejmowaniu decyzji o wyróżnieniu.
 2. Niezwiązane z jakością artykułu wypowiedzi są wykreślane.
 3. Zaleca się, by każde zastrzeżenie było podane w oddzielnym akapicie.
 4. Nie należy powtarzać zgłoszonych przez innych uczestników dyskusji uwag. Dodatkowe wyjaśnienia dotyczące zgłoszonego zastrzeżenia należy pisać pod zgłoszeniem stosując wcięcie.
 5. Rezultaty ocen i dyskusji rozpatrywane są przez opiekunów projektu.
Zakończenie dyskusji
 1. Na stronie dyskusji wypełnia się pola szablonu {{Dyskusja nad artykułem na medal}} przydzielającego kategorię tej stronie. Dzięki temu zakończone dyskusje można będzie odnaleźć w jednej z podkategorii w kategorii Dyskusje nad przyznaniem medalu/archiwum.
 2. Ze strony artykułu usuwa się informację o dyskusji nad przydzieleniem medalu i, jeżeli wniosek uznano za pozytywny, umieszcza się znak medalu.
 3. Na samej górze strony dyskusji artykułu wkleja się i wypełnia szablon PAnM.
 4. Ze strony propozycji do medalu usuwa się link do dyskusji nad nominacją, a na dole strony w sekcji 10 ostatnich rozstrzygnięć umieszcza się w odpowiedniej rubryce odsyłacz do artykułu.
 5. Na stronie w odpowiedniej sekcji Artykuły na medal dodaje się link do nowo mianowanego artykułu medalowego.
Opiekunowie
Polimerek, Myopic pattern, Lukasz Lukomski oraz Farary
Instrukcja obsługi

Pierwsza nominacja artykułu do medalu
 • Za pomocą poniższego formularza utwórz podstronę dyskusji nad wyróżnieniem. Nazwę artykułu wpisz po ukośniku.


 • Na tej stronie – na górze sekcji Propozycje – wstaw link do nowo utworzonej strony dyskusji w formacie {{Wikipedia:Propozycje do Artykułów na medal/Nazwa}}.
 • W haśle, które chcesz nominować, wstaw szablon {{Propozycja wyróżnienia|Anm}}.
 • Poinformuj głównych autorów artykułu o rozpoczęciu dyskusji nad przyznaniem medalu.
Każda kolejna nominacja hasła do medalu
 • Utwórz podstronę dyskusji z użyciem powyższego formularza według schematu {{Wikipedia:Propozycje do Artykułów na medal/Nazwa/2}}. Gdy zgłaszasz artykuł po raz trzeci, schemat wygląda następująco: {{Wikipedia:Propozycje do Artykułów na medal/Nazwa/3}}, analogicznie w ewentualnych kolejnych zgłoszeniach.
 • W uzasadnieniu zgłoszenia podaj link do poprzedniej dyskusji oraz wyjaśnij, jakie zmiany zaszły w artykule od ostatniej oceny.
 • Do artykułu wstaw szablon: {{Propozycja wyróżnienia|Anm|Numer}}.
ODŚWIEŻ

Propozycje

Audrey Hepburn

Dyskusja trwa jeszcze 29 dni 12 godz. 37 min 2 s odśwież
Rozpoczęcie: 18 marca 2018 14:16:37 Zakończenie: 17 kwietnia 2018 14:16:37


Uzasadnienie

Artykuł poświęcony Audrey Hepburn, aktorce okresu „Złotej Ery Hollywood” i działaczce humanitarnej. Opracowany w sposób szczegółowy i wyczerpujący, uwzględniający lata młodości, karierę filmową, życie prywatne oraz wpływ na kulturę masową po śmierci. Artykuł opracowany na podstawie dostępnych publikacji książkowych, prasowych i źródeł internetowych. W lutym uzyskał status DA (dyskusja), gdzie wszelkie zgłoszone zastrzeżenia i uwagi zostały poprawione (dotyczy to m.in. cytatów). Ostatnio artykuł został poszerzony i zaktualizowany. Mike89 (dyskusja) 14:20, 18 mar 2018 (CET)

Dostrzeżone braki i błędy merytoryczne
Dostrzeżone braki stylu (język, struktura)
Dostrzeżone braki uźródłowienia
Dostrzeżone braki w neutralności
Dostrzeżone błędy techniczne
Poprawiono
Sprawdzone przez

Gary Cooper

Dyskusja trwa jeszcze 22 dni 12 godz. 48 min 39 s odśwież
Rozpoczęcie: 11 marca 2018 14:28:14 Zakończenie: 10 kwietnia 2018 14:28:14


Uzasadnienie

Artykuł jest już Dobrym Artykułem (dyskusja nad przyznaniem oznaczenia DA). Angielska wersja, której ten artykuł jest tłumaczeniem, ma medal. Moim zdaniem na takie wyróżnienie zasługuje również wersja polska. Pumpernikiel90 (dyskusja) 14:28, 11 mar 2018 (CET)

Dostrzeżone braki i błędy merytoryczne
 1. Cały artykuł świetny, ale do medalu brakuje według mnie jednej istotnej rzeczy. Tak jak na angielskiej wiki, powinna się gdzieś (tu albo w osobnym artykule) znaleźć pełna filmografia, a nie tylko role pierwszoplanowe, do tego z nazwiskami bohaterów, w których Cooper się wcielał. Tak jak tu: en:Gary Cooper filmography. Reżyserzy i wytwórnie raczej zbędne, a kolumna z pozostałymi gwiazdami tym bardziej. King10 (dyskusja) 14:14, 16 mar 2018 (CET)
Postaram się przetłumaczyć wspomnianą listę -Pumpernikiel90 (dyskusja) 19:34, 16 mar 2018 (CET)
@King10 T Załatwione. Pumpernikiel90 (dyskusja) 16:51, 18 mar 2018 (CET)
Dostrzeżone braki stylu (język, struktura)
Dostrzeżone braki uźródłowienia
Dostrzeżone braki w neutralności
Dostrzeżone błędy techniczne
Poprawiono
Sprawdzone przez

Guz desmoidalny

Dyskusja trwa jeszcze 9 dni 20 godz. 25 min 15 s odśwież
Rozpoczęcie: 26 lutego 2018 22:04:50 Zakończenie: 28 marca 2018 22:04:50


Uzasadnienie

Przekrojowy artykuł opisujący nowotwór o pośredniej złośliwości. Rybulo7 (dyskusja) 22:04, 26 lut 2018 (CET)

Dostrzeżone braki i błędy merytoryczne
Dostrzeżone braki stylu (język, struktura)
Dostrzeżone braki uźródłowienia
Dostrzeżone braki w neutralności
Dostrzeżone błędy techniczne
Poprawiono
Sprawdzone przez
 1. Hortensja (dyskusja) 11:35, 1 mar 2018 (CET)
 2. Salicyna (dyskusja) 08:30, 6 mar 2018 (CET)

Chruścielowiec rdzawy

Dyskusja trwa jeszcze 1 dzień 23 godz. 5 min 37 s odśwież
Rozpoczęcie: 19 lutego 2018 00:45:12 Zakończenie: 21 marca 2018 00:45:12


Uzasadnienie
Tłumaczenie medalowego artykułu z en.wiki. Gatunek wymarły, więc na szybki napływ nowych informacji nie liczyłabym. Soldier of Wasteland (dyskusja) 00:45, 19 lut 2018 (CET)
Dostrzeżone braki i błędy merytoryczne
Dostrzeżone braki stylu (język, struktura)
 1. "szczątki subfosylne" - użyłbym bardziej zrozumiałego sformułowania, poza tym powinno linkować do szczątki subfosylne (choć to substub). Michał Wadas (dyskusja)
  To chyba najbardziej logiczne tłumaczenie angielskiego "subfossil remains". Można w sumie jeszcze użyć półskamieniałe, ale w artykułach z nauk ścisłych i przyrodniczych raczej nie boimy się specjalistycznych określeń. D kuba (dyskusja) 18:44, 22 lut 2018 (CET)
 2. "wydobył również pewne ważne szczątki dodo[9]" - to miło z jego strony, ale nie jestem pewien co to ma do tematu artykułu lub chociaż czemu były ważne. Michał Wadas (dyskusja)
 3. Nieszczęsne "subfosylne" powtarzają się zdecydowanie za często - jeśli jedyne pozostałości są subfosylne to nie trzeba tego powtarzać raz po raz. Michał Wadas (dyskusja)
 4. "Dawne opisy są monotonne" - nie rozumiem co to zdanie ma znaczyć. Michał Wadas (dyskusja)
 5. Nie jestem pewien czy artykuł o ptaku powinien wspominać o wymieraniu storczyków ("pewien gatunek starczyka" - jaki?) - jeśli nie były elementem jego diety. Michał Wadas (dyskusja) 12:08, 21 lut 2018 (CET)
Dostrzeżone braki uźródłowienia
Dostrzeżone braki w neutralności
Dostrzeżone błędy techniczne
 1. Czemu synonimów nie ma w infoboksie? D kuba (dyskusja) 08:50, 11 mar 2018 (CET)
Poprawiono
Sprawdzone przez
 1. Czytałem ten artykuł w propozycjach do Czywiesza i jestem, jak zwykle w przypadku haseł SoW, pod dużym wrażeniem. Objętość i uźródłowienie zdecydowanie medalowe. (Anagram16 (dyskusja) 00:51, 19 lut 2018 (CET))

Dyskusje przedłużone

Antylopowiec modry

Dyskusja trwa jeszcze 15 dni 17 godz. 40 min 4 s odśwież
Rozpoczęcie: 2 lutego 2018 19:19:39 Zakończenie: 3 kwietnia 2018 19:19:39


Uzasadnienie
Art jest tłumaczeniem anglojęzycznego medalu en:Bluebuck, który rok temu został DA. Ostatnio przeglądając piśmiennictwo nie znalazłem istotnych nowych informacji o gatunku. Nie jest to zwierzę dobrze znane, mimo że znane jest szeroko. Art spełnia kryteria medalu. Mpn (dyskusja) 19:19, 2 lut 2018 (CET)
Dostrzeżone braki i błędy merytoryczne
Dostrzeżone braki stylu (język, struktura)
Dostrzeżone braki uźródłowienia
Dostrzeżone braki w neutralności
Dostrzeżone błędy techniczne
Poprawiono
Sprawdzone przez
 1. D kuba (dyskusja) 08:21, 4 mar 2018 (CET)

Lawina w Tatrach (2003)

Dyskusja trwa jeszcze 4 dni 23 godz. 0 min 31 s odśwież
Rozpoczęcie: 23 stycznia 2018 00:40:06 Zakończenie: 24 marca 2018 00:40:06


Uzasadnienie
Artykuł w sumie niedługi, ale wyczerpuje temat. Od DA przybyło mu opisanie historii pilota śmigłowca, który uległ wypadkowi podczas akcji ratunkowej. kićor =^^= 00:40, 23 sty 2018 (CET)
Dostrzeżone braki i błędy merytoryczne
 1. Czytałem, czytałem i... jak dla mnie brakuje informacji na temat przyczyn/mechaniki powstania samej lawiny. Mamy napisane, że wystąpiło ocieplenie i opad deszczu - ok, ale co związku z tym? Wartość krytyczna ciężaru śniegu została przekroczona, czy jakiś narciarz zjechał ze szczytu, uczestnicy wyprawy sami spowodowali lawinę? Wiemy, że sąd uznał, że lawina zeszła samoistnie - ale to nie było takie oczywiste dla biegłych. Typ obrywu, forma ruchu, położenie warstwy poślizgowej, dokładne warunki atmosferyczne, cechy pokrywy śnieżnej: grubość, spójność, przyczepność? Nachylenie stoku, nasłonecznienie? Warto może trochę bardziej to rozpisać. Oczywiście pytanie czy mamy na wszystko powyższe źródła... Kolejna kwestia, w artykule mowa o 14 wyprawach, można na pewno o wiele więcej na ten temat napisać. Strazak sam (dyskusja) 10:53, 27 sty 2018 (CET)
  Na temat mechaniki nic nie znalazłem, postaram się jeszcze powęszyć. Ale wiesz co? Wikipedię ponoć może edytować każdy. Może pomógłbyś? kićor =^^= 13:26, 27 sty 2018 (CET) PS Wiele nie znalazłem, tyle co podsumowanie ekspertyzy biegłych. Dodałem. Co do tych 14 akcji – źródła skupiają się na pierwszych 2 dniach, trudno znaleźć jakieś inne dane. kićor =^^= 14:19, 27 sty 2018 (CET)
  Również przeszukałem pół Internetu... i przyznaje, że jestem zaskoczony, że nie ma nic więcej. Jasne, postaram się trochę rozbudować (na tyle na ile się da w oparciu o aktualne źródła). Strazak sam (dyskusja) 14:20, 28 sty 2018 (CET) PS @Kicior99 co sądzisz o tym?
  Źródło mi znane ale to blog. Jednak wygląda na wiarygodny i przekonałeś mnie. Postaram się wieczorem coś z tego skręcić. @Strazak sam kićor =^^= 15:01, 28 sty 2018 (CET)
  @Strazak sam Zobacz teraz. kićor =^^= 15:15, 28 sty 2018 (CET)
  @Kicior99 Bomba, szkoda, że Mieczysław Sobik i Krzysztof Migała – Meteorologiczne uwarunkowania zejścia lawiny pod. Rysami w styczniu 2003 nie jest nigdzie dostępne. Znalazłem jeszcze to, można z tego ew. bardziej precyzyjnie wskazać w jakim czasie odnajdywano ciała. Jak myślisz? Oczywiście zrobię to, ale chciałbym poznać Twoje zdanie. Strazak sam (dyskusja) 15:58, 28 sty 2018 (CET)
  Fajne to jest. Jakby ci się chciało, to dopisz rozdzialik, tylko takim językiem by nie straszyć czytelnika :))) Będę wdzięczny, sam dochodzę do siebie po piątkowym szpitalu i trudno mi się skupić na parafrazie tak ciężkiego tekstu. Zawsze pozostaje ostatnia instancja – Misiolekar, on rozumie ten koalang :). @Strazak sam kićor =^^= 16:43, 28 sty 2018 (CET)
  Przypadkiem trafiłem akurat na źródło podające, kiedy odnajdowano kolejne ciała. Uzupełniłem. Chciałbym natomiast zauważyć, że w opisie dwuetapowego mechanizmu powstania lawiny mógł przyczaić się błąd. Kocioł pod Rysami leży, o ile pamiętam, poniżej żlebu Rysa, więc zsuw z kotła nie mógł w drugim etapie połączyć się ze śniegiem z Rysy. Marcowy Człowiek (dyskusja) 19:25, 29 sty 2018 (CET)
 2. W artykule jest mowa o Adam Matyśkiewiczu (pierwotnie był Adam M.), który w źródle podanym dla tego zdania podawany jest właśnie jako Adam M., w toku tej dyskusji zauważono, że ojciec dwóch synów nie jest anonimowy i na podstawie tego źródła poprawiono M. na Matyśkiewicz. Zauważcie jednak, że w tym źródle nie występuje Adam Matyśkiewicz, tylko Andrzej Matyśkiewicz - ta kwestia wymaga wyjaśnienia. KamilK7 09:39, 28 lut 2018 (CET)
  Wszędzie gdzie podawane jest nazwisko ojca obu synów, wpisywane jest imię Andrzej. Tak też jest w narracji filmu Superwizjera i w napisach. Skorygowałem. Jacek555 11:23, 28 lut 2018 (CET)
Dostrzeżone braki stylu (język, struktura)
 1. Sprawa śmigłowca - to raczej nie powinna być w tym artykule (moim zdaniem). Poza tym " Obdarzone czułym węchem psy wskazywały miejsca na stawie, ale prowadzenie w nim poszukiwań zimą było niemożliwe". No psy są obdarzone czułym węchem.., wskazały miejsca na stawie (jak był zamarznięty to Ok na stawie), ale prowadzenie "w nim" to chyba jak był zamarznięty na nim. Tyle mojej opinii. Hermod (dyskusja) 21:35, 23 sty 2018 (CET)
  Sprawa śmigłowca była integralną częścią akcji ratunkowej, zatem trzeba było o niej napisać (artykuł powinien wyczerpywać temat). Co do problemu czy "w" czy "na" – istniało podejrzenie, że lawina wepchnęła ludzi pod powierzchnię lodu, zatem i "na" i "w". T Poprawione. kićor =^^= 22:24, 23 sty 2018 (CET)
 2. Wrzucam tutaj, chociaż to być może nie do końca "brak stylu". Czy w zapisywaniu godzin nie powinniśmy się posługiwać kropką tj. 6.30 zamiast 6:30? Strazak sam (dyskusja) 23:58, 23 sty 2018 (CET)
  T Poprawione kićor =^^= 01:46, 24 sty 2018 (CET)
Dostrzeżone braki uźródłowienia
Dostrzeżone braki w neutralności
Dostrzeżone błędy techniczne
Poprawiono
Sprawdzone przez
 1. Chyba nic więcej się już nie da dopisać. Żyrafał (Dyskusja) 19:17, 23 sty 2018 (CET)
 2. Też nie mam pomysłu. Marcowy Człowiek (dyskusja) 19:18, 23 sty 2018 (CET)
 3. LJanczuk qu'est qui ce passe 20:34, 3 lut 2018 (CET)
 4. Strazak sam (dyskusja) 10:52, 4 lut 2018 (CET)
Uwaga

@Kicior99 i uczestnicy dyskusji (@Żyrafał, @Marcowy Człowiek, @Leszek Jańczuk, @Strazak sam) – wybaczcie, ale czy kwestia procesu (procesów?) jest aby wyczerpująco i jasno opisana? Co i komu zarzucała prokuratura? Kiedy złożono akt oskarżenia? Kto oskarżał? Kim jest, tajemniczy dla czytelnika, Adam M., na rzecz którego zasądzono zadośćuczynienie? W artykule pojawia się tylko jeden Adam o inicjale M. – ratownik, Adam Marasek, ale to przecież nie o niego chodzi? Skoro więc ów Adam M. jest wzmiankowany, to niezbędne jest wyjaśnienie kim jest, jaki ma interes prawny i w jakim procesie uczestniczy. Ojciec dwóch ofiar nie jest anonimowy. Jak wyglądał przebieg, instancje procesu? Czy aby wyrok Sądu Okręgowego dotyczył sprawy karnej, czy też cywilnej? Przez kogo wytoczonej? Jaką rolę miał w sprawie karnej Adam Matyśkiewicz? Kto wytoczył sprawę cywilną i co co wnioskował? Jeśli sprawą cywilną zajmował się SO, to czy to była pierwsza instancja? IMO w artykule kandydującym do medalu takie braki nie powinny mieć miejsca. Jacek555 22:13, 22 lut 2018 (CET)

Nowe informacje o procesie, które trochę zaciemniły obraz sytuacji, dopisał @22merlin; rzeczywiście bardzo byśmy prosili o pewne uzupełnienie tej edycji. Większość akapitu „sądowego” to jednak zasługa Kiciora99, co jest o tyle poważnym problemem, że on właśnie zrezygnował z Wikipedii (wielka szkoda!). Marcowy Człowiek (dyskusja) 22:36, 22 lut 2018 (CET)
Rozbudowałem o tyle, o ile znalazłem w nowym źródle, choć to nadal niewiele.--22merlin (dyskusja) 14:16, 23 lut 2018 (CET)

Piszemy o lawinie czy procesie? Widzę, że odchodząc z wikipedii zrobiłem najlepiej jak mogłem. I proszę to uszanować i nie pingować mnie, bo tego pinga odebrałem przypadkiem. A los tego artykułu już mnie nie interesuje. Gdzie byliście, jak ponad 10 lat czekał na zmiłowanie, podobnie jak inne wypadki górskie? Żegnam ozięble. kićor =^^= 00:12, 24 lut 2018 (CET)

Zgodnie z prośbą nie używam szablonu „re”, ale na wiadomość odpowiem. Rozbudowałeś artykuły o wypadkach górskich — chwała Ci za to. Zachęciłeś innych, aby także się nimi zajęli — jeszcze lepiej. Nie masz siły, aby dalej nad nimi pracować — Twoje prawo; inni będą kontynuować Twoje dzieło, tak działa Wikipedia. Nie widzę powodu do zgorzknienia albo oziębłości. Jeżeli chodzi o samo pisanie o procesie... mnie wydaje się godne podkreślenia, że ludzie nie potrafią przejść do porządku nad lawiną i pozwalają jej niszczyć kolejne życia już po zatrzymaniu się śniegu i opadnięciu pyłu. Sam zresztą przyczyniłeś się do rozwoju tego akapitu, jak dowodzi następujący link: https://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Lawina_w_Tatrach_%282003%29&type=revision&diff=51336859&oldid=51336031. Marcowy Człowiek (dyskusja) 11:36, 24 lut 2018 (CET)
Kićor, nie wnikam w powody, dla których postanowiłeś ogłosić swoje odejście. Ale skoro zgłosiłeś artykuł do odznaczenia medalem, co ma w zamyśle sygnalizować najwyższą jakość, to naturalne jest, że musi on spełniać wymagania. Tzw. zasady współżycia społecznego wymagają, by o sprawach na temat dzieła informować również Autora, Współautora, czy osobę która wnioskowała o nadanie danej pracy wyróżniającego statusu. Niezależnie od tego, że obraziłeś się również, jak wynika z wypowiedzi, także na sam rzeczony artykuł. Uwagi co do stanu sekcji i przypisów z daty zgłoszenia były podane w sposób merytoryczny. Jak na artykuł pretendujący do medalu, to zbyt dobrze nie było. I nie ma znaczenia czy w kluczowej sekcji o samej lawinie, czy w innych. Więc nie bardzo wiem dlaczego nieco się obruszasz. Jeśli nie chcesz się logować do Wiki, to pingów też nie musisz odbierać. Tak jak z awizem z poczty. W imieniu swoim i kolegów, którzy już nanieśli zmiany do zgłoszonego przez Ciebie artykułu, żegnam ciepło. Jacek555 16:05, 24 lut 2018 (CET)

Novum Instrumentum omne

Dyskusja trwa jeszcze 3 dni 20 godz. 42 min 6 s odśwież
Rozpoczęcie: 21 stycznia 2018 22:21:41 Zakończenie: 22 marca 2018 22:21:41


Uzasadnienie

Moim zdaniem artykuł wyczerpuje temat. LJanczuk qu'est qui ce passe 22:21, 21 sty 2018 (CET)

Dostrzeżone braki i błędy merytoryczne
Dostrzeżone braki stylu (język, struktura)
 1. "do tego wiele skrótów i ligatur." - w tym miejscu brakuje mi jakiegoś słowa. Nowy15 (dyskusja) 19:22, 16 lut 2018 (CET)
  Poprawione. LJanczuk qu'est qui ce passe 23:33, 20 lut 2018 (CET)
 2. Odnośnie tytuł zaś brzmiał w następujący niezwykły sposób - może warto przetłumaczyć ten długi tytuł na polski? rdrozd (dysk.) 18:59, 14 mar 2018 (CET)
Dostrzeżone braki uźródłowienia
Dostrzeżone braki w neutralności
Dostrzeżone błędy techniczne
Poprawiono
Sprawdzone przez
 1. Nowy15 (dyskusja) 19:22, 16 lut 2018 (CET)
 2. rdrozd (dysk.) 18:59, 14 mar 2018 (CET)

Weryfikacja medalu

Procedura weryfikacji medalu
 1. Artykuł do weryfikacji medalu może zgłosić każdy zalogowany wikipedysta, który spełnia wymogi określone w regulaminie PAnM,
 2. Należy podać przyczynę zgłoszenia,
 3. Decyzja o pozostawieniu lub odebraniu medalu następuje po miesiącu od zgłoszenia,
 4. W trakcie dyskusji nie należy zdejmować szablonu medalu,
 5. Zgłoszony do weryfikacji wyróżnienia artykuł traci medal, jeśli nie spełnia wymogów zawartych w regulaminie i w okresie przeznaczonym na dyskusję nie zostanie poprawiony.

Przed zgłoszeniem artykułu tutaj, zaleca się zgłosić artykuł do warsztatu PANDA.

Instrukcja techniczna
Pierwsze zgłoszenie do weryfikacji medalu
 • W wygenerowanej poniżej linijce w miejsce Nazwa wpisz tytuł hasła, które chcesz zgłosić do weryfikacji. W ten sposób zostanie utworzona podstrona oceny hasła.


 • Na nowo utworzonej podstronie oceny uzasadnij, dlaczego uważasz, że artykuł nie zasługuje na wyróżnienie medalem.
 • W sekcji Propozycje do weryfikacji wstaw link w formacie {{Wikipedia:Propozycje do Artykułów na medal/Nazwa/odbieranie}} do nowo utworzonej i zapisanej podstrony oceny hasła. Nowe zgłoszenia znajdują się na górze sekcji.
 • W haśle, które chcesz poddać pod ocenę, wstaw szablon {{Weryfikacja wyróżnienia|{{subst:PAGENAME}}/odbieranie|Anm}}.
 • Poinformuj autora hasła o trwającej dyskusji.
Każde kolejne zgłoszenie do weryfikacji medalu
 • Utwórz podstronę dyskusji bez używania powyższego formularza według schematu {{Wikipedia:Propozycje do Artykułów na medal/Nazwa 2/odbieranie}}. Analogicznie tworzy się podstronę oceny, gdy hasło jest zgłaszane po raz trzeci i następne.
 • Do artykułu wstaw szablon: {{Weryfikacja wyróżnienia|Nazwa Numer/odbieranie|Anm}}.


Propozycje do weryfikacji

10 ostatnich rozstrzygnięć

Hasła oznaczone jako AnM

Achelozaur, Kostniakomięsak, Powstanie w Sobiborze, Obóz zagłady w Sobiborze, Kodeks Nitryjski, Bażyna czarna, Szpak reunioński, Gregory Peck

Hasła, które nie uzyskały oznaczenia AnM

Linus Pauling, Inwazja na Tulagi

Hasła, którym odebrano oznaczenie AnM