Skrót: WP:PAnM, WP:PANM

Wikipedia:Propozycje do Artykułów na medal

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Propozycje artykułów na medal w Wikipedii

NoWikimedal3.png

Ta strona służy do przedstawiania wartościowych stron jako kandydatur do wyróżnienia medalem. Dyskusja trwa 30 dni zgodnie z zasadami opisanymi w regulaminie poniżej. Jeśli artykuł jest dobry, ale jeszcze nie na poziomie medalowym, rozważ umieszczenie go na stronie kandydatów do przyznania mu miana Dobrego Artykułu (zobacz porównanie wymagań). Jeśli chcesz nominować nowy artykuł, przejdź do rozdziału Instrukcja obsługi.

Obecnie na Stronie Głównej
Alexander Roslin 003.png
Izabela Elżbieta Dorota z Flemmingów Czartoryska (ur. 3 marca 1746 w Warszawie, zm. 17 czerwca 1835 w Wysocku) – polska arystokratka żyjąca na przełomie XVIII i XIX wieku, księżna, żona księcia Adama Kazimierza Czartoryskiego, przez którego weszła do stronnictwa Familii, w okresie Sejmu Czteroletniego związana ze Stronnictwem Patriotycznym. W młodości znana ze swobody obyczajów, w późniejszym okresie życia czynnie zaangażowana w życie polityczne schyłkowego okresu I Rzeczypospolitej i pierwszych lat XIX wieku. Pisarka, mecenaska sztuki, kolekcjonerka pamiątek historycznych, twórczyni pierwszego polskiego muzeum w Świątyni Sybilli w Puławach, które wraz z jej zbiorami w Domu Gotyckim w Puławach stały się zaczątkiem obecnego Muzeum Książąt Czartoryskich w Krakowie. Matka m.in. polityka księcia Adama Jerzego Czartoryskiego i pisarki Marii Wirtemberskiej. Czytaj więcej…
Inne artykuły na medalJak wybieramy najlepsze?
Wyróżniona zawartość Wikipedii
Regulamin

 1. Zgłosić artykuł do nominacji może każdy zalogowany użytkownik zarejestrowany co najmniej od miesiąca i mający na swym koncie minimum 100 nieusuniętych edycji w przestrzeni głównej od czasu pierwszego logowania.
 2. Artykuły oceniane są przez 30 dób.
 3. Artykuł dostaje medal, gdy:
  1. zostanie sprawdzony przez co najmniej trzech zalogowanych wikipedystów (wymagania jak przy zgłaszaniu), nie licząc zgłaszającego (głosy pacynek są nieważne),
  2. nie pojawią się wobec artykułu poważne zastrzeżenia (kryteria oceny), chyba że przed zakończeniem oceniania zostaną one naprawione.
 4. Od sprawdzających wymaga się rzetelnego przestudiowania całego artykułu.
 5. Od osób wskazujących braki / zastrzeżenia wymaga się dokładnego merytorycznego uzasadnienia swojej oceny, w przypadku zastrzeżeń technicznych (pozamerytorycznych) należy powołać się na obowiązujące zasady lub zalecenia Wikipedii.
 6. Każdy artykuł można poddać ponownej ocenie, gdy zgłoszone zastrzeżenia zostaną naprawione.
 7. Wszystkie zdjęcia powinny znajdować się na serwerze Commons.

Uwagi dodatkowe

Zgłaszanie
Przed zgłoszeniem artykułu zapoznaj się z tekstem Jak napisać doskonały artykuł, z którego dowiesz się, czego oczekuje się od zgłaszanego tu artykułu. Oprócz tego zapoznaj się z zasadami i zaleceniami edycyjnymi przyjętymi w Wikipedii.
Przy zgłaszaniu należy podać, kto zgłasza. Anonimowe zgłoszenia oraz nominacje przez Wikipedystów, niespelniających warunku stażowego, są usuwane. Jeśli jesteś anonimowym użytkownikiem lub nie spełniasz wymienionych w regulaminie kryteriów, a uważasz, że artykuł zasługuje na wyróżnienie, zgłoś artykuł do warsztatu PANDA.
Zalecenia dla dyskutujących
 1. Uwagi dodane po terminie oraz oceny użytkowników niespełniających kryterium stażowego i pacynek nie są liczone, jednak zastrzeżenia zgłoszone z takich kont są uwzględniane przy podejmowaniu decyzji o wyróżnieniu.
 2. Niezwiązane z jakością artykułu wypowiedzi są wykreślane.
 3. Zaleca się, by każde zastrzeżenie było podane w oddzielnym akapicie.
 4. Nie należy powtarzać zgłoszonych przez innych uczestników dyskusji uwag. Dodatkowe wyjaśnienia dotyczące zgłoszonego zastrzeżenia należy pisać pod zgłoszeniem stosując wcięcie.
 5. Rezultaty ocen i dyskusji rozpatrywane są przez opiekunów projektu.
Zakończenie dyskusji
 1. Na stronie dyskusji wypełnia się pola szablonu {{Dyskusja nad artykułem na medal}} przydzielającego kategorię tej stronie. Dzięki temu zakończone dyskusje można będzie odnaleźć w jednej z podkategorii w kategorii Dyskusje nad przyznaniem medalu/archiwum.
 2. Ze strony artykułu usuwa się informację o dyskusji nad przydzieleniem medalu i, jeżeli wniosek uznano za pozytywny, umieszcza się znak medalu.
 3. Na samej górze strony dyskusji artykułu wkleja się i wypełnia szablon PAnM.
 4. Ze strony propozycji do medalu usuwa się link do dyskusji nad nominacją, a na dole strony w sekcji 10 ostatnich rozstrzygnięć umieszcza się w odpowiedniej rubryce odsyłacz do artykułu.
 5. Na stronie w odpowiedniej sekcji Artykuły na medal dodaje się link do nowo mianowanego artykułu medalowego.
Opiekunowie
Polimerek, Myopic pattern, Lukasz Lukomski oraz Farary
Instrukcja obsługi

Pierwsza nominacja artykułu do medalu
 • Za pomocą poniższego formularza utwórz podstronę dyskusji nad wyróżnieniem. Nazwę artykułu wpisz po ukośniku.


 • Na tej stronie – na górze sekcji Propozycje – wstaw link do nowo utworzonej strony dyskusji w formacie {{Wikipedia:Propozycje do Artykułów na medal/Nazwa}}.
 • W haśle, które chcesz nominować, wstaw szablon {{Propozycja wyróżnienia|Anm}}.
 • Poinformuj głównych autorów artykułu o rozpoczęciu dyskusji nad przyznaniem medalu.
Każda kolejna nominacja hasła do medalu
 • Utwórz podstronę dyskusji z użyciem powyższego formularza według schematu {{Wikipedia:Propozycje do Artykułów na medal/Nazwa/2}}. Gdy zgłaszasz artykuł po raz trzeci, schemat wygląda następująco: {{Wikipedia:Propozycje do Artykułów na medal/Nazwa/3}}, analogicznie w ewentualnych kolejnych zgłoszeniach.
 • W uzasadnieniu zgłoszenia podaj link do poprzedniej dyskusji oraz wyjaśnij, jakie zmiany zaszły w artykule od ostatniej oceny.
 • Do artykułu wstaw szablon: {{Propozycja wyróżnienia|Anm|Numer}}.
ODŚWIEŻ

Propozycje

Motocyklowe Mistrzostwa Świata 2015

Dyskusja trwa jeszcze 27 dni 19 godz. 24 min 15 s odśwież
Rozpoczęcie: 23 maja 2016 15:51:50 Zakończenie: 22 czerwca 2016 15:51:50


Uzasadnienie
Ponowne zgłoszenie po nieudanej dyskusji (link) sprzed miesiąca, gdzie zabrakło jednej pozycji w Sprawdzone przez do medalu. Artykuł nie zmienił się, nadal obszernie opisuje sezon MotoGP, ponadto jest już lepszy poprzez poprawienie usterek zgłoszonych w pierwszej dyskusji. Moim zdaniem ma szanse na medal. Proszę o poprawki i sugestie co do dalszego ulepszania hasła. !KrzysiekBu! (dyskusja) 15:51, 23 maj 2016 (CEST)
Dostrzeżone braki i błędy merytoryczne
Dostrzeżone braki stylu (język, struktura)
Dostrzeżone braki uźródłowienia
Dostrzeżone braki w neutralności
Dostrzeżone błędy techniczne
 1. Takie rzeczy [[Plik: Flag of Spain.svg|border|23px|link=Hiszpania]] można zamienić na {{Flaga|Hiszpania}}. Kod dzięki temu jest krótszy i czytelniejszy. Therud (dyskusja) 20:27, 25 maj 2016 (CEST)
 2. Czy po przypisie nr 92 na pewno powinna być kropka? Therud (dyskusja) 20:27, 25 maj 2016 (CEST)
 3. Czy w Motocyklowe_Mistrzostwa_Świata_2015#Klasyfikacja_kierowc.C3.B3w (i innych podobnych) valign-y są na pewno konieczne? Therud (dyskusja) 20:27, 25 maj 2016 (CEST)
 4. {{Galeria}} - czy nie byłoby lepiej jakby wszystkie miały tą samą szerokość? Therud (dyskusja) 20:27, 25 maj 2016 (CEST)
Poprawiono
Sprawdzone przez
 1. Kenraiz (dyskusja) 15:56, 23 maj 2016 (CEST) Jak poprzednio.

Stanisław Głąbiński (polityk)

Dyskusja trwa jeszcze 12 dni 19 godz. 10 min 34 s odśwież
Rozpoczęcie: 8 maja 2016 15:38:09 Zakończenie: 7 czerwca 2016 15:38:09


Uzasadnienie
Solidnie opracowany biogram przedwojennego polityka narodowej demokracji, obecnie dość zapomnianego. Podczas głosowania nad przyznaniem artykułowi DA, nie pojawiły się poważniejsze zastrzeżenia. Głównym autorem hasła jest Shalom. Zapraszam do dyskusji! Kobrabones (dyskusja) 15:38, 8 maj 2016 (CEST)
Dostrzeżone braki i błędy merytoryczne
Dostrzeżone braki stylu (język, struktura)
 1. Kopiuję swój wpis z dyskusji artykułu: "Kiedy zaproponował on wykupienie kanału Odra – Wisła przez Skarb Państwa na rzecz kraju" – 1. Mogę się tylko domyślać, że "on" to Biliński, a nie Głąbiński. 2. Osoby nieobeznane zapewne nie zrozumieją, że "kraj" to Galicja. 3. "wykupienie na rzecz kraju" — tu niestety zupełnie nie rozumiem, o co chodzi, i dlaczego jest to przeciwstawiane budowie kanału przez Skarb Państwa. Mciura (dyskusja) 16:31, 8 maj 2016 (CEST)
Dostrzeżone braki uźródłowienia
Dostrzeżone braki w neutralności
Dostrzeżone błędy techniczne
 1. Zygmunt Wasilewski. Na widowni. „Myśl Narodowa”. Nr 58, 2014.  w bibliografii prowadzi do złego dokumentu. Mciura (dyskusja) 09:08, 11 maj 2016 (CEST)
Poprawiono
Sprawdzone przez

Dyskusje przedłużone

Weryfikacja medalu

Procedura weryfikacji medalu
 1. Artykuł do weryfikacji medalu może zgłosić każdy zalogowany wikipedysta, który spełnia wymogi określone w regulaminie PAnM,
 2. Należy podać przyczynę zgłoszenia,
 3. Decyzja o pozostawieniu lub odebraniu medalu następuje po miesiącu od zgłoszenia,
 4. W trakcie dyskusji nie należy zdejmować szablonu medalu,
 5. Zgłoszony do weryfikacji wyróżnienia artykuł traci medal, jeśli nie spełnia wymogów zawartych w regulaminie i w okresie przeznaczonym na dyskusję nie zostanie poprawiony.

Przed zgłoszeniem artykułu tutaj, zaleca się zgłosić artykuł do warsztatu PANDA.

Instrukcja techniczna
Pierwsze zgłoszenie do weryfikacji medalu
 • W wygenerowanej poniżej linijce w miejsce Nazwa wpisz tytuł hasła, które chcesz zgłosić do weryfikacji. W ten sposób zostanie utworzona podstrona oceny hasła.


 • Na nowo utworzonej podstronie oceny uzasadnij, dlaczego uważasz, że artykuł nie zasługuje na wyróżnienie medalem.
 • W sekcji Propozycje do weryfikacji wstaw link w formacie {{Wikipedia:Propozycje do Artykułów na medal/Nazwa/odbieranie}} do nowo utworzonej i zapisanej podstrony oceny hasła. Nowe zgłoszenia znajdują się na górze sekcji.
 • W haśle, które chcesz poddać pod ocenę, wstaw szablon {{Weryfikacja wyróżnienia|{{subst:PAGENAME}}/odbieranie|Anm}}.
 • Poinformuj autora hasła o trwającej dyskusji.
Każde kolejne zgłoszenie do weryfikacji medalu
 • Utwórz podstronę dyskusji bez używania powyższego formularza według schematu {{Wikipedia:Propozycje do Artykułów na medal/Nazwa 2/odbieranie}}. Analogicznie tworzy się podstronę oceny, gdy hasło jest zgłaszane po raz trzeci i następne.
 • Do artykułu wstaw szablon: {{Weryfikacja wyróżnienia|Nazwa Numer/odbieranie|Anm}}.


Propozycje do weryfikacji

Able Archer 83

Dyskusja trwa jeszcze 20 dni 17 godz. 39 min 30 s odśwież
Rozpoczęcie: 16 maja 2016 14:07:05 Zakończenie: 15 czerwca 2016 14:07:05


Uzasadnienie
Artykuł na medal sprzed prawie dziesięciu lat (mój własny, tłumaczenie z en.). Chciałbym go doprowadzić do dzisiejszych standardów, przynajmniej do DA (z tym akurat nie będzie dużo pracy, głównie uźródłowienie), ale wolałbym robić to na czysto, proszę więc uprzejmie o odebranie medalu. (air)Wolf {D} 14:07, 16 maj 2016 (CEST)
Dostrzeżone braki i błędy merytoryczne
Dostrzeżone braki stylu (język, struktura)
Dostrzeżone braki uźródłowienia
Dostrzeżone braki w neutralności
Dostrzeżone błędy techniczne
Poprawiono
Sprawdzone przez

Isabella Augusta Gregory

Dyskusja trwa jeszcze 6 dni 13 godz. 51 min 27 s odśwież
Rozpoczęcie: 2 maja 2016 10:19:02 Zakończenie: 1 czerwca 2016 10:19:02


Uzasadnienie

Hasło ma medal od 2007 roku. Liche uźródłowienie (w przypisach same strony internetowe, linki niesformatowane), mnóstwo martwych linków zewn., całe akapity bez przypisów. Hoa binh (dyskusja) 10:19, 2 maj 2016 (CEST)

Dostrzeżone braki i błędy merytoryczne
Dostrzeżone braki stylu (język, struktura)
Dostrzeżone braki uźródłowienia
Dostrzeżone braki w neutralności
Dostrzeżone błędy techniczne
Poprawiono
Sprawdzone przez
 1. Dużo do zrobienia. Drzewianin (dyskusja) 21:45, 23 maj 2016 (CEST).

10 ostatnich rozstrzygnięć

Hasła oznaczone jako AnM

Admirał Fłota Sowietskogo Sojuza Kuzniecow, Brachytrachelopan, Asahi (1900), Niemieckie represje wobec Polaków pomagających Żydom, Diabeł tasmański

Hasła, które nie uzyskały oznaczenia AnM

Konkurs Piosenki Eurowizji 2015, StarCraft: Ghost, Motocyklowe Mistrzostwa Świata 2015, André Langrand-Dumonceau