Wikipedia:Propozycje do Artykułów na medal/Wrocław

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

Wrocław[edytuj | edytuj kod]

 • Uzasadnienie: Włożyłem sporo pracy aby strona stała się przejrzysta, część przeniosłem na osobne podstrony. Zamieściłem 2 nowe infoboksy i dodałem opisy do poszczególnych sekcji. Co sądzicie? 1szkot (dyskusja) 22:18, 4 maj 2008 (CEST)
Data rozpoczęcia: 22:18, 4 maj 2008 Data zakończenia: 22:18, 3 cze 2008 Głosowanie zakończone
 • Głosy za:

Disco Polo (dyskusja) 18:12, 26 maj 2008 (CEST)

 • Głosy przeciw:
 1. Sądzimy, że hasło stało się niewątpliwie lepsze, ale na medal to mu dużo brakuje. Nie chcę ponownie wpisywac tutaj litanii zarzutów (źródła, ciekawostki, lekki bałagan jeszcze w układzie, i takie tam). Powiem tylko, że zrobić "medal" z hasła o dużym mieście to sztuka i zaryzykuję nawet stwierdzenie, że hasło musiałoby być pisane od nowa w tym celu. Masur juhu? 22:23, 4 maj 2008 (CEST)
 2. Jak wyżej, dodałbym, że bardzo dużo brakuje. Sekcja "Znani" łamie zasady Wikipedia:Zasady tworzenia list, akceptowalna jest sekcja "urodzeni we Wrocławiu". roo72 Dyskusja 11:47, 5 maj 2008 (CEST)
 3. jeszcze nie na medal, ale nad tym pracujemy... Julo 18:54, 6 maj 2008 (CEST)
 4. Artykuł niczym specjalnym się nie wyróżnia - jest cała masa innych, lepszych artów o miastach, które nie pretendują do medalu. MarcinS (dyskusja) 20:56, 16 maj 2008 (CEST)
 5. Logika artykułu jest poprostu nielogiczna. przykład: "Przez miasto przepływa 5 rzek większych: Odra i 4 jej dopływy, które zasilają ją w granicach miasta: Bystrzyca, Oława, Ślęza i Widawa." czy przez Wrocław przepływa aż 9 rzek wtym 5 dużych-niesądze. A w artykule jest sporo takich właśnie kwiatków.
 1. Jeszcze niech trochę ten artykuł wakuje, bo w mojej skromnej ocenie, trzeba zastanowić się nad kompletnym przeredagowaniem treści, widzę, że wiele zostało przeniesione do innych artykułów - i dobrze, ale jednocześnie wprowadziło to pewien bałagan, taki rozgardiasz. Porównuję niecnie artykuł o Wrocławiu z artykułem o Lublinie (moim mieście) który póki co nie pretenduje do medalu, i uważam, że Wrocław ma o wiele więcej do zaoferowania w rzeczywistości, podczas gdy artykuł o nim jest taki jakiś okrojony. Trochę mało odnośników do źródeł. Jeśli przeredagujesz i wzbogacisz artykuł, to z pewnością zagłosuję ZA.

Indiced (dyskusja) 18:46, 17 maj 2008 (CEST)


 • Dyskusja:
 • Jestem z Wrocławia i powiem że to dobry artykuł ale tak jak Masur jest lekki bałagan w treści i układzie haseł. Ponadto sekcja teatry, Kina, gospodarka stanowczo za mało rozwinięte. O tym można napisać znacznie więcej. W sekcji o wojsku powinno znaleźć sie kilka zdań mimo że jest osoby art na ten temat. --Adamt rzeknij słowo 22:32, 4 maj 2008 (CEST)
 • Wyrzucił bym te nieency małe herbki przy sekcjach. Shleider (dyskusja) 11:04, 5 maj 2008 (CEST)
 • W przypadku Znanych wrocławian, oczywiście znane jest zakazane. Lecz można chyba utworzyć listę Nobliście związani z Wrocławiem, lecz wypadało by zdefiniować kryteria. Obecnie chciałem się czegoś dowiedzieć o 1 nobliście (Reinhard Selten) i nic znalazłem co on ma wspólnego z miastem. Potem mnie oświeciło czytając jego art., że się tylko tu urodził. Zatem wypadało by podać co ma wspólnego z tym miastem. A co z burmistrzami od średniowiecza? Co do wyrzucenia czegoś, to ja bym wyrzucił {{Wrocław}}. --JD dyskusja 12:05, 5 maj 2008 (CEST)
  • Zdefiniuj "związani" w encyklopedyczny sposób. Za to sekcja "urodzeni w" jest jasna i oczywista. roo72 Dyskusja 23:14, 5 maj 2008 (CEST)
   • Ludzie związani z Wrocławiem są to ludzie, w których życiu Wrocław odegrał znaczącą rolę i którzy we Wrocławiu pozostawili swój ślad. --JD dyskusja 10:04, 6 maj 2008 (CEST)
    • A teraz zdefiniuj co to znaczy "zostawić ślad" i co znaczy "odegrać znaczącą rolę". roo72 Dyskusja 12:20, 7 maj 2008 (CEST)
     • zostawić ślad oznacza: zostawić "znaki świadczące o tym, że coś istniało lub działo się", istniejące do dziś w postaci dzieł sztuki czy pomników architektury, ale i także już nieistniejące, lecz potwierdzone wiarygodnym encyklopedycznym źródłem
      odegrać znaczącą rolę: brać udział tudzież mieć znaczenie w historii, kulturze, wreszcie w pamięci następnych pokoleń Wrocławia
      obie te funkcje mogą być ze sobą ściśle powiązane.--JD dyskusja 17:28, 7 maj 2008 (CEST)
      • Dalej się nie rozumiemy, zdefiniuj to proszę w weryfikowalny, kwantyfikowalny sposób, to o czym teraz piszesz to bardzo ogólne, mydlane idee, a nie konkretne zasady. roo72 Dyskusja 07:30, 8 maj 2008 (CEST)