Skrót: WP:PDA

Wikipedia:Propozycje do Dobrych Artykułów

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Na tę stronę wskazuje przekierowanie z „WP:PDA”. Zobacz też: WP:PdA – prośby do administratorów.
Aktualnie na stronie głównej
Wyróżniona zawartość WikipediiKoordynacja: Wikiprojekt:Wyróżniona zawartość Wikipedii

Uncial 0177 r Lk 1,59-73.jpg

Kodeks 0177 – bilingwiczny grecko-koptyjski kodeks uncjalny Nowego Testamentu na pergaminie, paleograficznie datowany na X wiek. Powstał prawdopodobnie w Egipcie. Nieznane jest miejsce, w którym znaleziona została karta rękopisu. Do naszych czasów zachowała się jedna karta kodeksu. Tekst grecki zawiera liczne błędy gramatyczne wynikające z nieznajomości języka greckiego przez skrybę. Tekst fragmentu jest cytowany w krytycznych wydaniach greckiego Nowego Testamentu. Tekst pisany jest dwoma kolumnami na stronę, w 36 linijkach w kolumnie. Jedna strona pisana jest po grecku, druga po koptyjsku. W tekście greckim kolumna urywa się w miejscu, w którym dziś zaczyna się nowy rozdział. Na listę rękopisów Nowego Testamentu wciągnął go Ernst von Dobschütz, oznaczając go przy pomocy siglum 0177. Rękopis jest przechowywany w Austriackiej Bibliotece Narodowej w Wiedniu. Czytaj więcej…

Nominacja Kryteria oceny
Pierwsza nominacja do DA
 • W miejsce „Nazwa” wpisz tytuł artykułu i utwórz podstronę nominacji:

 • Do sekcji „Propozycje”, na górze listy dodaj link do nowej nominacji w taki sposób: {{/Nazwa}}
 • W nominowanym artykule wstaw szablon: {{Propozycja wyróżnienia|DA}}
Każda kolejna nominacja do DA
 • W miejsce „Nazwa” wpisz tytuł artykułu i utwórz podstronę nominacji. Jeśli to jest trzecia nominacja, zmień 2 na 3 (4, 5 itd.):

 • W uzasadnieniu nominacji podlinkuj poprzednie zgłoszenia i wyjaśnij, jakie zmiany zaszły w artykule od ostatniej oceny.
 • Do artykułu wstaw szablon: {{Propozycja wyróżnienia|DA|Nazwa/2}}
Wymagania do uznania artykułu za dobry
 1. Treść artykułu powinna zawierać wystarczający opis najważniejszych zagadnień związanych z tematem.
 2. Zasady – artykuł powinien być zgodny z zasadami Wikipedii (przede wszystkim z zasadami neutralnego punktu widzenia, weryfikowalności i praw autorskich).
 3. Forma – artykuł powinien być napisany bez błędów językowych (ortograficznych, gramatycznych czy stylistycznych) oraz sformatowany według zaleceń formatowania artykułów.
Tolerowane mankamenty
 1. Niewystarczająca liczba lub jakość ilustracji, jeśli nie stanowi zasadniczej wady artykułu.
 2. Braki w pobocznych zagadnieniach (np. rys historyczny przy substancjach chemicznych czy lekach, flora i fauna w art. o krajach itp.).
 3. Pewne usterki dotyczące akapitu wprowadzającego, sekcji Zobacz też czy Linki zewnętrzne.
Regulamin
 1. Zgłosić artykuł do nominacji może każdy zalogowany użytkownik, edytujący co najmniej od miesiąca i mający na swym koncie minimum 100 nieusuniętych edycji w przestrzeni głównej.
 2. Artykuły oceniane są przez dwa tygodnie. Jeśli nie pojawią się w tym czasie wpisy akceptujące wyróżnienie artykułu od co najmniej 3 osób sprawdzających, przy jednoczesnym braku istotnych i niepoprawionych zastrzeżeń – dyskusja może zostać przedłużona o dwa tygodnie.
 3. Artykuł zostaje uznany za dobry artykuł, jeżeli:
  1. zostanie sprawdzone przez minimum trzech zalogowanych wikipedystów (wymagania jak przy zgłaszaniu), nie licząc zgłaszającego. Głosy pacynek są nieważne.
  2. nie pojawią się wobec artykułu poważne zastrzeżenia, chyba że przed zakończeniem oceniania zostaną one naprawione (wymogi zostały przedstawione w sekcji Kryteria).
 4. Od biorących udział w dyskusji wymaga się rzetelnego przeanalizowania całego artykułu.
 5. Od osób wskazujących braki / zastrzeżenia wymaga się dokładnego merytorycznego uzasadnienia swojej oceny. W przypadku zastrzeżeń technicznych (pozamerytorycznych) należy powołać się na obowiązujące zasady lub zalecenia Wikipedii.
 6. Artykuły niesprawdzone przez 3 wikipedystów lub z poważnymi zastrzeżeniami są po terminie ustalonym w pkt. 2 usuwane z listy kandydatów, a strona nominacji zostaje umieszczona w archiwum.
 7. Każdy artykuł można poddać ponownej ocenie, gdy zgłoszone zastrzeżenia zostaną naprawione.
 8. Zabrania się wypowiedzi niemających związku z treścią artykułu, szczególnie noszących znamiona ataków osobistych i nacisków na głosujących. Wypowiedzi te powinny być skreślane.

Przy zgłaszaniu istotne jest podanie, kto zgłasza i kiedy. Zgłoszenia anonimowe są automatycznie usuwane. Przed nominacją artykułu warto zapoznać się z poradnikiem Jak napisać doskonały artykuł, w którym w skrócie przedstawiono, czego oczekuje się od zgłaszanego tu artykułu. Oprócz tego radzimy przed umieszczeniem tu artykułu dostosować go do wszystkich obowiązujących na Wikipedii zasad i zaleceń edycyjnych. Jeżeli nie masz pewności co do nominacji artykułu do otrzymaniu statusu dobrego artykułu czy artykułu na medal, zapoznaj się z treścią strony Porównanie dobrych i medalowych artykułów.

W sekcji odnoszącej się do sprawdzenia artykułu liczą się oceny wikipedystów spełniających kryterium stażowe, tj. zalogowanych po raz pierwszy minimum 1 miesiąc przed głosowaniem i mających na swym koncie w momencie zgłoszenia artykułu minimum 100 nieusuniętych edycji w przestrzeni głównej. Oceny dodane po terminie oraz oceny użytkowników niespełniających kryterium stażowego i tzw. pacynek nie są liczone, niemniej zgłoszone z takich kont zastrzeżenia są uwzględniane. Jeśli jesteś anonimowym użytkownikiem lub też nie spełniasz ww. kryteriów, a uważasz, że artykuł zasługuje na wyróżnienie, zgłoś artykuł do Wikipedia:Warsztat PANDA.

O swoim zgłoszeniu możesz powiadomić tematyczny Wikiprojekt.

Odśwież stronę

Propozycje[edytuj | edytuj kod]

John Kirwan[edytuj | edytuj kod]

Dyskusja trwa jeszcze 8 dni 21 godz. 26 min 21 s odśwież
Rozpoczęcie: 15 października 2018 18:59:11 Zakończenie: 29 października 2018 18:59:11

Temat Johna Kirwana wydaje się całkiem dobrze opisany, cała kariera sportowa nieźle uźródłowiona. Do artykułu na medal brakuje jeszcze co najmniej opisu jego działalności związanej z walką z depresją. Jest to moje pierwsze zgłoszenie do DA także proszę wskazówki co mógłbym jeszcze poprawić. BoskiBelmondo (dyskusja) 18:59, 15 paź 2018 (CEST)

Dostrzeżone błędy merytoryczne
Dostrzeżone braki językowe
 1. Był trenerem, ale nie piszemy w encyklopedii o występach zespołu "za jego rządów". Obowiązuje nas nieco bardziej formalny styl niż prasę sportową. Kenraiz (dyskusja) 20:38, 15 paź 2018 (CEST)
  1. Poprawiłem. BoskiBelmondo (dyskusja) 22:32, 15 paź 2018 (CEST)
Dostrzeżone braki uźródłowienia
 1. Niektóre akapity nie mają wskazanego źródła informacji (początki kariery, Rugby league, info o dziadku). Kenraiz (dyskusja) 20:38, 15 paź 2018 (CEST)
Dostrzeżone braki w neutralności
Dostrzeżone błędy techniczne
Poprawiono
Sprawdzone przez

Fairey Battle[edytuj | edytuj kod]

Dyskusja trwa jeszcze 6 dni 23 godz. 52 min 59 s odśwież
Rozpoczęcie: 13 października 2018 21:25:49 Zakończenie: 27 października 2018 21:25:49

Rozbudowany, przeredagowany i dokładnie uźródłowiony artykuł o istotnym brytyjskim bombowcu z II wojny światowej; zawiera wszystkie istotne informacje na poziomie Dobrego Artykułu. Pibwl ←« 21:25, 13 paź 2018 (CEST)

Dostrzeżone błędy merytoryczne
 1. czy w infoboksie w sekcji użytkownicy nie powinno być Belgii? D kuba (dyskusja) 21:34, 18 paź 2018 (CEST)
  Kwestia uznaniowa, ile państw tam zamieścić (nie ja tworzyłem infobox) - można dodać. Pibwl ←« 21:59, 18 paź 2018 (CEST)
Dostrzeżone braki językowe
Dostrzeżone braki uźródłowienia
Dostrzeżone braki w neutralności
Dostrzeżone błędy techniczne
Poprawiono
Sprawdzone przez
 1. Kenraiz (dyskusja) 23:43, 13 paź 2018 (CEST) Powtórzę znów, że wolałbym najpierw przeczytać jak coś jest zrobione, a potem o tym jak działa. Warto chyba przejrzeć inne standardy dla urządzeń technicznych i pojazdów i ujednolicić.
  Wychowałem się na broszurkach TBiU, gdzie opis był na końcu :) (tutaj akurat TBiU wytrzymało próbę czasu). To kwestia do szerszej dyskusji; ewentualna zmiana samej kolejności sekcji jest prosta. Pibwl ←« 00:18, 14 paź 2018 (CEST)
  Jako człowiek śpiący kiedyś koło szafy zastawionej TBiU też popieram to rozwiązanie. To jak coś jest zrobione ogólnie interesuje tylko jakichś turbo fanów bo to zazwyczaj suche dane statystyczne. To czy miał silniki gwiazdowe czy konstrukcje górnopłatowca jest mniej przydatne niż to że np. latał nad Pacyfikiem, czy że był używany przez naście armii świata. PMG (dyskusja) 22:00, 14 paź 2018 (CEST)
 2. PMG (dyskusja) 21:29, 20 paź 2018 (CEST)

Czarnogóra na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010[edytuj | edytuj kod]

Dyskusja trwa jeszcze 5 dni 5 godz. 6 min 34 s odśwież
Rozpoczęcie: 12 października 2018 02:39:24 Zakończenie: 26 października 2018 02:39:24

Jeszcze jeden artykuł o występie reprezentacji na igrzyskach w Vancouver. Zachęcam do lektury i kontruktywnej krytyki. Szoltys [Re: ] 02:39, 12 paź 2018 (CEST)

Dostrzeżone błędy merytoryczne
 1. Mam jedno zastrzeżenie. Ciągłe powtarzanie, ze Bojan Kosić był jedynym zawodnikiem Czarnogóry na tych igrzyskach. Wyrzuciłbym to wyrażenie przynajmniej z sekcji Wyniki. Nowy15 (dyskusja) 22:36, 13 paź 2018 (CEST)
  Nedops już usunął. :) Szoltys [Re: ] 23:11, 13 paź 2018 (CEST)
Dostrzeżone braki językowe
Dostrzeżone braki uźródłowienia
Dostrzeżone braki w neutralności
Dostrzeżone błędy techniczne
Poprawiono
Sprawdzone przez
 1. Nowy15 (dyskusja) 22:36, 13 paź 2018 (CEST)

Strona bierna w języku niemieckim[edytuj | edytuj kod]

Dyskusja trwa jeszcze 5 dni 2 godz. 26 min 41 s odśwież
Rozpoczęcie: 11 października 2018 23:59:31 Zakończenie: 25 października 2018 23:59:31

Za namową zgłaszam ponownie artykuł jako propozycję do odznaczenia - artykuł autorstwa Kicior99, później dość istotnie rozszerzony przeze mnie (Macedo). Kilka dni temu zakończyło się pierwsze głosowanie, artykuł zdobył wymagane 3 głosy, ale już po zakończeniu głosowania zwrócono uwagę na niejasności w przypisach. Kwestia przypisów została rozwiązania, ale z formalnego punktu widzenia głosowanie musi odbyć się ponownie. Osoby głosujące w pierwszej rundzie zachęcam do ponownego oddania głosu - @Żyrafał, @PuchaczTrado. Macedo (dyskusja) 23:59, 11 paź 2018 (CEST)

Dostrzeżone błędy merytoryczne
 1. @Macedo tak się zastanawiam, skoro mamy rozpisaną stronę bierną we wszystkich czasach, to może należałoby uzupełnić o Konjunktiv? PuchaczTrado (dyskusja) 09:30, 12 paź 2018 (CEST)
  Zrobione Macedo (dyskusja) 16:57, 15 paź 2018 (CEST)
Dostrzeżone braki językowe
Dostrzeżone braki uźródłowienia
Dostrzeżone braki w neutralności
Dostrzeżone błędy techniczne
Poprawiono
Sprawdzone przez
 1. PuchaczTrado (dyskusja) 09:30, 12 paź 2018 (CEST)

Przeprowadzka (odcinek)[edytuj | edytuj kod]

Dyskusja trwa jeszcze 4 dni 23 godz. 23 min 6 s odśwież
Rozpoczęcie: 11 października 2018 20:55:56 Zakończenie: 25 października 2018 20:55:56

Solidne tłumaczenie Dobrego Artykułu z EnWiki. Głównym autorem hasła jest King10. Zapraszam do dyskusji! Kobrabones (dyskusja) 20:55, 11 paź 2018 (CEST)

Dostrzeżone błędy merytoryczne
 1. Hasło niezbyt encyklopedyczne (zob. Wikipedia:Encyklopedyczność/odcinki telewizyjne). Mam tu na myśli bardziej formę hasła, niż ewentualną (nie)encyklopedyczyność bytu. Nedops (dyskusja) 21:13, 11 paź 2018 (CEST)
Dostrzeżone braki językowe
Dostrzeżone braki uźródłowienia
Dostrzeżone braki w neutralności
Dostrzeżone błędy techniczne
 1. Wikipedia:Erytrofobia :) Nedops (dyskusja) 21:26, 11 paź 2018 (CEST)
 2. Czy tytuł nie powinien raczej brzmieć "...(odcinek serialu American Horror Story)", ewentualnie "...(American Horror Story)"? Samo słowo "odcinek", bez wskazania: czego odcinek, bardziej mi się zresztą kojarzy z geometrią... Pibwl ←« 15:38, 17 paź 2018 (CEST)
Poprawiono
Sprawdzone przez

Różanecznik żółty[edytuj | edytuj kod]

Dyskusja trwa jeszcze 3 dni 1 godz. 18 min 41 s odśwież
Rozpoczęcie: 9 października 2018 22:51:31 Zakończenie: 23 października 2018 22:51:31

Przekrojowa charakterystyka gatunku, z wszystkimi ważniejszymi informacjami i sporą garścią szczegółów. Nie znalazłem porządnej monografii naukowej gatunku i źródeł dla opisania szczegółowo niektórych zagadnień, dlatego nie nadaje się to do medalu. Kenraiz (dyskusja) 22:51, 9 paź 2018 (CEST)

Dostrzeżone błędy merytoryczne
Dostrzeżone braki językowe
Dostrzeżone braki uźródłowienia
Dostrzeżone braki w neutralności
Dostrzeżone błędy techniczne
Poprawiono
Sprawdzone przez
 1. Nowy15 (dyskusja) 21:09, 10 paź 2018 (CEST)
 2. Salicyna (dyskusja) 10:53, 12 paź 2018 (CEST)
 3. Carabus (dyskusja) 13:47, 18 paź 2018 (CEST)

Lokator (film 1927)[edytuj | edytuj kod]

Dyskusja trwa jeszcze 1 dzień 20 godz. 39 min 46 s odśwież
Rozpoczęcie: 8 października 2018 18:12:36 Zakończenie: 22 października 2018 18:12:36

Artykuł opisujący film Lokator z 1927, jeden z najważniejszych niemych obrazów w dorobku Alfreda Hitchcocka. Sam reżyser uważał, że zapoczątkował on charakterystyczny dla niego suspensowy styl. Współcześnie Lokatora uznaje się za „pierwszy prawdziwie Hitchcockowski film”, który w znacznym stopniu przyczynił się do rozwoju i ukształtowania dreszczowca jako gatunku filmowego. Artykuł opracowany głównie w oparciu o dostępne materiały książkowe. Był w Pandzie, gdzie nie zgłoszono żadnych uwag. Mike89 (dyskusja) 18:15, 08 paź 2018 (CEST)

Dostrzeżone błędy merytoryczne
Dostrzeżone braki językowe
Dostrzeżone braki uźródłowienia
Dostrzeżone braki w neutralności
Dostrzeżone błędy techniczne
Poprawiono
Sprawdzone przez
 1. Kenraiz (dyskusja) 20:23, 8 paź 2018 (CEST)
 2. Nowy15 (dyskusja) 20:56, 10 paź 2018 (CEST)
 3. Ironupiwada (dyskusja) 00:21, 15 paź 2018 (CEST)
 4. Anagram16 (dyskusja) 01:04, 16 paź 2018 (CEST)

Dyskusje przedłużone[edytuj | edytuj kod]

Slammiversary XV[edytuj | edytuj kod]

Dyskusja trwa jeszcze 8 dni 23 godz. 57 min 40 s odśwież
Rozpoczęcie: 1 października 2018 21:30:30 Zakończenie: 29 października 2018 21:30:30

Obszerne hasło opisujące zeszłoroczną galę Slammiversary federacji Global Force Wrestling/Impact Wrestling. Wyczerpująco opisałem tło wydarzenia, jego przebieg, następstwa oraz odbiór. Wszystkie informacje zostały uźródłówione. Nowy15 (dyskusja) 21:30, 1 paź 2018 (CEST)

Dostrzeżone błędy merytoryczne
 1. Na końcu akapitu o "walce" Bobby Lashley vs. Alberto El Patrón znajduje się info o tym, że organizacja poprosiła o wsparcie na Twetterze prezydenta USA. Czy to ma związek akurat z tym show? Czy to w ogóle jest istotne/ency, skoro prezydent najwyraźniej nie odpowiedział. Organizatorzy imprez proszą o patronat różne VIPy, przy czym wspominać warto chyba tylko o tych, którzy faktycznie jakoś zareagują pozytywnie. Kenraiz (dyskusja) 09:11, 15 paź 2018 (CEST)
  @KenraizNapisałem tę informację jako ciekawostkę, jednak usunę ją, ponieważ faktycznie nie miała żadnego wpływu na tę galę. W czasie swoich występów w WWE Bobby Lashley towarzyszył Donaldowi Trumpowi w rywalizacji z właścicielem WWE - Vincem McMahonem. Dlatego Lashley napisał do niego na Twitterze, ale oczywiście nie było najmniejszej szansy, że Trump jako prezydent USA odpisze lub zareaguje. Nowy15 (dyskusja) 12:28, 15 paź 2018 (CEST)
 2. @Nowy15EC3 w Impact Wrestling występuje/występował pod pseudonimem EC3, czy tylko w NXT? Jeśli nie, to moim zdaniem trzeba EC3 zmienić na Ethan Carter III / albo Carter Pumpernikiel90 (dyskusja) 20:20, 16 paź 2018 (CEST)
  W TNA ten zawodnik nosił pseudonim Ethan Carter III, ale nazwę skracano również do EC3. W NXT nie używa tej dłuższej nazwy, lecz wspomnianego skrótu, aby nie było skojarzeń z jego dawnym pracodawcą (Dixie Carter była prezesem TNA). Zrobione Nowy15 (dyskusja) 23:11, 16 paź 2018 (CEST)
 3. "W drugim spotkaniu Moose i debiutujący DeAngelo Williams zmierzyli się z Elim Drake’m i Chrisem Adonisem. Protagonistom towarzyszyli przy narożniku Austin Dillon (kierowca NASCAR) i Gary Barnidge (gracz ligi NFL)" - protagonistami (face'ami) są Moose i DeAngelo Williams? Trzeba się domyślać po przeczytaniu kilku kolejnych zdań -Pumpernikiel90 (dyskusja) 20:41, 16 paź 2018 (CEST)
  Nieco przeredagowałem. Zrobione Nowy15 (dyskusja) 23:14, 18 paź 2018 (CEST)
 4. "Kobiety odgrywające role cheerleaderek asystujących Moose’owi i DeAngelo Williamsowi oraz postacie towarzyszące Rosemary były adeptkami wrestlingu ze szkółki Team Vision Dojo" - nie wiem czy to jest konieczna wzmianka, wydaje się nieency -Pumpernikiel90 (dyskusja) 20:41, 16 paź 2018 (CEST) Zrobione Nowy15 (dyskusja) 16:50, 18 paź 2018 (CEST)
Dostrzeżone braki językowe
 1. Jest w artykule trochę terminologii wrestlingowej typu heel turn, Street Sweeper, sleepjack, roll up, Double Foot Stomp itp. Może nie tyle osobne artykuły, ale zbiorcze zestawienie "technik walk wrestlingowych" czy coś w tym rodzaju warto zrobić i do tego linkować z takich terminów. No i nie wiem co z konwencją zapisu tego wszystkiego – niektóre określenia pisane są normalnie, inne kursywą, jedne z wielkiej litery, inne z małej, jedne po angielsku bez odmiany, inne spolszczone i odmienione. Kenraiz (dyskusja) 09:11, 15 paź 2018 (CEST)
  W polskiej Wikipedii jest Lista ruchów we wrestlingu, zapomniałem o niej i postaram się wszystko podlinkować. W arsenale kazdego wrestlera znajdują sie tzw. akcje charakterystyczne czy kończące, które zapisywane są zazwyczaj wielką literą, a pozostałe, które sa stosowane od czasu do czasu podaje się małą literą. Nie ma utartej praktyki w stosowaniu nazewnictwa wrestlingowego w polskiej Wikipedii, ponieważ nie wytworzył się na przestrzeni lat w Wikiprojekcie:Wrestling jakiś standard zapisu tych określeń. Głównie przeważa język angielski, nie tłumaczy się tego na polski, zatem nazwy ruchów pozostawię w oryginale. Spróbuję ujednolicić zapis, usuwając kursywy i powalczyć z odmianą. Inne terminy, jak heel turn (przeobrażenie się dobrej postaci w złą postać) postaram się przetłumaczyć na polski. Nowy15 (dyskusja) 12:28, 15 paź 2018 (CEST)
  Moim zdaniem terminologia jak heel turn może zostać, trzeba tylko podlinkować. To samo przy unifikacji i innych -Pumpernikiel90 (dyskusja) 20:30, 16 paź 2018 (CEST)
  Podlinkowałem nazwy ataków, usunąłem kursywy, zapisałem większość ruchów małą literą, oprócz Street Sweepera, Black Hole Slam i Red Wedding, które jako ruchy charakterystyczne dla danego wrestlera powinny pozostać zapisane wielką literą. Inne brakujące terminy zostały podlinkowane Zrobione. Nowy15 (dyskusja) 23:14, 18 paź 2018 (CEST)
Dostrzeżone braki uźródłowienia
Dostrzeżone braki w neutralności
Dostrzeżone błędy techniczne
Poprawiono
Sprawdzone przez
 1. Kenraiz (dyskusja) 09:11, 15 paź 2018 (CEST) Drobne uwagi wyżej. Niektóre dziwne kwestie merytoryczne (typu "miała zamiar wypluć w stronę twarzy przeciwniczki zieloną mgłę, lecz antagonistka zatkała jej usta (...). Substancja zaczęła parzyć rękę") traktuję jako element typowy dla show tzn. niepodlegający ocenie logicznej. Kenraiz (dyskusja) 09:11, 15 paź 2018 (CEST)
  Dziekuję Ci, Kenraizie za poświęcenie trochę czasu na przejrzenie moich wypocin. Niestety, dla człowieka, który nie jest zaznajomiony z wrestlingiem, walka w basenie, plucie jakimiś substancjami jest co najmniej śmieszne, jednak dla mnie jest to jedno z hobby i element odstresowania. Jeśli masz jakieś pomysly, żeby ten zapis bardziej pasował do stylu encyklopedycznego, jestem otwarty na propozycje . Nowy15 (dyskusja) 12:28, 15 paź 2018 (CEST)
 2. Pumpernikiel90 (dyskusja) 20:43, 16 paź 2018 (CEST), wpisuję się, drobne kwestie powyżej.

Weryfikacja DA[edytuj | edytuj kod]

Zgłoszenie Procedura
Pierwsze zgłoszenie do weryfikacji
 • W miejsce „Nazwa” wpisz tytuł artykułu i utwórz podstronę weryfikacji:

 • Do sekcji „Propozycje do weryfikacji” dodaj link do nowej dyskusji w taki sposób: {{/Odbieranie/Nazwa}}
 • W zgłoszonym artykule wstaw szablon: {{Weryfikacja wyróżnienia|{{subst:PAGENAME}}|DA}}
Każde kolejne zgłoszenie do weryfikacji
 • W miejsce „Nazwa” wpisz tytuł artykułu i utwórz podstronę nominacji. Jeśli to jest trzecie zgłoszenie, zmień 2 na 3 (4, 5 itd.):

 • W uzasadnieniu zgłoszenia podlinkuj poprzednie zgłoszenia i wyjaśnij, jakie zmiany zaszły w artykule od ostatniej oceny.
 • Do artykułu wstaw szablon: {{Propozycja wyróżnienia|DA|Nazwa/2}}
 • Poinformuj autora hasła o trwającej dyskusji.
 1. Artykuł do weryfikacji DA może zgłosić każdy zalogowany wikipedysta, który spełnia wymogi określone w regulaminie PDA,
 2. Należy podać poważne zastrzeżenia, z powodu których dokonano zgłoszenia.
 3. Decyzja o pozostawieniu lub odebraniu DA następuje po dwóch tygodniach od zgłoszenia,
 4. W trakcie dyskusji z hasła nie należy usuwać szablonu DA,
 5. Zgłoszony do weryfikacji wyróżnienia artykuł traci wyróżnienie, jeśli nie spełnia wymogów zawartych w regulaminie i w okresie przeznaczonym na dyskusję nie zostanie poprawiony.

Przed zgłoszeniem artykułu tutaj, zaleca się zgłosić go do Warsztatu PANDA.


Propozycje do weryfikacji[edytuj | edytuj kod]

10 ostatnich rozstrzygnięć[edytuj | edytuj kod]

Hasła oznaczone jako DA

Buyō Maru, XXII Mistrzostwa Świata w Lataniu Precyzyjnym, Jar of Flies, IŻ 2715, Zimowe Igrzyska Olimpijskie 1956, San Marino na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010, Solaris Urbino 8,9 LE electric, Supermarine Scimitar, Kurt Gerstein

Hasła, które nie uzyskały oznaczenia DA

Szyk wyrazów w zdaniu niemieckim, Strona bierna w języku niemieckim

Hasła pozostawione po wniosku o weryfikację
Hasła pozbawione odznaczenia po wniosku o weryfikację