Skrót: WP:PDA

Wikipedia:Propozycje do Dobrych Artykułów

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Na tę stronę wskazuje przekierowanie z „WP:PDA”. Zobacz też: WP:PdA – prośby do administratorów.
Aktualnie na stronie głównej
Wyróżniona zawartość WikipediiKoordynacja: Wikiprojekt:Wyróżniona zawartość Wikipedii

Grób Edmunda Kowal.JPG

Edmund Kowal (ur. 16 lutego 1931 w Bobrku, zm. 22 kwietnia 1960 w Poznaniu) – polski piłkarz. Kowal był wychowankiem Odry Bobrek, skąd w wieku osiemnastu lat trafił do Stali Bobrek. W 1952 roku dostał powołanie do wojska, natomiast w 1953 roku służbowe oddelegowanie do Wawelu Kraków. W latach 1953–1956 grał dla Legii Warszawa, natomiast od 1957 roku występował w Górniku Zabrze. Z Legią dwukrotnie zaliczył krajowy dublet, zdobywając mistrzostwo i Puchar Polski (1955, 1956). W barwach Górnika dwukrotnie został mistrzem Polski (1957, 1959). Kowal był reprezentantem Polski w latach 1953–1958. Wystąpił w tym czasie w ośmiu meczach i zdobył jedną bramkę. Zadebiutował w kadrze prowadzonej przez selekcjonera Ryszarda Koncewicza w towarzyskim spotkaniu przeciwko Bułgarii, zaś jedyną bramkę zdobył w meczu z reprezentacją Finlandii. Zmarł w wyniku obrażeń poniesionych w wypadku podczas wskakiwania do tramwaju. Czytaj więcej…

Nominacja Kryteria oceny
Pierwsza nominacja do DA
 • W miejsce „Nazwa” wpisz tytuł artykułu i utwórz podstronę nominacji:

 • Do sekcji „Propozycje”, na górze listy dodaj link do nowej nominacji w taki sposób: {{/Nazwa}}
 • W nominowanym artykule wstaw szablon: {{Propozycja wyróżnienia|DA}}
Każda kolejna nominacja do DA
 • W miejsce „Nazwa” wpisz tytuł artykułu i utwórz podstronę nominacji. Jeśli to jest trzecia nominacja, zmień 2 na 3 (4, 5 itd.):

 • W uzasadnieniu nominacji podlinkuj poprzednie zgłoszenia i wyjaśnij, jakie zmiany zaszły w artykule od ostatniej oceny.
 • Do artykułu wstaw szablon: {{Propozycja wyróżnienia|DA|Nazwa/2}}
Wymagania do uznania artykułu za dobry
 1. Treść artykułu powinna zawierać wystarczający opis najważniejszych zagadnień związanych z tematem.
 2. Zasady – artykuł powinien być zgodny z zasadami Wikipedii (przede wszystkim z zasadami neutralnego punktu widzenia, weryfikowalności i praw autorskich).
 3. Forma – artykuł powinien być napisany bez błędów językowych (ortograficznych, gramatycznych czy stylistycznych) oraz sformatowany według zaleceń formatowania artykułów.
Tolerowane mankamenty
 1. Niewystarczająca liczba lub jakość ilustracji, jeśli nie stanowi zasadniczej wady artykułu.
 2. Braki w pobocznych zagadnieniach (np. rys historyczny przy substancjach chemicznych czy lekach, flora i fauna w art. o krajach itp.).
 3. Pewne usterki dotyczące akapitu wprowadzającego, sekcji Zobacz też czy Linki zewnętrzne.
Regulamin
 1. Zgłosić artykuł do nominacji może każdy zalogowany użytkownik, edytujący co najmniej od miesiąca i mający na swym koncie minimum 100 nieusuniętych edycji w przestrzeni głównej.
 2. Artykuły oceniane są przez dwa tygodnie. Jeśli nie pojawią się w tym czasie wpisy akceptujące wyróżnienie artykułu od co najmniej 3 osób sprawdzających, przy jednoczesnym braku istotnych i niepoprawionych zastrzeżeń – dyskusja może zostać przedłużona o dwa tygodnie.
 3. Artykuł zostaje uznany za dobry artykuł, jeżeli:
  1. zostanie sprawdzone przez minimum trzech zalogowanych wikipedystów (wymagania jak przy zgłaszaniu), nie licząc zgłaszającego. Głosy pacynek są nieważne.
  2. nie pojawią się wobec artykułu poważne zastrzeżenia, chyba że przed zakończeniem oceniania zostaną one naprawione (wymogi zostały przedstawione w sekcji Kryteria).
 4. Od biorących udział w dyskusji wymaga się rzetelnego przeanalizowania całego artykułu.
 5. Od osób wskazujących braki / zastrzeżenia wymaga się dokładnego merytorycznego uzasadnienia swojej oceny. W przypadku zastrzeżeń technicznych (pozamerytorycznych) należy powołać się na obowiązujące zasady lub zalecenia Wikipedii.
 6. Artykuły niesprawdzone przez 3 wikipedystów lub z poważnymi zastrzeżeniami są po terminie ustalonym w pkt. 2 usuwane z listy kandydatów, a strona nominacji zostaje umieszczona w archiwum.
 7. Każdy artykuł można poddać ponownej ocenie, gdy zgłoszone zastrzeżenia zostaną naprawione.
 8. Zabrania się wypowiedzi niemających związku z treścią artykułu, szczególnie noszących znamiona ataków osobistych i nacisków na głosujących. Wypowiedzi te powinny być skreślane.

Przy zgłaszaniu istotne jest podanie, kto zgłasza i kiedy. Zgłoszenia anonimowe są automatycznie usuwane. Przed nominacją artykułu warto zapoznać się z poradnikiem Jak napisać doskonały artykuł, w którym w skrócie przedstawiono, czego oczekuje się od zgłaszanego tu artykułu. Oprócz tego radzimy przed umieszczeniem tu artykułu dostosować go do wszystkich obowiązujących na Wikipedii zasad i zaleceń edycyjnych. Jeżeli nie masz pewności co do nominacji artykułu do otrzymaniu statusu dobrego artykułu czy artykułu na medal, zapoznaj się z treścią strony Porównanie dobrych i medalowych artykułów.

W sekcji odnoszącej się do sprawdzenia artykułu liczą się oceny wikipedystów spełniających kryterium stażowe, tj. zalogowanych po raz pierwszy minimum 1 miesiąc przed głosowaniem i mających na swym koncie w momencie zgłoszenia artykułu minimum 100 nieusuniętych edycji w przestrzeni głównej. Oceny dodane po terminie oraz oceny użytkowników niespełniających kryterium stażowego i tzw. pacynek nie są liczone, niemniej zgłoszone z takich kont zastrzeżenia są uwzględniane. Jeśli jesteś anonimowym użytkownikiem lub też nie spełniasz ww. kryteriów, a uważasz, że artykuł zasługuje na wyróżnienie, zgłoś artykuł do Wikipedia:Warsztat PANDA.

O swoim zgłoszeniu możesz powiadomić tematyczny Wikiprojekt.

Odśwież stronę

Propozycje[edytuj | edytuj kod]

Gerard Cieślik[edytuj | edytuj kod]

Dyskusja trwa jeszcze 8 dni 21 godz. 34 min 2 s odśwież
Rozpoczęcie: 17 kwietnia 2019 19:33:10 Zakończenie: 1 maja 2019 19:33:10

Artykuł poświęcony jednemu z najlepszych piłkarzy w historii polskiej piłki nożnej. Gruntownie przebudowany przez moją osobę, wzbogacony fotografiami. Artykuł umieściłem w PANDA, jednakże nie było żadnego odzewu na temat ewentualnych poprawek. Zachęcam do dyskusji i uwag. Przemek2901 (dyskusja) 19:33, 17 kwi 2019 (CEST)

Dostrzeżone błędy merytoryczne
 1. Nie rozumiem czemu rezultaty meczów podawane są w taki sposób, jakby Ruch przegrał, kiedy z kontekstu wynika, że wygrał, np. W pierwszej kolejce z Łagiewnikami (1:7, 27 października 1946 roku) i Kopalnią Bogucice (7:1, 12 stycznia 1947 roku) strzelił po cztery gole (czyli wynik pierwszego meczu też był 7:1, inaczej nie mógłby strzelić czterech bramek) czy W spotkaniu przeciwko Widzewowi Łódź (1:11, 7 września 1947 roku) Cieślik strzelił sześć bramek (musiało być przecież 11:1) itp. Gdarin dyskusja 13:48, 20 kwi 2019 (CEST)
  Wyniki zostały przedstawione w ten sposób, ponieważ w jednym meczu Ruch był gościem, a w drugim gospodarzem. Jeśli spis rozegranych spotkań w reprezentacji uwzględnia, kiedy Polska grała u siebie, a kiedy na wyjeździe to uważam, że aby trzymać się harmonii należy zastosować taki zabieg w całym artykule. --Przemek2901 (dyskusja) 14:53, 20 kwi 2019 (CEST)
  Tylko, że czytelnik nie wie, w których meczach był gościem a w których gospodarzem, przez taki zapis jak Ostatnią bramkę dla reprezentacji Cieślik strzelił Szkocji (1:2, 1 czerwca 1958 roku) nie wiem, czy strzelił bramkę w meczu zwycięskim dla Polaków (wygraliśmy 2:1, ale graliśmy na wyjeździe) czy w przegranym (graliśmy u siebie i przegraliśmy 1:2). Gdarin dyskusja 15:11, 20 kwi 2019 (CEST)
  Według mnie zapis 1:2 czy 2:1 nie naprowadzi czytelnika. Ani moja, ani Twoja racja nie przyczyni się do zrozumienia. Najlepszym rozwiązaniem jest wpleść w tekst takie słowa jak: wygrany/przegrany, gość/gospodarz, mecz domowy/mecz wyjazdowy i wtedy zapis wyniku może pozostać bo jest według mnie istotny. Zrobię to po świętach. --Przemek2901 (dyskusja) 17:29, 20 kwi 2019 (CEST)
Dostrzeżone braki językowe
Dostrzeżone braki uźródłowienia
 1. Wzrost: 163 cm. Gdarin dyskusja 12:56, 19 kwi 2019 (CEST)
  T Załatwione --Przemek2901 (dyskusja) 14:41, 19 kwi 2019 (CEST)
Dostrzeżone braki w neutralności
Dostrzeżone błędy techniczne
Poprawiono
Sprawdzone przez

Mnyamawamtuka[edytuj | edytuj kod]

Dyskusja trwa jeszcze 5 dni 10 godz. 52 min 21 s odśwież
Rozpoczęcie: 14 kwietnia 2019 08:51:29 Zakończenie: 28 kwietnia 2019 08:51:29

Art opisuje rodzaj niedawno opisanego dinozaura z grupy zauropodów i tytanozaurów. Jako źródło przyjmuje głównie publikację, w której rodzaj ustanowiono, a także inne publikacje naukowe. Przedstawia (krótką) historię rodzaju (bowiem poza XXI wiek ona nie wychodzi), budowę znalezionych kości, systematykę (2 oddzielne poglądy na miejsce na drzewie rodowym tytanozuarów przedstawione przez autorów rodzaju), w końcu zaś coś o rozmieszczeniu geograficznym, i paleoekologii zwierzęcia. Głównym minusem artu jest brak grafiki przedstawiającej rekonstrukcję zwierzęcia, ilustrują go grafiki przedstawiające inne, wzmiankowane w nim taksony. Mpn (dyskusja) 08:51, 14 kwi 2019 (CEST)

Dostrzeżone błędy merytoryczne
Dostrzeżone braki językowe
Dostrzeżone braki uźródłowienia
Dostrzeżone braki w neutralności
Dostrzeżone błędy techniczne
Poprawiono
Sprawdzone przez

Solaris Urbino 15[edytuj | edytuj kod]

Dyskusja trwa jeszcze 3 dni 16 godz. 37 min 36 s odśwież
Rozpoczęcie: 12 kwietnia 2019 14:36:44 Zakończenie: 26 kwietnia 2019 14:36:44

Kolejny już artykuł zgłoszony do wyróżnienia nt. autobusów Solaris Bus & Coach. Temat jest dobrze opisany, wyczerpująco opisana historia powstawania modelu, jego konstrukcja i dane techniczne, a także modele powstałe na jego bazie. W treści nic się już raczej nie zmieni, gdyż w zeszłym roku zrezygnowano z produkcji tego modelu. Jedynym mankamentem jest niewielka ilość informacji nt. łącznej liczby wyprodukowanych sztuk i tego, do jakich dokładnie miast trafiły, a to z powodu, że Urbino 15 nigdy nie było modelem "flagowym" Solarisa. Uźródłowienie – głównie portale i publikacja branżowe, a także materiały producenta. Uważam, że na DA wystarcza. Zachęcam do sprawdzania i wpisywania się niżej :) Michozord (dyskusja) 14:36, 12 kwi 2019 (CEST)

Dostrzeżone błędy merytoryczne
Dostrzeżone braki językowe
Dostrzeżone braki uźródłowienia
Dostrzeżone braki w neutralności
Dostrzeżone błędy techniczne
 1. Może nie błąd, ale kompletnie zbędne jest kolorowanie jednej, minimalnej części tabeli wyposażenia - po co te różnice w kolorach między opcją a standardem? Już jest przecież napisane - albo opcja albo tak. Lukasz Lukomski (dyskusja) 15:17, 17 kwi 2019 (CEST)
  @Lukasz Lukomski Zrobione Michozord (dyskusja) 20:05, 17 kwi 2019 (CEST)
Poprawiono
Sprawdzone przez

Latvijas Jūras spēki[edytuj | edytuj kod]

Dyskusja trwa jeszcze 1 dzień 20 godz. 35 min 33 s odśwież
Rozpoczęcie: 10 kwietnia 2019 18:34:41 Zakończenie: 24 kwietnia 2019 18:34:41

Artykuł napisany od początku, uźródłowiony w łotewskie strony, atrakcyjny graficznie. Coulson18 (dyskusja) 18:34, 10 kwi 2019

Dostrzeżone błędy merytoryczne
 1. Nie ukrywam ze jestem bardzo, bardzo zaskoczony dodaniem tego hasła do DA. Postrzegam go jako trochę rozwinięty stub z powrzucanymi na ślepo rzeczami i niezbyt przestrzegające zasad:
  • Nie przestrzega zapisów zgodnych z WP:OKRĘT.
   • Poprawiłem co umiałem, moim zdaniem spełnia te zasady, proszę o ewentualną odpowiedź. Coulson18 (dyskusja) 19:49, 11 kwi 2019 (CEST)
  • "Po integracji z radziecką marynarką wojenną większość starych łotewskich okrętów wojennych została zniszczona podczas II wojny światowej" - jakie okręty? jaka jest ich lista? Porównując z hasłami estońskimi (np Impierator) widać że hasła o pojedynczych okrętach estońskich mają więcej informacji o historii estońskiej formacji, niż całe hasło o formacji łotewskiej.
   • Nie porównujmy estońskiej i łotewskiej marynarki wojennej, nie ma na internecie dokładnej listy zniszczonych okrętów. Gdybym mógł, to taką listę dodał. Coulson18 (dyskusja) 19:49, 11 kwi 2019 (CEST)
    • Coulsonie18, to bardzo fajnie, że chcesz wziąć udział w konkursie dotyczącym wyróżnionej zawartości w ramach CEE, ale te hasła muszą spełniać pewne wymagania. W szczególności wymaganie wyczerpania tematu (na DA dopuszczalne są pewne braki w szczegółowych zagadnieniach), zakłada, że wykorzystasz najważniejsze publikacje opisujące temat. A generalnie preferujemy jednak publikacje drukowane. Temat łotewskiej marynarki wojennej wielokrotnie pojawiał się na łamach polskojęzycznych czasopism specjalistycznych, a domyślam się, że w rosyjskojęzycznych również występował nie raz. PuchaczTrado (dyskusja) 16:16, 15 kwi 2019 (CEST)
  • Linki ze źródłami idą do stron zwracających 404.
   • Rzeczywiście, akurat linki brałem z rosyjskiej wiki, poprawione. Coulson18 (dyskusja) 19:49, 11 kwi 2019 (CEST)
  • Spis okrętów na en.wiki jest znacznie lepszy i uźródłowiony.
   • Źródło dodałem, co to znaczy lepszy, że mają zdjęcia, w łotewskiej też nie mają zdjęć, tu akurat się na łotewskiej wzorowałem. Coulson18 (dyskusja) 19:49, 11 kwi 2019 (CEST)
  • I ze zdjęciami.
  • Nie wiem po co flagi wojskowe i flagi urzędników. (acz jeżeli ktoś mi powie dlaczego, to mogą zostać)
  • Spis stopni na en.wiki jest znacznie lepszy wizualnie i uźródłowiony.
  • Wikipedia:Erytrofobia
   Pomijam już szczegóły techniczne, które sam poprawiłem. Ogólnie jestem bardzo na nie w obecnej sytuacji. PMG (dyskusja) 12:53, 11 kwi 2019 (CEST)
  • A za to Ci bardzo dziękuję, tak jak za te rady, w wiki jestem niecały rok; Dzięki :) Coulson18 (dyskusja) 19:49, 11 kwi 2019 (CEST)
 2. "Data utworzenia 1919, później w 1991" w infoboksie. Czy coś może powstać dwa razy? Eurohunter (dyskusja) 11:27, 13 kwi 2019 (CEST)
 3. Brak wycofanych okrętów w sekcji Wyposażenie. Eurohunter (dyskusja) 11:29, 13 kwi 2019 (CEST)
 4. Zapis w nagłówku brzmi "jeden z elementów łotewskich sił zbrojnych" - co to znaczy? Jest rodzajem sił zbrojnych czy też nie? Nie wynika to ani z nagłówka ani tez znikąd indziej w treści, a to podstawowa informacja. --Matrek (dyskusja) 20:08, 17 kwi 2019 (CEST)
 5. W sekcji 1919-1940 znajduje się zapis "bo wtedy właśnie komunistyczne władze postanowiły zakończyć działalność łotewskiej marynarki wojennej". Jego pierwsza część brzmi nieencyklopedycznie, druga natomiast jest moim zdaniem niejasna. Powinieneś być bardziej precyzyjny, bo zakończyć działalność to niekoniecznie zlikwidować. Proszę popraw to, bo taki zapis jest niejednoznaczny. --Matrek (dyskusja) 20:47, 17 kwi 2019 (CEST)
 6. Artykuł znakomicie że w ogóle powstał, ale zbyt mało treści jak na - prawdopodobnie, choć nie jestem tego pewien - rodzaj sił zbrojnych, aby można było wyróżnić go DA. --Matrek (dyskusja) 20:08, 17 kwi 2019 (CEST)
 7. "W październiku 1996 r. rozpoczęto trwałą współpracę z siłami morskimi Litwy i Estonii. W związku z tym w 1998 r. utworzono Stowarzyszenie BALTRON zajmujące się poszukiwaniem min przeciwpiechotnych." Czy na pewno chodzi o miny przeciwpiechotne? Gżdacz (dyskusja) 13:33, 18 kwi 2019 (CEST)
  Przypuszczam że en:Baltic Naval Squadron. PMG (dyskusja) 13:43, 18 kwi 2019 (CEST)
Dostrzeżone braki językowe
 1. "jeden z elementów łotewskich sił zbrojnych. Istniała w latach 1919–1940 (...)" już w pierwszym zdaniu. Eurohunter (dyskusja) 11:27, 13 kwi 2019 (CEST)
 2. Skąd pomysł na francuski cudzysłów (« »)? Pogrubienie w tabeli również zbędne. Eurohunter (dyskusja) 11:25, 13 kwi 2019 (CEST)
 3. "dawniej (flaga) Szwecja" – należy coś z tym zrobić. Eurohunter (dyskusja) 11:25, 13 kwi 2019 (CEST)
Dostrzeżone braki uźródłowienia
 1. Przypis odnosi się do całej tabeli? Czy tabela nie powinna się znaleźć w osobnej sekcji? Eurohunter (dyskusja) 11:25, 13 kwi 2019 (CEST)
 2. Cała sekcja "Wyposażenie" bez źródeł. Eurohunter (dyskusja) 11:29, 13 kwi 2019 (CEST)
 3. W nagłówku znajduje się informacja o udziale w operacji „Atalanta” i nigdzie więcej nie zostało o tym wspomniane, a co za tym idzie uźródłowione. Nagłówek jest tylko streszczeniem artykułu, a więc nie mogą się tu znaleźć informacje których nie ma w głównej treści i tamteż uźródłowionych. --Matrek (dyskusja) 20:08, 17 kwi 2019 (CEST)
Dostrzeżone braki w neutralności
Dostrzeżone błędy techniczne
 1. Już poprawiłem, ale na przyszłość unikaj wikizacji spraw banalnych, jak daty i lata. --Matrek (dyskusja) 20:08, 17 kwi 2019 (CEST)
Poprawiono

Coulson18 (dyskusja) 17:14, 12 kwi 2019 (CEST)

 • @Coulson18, informację o tym którą konkretnie usterkę/błąd poprawiłeś, dopisuj bezpośrednio przy danej uwadze. Bez tego nie wiadomo co korygujesz i sprawdzający sklasyfikują, że nie poprawiasz zgłoszonych usterek. A po każdej uwadze/odpowiedzi wstawiaj proszę podpis, czyli ~~~~, ok? Bez tego nie wiadomo kto, co i do kogo odpisał. Jacek555 11:56, 13 kwi 2019 (CEST)
Sprawdzone przez

Mistrzostwa Świata IBSF 2019[edytuj | edytuj kod]

Dyskusja trwa jeszcze 1 dzień 18 godz. 44 min 46 s odśwież
Rozpoczęcie: 10 kwietnia 2019 16:43:54 Zakończenie: 24 kwietnia 2019 16:43:54

Artykuł na temat mistrzostw świata w bobslejach i skeletonie, o wiele bardziej rozbudowy od tych z lat poprzednich. W artykule zostały zebrane najważniejsze informacje dotyczące mistrzostw, pokrótce opisany został sezon poprzedzający mistrzostwa, przypomniani zostali obrońcy tytułów. Zostały opisane wszystkie najważniejsze wydarzanie w trakcie mistrzostw. W artykule znajdują się kompletne wyniki. Na końcu artykułu klasyfikacja medalowa oraz zestawienie wszystkich medalistów. Wszystkie informacje zostały uźródłowione, głownie przy pomocy strony federacji bobslejowo-skeletonowej. Jazin (dyskusja) 16:43, 10 kwi 2019 (CEST)

Dostrzeżone błędy merytoryczne
Dostrzeżone braki językowe
Dostrzeżone braki uźródłowienia
Dostrzeżone braki w neutralności
Dostrzeżone błędy techniczne
 1. Brak odwołania do Commons a widzę ze zdjęcia są wrzucone do artykułu
Samo hasło nie ma swojej kategorii w Commons. Zdjęcia w artykule nie zostały wykonane podczas zawodów, są to po prostu zdjęcia przybliżające sylwetki medalistów plus zdjęcie z planem toru. Jazin (dyskusja) 15:51, 12 kwi 2019 (CEST)
Poprawiono
Sprawdzone przez

Rayman (gra komputerowa)[edytuj | edytuj kod]

Dyskusja trwa jeszcze 1 dzień 16 godz. 54 min 50 s odśwież
Rozpoczęcie: 10 kwietnia 2019 14:53:58 Zakończenie: 24 kwietnia 2019 14:53:58

Artykuł poświęcony kultowej już grze komputerowej autorstwa Michela Ancela, zrealizowany w ramach Wikigrantu WG 2019-1. Przy jego rozbudowie wykorzystałem literaturę zagraniczną, przede wszystkim czasopisma francuskojęzyczne, biografię Ancela autorstwa Daniela Ichbiaha oraz artykuł poświęcony grze, zamieszczony w czasopiśmie „Pix 'n Love”. Zapraszam do dyskusji. Ironupiwada (dyskusja) 14:53, 10 kwi 2019 (CEST)

Dostrzeżone błędy merytoryczne
Dostrzeżone braki językowe
Dostrzeżone braki uźródłowienia
Dostrzeżone braki w neutralności
Dostrzeżone błędy techniczne
Poprawiono
Sprawdzone przez
 1. Nowy15 (dyskusja) 10:02, 11 kwi 2019 (CEST)
 2. Gdarin dyskusja 12:18, 15 kwi 2019 (CEST)
 3. Hikaru012 (dyskusja) 21:58, 22 kwi 2019 (CEST)

Wybory parlamentarne w Mołdawii w 2019 roku[edytuj | edytuj kod]

Uwaga

Artykuł przeniesiony tutaj: Wikipedysta:Coulson18/Wybory parlamentarne w Mołdawii w 2019 roku Jacek555 12:07, 13 kwi 2019 (CEST)

Dyskusja trwa jeszcze 1 dzień 15 godz. 19 min 50 s odśwież
Rozpoczęcie: 10 kwietnia 2019 13:18:58 Zakończenie: 24 kwietnia 2019 13:18:58

Napisałem ten artykuł całkowicie od nowa, tłumaczenie mi strony mołdawskiej CKW trochę mi zajęło, zależało mi też, aby to było atrakcyjne graficznie, na wzór angielskiej, czy rumuńskiej. :)

Dostrzeżone błędy merytoryczne
 1. Brak treści poza wykazami, które z powodu braku treści nie wiadomo co zawierają (kandydatów?, wybranych posłów?). Brak informacji o przebiegu kampanii wyborczej i samych wyborów. Kenraiz (dyskusja) 14:48, 10 kwi 2019 (CEST)
Dostrzeżone braki językowe
Dostrzeżone braki uźródłowienia
 1. Artykuł nie ma ani jednego przypisu. Łamiąc zasadę weryfikowalności nie powinien znajdować się w przestrzeni głównej, a na temat DA nie ma nawet dyskusji. Zobacz jak to naprawić. ~CybularnyNapisz coś ✉ 13:27, 10 kwi 2019 (CEST)
  Żadnych przypisów. Hermod (dyskusja) 00:14, 11 kwi 2019 (CEST)
Dostrzeżone braki w neutralności
Dostrzeżone błędy techniczne
 1. Brak podlinkowania haseł osób encyklopedycznych (posłowie, członkowie rządu, prezydenci miast). Kenraiz (dyskusja) 14:48, 10 kwi 2019 (CEST)
Poprawiono
Sprawdzone przez

Blok wyborczy Teraz[edytuj | edytuj kod]

Dyskusja trwa jeszcze 1 dzień 15 godz. 30 min 16 s odśwież
Rozpoczęcie: 10 kwietnia 2019 13:29:24 Zakończenie: 24 kwietnia 2019 13:29:24

Powód, dlaczego uważasz, że zasługuje na miano "dobrego artykułu". (Ewentualnie pewne mankamenty, nie pozwalające aby hasło mogło być uznane za medalowe). Coulson18 (dyskusja) 13:29, 10 kwi 2019 (CEST) Ponieważ starałem się znaleźć uźródłowienia w stronach: rumuńskich, mołdawskich, amerykańskich, angielskich. Ponadto nie opierałem się na żadnej z innych wikipedii, tak jak to robią niektórzy i znacząco poszerzyłem informacje o mołdawskiej scenie politycznej.

Dostrzeżone błędy merytoryczne


Dostrzeżone braki językowe
 1. "Od 2016 r. w Mołdawii krążyła idea wzmocnienia sił proeuropejskich i antyoligarchicznych" - język do poprawy. PMG (dyskusja) 13:04, 11 kwi 2019 (CEST)
 2. "która w latach 2012-2015 była Ministrem Edukacji" "Wykres przedstawiający stosunek parlamentarzystów wybranych w Ogólnonarodowych Okręgach Wyborczych do wybranych w Jednomandatowych Okręgach wyborczych" - interpunkcja do poprawy. PMG (dyskusja) 13:04, 11 kwi 2019 (CEST)
Dostrzeżone braki uźródłowienia
Dostrzeżone braki w neutralności
 1. "Ponadto nie opierałem się na żadnej z innych wikipedii, tak jak to robią niektórzy " - może jak byś się oparł na innej wikipedii, to to hasło miałoby szanse dostać DA? PMG (dyskusja) 13:04, 11 kwi 2019 (CEST)
  • Proszę nie gryźć nowicjuszy. --Matrek (dyskusja) 20:31, 17 kwi 2019 (CEST)
Dostrzeżone błędy techniczne
 1. Żle wypełnione zgłoszenie wniosku do DA. PMG (dyskusja) 13:04, 11 kwi 2019 (CEST) To nie jest ważny argument w dyskusji DA--Matrek (dyskusja) 20:31, 17 kwi 2019 (CEST)
 2. Żle wypelnione wstawienie szablonu w haśle. PMG (dyskusja) 13:04, 11 kwi 2019 (CEST) Ten również --Matrek (dyskusja) 20:31, 17 kwi 2019 (CEST)
 3. Żle powstawiane źródła w haśle. PMG (dyskusja) 13:04, 11 kwi 2019 (CEST)
  • Koledze powyżej chodzi zapewne o to że przypisy wstawione są w tytułach sekcji, nie zaś w ich treści którą mają uźródławiać. Nie wstawiamy przypisów ani w nagłówku artykułu, ani w tytułach sekcji, podobnie jak nie wyróżniamy tych ostatnich w jakikolwiek inny sposób poza standardowym sformatowaniem tytułu sekcji. --Matrek (dyskusja) 20:31, 17 kwi 2019 (CEST)
   • Chodzi o to że jeżeli w haśle jest linijka "* Maria Ciobanu (Wiceprezes Klubu Parlamentarnego) wybrana w Okręgu Wyborczym Telenești [1]," to źródło na końcu powinno być w przypisie i używać szablonu cytuj stronę. PMG (dyskusja) 09:48, 18 kwi 2019 (CEST)
    • Również zgadzam się że ten art. nie spełnia wymagań DA, ale zawsze trzeba precyzyjnie wskazywać niedociągnięcia, zwłaszcza osobom z niewielkim doświadczeniem w redagowaniu Wikipedii. Bo poza samym zgłoszonem DA, jest jeszcze artykuł jako taki, który nawet jeśli nie dostanie DA, chcemy aby miał określoną jakość. --Matrek (dyskusja) 23:22, 18 kwi 2019 (CEST)
 4. Co oznacza ostatnia kolumna tabeli w Wyniki wyborów? Bo ten plus/minus niewiele mnie informuje, a ta koalicja powstała na te wybory - więc nie ma zmiany w porównaniu do poprzednich wyborów. PMG (dyskusja) 09:48, 18 kwi 2019 (CEST)
Poprawiono
Przeciw
 1. PMG (dyskusja) 13:04, 11 kwi 2019 (CEST) W obecnej sytuacji moim zdaniem hasło nadaje się do poprawy.
Sprawdzone przez

Dyskusje przedłużone[edytuj | edytuj kod]

Weryfikacja DA[edytuj | edytuj kod]

Zgłoszenie Procedura
Pierwsze zgłoszenie do weryfikacji
 • W miejsce „Nazwa” wpisz tytuł artykułu i utwórz podstronę weryfikacji:

 • Do sekcji „Propozycje do weryfikacji” dodaj link do nowej dyskusji w taki sposób: {{/Odbieranie/Nazwa}}
 • W zgłoszonym artykule wstaw szablon: {{Weryfikacja wyróżnienia|{{subst:PAGENAME}}|DA}}
Każde kolejne zgłoszenie do weryfikacji
 • W miejsce „Nazwa” wpisz tytuł artykułu i utwórz podstronę nominacji. Jeśli to jest trzecie zgłoszenie, zmień 2 na 3 (4, 5 itd.):

 • W uzasadnieniu zgłoszenia podlinkuj poprzednie zgłoszenia i wyjaśnij, jakie zmiany zaszły w artykule od ostatniej oceny.
 • Do artykułu wstaw szablon: {{Propozycja wyróżnienia|DA|Nazwa/2}}
 • Poinformuj autora hasła o trwającej dyskusji.
 1. Artykuł do weryfikacji DA może zgłosić każdy zalogowany wikipedysta, który spełnia wymogi określone w regulaminie PDA,
 2. Należy podać poważne zastrzeżenia, z powodu których dokonano zgłoszenia.
 3. Decyzja o pozostawieniu lub odebraniu DA następuje po dwóch tygodniach od zgłoszenia,
 4. W trakcie dyskusji z hasła nie należy usuwać szablonu DA,
 5. Zgłoszony do weryfikacji wyróżnienia artykuł traci wyróżnienie, jeśli nie spełnia wymogów zawartych w regulaminie i w okresie przeznaczonym na dyskusję nie zostanie poprawiony.

Przed zgłoszeniem artykułu tutaj, zaleca się zgłosić go do Warsztatu PANDA.


Propozycje do weryfikacji[edytuj | edytuj kod]

Wojna secesyjna[edytuj | edytuj kod]

Głosowanie trwa jeszcze 10 dni 14 godz. 44 min 7 s odśwież
Rozpoczęcie: 19 kwietnia 2019 12:43:15 Zakończenie: 3 maja 2019 12:43:15

DA sprzed 11 lat; dlaczego hasło nie powinno mieć wyróżnienia napisał Matrek: Dyskusja:Wojna_secesyjna#Pierwsze_strzały,_czarna_dziura_i_opór. Brak zainteresowanych rozbudową. Gdarin dyskusja 12:43, 19 kwi 2019 (CEST)

Dostrzeżone błędy merytoryczne
Dostrzeżone braki językowe
Dostrzeżone braki uźródłowienia
Dostrzeżone braki w neutralności
Dostrzeżone błędy techniczne
Poprawiono
Sprawdzone przez

Izrael[edytuj | edytuj kod]

Głosowanie trwa jeszcze 10 dni 14 godz. 31 min 20 s odśwież
Rozpoczęcie: 19 kwietnia 2019 12:30:28 Zakończenie: 3 maja 2019 12:30:28

Artykuł oparty w dużej mierze na źródłach o różnej wiarygodności, co już było powodem odebrania medalu. Brak aktualizacji od wielu lat, brak chętnych do poprawy martwych linków. Gdarin dyskusja 12:30, 19 kwi 2019 (CEST)

Dostrzeżone błędy merytoryczne
Dostrzeżone braki językowe
Dostrzeżone braki uźródłowienia
Dostrzeżone braki w neutralności
Dostrzeżone błędy techniczne
Poprawiono
 1. zaktualizowana i poprawiona została sekcja o sporcie, a przy okazji artykuł Sport żydowski i izraelski zgłoszony do usunięcia Gdarin dyskusja 10:02, 20 kwi 2019 (CEST)
 2. poprawiłem nieco inne sekcje, ale wciąż jest mnóstwo pracy do zrobienia, zwłaszcza do zaktualizowania: Konflikty i proces pokojowy, Gospodarka, Nauka i Edukacja, Demografia, do rozpisania bardzo skromna Fauna i flora napisana na podstawie przewodnika Pascala Gdarin dyskusja 14:29, 20 kwi 2019 (CEST)
Sprawdzone przez

Trolejbusy w Gdyni[edytuj | edytuj kod]

Głosowanie trwa jeszcze 10 dni 14 godz. 17 min 26 s odśwież
Rozpoczęcie: 19 kwietnia 2019 12:16:34 Zakończenie: 3 maja 2019 12:16:34

DA sprzed 11 lat: braki w przypisach, artykuł od lat nieaktualizowany, brak zainteresowanych poprawą. Gdarin dyskusja 12:16, 19 kwi 2019 (CEST)

Dostrzeżone błędy merytoryczne
Dostrzeżone braki językowe
Dostrzeżone braki uźródłowienia
Dostrzeżone braki w neutralności
Dostrzeżone błędy techniczne
Poprawiono
Sprawdzone przez

10 ostatnich rozstrzygnięć[edytuj | edytuj kod]

Hasła oznaczone jako DA

Piwo, Sumak octowiec, K-141 Kursk, Okręty pancerne typu Erzherzog Ferdinand Max, SMS Erzherzog Ferdinand Max (1865), SMS Habsburg (1865), Michel Ancel, Pociąg (film 1959), Spółdzielczy Dom Handlowy „Feniks”

Hasła, które nie uzyskały oznaczenia DA

Prawicowy autorytaryzm

Hasła pozostawione po wniosku o weryfikację
Hasła pozbawione odznaczenia po wniosku o weryfikację