Wikipedia:Propozycje do Dobrych Artykułów/Anders Arborelius

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Anders Arborelius[edytuj | edytuj kod]

Artykuł napisany tak na prawdę od zera, ponieważ przed moimi edycjami wyglądał tak Manitarski Dyskusja 18:05, 28 sty 2021 (CET)

Uwagi merytoryczne
  1. Artykuł dobrze zredagowany i treściwy, zarówno w dobrym, jak i niestety trochę też złym znaczeniu tego słowa. Oczekiwałbym, że z artykułu wyróżnionego można dowiedzieć się istotnie więcej o kimś takim niż o serii awansów w hierarchii kościelnej. Część istotnych poglądów można poznać z trzech cytatów. Ale to byłoby na tyle. O autorze tylu książek w artykule wyróżnionym spodziewałbym się opisu warsztatu, poruszanej tematyki, odbioru, ocen tj. recenzji twórczości. Został Szwedem Roku i dostał order, ale czytelnik nie wie czemu sobie na te wyróżnienia zasłużył. Z cytatów wynika co prawda jaki ma stosunek do uchodźców i roli kobiet w kościele, ale zakres spraw jakimi zajmuje się wieloletni przewodniczący Konferencji Episkopatu Skandynawii, a później szef centralnych struktur Kościoła katolickiego w Rzymie jest z pewnością szeroki i wart opisania. Podsumowując – artykuł wygląda rzetelnie, jest poprawny, ale nazbyt syntetyczny jak na artykuł wzorcowy. Mamy sporo artykułów wyróżnionych o dostojnikach religijnych i zasób ich treści jest wyraźnie większy. Kenraiz (dyskusja) 18:49, 28 sty 2021 (CET)
    T Poprawione Co mogłem, to dodałem. Publikacji wolę nie oceniać, ze względu na to, że ich nie czytałem, a recenzji nie znalazłem żadnych. Manitarski Dyskusja 17:21, 29 sty 2021 (CET)
  2. Umieszczenie informacji o Szwedzie roku na samej górze hasła jest troszkę mylące - tygodnik Fokus miał dawniej ok 30 000 tysięcy nakładu, ile ma teraz nie wiadomo, bo wycofał się z programu monitorowania nakładów prasy TS. Pewnie mniej, bo gdyby się dobrze sprzedawał to chciałby to pokazać poprzez audyt w TS. Tak więc nie wydaje się, aby to wyróżnienie było na tyle istotne, aby dawać je do streszczenia hasła. Pozdrawiam serdecznie. Orioluss 83.252.85.113 (dyskusja) 19:46, 28 sty 2021 (CET)
    T Poprawione Manitarski Dyskusja 08:29, 29 sty 2021 (CET)
Uwagi językowe
Uwagi dot. uźródłowienia
Uwagi dot. neutralności
Problemy techniczne
Sprawdzone przez