Wikipedia:Propozycje do Dobrych Artykułów/Henryk Ryszard Tomaszewski

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Henryk Ryszard Tomaszewski[edytuj | edytuj kod]

Artykuł powoli został rozbudowany, wśród wykorzystanych źródeł przeważają naukowe. Człowiek wszechstronny i ta wszechstronność trochę go gubiła, cechowała go także duża pewność siebie, to chyba też błąd. W swoich publikacjach zbyt często przytacza obszerne cytaty, czasem zbyt pochopnie wyrażał swe opinie. W 1991 roku napisał, że znaczna część UdSW rekrutowała się z Departamentu V MBP. W 1991 roku można jeszcze było tak zaryzykować. Niestety powtórzył to w publikacji z roku 2009. Wg Mironczuka tylko dwóch. Napisał w 2009, że pracownicy Wydziałów ds. Wyznań oraz Wydziałów MSW nie interesowali się sprawami dogmatycznymi czy organizacyjnymi. Śmiała i ryzykowna myśl. Wykorzystał to Michalak, ale Michalak nie zacytował dokładnie, zarzucił, że zdaniem Tomaszewskiego władze wyznaniowe nie interesowały się sprawami dogmatycznymi czy organizacyjnymi. Urząd ds. Wyznań oczywiście interesował się tymi sprawami, przynajmniej część pracowników Departamentu IV MSW interesowała się tymi sprawami, ale w województwach wyglądało już z tym rozmaicie. Znaczna część, o ile nie większość, nie wykazywała większego zainteresowania w tym kierunku. Weźmy np. taki Rzeszów. Niektóre błędy Tomaszewskiego wynikają z braku precyzji, a zarzuty przeciwko niemu z nieuważnego przeczytania. Ale to tak przy okazji, nie to winno być tu dyskutowane. Od dawna już nie jest działaczem kościelnym, w 2010 zakończył działalność naukową, teraz zajmuj się tylko działalnością gospodarczą. LJanczuk qu'est qui se passe 16:11, 28 mar 2021 (CEST)

Uwagi merytoryczne
  1. @Leszek Jańczuk Ten artykuł jest / ma być biogramem. Wiem, że jest kilka aspektów, które są Ci bliskie naukowo. Ale brakuje mi jednak informacji biograficznych: urodził się w Olsztynie, co robił zanim poszedł na studia? czy był w wojsku? czy się ożenił? czy ma dzieci? Pod innymi względami artykuł może być traktowany jako wzorcowy: dobry podział na rozdziały, wzorcowe, eleganckie uźródłowienie, neutralny punkt widzenia. Pozdrawiam, Bonvol zostaw wiadomość 16:50, 3 kwi 2021 (CEST)
    W publikacjach nie ma tych informacji, w pismach kościelnych nigdy nie było artykułu na jego temat. Nawet w archiwach znajdzie się niewiele więcej. Na okładkach jego książek też nie ma tych informacji. Może zadbał o to, aby tego typu informacje nigdzie nie były publikowane. Ma rodzinę, ma syna, ale jak dotąd w żadnej publikacji tego nie odnotowano. LJanczuk qu'est qui se passe 23:46, 3 kwi 2021 (CEST)
Uwagi językowe
Uwagi dot. uźródłowienia
Uwagi dot. neutralności
Problemy techniczne
Sprawdzone przez
  1. Zala (dyskusja) 13:10, 29 mar 2021 (CEST)
  2. Nowy15 (dyskusja) 16:23, 6 kwi 2021 (CEST)