Wikipedia:Propozycje do Dobrych Artykułów/Oświata w Baranowie Sandomierskim

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Oświata w Baranowie Sandomierskim[edytuj | edytuj kod]

Artykuł zawiera wszystkie istotne informacje i jest dobrze uźródłowiony. Ponad miesiąc znajdował się w Pandzie, gdzie tamtejsze uwagi zostały przeze mnie uwzględnione Nikodem62 (dyskusja) 13:05, 12 kwi 2021 (CEST)

Uwagi merytoryczne
Uwagi językowe
Uwagi dot. uźródłowienia
  1. Przypisy są niepełne. D kuba (dyskusja) 19:43, 12 kwi 2021 (CEST)
  2. Jeszcze nie przeczytałem artykułu, ale martwi mnie trochę, że praktycznie cały artykuł oparty jest na jednym źródle, D kuba (dyskusja) 19:43, 12 kwi 2021 (CEST)
    @D kuba Prawie wszystkie informacje występujące w głównym źródle (Kalendarium Historycznym Publicznej Szkoły Podstawowej w Baranowie Sandomierskim) występują także w Księdze Jubileuszowej Szkoły Podstawowej w Baranowie Sandomierskim; wcześniej nie dawałem przypisów do obu, bo myślałem, że jeden przypis na akapit wystarczy. Więcej źródeł będzie jednak trudno zgromadzić, bo artykuł mówi w końcu o historii oświaty w mieście, które ma tylko 1500 mieszkańców, więc artykuł po prostu musi się opierać na ledwie kilku źródłach, bo zgromadzenie większej ich liczby jest niemożliwe. Nikodem62 (dyskusja) 08:35, 13 kwi 2021 (CEST)
  3. Z treści hasła: Z niektórych źródeł pisanych wynika, że w Baranowie Sandomierskim szkoła istniała już w połowie XV wieku. - z których źródeł? Zdanie bez przypisu a opisujące źródła... Lukasz Lukomski (dyskusja) 09:43, 19 kwi 2021 (CEST)
    @Lukasz Lukomski Już dodałem przypis ([1]), nie mówi on jednak, które źródła konkretnie opisywały szkolnictwo w połowie XV wieku. O tym, że w Baranowie Sandomierskim znajdowała się wtedy szkoła wspomina też Kalendarium Historyczne Publicznej Szkoły Podstawowej, ale jak już pisałem oba źródła nie podają konkretnie, skąd o tym wiedzą. Nikodem62 (dyskusja) 18:16, 19 kwi 2021 (CEST)
Uwagi dot. neutralności
Problemy techniczne
Sprawdzone przez