Wikipedia:Propozycje do Dobrych Artykułów/Prawicowy autorytaryzm

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Prawicowy autorytaryzm[edytuj | edytuj kod]

Art o pewnej mierze w psychologii, opisujący rozwój pojęcia od jego wyodrębnienia z osobowości autorytarnej, jego współczesne ujęcie, badania i związek z innymi konstruktami. Jako źródła wykorzystuje książki i artykuły naukowe. Minusem jest brak ilustracji. Mpn (dyskusja) 19:31, 29 mar 2019 (CET)

Dostrzeżone błędy merytoryczne
  1. „Na przykład Nowozelandczycy o pochodzeniu azjatyckim są bardziej tradycjonalistyczni niż ci o pochodzeniu europejskim lub Pākehā” – z artykułu wynika, że Pākehā są w większości pochodzenia europejskiego, brakuje natomiast informacji o poglądach Maorysów. The Orbwiki107 (dyskusja) 21:54, 29 mar 2019 (CET)
    Art nie omawia poglądów Maorysów, porównuje 2 grupy Nowozelandczyków: Azjatyckich oraz Europejskich/Pakeha wedle Duckitt et al, 2010: Asian New Zealanders consistently score higher on the RWA scale than European origin or Pakeha New Zealanders Mpn (dyskusja) 07:25, 30 mar 2019 (CET)
  2. W Historii drugi i trzeci akapit powtarzają część informacji identycznymi zdaniami. Gżdacz (dyskusja) 07:56, 1 kwi 2019 (CEST)
    usunięto Mpn (dyskusja) 18:03, 1 kwi 2019 (CEST)
  3. Fraza Co więcej, zagrożenia sprawiają, że osoby takie stają się jeszcze bardziej autorytarne[16]. Strach wzmaga w nich bowiem agresję. Nie cenią praw człowieka właśnie dlatego, że uznają, iż za przysługującymi obywatelom w demokratycznym państwie prawami skrywają się twórcy pornografii, przestępcy, osoby wykonujące aborcję. Pomimo surowego podejścia do przestępczości winy za zgwałcenia doszukują się w samych zgwałconych kobietach, w opinii takich osób na przykład nieodpowiednio (wyzywająco) ubranych[7]. mnie niepokoi. Wytłuszczone słowo deklaruje związek przyczynowo-skutkowy między informacjami pochodzącymi z różnych źródeł, co jest bardzo dziwnym stanem rzeczy. Gżdacz (dyskusja) 07:56, 1 kwi 2019 (CEST)
    usunięto Mpn (dyskusja) 18:03, 1 kwi 2019 (CEST)
  4. Analogicznie Taka agresja i wrogość kieruje się głównie ku członkom grup innych, niż ta, do której należy jednostka odczuwająca wrogość, zwłaszcza grup uznawanych jako zagrażające, niespełniające standardów uznawanych przez grupę obejmującą jednostkę, wyznających inny system wartości[13], a przez to stanowiących zagrożenie dla wartości wyznawanych przez daną grupę[3] deklaruje związek przyczynowo-skutkowy między informacjami pochodzącymi z różnych źródeł. Gżdacz (dyskusja) 07:56, 1 kwi 2019 (CEST)
    usunięto Mpn (dyskusja) 18:03, 1 kwi 2019 (CEST)
Dostrzeżone braki językowe
Dostrzeżone braki uźródłowienia
Dostrzeżone braki w neutralności
Dostrzeżone błędy techniczne
Poprawiono
Sprawdzone przez