Wikipedia:Propozycje do Dobrych Artykułów/SM UC-65

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

SM UC-65[edytuj | edytuj kod]

Artykuł o niemieckim okręcie podwodnym z okresu I wojny światowej, z wielojęzyczną bibliografią. Zala (dyskusja) 18:52, 5 maj 2021 (CEST)

Uwagi merytoryczne
  1. To nie zastrzeżenie do tego (tylko) artykułu i tego wyróżniania, może czepiłbym się mocniej w przypadku nominacji do medalu, na tym etapie to dygresja: przy czytaniu kolejnych artykułów o okrętach i podsumowaniu ich działalności od jakiegoś czasu dręczy mnie to, że zestawiane są i sumowane pieczołowicie tony z tonażu zatopionych okrętów, a nie ma podanej liczby ofiar spowodowanych działalnością okrętu. Choćby krótko w postaci trzech słów i liczby w podsumowaniu – nie musi być w tak detalicznej tabeli jak zestawienie statków i ich tonażu. Obecny standard podsumowania można porównać do opisu bitw lądowych, w których podawane byłyby straty w czołgach i działach z pominięciem strat osobowych. Kenraiz (dyskusja) 15:30, 6 maj 2021 (CEST)
    @Kenraiz Hm, mogę spróbować dodać taką rubrykę, tylko nigdzie się z tym nie spotkałem i boję się czy jakaś makabra z tego nie wyjdzie – czyli że czytelnicy będą odbierać załogi okrętów jako wieeeeeelokrotnych zabójców... A tak naprawdę za zbrodnie wojenne skazano niewielu z nich (patrz proces Dönitza po II wojnie światowej). Może ktoś jeszcze się tu wypowie? Zala (dyskusja) 17:59, 6 maj 2021 (CEST)
    Tu nie chodzi o dodatkową rubrykę/tabelę, bo sporo byłoby z tym aptekarskiej roboty... Chodzi o jedno zdanie w podsumowaniu, po tym że w wyniku działalności okrętu "zatonęło X statków o łącznej pojemności Y BRT. W wyniku działań bojowych zginęło XY ludzi" (ew. ok. XY), warto ew. wskazać jakiś szczególne zdarzenia typu "z czego ok. 300 ofiar stanowiła załoga i żołnierze statku X". Nie chodzi też jakieś niezwykłe i trudno dostępne informacje – informacje o ofiarach są w artykule, brak tylko w podsumowaniu. Kenraiz (dyskusja) 18:10, 6 maj 2021 (CEST)
    @Kenraiz Zrobione Zala (dyskusja) 09:21, 9 maj 2021 (CEST)
Uwagi językowe
Uwagi dot. uźródłowienia
Uwagi dot. neutralności
Problemy techniczne
Sprawdzone przez
  1. Kenraiz (dyskusja) 15:30, 6 maj 2021 (CEST) Jedna dygresja wyżej.
  2. Nowy15 (dyskusja) 20:33, 8 maj 2021 (CEST)
  3. Polskiarmator123 (dyskusja) 21:54, 31 maj 2021 (CEST)