Wikipedia:Propozycje do Dobrych Artykułów/Sasha Strunin 4

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

Sasha Strunin[edytuj | edytuj kod]

Głosowanie zakończone
Rozpoczęcie: 20 marca 13:47:10 Zakończenie: 3 kwietnia 2011 13:47:10

Zostałem poproszony o poddanie tego artykułu pod ocenę społeczności. Treść została mocno rozbudowana a fakty są poparte licznymi przypisami. Nie jest moją domeną ocena haseł bigraficznych, bo to trudna sztuka, ale od strony technicznej wygląda dobrze i jedyne co można zrobić, to zebrać przypisy w formie listy na końcu artykułu. Karol007dyskusja 13:47, 20 mar 2011 (CET)

  • Głosy za:

#Bacus15 • dyskusja 21:34, 20 mar 2011 (CET)Wątpliwości., Bacus15 • dyskusja 13:41, 24 mar 2011 (CET)

  1. Marekos (dyskusja) 21:53, 20 mar 2011 (CET)
  2. ©Röbbén™ (dyskusja) 22:16, 20 mar 2011 (CET)
  • Głosy przeciw:

#Misiek2 PISZ 21:34, 21 mar 2011 (CET) Jestem przeciwny. Połowę artykułu stanowią przypisy, nie spełnia IMHO wymagań na Dobry Artykuł Misiek2 PISZ 21:34, 21 mar 2011 (CET) proszę zapoznać się z regulaminem PDA. Zarzut ogólny dot. przypisów nic nie mówi, nie jest merytoryczny. Proszę rzeczowo uzasadnić swój wybór. Stefaniak ---> śmiało pytaj 12:48, 22 mar 2011 (CET)

  1. DX Dyskusja 22:17, 20 mar 2011 (CET) Uwagi z trzech poprzednich głosowań jak widzę poszły w las. Dobór źródeł jest co najmniej wątpliwy np. W 2008 roku Strunin związana była z bokserem Marcinem Najmanem z którym poznała się na planie programu Big Brother. Ich związek trwał dwa miesiące, mamy tutaj 3 przypisy, wszystkie z działu plotki, dwa powołują się na Fakt. Dalej a do zagranicznych utworów teksty napisali, w dalszym ciągu nie wiem co to znaczy zagraniczny utwór, następne mimo, że na płycie jest również utwór rockowy, hip-hopowy i dancehallowy źródło stanowi wywiad z piosenkarką, a mi się zawsze zdawało że twórczość oceniają i kategoryzują dziennikarze albo muzykolodzy. Z przypisów umieszczonych w tabeli z singlami wynika że utwory niebyły w ogóle notowane. Ponadto miejscami przypisów jest za dużo np. 25 lutego była gościem na gali VIVA Comet 2010, gdzie wykonała "To nic kiedy płyną łzy" i współuczestniczyła w wykonaniu "Muzyki moc"[67][68][69][70]. Zdjęcie w infoboksie plus to z planu serialu na mój gust łamią prawa autorskie (autor lat 13, wielokrotnie blokowany za pacynki, mieszkający w Anglii, rozdzielczość), chociaż nie próbowałem odnaleźć źródła. Na przestrzeni trzech głosowań w artykule na dobrą sprawę zmieniły się tylko tabelki i rozkład zdjęć.
    Zrobione przypisy w tabeli z singlami są dodane do ogólnego notowania, a w historii notowań można znaleźć notowanie z tymi singlami i ich pozycjami, natomiast w osobnych artykułach do singli przy niektórych przypisach podane są daty notowań-Kuba:)
    Ale co? Misiek2 PISZ 21:34, 21 mar 2011 (CET)
    Poprawione w artykule uwagi DX:)-Kuba
    nie dość że omijasz blokadę (twoje główne konto Wikipedysta:ArturSik jest zablokowane, plus pacynki też zablokowane Wikipedysta:DziadekElvis, Wikipedysta:Kubast12), to wciskasz kłamstwa w dyskusji, trudno się spodziewać poprawek skoro nie rozumiesz komentarzy innych użytkowników, zdjęcia w artykule co otwieram hasło są inne, na dodatek łamią prawa autorskie, jesteś niepoważny i równie niepoważnie traktujesz innych wikipedystów, ta dyskusja to strata czasu nic więcej DX Dyskusja 20:19, 1 kwi 2011 (CEST)
  2. Elfhelm (dyskusja) 13:39, 24 mar 2011 (CET) Uwagi w dyskusji
  • Dyskusja:

Taka uwaga jeszcze przed ocenianiem artykułu czy są może lepsze źródła niż onet.pl i interia.pl?Yusek (dyskusja) 23:05, 20 mar 2011 (CET)

Wydaje mi się że nie w poprzednim głosowaniu były podane takie jakie nie powinny być i takie też wykasowałem:)-Kuba

W poprzednich głosowaniach była mowa o jednolitym zapisie dat co ujednoliciłem i nie rozumiem poprawek redakcyjnych (nie technicznych) w kierunku usuwania "roku" skoro nie musimy się martwić o miejsce na stronie jak to jest w przypadku encyklopedii drukowanych, a występowanie tego jest zupełnie naturalne i nie kłóci się z opisem daty dziennej, przy której chyba nigdy nie powinno stać "roku". Karol007dyskusja 05:32, 22 mar 2011 (CET)

  • W zajawce mamy "inspirowana takimi wykonawcami jak Michael Jackson i Whitney Houston[1]" z refem do biografii w Onecie [1], gdzie o tych "inspiracjach" mówi ona sama. Kompletnie niepoważne, by traktować wynurzenia lokalnej gwiazdeczki jako stwierdzony fakt (zamiast zaznaczyć gdzieś w środku tekstu, że jest to jej twierdzenie, a nie ma źródeł, że takie inspiracje wskazują recenzenci branży), a do tego by umieszczać to na górze.
  1. Zrobione Uwagi poprawione:)-Kuba
  • Nazwisko matki zapewne źle transkrybowane. W języku polskim z ukraińskiego nie używamy "V".
  • "W 2008 Strunin związana była z bokserem Marcinem Najmanem z którym poznała się na planie programu Big Brother. Ich związek trwał dwa miesiące[81]." Wikipedia nie jest serwisem plotkarskim, trzymiesięczną znajomość trudno uznać za coś istotnego. Zwłaszcza przy miernych źródłach.
  1. Zrobione Uwagi poprawione:)-Kuba
  • "Obecnie piosenkarka studiuje na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, na wydziale fotografii[82]." - nazwa wydziału wielką literą, co to znaczy "obecnie"?
  1. Zrobione Uwagi poprawione:)-Kuba
  • Linki wewnętrzne do dat w środku tekstu.
  • "Krytyk muzyczny i dziennikarz internetowego serwisu muzycznego Porcys – Kacper Bartosiak" - czy to istotna postać branży krytyków muzycznych? Na Wiki praktycznie go nie ma. Na google [2] parę wyników w tym blogi i twittery. Z tego nie wynika, by był dziennikarzem i krytykiem. Jeśli to więc mało znacząca osoba, to jaką wartość dla Wikipedii mają jego przemyślenia?
  • Szablony martwych linków zewnętrzynych w dyskusji.
  1. Zrobione Linki już dawno zostały poprawione, a nawet chyba wykasowane z artykułu:)-Kuba
  • "W maju 2008 wystąpiła w sesji zdjęciowej dla magazynu CKM[7]." - rozebranie się dla gazety to news na zajawkę?
  1. Zrobione Uwaga poprawiona:)-Kuba
  • Interpunkcja np. "W 1992 razem z rodzicami którzy otrzymali kontrakt w Teatrze Wielkim przeprowadziła się do Poznania", "Mając szesnaście lat Strunin została polecona", "brała udział w pierwszej edycji programu Królowie Densfloru zajmując 5. miejsce" - brak przecinków, wybrane przykłady.
  • "Pierwszy singel zespołu wziął udział w polskich preselekcjach piosenki Eurowizji zajmując trzecie miejsce[19]" - single biorą udział same?
  • "Kompozycje na debiutanckim, (...) została" - niegramatyczne.
  1. Zrobione Uwagi poprawione:)-Kuba
  • "1 stycznia 2009 grupa The Jet Set zakończyła swoją działalność, iż była ona projektem stworzonym na nagranie jednej płyty[9]." - niegramatyczne.
  • "Strunin po rozwiązaniu zespołu rozpoczęła działalność solową, a jeszcze w trakcie jego trwania podpisała kontrakt na debiutancką płytę z wytwórnią Sony Music" - domyślam się, że chodzi o trwanie zespołu, ale gramatycznie wygląda to słabo.
  • "Przed premierą albumu[46][47][48] gościnnie wzięła udział w nagraniu utworu "Emely"[49][50][51][52] na płytę, szwedzkiego wokalisty Danny'ego." - pomijam, że przypisy zakłócają odbiór tego banalnego zdania, ale końcowa jego część jest niejasna (po co przecinek? po co "na płytę"?).
  1. Zrobione Uwagi poprawione:)-Kuba
  • Piosenki raz pisane kursywą, raz w cudzysłowie - niekonsekwentne.
  1. Zrobione Uwagi poprawione:)-Kuba
  • "Zagraniczne utwory." - niejasne.
  1. chodzi o zagraniczne teksty na płycie Sasha, to już zostało napisane:)-Kuba

Sporo tego, do DA jeszcze daleka droga. Elfhelm (dyskusja) 13:39, 24 mar 2011 (CET)

  1. Zrobione Linki poprawione:)-Kuba