Wikipedia:Propozycje do Dobrych Artykułów/Tessa Virtue

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Tessa Virtue[edytuj | edytuj kod]

Dyskusja zakończona
Rozpoczęcie: 30 grudnia 2019 21:34:54 Zakończenie: 27 stycznia 2020 21:34:54

Pracowałam nad rozwojem tego artykułu przez prawie 2 lata. Virtue jest jedną z najlepszych łyżwiarek figurowych w swojej konkurencji, dlatego uważam, że zasługuje na dobrej jakości artykuł. Zakończyła karierę we wrześniu 2019, dlatego jej kariera wydaje się być opisana w całości, w najbardziej szczegółowy sposób z możliwych. Wszelki brak przypisów przy wynikach konkretnych zawodów w tekście jest spowodowany tym, że poszczególne rezultaty zawarte są w tabeli osiągnięć (gdzie są linki do większości zawodów oraz przypis). Konstruktywna krytyka mile widziana. Pozdrawiam. DariaPolonia (dyskusja) 21:34, 30 gru 2019 (CET)

@DariaPolonia nie wycofuj proszę edycji przedłużającej czas oceny. Zgodnie z regulaminem dyskusja trwa 2 tygodnie. Jeśli w tym czasie nie uzyska 3 głosów oznaczających sprawdzenie przez innych użytkowników to może być przedłużona o kolejne 14 dni. Oczywiście możesz zrezygnować z dalszej oceny, wówczas przedłużenia może nie być i odznaczenie zostanie przyznane. Jeśli tak uznasz, to oczywiście możemy zakończyć dyskusję. Jacek555 05:37, 14 sty 2020 (CET)
Zbyt pochopnie to zrobiłam. Tak, dobrze, że dyskusja została przedłużona, bardzo bym chciała, żeby artykuł był dopracowany jak najlepiej i zasłużył na DA. Przepraszam za zbyt szybkie wycofanie przedłużenia. Dziękuję za wyjaśnienie. DariaPolonia (dyskusja) 14:17, 14 sty 2020 (CET)
Uwagi merytoryczne
 1. "Para Virtue/Moir oficjalnie rozpoczęła swoją współpracę mając jedynie 7 i 9 lat[7]. W 1998 wystąpili w pierwszych wspólnych zawodach" - w którym roku rozpoczęli współpracę? Bo jeśli w 1998 to mieli odpowiednio 8/9 i 10/11 lat. D kuba (dyskusja) 14:12, 11 sty 2020 (CET)
  • Rozpoczęli współpracę w 1997 roku, ale w zawodach zadebiutowali rok później. Przez rok uczyli się wspólnej jazdy. W wywiadach mówią, że zaczęli razem jeździć, gdy mieli 7 i 9 lat i od tego momentu liczą lata swojej kariery.DariaPolonia (dyskusja) 14:44, 11 sty 2020 (CET)
 2. "gdzie wozili ich rodzice na treningi do swojej pierwszej trenerki Suzanne Killing..." - czyjej pierwszej trenerki? Rodziców, czy dzieci? D kuba (dyskusja) 14:15, 11 sty 2020 (CET)
  • Zrobione Rzeczywiście zabrzmiało nielogicznie, zmieniam to zdanie.DariaPolonia (dyskusja) 14:44, 11 sty 2020 (CET)
Uwagi językowe
 1. Poprawiłam parę drobnostek i ujednoliciłam zapis nazwiska White, ale jest kilka miejsc, w których można poprawić styl, by łatwiej zrozumieć sens zdania - zabrakło mi na nie pomysłu. Może ktoś ze świeżą głową przeczyta i lekko zmieni. GiantBroccoli (dyskusja) 21:14, 7 sty 2020 (CET)
Uwagi dot. uźródłowienia
 1. Te przypisy ze wstępu można wywalić, powtarzają się dalej w tekście. D kuba (dyskusja) 21:08, 7 sty 2020 (CET)
 2. Kilka akapitów nie ma na końcu przypisu, D kuba (dyskusja) 10:19, 12 sty 2020 (CET)
 3. "W momencie zdobycia pierwszego mistrzostwa olimpijskiego, Tessa i Scott zostali pierwszymi łyżwiarzami, którzy zdobyli złoty medal olimpijski w debiucie olimpijskim oraz pierwszą parą taneczną, która dokonała tego w swojej ojczyźnie, nie będąc wcześniej mistrzami świata, zostając przy tym najmłodszymi mistrzami olimpijskimi w konkurencji par tanecznych, mając w czasie startu 20 i 22 lata. Ponadto zostali pierwszą w historii parą taneczną z Kanady, która zdobyła tytuł mistrzów olimpijskich. Virtue i Moir zostali również pierwszą parą taneczną, która zdobyła złoty medal olimpijski, będąc wcześniej mistrzami świata juniorów." - nie widzę w ogóle tych informacji w źródle z przypisu nr 24, który jest na końcu akapitu. D kuba (dyskusja) 10:31, 18 sty 2020 (CET)
  • Zrobione Tam po prostu brakowało przypisu, który dodałam. DariaPolonia (dyskusja) 13:19, 18 sty 2020 (CET)
   Daria, artykuł wyróżniony, to taki do którego nie ma zastrzeżeń, zwłaszcza w kwestii źródeł. Ja w artykule, do którego przypis dodałaś, w dalszym ciągu nie widzę tych informacji. Jest jedynie info: "Virtue and Moir made their Olympic debut in 2010 at the Vancouver Games, they won gold in ice dance, making history as the first North American team to win the title and the youngest ice dance team to ever win gold at the Olympic Games", ale to nawet do końca nie pokrywa się z informacją w naszym artykule. D kuba (dyskusja) 13:02, 19 sty 2020 (CET)
   Czyli brakuje informacji nieprzekreślonych: W momencie zdobycia pierwszego mistrzostwa olimpijskiego, Tessa i Scott zostali pierwszymi łyżwiarzami, którzy zdobyli złoty medal olimpijski w debiucie olimpijskim oraz pierwszą parą taneczną, która dokonała tego w swojej ojczyźnie, nie będąc wcześniej mistrzami świata, zostając przy tym najmłodszymi mistrzami olimpijskimi w konkurencji par tanecznych, mając w czasie startu 20 i 22 lata. Ponadto zostali pierwszą w historii parą taneczną z Kanady, która zdobyła tytuł mistrzów olimpijskich. Virtue i Moir zostali również pierwszą parą taneczną, która zdobyła złoty medal olimpijski, będąc wcześniej mistrzami świata juniorów. Co do brakującego uźródłowienia to, to fakt, że są pierwszą parą taneczną, która zdobyła złoto w ojczyźnie można łatwo udowodnić dodając przypis z medalistami z każdej poprzedniej Olimpiady, ale czy to ma sens? Czy dobrym potwierdzeniem będzie umieszczenie linku do Medaliści igrzysk olimpijskich w łyżwiarstwie figurowym? Z tymi tytułami mistrzów świata juniorów i brakiem tytułu mistrzów świata również można by dodać wiele linków potwierdzających kto był a kto nie był mistrzem, ale tego byłoby za dużo. Najlepiej byłoby dodać odnośniki do Mistrzostwa świata w łyżwiarstwie figurowym i Mistrzostwa świata juniorów w łyżwiarstwie figurowym. DariaPolonia (dyskusja) 15:26, 19 sty 2020 (CET)
   Tak, brakuje źródła do informacji nieprzekreślonych. Linki do innych artykułów nie są dobrym pomysłem, bo Wikipedia sama w sobie nie może być źródłem. Trzeba podać konkretne artykuły, które o tym mówią. Może być poza tym tak, że jednak w którejś tabeli mistrzów jest błąd i okaże się np. Virtue i Moir nie są pierwszą parą taneczną wygrywającą w swojej ojczyźnie. Wpisuje się jako sprawdzający, bo poza tym nie mam zastrzeżeń do artykułu, ale dodaj proszę te źródła lub usuń te fragmenty, do których źródła nie ma. D kuba (dyskusja) 13:04, 25 sty 2020 (CET)
   Dodałam źródło do listy mistrzów olimpijskich z miejscem odbywania się Olimpiady, resztę usunęłam ze zdania. Dziękuję za sprawdzenie. DariaPolonia (dyskusja) 19:07, 25 sty 2020 (CET)
Uwagi dot. neutralności
Problemy techniczne
Sprawdzone przez
 1. Przydałoby się jeszcze stylistycznie wygładzić część tekstową i poprawić w nim linkowanie (usunąć np. niepotrzebne linki do państw, jak i wielokrotne linki do tego samego artykułu), ale mimo to do DA wystarczy. Szoltys [Re: ] 22:25, 12 sty 2020 (CET)
 2. Kobrabones (dyskusja) 12:19, 13 sty 2020 (CET)
 3. D kuba (dyskusja) 13:04, 25 sty 2020 (CET)