Wikipedia:Propozycje do List na Medal/Lista niemieckich asów myśliwskich z okresu II wojny światowej latających na samolotach odrzutowych

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
  1.  Za Kobrabones (dyskusja) 21:42, 6 maj 2010 (CEST)
  2.  Za Ptaq dyskusja 18:23, 10 maj 2010 (CEST) tak ogólnie to nie wiedzę żadnych przeciwwskazań (chociaż należy sprawdzić to co piszę Tokyotown)
  3.  Za Tokyotown8 (dyskusja) 19:46, 19 maj 2010 (CEST)
  • Głosy przeciw:
  1. Jak na razie tu ale zmienie zdanie jeśli...trzeba wyjaśnić skąd był ten pierwszy Mosquito "zestrzelony" nad Alpami, hasło podaje, że pochodził z 504 Dywizjonu, angielska Wiki podaje, że pochodził z No. 540 Squadron RAF a moje żródło (szymon Tetera, "Messerschmitt Me 262 Schwalbe-pierwsze doświadczenia operacyjne"; Lotnictwo, nr specjalny 10, strona 28, ISSN 1732-5323) podaje, że była to maszyna z 544 Dywizjonu. Obydwa dywizjony 544 i 540 mogą wchodzić w grę bo operowały mniej więcej w tym samym miejscu, mając te same zadania i mając na wyposażeniu te same samoloty. Dywizjon 504 podany w haśle jest z największym prawdopodobieństwem błędny. W owym na czasie na stanie miał on Spitfire a nie Mosquito. Według moich danych walka w rzeczywistości miała miejsce dzień wcześniej (25 lipca) ale nie wiem czy chodzi o to, że odbywała się z 25 lipca na 26 lipca. I nie jest to żadne prawdopodobne zestrzelenie bo panowie A.E. Wall i A.S. Lobban (załoga "drewanianego cuda") wylądowali bezpiecznie na lotnisku Fermo we Włoszech. Kolejna sprawa pierwsze "niemieckie" zestrzeleni miało miejsce 2 sierpnia 1944 kiedy to Leutnant Alfred Schreiber zameldował zestrzelenie rozpoznawczego Spitfire'a, niestety albo mu się to wydawało albo miał jakieś niedotlenienie bo mu instalacja padła. Źródła brytyjskie nie potwierdzają tego faktu. Pierwsze realne/prawdziwe zestrzelenie miało miejsce tak jak jest w haśle.--Tokyotown8 (dyskusja) 16:05, 9 maj 2010 (CEST) się skreślam--Tokyotown8 (dyskusja) 19:45, 19 maj 2010 (CEST)
  • Dyskusja:
  • za dużo przekierowań i czerwonych linkówPtaq dyskusja 13:36, 1 maj 2010 (CEST)
    • Lista jest spisem pilotów - każdy pilot ma swoje hasło. Co do przekierowań stopni - stopnie niemieckie nie są utworzone, i obecnie istnieją przekierowania do polskich odpowiedników. Taki system jest zastosowany w każdym haśle o niemieckich wojskowych. PMG (dyskusja) 14:30, 1 maj 2010 (CEST)
      • mimo wszystko uważam, że przekierowania powinny być poprawione, zaś co do czerwonych linków to się zgodzę z Tobą. Poza tym, nie jestem pewien,lecz wydaje mi się, że hasła jest niezgodne z informacja zawartymi z tymi w linku zewnętrznym. Po pierwsze jest tam czterdziestu pilotów a nie dwudziestu ośmiu oraz są inne dane odnośnie zwycięstw. Ptaq dyskusja 23:37, 1 maj 2010 (CEST)
        • Stopnie - widzisz, ja zauważam taką różnicę pomiędzy hasłami że moim zdaniem przekierowanie z Hauptmann (ranga) do Kapitan (ranga) powinien zostać skasowany. Porównaj sobie z en:Hauptmann. Zupełnie hasło o czymś innym. Ale ktoś takie a nie inne przekierowanie stworzył a ja nie jestem kompetentny na tyle by walczyć z takim systemem. Co do strony - ze względu na różnice w różnych źródłach autor na en.wiki po prostu zastosował pozycję książkową. A wydawnictwo Osprey raczej nie jest znane z tego że wypuszcza hoaxy. Po prostu z różnych źródeł trzeba było wybrać jedno i na nim się oparto. Link jest dany jako przykład że są inne spisy. Ale link jest do strony nierecenzowanej, która źródła ma podane tak. Moim zdaniem nie jest to źródło na tyle wiarygodne by uznawać jego pierwszeństwo nad publikacją Ospreya. PMG (dyskusja) 01:00, 2 maj 2010 (CEST)
  • Nie rozumiem celu podwójnego wyróżniania pilotów zabitych w akcji - po co kolor i asterysk? Albo jedno albo drugie. Lukasz Lukomski (dyskusja) 17:01, 2 maj 2010 (CEST)
    • Oznaczenie przy pomocy dodatkowego symbolu jest niezbędne dla osób niewidomych, ponieważ czytniki stron internetowych nie odczytują zmian kolorów tła. Natomiast odczytają dodatkowy znak gwiazdki. Takie rozwiązanie jest z powodzeniem stosowane w angielskiej wikipedii gdzie zwiększa usability strony. Niezalogowany PMG