Wikipedia:Propozycje do List na medal

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Propozycje List na medal na Wikipedii

Propozycja LnM-2 ciemne.svg

Ta strona służy do przedstawiania wartościowych stron jako kandydatur do umieszczenia na stronie Listy na medal. Dyskusja trwa 30 dni zgodnie z zasadami opisanymi w sekcji poniżej. Jeśli chcesz nominować nowy artykuł, przejdź do sekcji Instrukcja obsługi.

Wyróżniona zawartość Wikipedii
Regulamin

 1. Zgłosić listę do nominacji może każdy zalogowany użytkownik, edytujący co najmniej od miesiąca i mający na swym koncie od czasu pierwszego logowania minimum 100 nieusuniętych edycji w przestrzeni głównej
 2. Listy oceniane są przez 30 dób
 3. Lista dostaje medal po miesiącu gdy:
  1. oceni ją pozytywnie minimum trzech zalogowanych wikipedystów (wymagania jak przy zgłaszaniu), nie licząc zgłaszającego (głosy pacynek są nieważne)
  2. nie pojawią się wobec listy poważne zastrzeżenia, chyba że przed zakończeniem głosowania zostaną one naprawione
 4. Od oceniających wymaga się rzetelnego przestudiowania całego artykułu
 5. Od oceniających hasło negatywnie wymaga się dokładnego, merytorycznego uzasadnienia swojego wyboru, w przypadku zastrzeżeń technicznych (pozamerytorycznych) należy powołać się na obowiązujące zasady i/lub zalecenia Wikipedii
 6. Hasła bez wymaganego poparcia lub z poważnymi zastrzeżeniami są po miesiącu przenoszone do kategorii Głosowania nad Listami na medal - archiwum.
 7. Każde hasło z Archiwum można poddać ponownej ocenie, gdy zgłoszone zastrzeżenia zostaną naprawione
 8. Wszystkie zdjęcia powinny znajdować się na serwerze Commons
 9. Liczą się głosy wikipedystów spełniających kryterium stażowe, tj. zalogowanych po raz pierwszy minimum 1 miesiąc przed głosowaniem i mających na swym koncie od czasu pierwszego logowania minimum 100 nieusuniętych edycji w przestrzeni głównej. Głosy oddane po terminie oraz głosy użytkowników niespełniających kryterium stażowego i tzw. pacynek nie są liczone. Rezultaty głosowań i dyskusji rozpatrywane są przez opiekunów projektu.

Uwagi dodatkowe

Zgłaszanie
Przy zgłaszaniu istotne jest podanie, kto zgłasza i kiedy. Zgłoszenia anonimowe są automatycznie usuwane. Przed zgłoszeniem listy warto się zapoznać z tekstem „Pomoc:Jak napisać listę na medal”, w którym napisano w skrócie, czego oczekujemy od zgłaszanego tu artykułu. Oprócz tego radzimy przed umieszczeniem tu artykułu dostosować go do wszystkich Zasad i zaleceń edycyjnych przyjętych w Wikipedii, szczególnie zasad tworzenia list.
Po upływie wyznaczonego czasu, informacja o dyskusji jest umieszczana w dyskusji artykułu oraz przydzielana jest jej jedna z podkategorii w kategorii Głosowania nad Listami na medal - archiwum.
Opiekunowie
Openbk (dyskusja)

Instrukcja obsługi

 • W haśle, które chcesz nominować wstaw szablon {{Propozycja wyróżnienia|Lnm}}
 • Za pomocą poniższego formularza twórz nową podstronę. Nazwę artykułu wpisz poniżej po ukośniku.

 • Na tej stronie wstaw na samej górze sekcji „Propozycje” link do nowo utworzonej strony, w formacie {{Wikipedia:Propozycje do List na medal/Nazwa}}
 • Nie zapomnij o poinformowaniu głównego autora bądź autorów artykułu o propozycji przyznania medalu stworzonemu przez niego artykułowi.
Uwaga! 
Jeśli zgłaszamy artykuł, który już raz był głosowany tworzymy nowe głosowanie wg schematu: {{Wikipedia:Propozycje do List na medal/Nazwa_2}} a w samym zgłoszeniu podajemy link do poprzedniego oraz wyjaśniamy co się w haśle zmieniło od ostatniego głosowania. Gdy zgłaszamy po raz trzeci tworzymy nowe głosowanie wg schematu: {{Wikipedia:Propozycje do List na medal/Nazwa_3}} itd w kolejnych ew. zgłoszeniach.
 • Po zakończonym pozytywnie głosowaniu, należy dodać szablon {{Medalista}} w przestrzeni głównej artykułu.

ODŚWIEŻ

Propozycje[edytuj | edytuj kod]

Dyskusje przedłużone[edytuj | edytuj kod]

Dyskografia Ariany Grande[edytuj | edytuj kod]

Głosowanie trwa jeszcze 14 dni 5 godz. 32 min 5 s odśwież
Rozpoczęcie: 5 marca 2019 19:03:47 Zakończenie: 4 maja 2019 20:03:47


Uzasadnienie: Artykuł przedstawia dyskografię Ariany Grande. Stworzyłem artykuł praktycznie od podstaw, zmieniłem wygląd szablonów, zaktualizowałem dane, dodałem nowe przypisy i adnotacje. Szymon7210 (dyskusja) 19:03, 5 mar 2019 (CET)

 • Głosy za:
 1. King10 (dyskusja) 18:21, 19 mar 2019 (CET)
 2. Kobrabones (dyskusja) 00:19, 28 mar 2019 (CET)
 3. Hikaru012 (dyskusja) 22:08, 16 kwi 2019 (CEST)
 • Głosy przeciw:
 1. PMG (dyskusja) 17:43, 4 kwi 2019 (CEST) Jeżeli single są autoency (szczególnie takie które dostały złotą płytę) to brak jest bardzo dużej liczby haseł. Jeżeli nie są autoency to można skreślić mój głos.
 • Dyskusja:
Gratulacje! Na pierwszy rzut oka wygląda to dobrze. Do zmiany na pewno wszędzie cudzysłowie z angielskich "tego typu" na polskie „tego typu”. W polskich zestawieniach rezygnujemy też z półpauz „—” na rzecz „–”. Rzuć okiem na przykład na dyskografię Kaomy, która jest dość prosta redakcyjnie, ale wszystkie typowe zasady ma zachowane. Zsuetam (dyskusja) 11:18, 10 mar 2019 (CET)
Edit: Zapomniałem jeszcze o zaleceniu do LnM, że „wszystkie hasła stanowiące główny temat listy muszą istnieć”, więc powinny istnieć na przykład artykuły do najbardziej znanych i encyklopedycznych singli, których obecnie nie ma. Zsuetam (dyskusja) 11:27, 10 mar 2019 (CET)
Świetny artykuł, mam tylko dwie uwagi. Po pierwsze, "Nicki Minaj gościnnie Ariana Grande" to nie po polsku, zmieniłbym na "Nicki Minaj z gościnnym udziałem Ariany Grande". Po drugie, brakuje teledysków, które są w dyskografii na angielskiej wiki i, co istotniejsze w kontekście oceny artykułu, są w infoboxie. King10 (dyskusja) 13:44, 17 mar 2019 (CET)
Ja mam mieszane uczucia. Po pierwsze wstęp z konkretnymi liczbami za moment się zdezaktualizuje (wokalistka żyje) - przynajmniej warto zaznaczyć na kiedy. Powtórzenie kolokwializmu "pokryła się platyną" razi. Ale co mnie najbardziej razi: "Ariana to", "Ariana tamto". Po polsku nie mamy w zwyczaju po imieniu — przynajmniej w encyklopedii, także poproszę stylistycznie jeszcze raz przejrzeć artykuł. Bonvol zostaw wiadomość 00:07, 13 kwi 2019 (CEST)

Dyskografia Dolores O’Riordan[edytuj | edytuj kod]

Głosowanie trwa jeszcze 10 dni 0 godz. 23 min 28 s odśwież
Rozpoczęcie: 1 marca 2019 13:55:10 Zakończenie: 30 kwietnia 2019 14:55:10


Uzasadnienie: Pełna solowa dyskografia wokalistki The Cranberries. Zachęcam do sprawdzenia i zgłoszenia ewentualnych uwag, a także głosowania. Zsuetam (dyskusja) 13:55, 1 mar 2019 (CET)

 • Głosy za:
 • Głosy przeciw:
 • Dyskusja:
Zgodnie z zaleceniami wyróżnienia LnM, „jeżeli lista zawiera spis linków do innych haseł, to wszystkie hasła stanowiące główny temat listy muszą istnieć”. Pytanie tylko, jak to się odnosi do całości, gdyż w artykule zaproponowałem kilka czerwonych linków, ale nie stanowiących bezpośrednio główny temat listy (to m.in. czerwony link do filmu czy dwóch artystów współpracujących), dlatego uznałem, że nie ma konieczności pisania na siłę o nich tekstów (tym bardziej, że niezbyt wiążą się z moimi zainteresowaniami) i przyjąłem ten dodatkowy wymóg za spełniony. Zsuetam (dyskusja) 14:05, 1 mar 2019 (CET)
I OK, w przypadku dyskografii czerwone linki nie mogą wystąpić w wykazach albumów i ency utworów. Kenraiz (dyskusja) 14:33, 1 mar 2019 (CET)
 • W związku z brakiem uwag, ale i brakiem głosujących, uprzejmie proszę o przedłużenie głosowania nad listą. Zsuetam (dyskusja) 17:17, 30 mar 2019 (CET)

Weryfikacja medalu[edytuj | edytuj kod]

Procedura weryfikacji Listy na medal
 1. Artykuł do weryfikacji wyróżnienia może zgłosić każdy zalogowany wikipedysta, który spełnia wymogi określone w regulaminie PLnM,
 2. Należy podać przyczynę zgłoszenia,
 3. Decyzja o pozostawieniu lub odebraniu medalu następuje po miesiącu od zgłoszenia,
 4. W trakcie dyskusji nie należy zdejmować szablonu listy na medal,
 5. Zgłoszona do weryfikacji wyróżnienia lista traci medal, jeśli nie spełnia wymogów zawartych w regulaminie i w okresie przeznaczonym na dyskusję nie zostanie poprawiona.

Przed zgłoszeniem listy tutaj, zaleca się zgłosić ją do warsztatu PANDA.

Instrukcja techniczna
Pierwsze zgłoszenie do weryfikacji LnM
 • W wygenerowanej poniżej linijce w miejsce Nazwa wpisz tytuł hasła, które chcesz zgłosić do weryfikacji. W ten sposób zostanie utworzona podstrona oceny hasła.

 • Na nowo utworzonej podstronie oceny uzasadnij, dlaczego uważasz, że artykuł nie zasługuje na wyróżnienie medalem.
 • W sekcji Propozycje do weryfikacji wstaw link w formacie {{Wikipedia:Propozycje do List na medal/Nazwa/odbieranie}} do nowo utworzonej i zapisanej podstrony oceny hasła. Nowe zgłoszenia znajdują się na górze sekcji.
 • W haśle, które chcesz poddać pod ocenę, wstaw szablon {{Weryfikacja wyróżnienia|{{subst:PAGENAME}}/odbieranie|Lnm}}.
 • Poinformuj autora hasła o trwającej dyskusji.
Każde kolejne zgłoszenie do weryfikacji medalu
 • Utwórz podstronę dyskusji bez używania powyższego formularza według schematu {{Wikipedia:Propozycje do List na medal/Nazwa 2/odbieranie}}. Analogicznie tworzy się podstronę oceny, gdy hasło jest zgłaszane po raz trzeci i następne.
 • Do artykułu wstaw szablon: {{Weryfikacja wyróżnienia|Nazwa Numer/odbieranie|LnM}}.

Propozycje do weryfikacji[edytuj | edytuj kod]