Wikipedia:Propozycje do List na medal

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Propozycje List na medal na Wikipedii

Propozycja LnM-2 ciemne.svg

Ta strona służy do przedstawiania wartościowych stron jako kandydatur do umieszczenia na stronie Listy na medal. Dyskusja trwa 30 dni zgodnie z zasadami opisanymi w sekcji poniżej. Jeśli chcesz nominować nowy artykuł, przejdź do sekcji Instrukcja obsługi.

Wyróżniona zawartość Wikipedii
Regulamin

 1. Zgłosić listę do nominacji może każdy zalogowany użytkownik, edytujący co najmniej od miesiąca i mający na swym koncie od czasu pierwszego logowania minimum 100 nieusuniętych edycji w przestrzeni głównej
 2. Listy oceniane są przez 30 dób
 3. Lista dostaje medal po miesiącu gdy:
  1. oceni ją pozytywnie minimum trzech zalogowanych wikipedystów (wymagania jak przy zgłaszaniu), nie licząc zgłaszającego (głosy pacynek są nieważne)
  2. nie pojawią się wobec listy poważne zastrzeżenia, chyba że przed zakończeniem głosowania zostaną one naprawione
 4. Od oceniających wymaga się rzetelnego przestudiowania całego artykułu
 5. Od oceniających hasło negatywnie wymaga się dokładnego, merytorycznego uzasadnienia swojego wyboru, w przypadku zastrzeżeń technicznych (pozamerytorycznych) należy powołać się na obowiązujące zasady i/lub zalecenia Wikipedii
 6. Hasła bez wymaganego poparcia lub z poważnymi zastrzeżeniami są po miesiącu przenoszone do kategorii Głosowania nad Listami na medal - archiwum.
 7. Każde hasło z Archiwum można poddać ponownej ocenie, gdy zgłoszone zastrzeżenia zostaną naprawione
 8. Wszystkie zdjęcia powinny znajdować się na serwerze Commons
 9. Liczą się głosy wikipedystów spełniających kryterium stażowe, tj. zalogowanych po raz pierwszy minimum 1 miesiąc przed głosowaniem i mających na swym koncie od czasu pierwszego logowania minimum 100 nieusuniętych edycji w przestrzeni głównej. Głosy oddane po terminie oraz głosy użytkowników niespełniających kryterium stażowego i tzw. pacynek nie są liczone. Rezultaty głosowań i dyskusji rozpatrywane są przez opiekunów projektu.

Uwagi dodatkowe

Zgłaszanie
Przy zgłaszaniu istotne jest podanie, kto zgłasza i kiedy. Zgłoszenia anonimowe są automatycznie usuwane. Przed zgłoszeniem listy warto się zapoznać z tekstem „Pomoc:Jak napisać listę na medal”, w którym napisano w skrócie, czego oczekujemy od zgłaszanego tu artykułu. Oprócz tego radzimy przed umieszczeniem tu artykułu dostosować go do wszystkich Zasad i zaleceń edycyjnych przyjętych w Wikipedii, szczególnie zasad tworzenia list.
Po upływie wyznaczonego czasu, informacja o dyskusji jest umieszczana w dyskusji artykułu oraz przydzielana jest jej jedna z podkategorii w kategorii Głosowania nad Listami na medal - archiwum.
Opiekunowie
Openbk (dyskusja)

Instrukcja obsługi

 • W haśle, które chcesz nominować wstaw szablon {{Propozycja wyróżnienia|Lnm}}
 • Za pomocą poniższego formularza twórz nową podstronę. Nazwę artykułu wpisz poniżej po ukośniku.

 • Na tej stronie wstaw na samej górze sekcji „Propozycje” link do nowo utworzonej strony, w formacie {{Wikipedia:Propozycje do List na medal/Nazwa}}
 • Nie zapomnij o poinformowaniu głównego autora bądź autorów artykułu o propozycji przyznania medalu stworzonemu przez niego artykułowi.
Uwaga! 
Jeśli zgłaszamy artykuł, który już raz był głosowany tworzymy nowe głosowanie wg schematu: {{Wikipedia:Propozycje do List na medal/Nazwa_2}} a w samym zgłoszeniu podajemy link do poprzedniego oraz wyjaśniamy co się w haśle zmieniło od ostatniego głosowania. Gdy zgłaszamy po raz trzeci tworzymy nowe głosowanie wg schematu: {{Wikipedia:Propozycje do List na medal/Nazwa_3}} itd w kolejnych ew. zgłoszeniach.
 • Po zakończonym pozytywnie głosowaniu, należy dodać szablon {{Medalista}} w przestrzeni głównej artykułu.

ODŚWIEŻ

Propozycje[edytuj | edytuj kod]

Medaliści igrzysk olimpijskich w piłce siatkowej[edytuj | edytuj kod]

Głosowanie trwa jeszcze 10 dni 22 godz. 39 min 48 s odśwież
Rozpoczęcie: 1 lutego 2019 22:14:12 Zakończenie: 3 marca 2019 22:14:12


Uzasadnienie: Napisany jest całkiem nieźle. Wygląda na to, że spełnia kryteria artykułu na medal. Maattik (dyskusja) 22:14, 1 lut 2019 (CET)

 • Głosy za:
 • Głosy przeciw:
 • Dyskusja:
@Maattik, bardzo fajna lista (choć klasyfikacje zawodników i zawodniczek są niepełne, a przez to wręcz błędne – złoty medalista powinien być "wyżej" niż czterokrotny medalista bez złota), ale nie spełnia jednego z podstawowych wymogów LnM. Nie może tu być czerwonych linków, w tym przypadku należy uzupełnić biografie zawodników. Szoltys [Re: ] 23:53, 1 lut 2019 (CET)
Zupełnie zapomniałem o czerwonych linkach. Postaram się napisać te artykuły, zajmie mi to trochę czasu, ale napiszę. Co do klasyfikacji medalistów - wypisanie wszystkich spowodowałoby że te dwie sekcje byłyby bardzo długie - wymienieni są tu wszyscy medaliści, którzy zdobyli min. trzy medale na IO. --Maattik (dyskusja) 13:19, 2 lut 2019 (CET)
Zdaję sobie sprawę, że będzie to długa lista, ale jednak tego "wymagamy" w takich zestawieniach. Można to załatwić np. tak jak u hokeistów. Szoltys [Re: ] 17:23, 2 lut 2019 (CET)
Zrobione pełne klasyfikacje. --Maattik (dyskusja) 22:33, 4 lut 2019 (CET)

Dyskusje przedłużone[edytuj | edytuj kod]

Biathlon na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006 – sztafeta mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Głosowanie trwa jeszcze 4 dni 18 godz. 26 min 21 s odśwież
Rozpoczęcie: 27 grudnia 2018 18:00:45 Zakończenie: 25 lutego 2019 18:00:45


Uzasadnienie: Kolejny artykuł z serii, opisany całościowo, brak czerwonych linków. W poprzednim głosowaniu nikt nie oddał głosu.MATEUSZ.NS dyskusja 18:00, 27 gru 2018 (CET)

 • Głosy za:
 • Głosy przeciw:
 • Dyskusja:

Biathlon na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006 – sprint mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Głosowanie trwa jeszcze 4 dni 17 godz. 53 min 38 s odśwież
Rozpoczęcie: 27 grudnia 2018 17:28:02 Zakończenie: 25 lutego 2019 17:28:02


Uzasadnienie: Kolejny artykuł z serii, wszystko opisane, brak czerwonych linków. Poprzednie głosowanie zakończone niepowodzeniem, ze względu na brak głosów. MATEUSZ.NS dyskusja 17:28, 27 gru 2018 (CET)

 • Głosy za:
 • Głosy przeciw:
 • Dyskusja:
 • Dwie uwagi do sekcji "Dodatkowe informacje": wydaje się, że w tabelach z kolejnymi rundami czas biegu powinien być pierwszy od lewej, nie ostatni. W końcu najpierw się biegnie na drugiej rundzie, a potem drugi raz strzela :) Warto także podlinkować wszystkich w takich tabelach (czytelnik ma szukać gdzieś indziej? polecam zwłaszcza na telefonie :) ). Także w innych podobnych hasłach. Nedops (dyskusja) 17:38, 27 gru 2018 (CET)
Kolejność zmieniona, chociaż w zasadzie nie ma ona znaczenia :). Wstrzymałem się z linkowaniem, bo to szukanie nie takie trudne, ze względu na to, że linków nie ma tylko tam, gdzie są wcześniej w tej samej tabeli (która ma wymiary 4x4). MATEUSZ.NS dyskusja 18:56, 27 gru 2018 (CET)
Obawiam się, że czytelnik tego nie wie, że link jest gdzieś indziej... Do wielu (większości) pojęć przecież nie linkujemy. Nedops (dyskusja) 20:59, 27 gru 2018 (CET)
T Poprawione MATEUSZ.NS dyskusja 16:35, 28 gru 2018 (CET)
 • Brakuje dwóch rzeczy: daty ogłoszenia / formalnej dyskwalifikacji Austriaków oraz (opcjonalnie) czegoś o kwalifikacjach, limitach na kraj itp. itd. Nedops (dyskusja) 17:43, 27 gru 2018 (CET)
Dodane i to i to. Dokładniejsze zasady kwalifikacji opiszę podczas przebudowy głównego artykułu :) MATEUSZ.NS dyskusja 18:56, 27 gru 2018 (CET)

Biathlon na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006 – bieg pościgowy mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Głosowanie trwa jeszcze 10 dni 23 godz. 9 min 30 s odśwież
Rozpoczęcie: 2 stycznia 2019 22:43:54 Zakończenie: 3 marca 2019 22:43:54


Uzasadnienie: Hasło całościowo opisane, uźródłowione, bez czerwonych linków. Wszystkie niezbędne informacje zostały zamieszczone, łącznie z własnymi opracowaniami. Jest to kolejne z haseł nominowane do medalu z opisem biegu z tych igrzysk. MATEUSZ.NS dyskusja 22:43, 2 sty 2019 (CET)

 • Głosy za:
 1. Kobrabones (dyskusja) 00:53, 29 sty 2019 (CET)
 • Głosy przeciw:
 • Dyskusja:
 • Czemu Poirée się wycofał? (w razie braku uzupełnienia: niech to nie blokuje wyróżnienia) Nedops (dyskusja) 00:59, 29 sty 2019 (CET)
 • W pierwszych czterech podsekcjach "Przebieg rywalizacji" opisane są tak naprawdę wizyty na strzelnicy (wbrew nazewnictwu). Nedops (dyskusja) 00:59, 29 sty 2019 (CET)

Weryfikacja medalu[edytuj | edytuj kod]

Procedura weryfikacji Listy na medal
 1. Artykuł do weryfikacji wyróżnienia może zgłosić każdy zalogowany wikipedysta, który spełnia wymogi określone w regulaminie PLnM,
 2. Należy podać przyczynę zgłoszenia,
 3. Decyzja o pozostawieniu lub odebraniu medalu następuje po miesiącu od zgłoszenia,
 4. W trakcie dyskusji nie należy zdejmować szablonu listy na medal,
 5. Zgłoszona do weryfikacji wyróżnienia lista traci medal, jeśli nie spełnia wymogów zawartych w regulaminie i w okresie przeznaczonym na dyskusję nie zostanie poprawiona.

Przed zgłoszeniem listy tutaj, zaleca się zgłosić ją do warsztatu PANDA.

Instrukcja techniczna
Pierwsze zgłoszenie do weryfikacji LnM
 • W wygenerowanej poniżej linijce w miejsce Nazwa wpisz tytuł hasła, które chcesz zgłosić do weryfikacji. W ten sposób zostanie utworzona podstrona oceny hasła.

 • Na nowo utworzonej podstronie oceny uzasadnij, dlaczego uważasz, że artykuł nie zasługuje na wyróżnienie medalem.
 • W sekcji Propozycje do weryfikacji wstaw link w formacie {{Wikipedia:Propozycje do List na medal/Nazwa/odbieranie}} do nowo utworzonej i zapisanej podstrony oceny hasła. Nowe zgłoszenia znajdują się na górze sekcji.
 • W haśle, które chcesz poddać pod ocenę, wstaw szablon {{Weryfikacja wyróżnienia|{{subst:PAGENAME}}/odbieranie|Lnm}}.
 • Poinformuj autora hasła o trwającej dyskusji.
Każde kolejne zgłoszenie do weryfikacji medalu
 • Utwórz podstronę dyskusji bez używania powyższego formularza według schematu {{Wikipedia:Propozycje do List na medal/Nazwa 2/odbieranie}}. Analogicznie tworzy się podstronę oceny, gdy hasło jest zgłaszane po raz trzeci i następne.
 • Do artykułu wstaw szablon: {{Weryfikacja wyróżnienia|Nazwa Numer/odbieranie|LnM}}.

Propozycje do weryfikacji[edytuj | edytuj kod]