Wikipedia:Propozycje do List na medal

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Propozycje List na medal na Wikipedii

Propozycja LnM-2 ciemne.svg

Ta strona służy do przedstawiania wartościowych stron jako kandydatur do umieszczenia na stronie Listy na medal. Dyskusja trwa 30 dni zgodnie z zasadami opisanymi w sekcji poniżej. Jeśli chcesz nominować nowy artykuł, przejdź do sekcji Instrukcja obsługi.

Wyróżniona zawartość Wikipedii
Regulamin

 1. Zgłosić listę do nominacji może każdy zalogowany użytkownik, edytujący co najmniej od miesiąca i mający na swym koncie od czasu pierwszego logowania minimum 100 nieusuniętych edycji w przestrzeni głównej
 2. Listy oceniane są przez 30 dób
 3. Lista dostaje medal po miesiącu gdy:
  1. oceni ją pozytywnie minimum trzech zalogowanych wikipedystów (wymagania jak przy zgłaszaniu), nie licząc zgłaszającego (głosy pacynek są nieważne)
  2. nie pojawią się wobec listy poważne zastrzeżenia, chyba że przed zakończeniem głosowania zostaną one naprawione
 4. Od oceniających wymaga się rzetelnego przestudiowania całego artykułu
 5. Od oceniających hasło negatywnie wymaga się dokładnego, merytorycznego uzasadnienia swojego wyboru, w przypadku zastrzeżeń technicznych (pozamerytorycznych) należy powołać się na obowiązujące zasady i/lub zalecenia Wikipedii
 6. Hasła bez wymaganego poparcia lub z poważnymi zastrzeżeniami są po miesiącu przenoszone do kategorii Głosowania nad Listami na medal - archiwum.
 7. Każde hasło z Archiwum można poddać ponownej ocenie, gdy zgłoszone zastrzeżenia zostaną naprawione
 8. Wszystkie zdjęcia powinny znajdować się na serwerze Commons
 9. Liczą się głosy wikipedystów spełniających kryterium stażowe, tj. zalogowanych po raz pierwszy minimum 1 miesiąc przed głosowaniem i mających na swym koncie od czasu pierwszego logowania minimum 100 nieusuniętych edycji w przestrzeni głównej. Głosy oddane po terminie oraz głosy użytkowników niespełniających kryterium stażowego i tzw. pacynek nie są liczone. Rezultaty głosowań i dyskusji rozpatrywane są przez opiekunów projektu.

Uwagi dodatkowe

Zgłaszanie
Przy zgłaszaniu istotne jest podanie, kto zgłasza i kiedy. Zgłoszenia anonimowe są automatycznie usuwane. Przed zgłoszeniem listy warto się zapoznać z tekstem „Pomoc:Jak napisać listę na medal”, w którym napisano w skrócie, czego oczekujemy od zgłaszanego tu artykułu. Oprócz tego radzimy przed umieszczeniem tu artykułu dostosować go do wszystkich Zasad i zaleceń edycyjnych przyjętych w Wikipedii, szczególnie zasad tworzenia list.
Po upływie wyznaczonego czasu, informacja o dyskusji jest umieszczana w dyskusji artykułu oraz przydzielana jest jej jedna z podkategorii w kategorii Głosowania nad Listami na medal - archiwum.
Opiekunowie
Openbk (dyskusja)
Instrukcja obsługi

 • W haśle, które chcesz nominować wstaw szablon {{Propozycja wyróżnienia|Lnm}}
 • Za pomocą poniższego formularza twórz nową podstronę. Nazwę artykułu wpisz poniżej po ukośniku.


 • Na tej stronie wstaw na samej górze sekcji „Propozycje” link do nowo utworzonej strony, w formacie {{Wikipedia:Propozycje do List na medal/Nazwa}}
 • Nie zapomnij o poinformowaniu głównego autora bądź autorów artykułu o propozycji przyznania medalu stworzonemu przez niego artykułowi.
Uwaga! 
Jeśli zgłaszamy artykuł, który już raz był głosowany tworzymy nowe głosowanie wg schematu: {{Wikipedia:Propozycje do List na medal/Nazwa_2}} a w samym zgłoszeniu podajemy link do poprzedniego oraz wyjaśniamy co się w haśle zmieniło od ostatniego głosowania. Gdy zgłaszamy po raz trzeci tworzymy nowe głosowanie wg schematu: {{Wikipedia:Propozycje do List na medal/Nazwa_3}} itd w kolejnych ew. zgłoszeniach.
 • Po zakończonym pozytywnie głosowaniu, należy dodać szablon {{Medalista}} w przestrzeni głównej artykułu.
ODŚWIEŻ

Propozycje[edytuj]

Dyskusje przedłużone[edytuj]

FIS Sommer Ladies Tournee[edytuj]

Głosowanie trwa jeszcze 9 dni 23 godz. 4 min 40 s odśwież
Rozpoczęcie: 27 sierpnia 2017 15:16:34 Zakończenie: 26 października 2017 15:16:34


Uzasadnienie: Hasło podsumowujące turniej FIS Sommer Ladies Tournee wzorowane na zimowej edycji turnieju które uzyskało wyróżnienie. Wszystkie edycje wcześniej wspomnianego cyklu zostały zgłoszone do medalu (2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2006), pięć z nich już uzyskało medal, natomiast jedno jest aktualnie w głosowaniu. Konstruktywna krytyka oczywiście mile widziana. Temat bardzo trudny, więc proszę o wyrozumiałość w kwestii braków. Docelowo hasło posłuży jako składowa do GnM. Teflon94 (dyskusja) 15:16, 27 sie 2017 (CEST)

 • Głosy za:
 1. Nowy15 (dyskusja) 18:57, 22 wrz 2017 (CEST)
 • Głosy przeciw:
 • Dyskusja:
@Snoflaxe, miało być oczywiście FSLT. Zrobione Teflon94 (dyskusja) 16:52, 22 wrz 2017 (CEST)
  • W sekcji Historia brakuje źródeł. → Snoflaxe (dyskusja) 18:11, 21 wrz 2017 (CEST)
Uzupełniłem źródła. Brakuje mi tylko do tego zdania - Początkowo zawody letnie nie były uznawane za oficjalne jakiegoś sensownego linku. Jeżeli nie uda mi się w weekend nic znaleźć to usunę to zdanie, chyba że może ktoś dysponuje jakimiś linkami ? Teflon94 (dyskusja) 16:52, 22 wrz 2017 (CEST)
  • Sekcja Statystyki - wydaje mi się, że Anette Sagen na podstawie tabeli z poszczególnymi konkursami ma inną liczbę zwycięstw. Chyba, że w tych tabelach jest błąd? → Snoflaxe (dyskusja) 18:11, 21 wrz 2017 (CEST)
Faktycznie wkradł się błąd, poprawiłem wszystkie tabele. Dzięki za czujność :) Zrobione Teflon94 (dyskusja) 16:52, 22 wrz 2017 (CEST)
  • Informacja pod tabelami Stan z 15 sierpnia 2006... moim zdaniem jest zbędna skoro cykl nie jest rozgrywany od 11 lat, ale to nieistotny szczegół. → Snoflaxe (dyskusja) 18:11, 21 wrz 2017 (CEST)
Wzorowałem się na haśle podsumowującym cykl FIS Ladies Winter Tournee, który ma już GnM. Ale oczywiście można to usunąć jeżeli jest taka potrzeba. Co na to reszta ? Teflon94 (dyskusja) 16:52, 22 wrz 2017 (CEST)
  • Mam uwagę do infoboxu. Najwięcej zwycięstw w konkursach FIS Sommer Ladies Tournee - jeśli mam rozumieć chodzi o konkursy indywidualne, natomiast najwięcej razy na podium w konkursach FIS Sommer Ladies Tournee - chodzi o konkursy indywidualne i drużynowe. Jeśli dobrze myślę, warto to zaakcentować w tabeli, aby było bardziej przejrzyste. Można dodać jeszcze, które kraj odniósł najwięcej zwycięstw w konkursach drużynowych, czy też który kraj znalazł się najwięcej razy na podium (to tylko moje propozycje). Nowy15 (dyskusja) 11:27, 22 wrz 2017 (CEST)
@Nowy15, uzupełniłem drużynówki w infoboxie i dodałem informacje o konkursach indywidualnych. Myślę że Najwięcej zwycięstw w FIS Sommer Ladies Tournee jest logiczne że chodzi o cały cykl. Tak jak Najwięcej zwycięstw w TCS, jest raczej logiczne że w całym cyklu a nie pojedynczych konkursach. Zrobione Teflon94 (dyskusja) 16:52, 22 wrz 2017 (CEST)
Wstawiłem opis. Mam nadzieję, ze dobry. Nowy15 (dyskusja) 11:57, 3 paź 2017 (CEST)
Dzięki @Nowy15, pisałem do Gżdacza z prośbą o małą instrukcje jak to zrobić jednak pozostała bez reakcji. Teflon94 (dyskusja) 14:31, 3 paź 2017 (CEST)

Dyskografia Soundgarden[edytuj]

Głosowanie trwa jeszcze 8 dni 20 godz. 36 min 6 s odśwież
Rozpoczęcie: 26 sierpnia 2017 12:48:00 Zakończenie: 25 października 2017 12:48:00


Kompletna dyskografia Soundgarden, napisana w zasadzie od stanu zalążkowego, od dawna nieaktualizowanego. Artykuł opracowany na podstawie dostępnych materiałów książkowych i prasowych oraz w oparciu o wiarygodne źródła. Mike89 (dyskusja) 12:50, 26 sie 2017 (CEST)

 • Głosy za:
 • Głosy przeciw:
 • Dyskusja:
 • Bardzo fajny i całkiem zgrabnie napisany artykuł, gratulacje! Aczkolwiek nie mogę zagłosować póki co "za" ze względu na chaos w listach przebojów i sprzedaży. Niektóre linkują do oficjalnych zestawień sprzedaży, inne do rozgłośni radiowych (jak choćby LP3, choć oznaczone symbolem "POL" sugerującym, że to zestawienie ZPAV). Po uporządkowaniu tego myślę, że spokojnie lista otrzyma wyróżnienie. Poza tym powinno się napisać czerwonolinkowe artykuły, taką mamy zasadę przy LnM, choć ja nie do końca ją popieram np. w przypadku reżyserów, no ale album kompilacyjny z 2014 roku, który w dodatku był notowany, powinien być niebieskolinkowy. Myślę, że po poprawieniu tego wszystkiego lista spokojnie dostanie 3 głosy i wyróżnienie. Zsuetam (dyskusja) 16:57, 14 wrz 2017 (CEST)
  • @Zsuetam Album kompilacyjny utworzony, sekcja "POL" w singlach usunięta. Mógłbyś jeszcze wyjaśnić o jaki konkretnie "chaos" chodzi ? o Alternative Songs i Mainstream Rock Songs w singlach ? są to oficjalne notowania Billboardu, więc raczej powinny zostać. zwłaszcza, że inne medalowe dyskografie także je uwzględniają (np. Red Hot Chili Peppers). Mike89 (dyskusja) 18:42, 15 wrz 2017 (CEST)

Weryfikacja medalu[edytuj]

Procedura weryfikacji Listy na medal
 1. Artykuł do weryfikacji wyróżnienia może zgłosić każdy zalogowany wikipedysta, który spełnia wymogi określone w regulaminie PLnM,
 2. Należy podać przyczynę zgłoszenia,
 3. Decyzja o pozostawieniu lub odebraniu medalu następuje po miesiącu od zgłoszenia,
 4. W trakcie dyskusji nie należy zdejmować szablonu listy na medal,
 5. Zgłoszona do weryfikacji wyróżnienia lista traci medal, jeśli nie spełnia wymogów zawartych w regulaminie i w okresie przeznaczonym na dyskusję nie zostanie poprawiona.

Przed zgłoszeniem listy tutaj, zaleca się zgłosić ją do warsztatu PANDA.

Instrukcja techniczna
Pierwsze zgłoszenie do weryfikacji LnM
 • W wygenerowanej poniżej linijce w miejsce Nazwa wpisz tytuł hasła, które chcesz zgłosić do weryfikacji. W ten sposób zostanie utworzona podstrona oceny hasła.


 • Na nowo utworzonej podstronie oceny uzasadnij, dlaczego uważasz, że artykuł nie zasługuje na wyróżnienie medalem.
 • W sekcji Propozycje do weryfikacji wstaw link w formacie {{Wikipedia:Propozycje do List na medal/Nazwa/odbieranie}} do nowo utworzonej i zapisanej podstrony oceny hasła. Nowe zgłoszenia znajdują się na górze sekcji.
 • W haśle, które chcesz poddać pod ocenę, wstaw szablon {{Weryfikacja wyróżnienia|{{subst:PAGENAME}}/odbieranie|Lnm}}.
 • Poinformuj autora hasła o trwającej dyskusji.
Każde kolejne zgłoszenie do weryfikacji medalu
 • Utwórz podstronę dyskusji bez używania powyższego formularza według schematu {{Wikipedia:Propozycje do List na medal/Nazwa 2/odbieranie}}. Analogicznie tworzy się podstronę oceny, gdy hasło jest zgłaszane po raz trzeci i następne.
 • Do artykułu wstaw szablon: {{Weryfikacja wyróżnienia|Nazwa Numer/odbieranie|LnM}}.

Propozycje do weryfikacji[edytuj]