Wikipedia:Propozycje do List na medal

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Propozycje List na medal na Wikipedii

Propozycja LnM-2 ciemne.svg

Ta strona służy do przedstawiania wartościowych stron jako kandydatur do umieszczenia na stronie Listy na medal. Dyskusja trwa 30 dni zgodnie z zasadami opisanymi w sekcji poniżej. Jeśli chcesz nominować nowy artykuł, przejdź do sekcji Instrukcja obsługi.

Wyróżniona zawartość Wikipedii
Regulamin

 1. Zgłosić listę do nominacji może każdy zalogowany użytkownik, edytujący co najmniej od miesiąca i mający na swym koncie od czasu pierwszego logowania minimum 100 nieusuniętych edycji w przestrzeni głównej
 2. Listy oceniane są przez 30 dób
 3. Lista dostaje medal po miesiącu gdy:
  1. oceni ją pozytywnie minimum trzech zalogowanych wikipedystów (wymagania jak przy zgłaszaniu), nie licząc zgłaszającego (głosy pacynek są nieważne)
  2. nie pojawią się wobec listy poważne zastrzeżenia, chyba że przed zakończeniem głosowania zostaną one naprawione
 4. Od oceniających wymaga się rzetelnego przestudiowania całego artykułu
 5. Od oceniających hasło negatywnie wymaga się dokładnego, merytorycznego uzasadnienia swojego wyboru, w przypadku zastrzeżeń technicznych (pozamerytorycznych) należy powołać się na obowiązujące zasady i/lub zalecenia Wikipedii
 6. Hasła bez wymaganego poparcia lub z poważnymi zastrzeżeniami są po miesiącu przenoszone do kategorii Głosowania nad Listami na medal - archiwum.
 7. Każde hasło z Archiwum można poddać ponownej ocenie, gdy zgłoszone zastrzeżenia zostaną naprawione
 8. Wszystkie zdjęcia powinny znajdować się na serwerze Commons
 9. Liczą się głosy wikipedystów spełniających kryterium stażowe, tj. zalogowanych po raz pierwszy minimum 1 miesiąc przed głosowaniem i mających na swym koncie od czasu pierwszego logowania minimum 100 nieusuniętych edycji w przestrzeni głównej. Głosy oddane po terminie oraz głosy użytkowników niespełniających kryterium stażowego i tzw. pacynek nie są liczone. Rezultaty głosowań i dyskusji rozpatrywane są przez opiekunów projektu.

Uwagi dodatkowe

Zgłaszanie
Przy zgłaszaniu istotne jest podanie, kto zgłasza i kiedy. Zgłoszenia anonimowe są automatycznie usuwane. Przed zgłoszeniem listy warto się zapoznać z tekstem „Pomoc:Jak napisać listę na medal”, w którym napisano w skrócie, czego oczekujemy od zgłaszanego tu artykułu. Oprócz tego radzimy przed umieszczeniem tu artykułu dostosować go do wszystkich Zasad i zaleceń edycyjnych przyjętych w Wikipedii, szczególnie zasad tworzenia list.
Po upływie wyznaczonego czasu, informacja o dyskusji jest umieszczana w dyskusji artykułu oraz przydzielana jest jej jedna z podkategorii w kategorii Głosowania nad Listami na medal - archiwum.
Opiekunowie
Sebk.
Instrukcja obsługi

 • W haśle, które chcesz nominować wstaw szablon {{Propozycja wyróżnienia|Lnm}}
 • Za pomocą poniższego formularza twórz nową podstronę. Nazwę artykułu wpisz poniżej po ukośniku.


 • Na tej stronie wstaw na samej górze sekcji „Propozycje” link do nowo utworzonej strony, w formacie {{Wikipedia:Propozycje do List na medal/Nazwa}}
 • Nie zapomnij o poinformowaniu głównego autora bądź autorów artykułu o propozycji przyznania medalu stworzonemu przez niego artykułowi.
Uwaga! 
Jeśli zgłaszamy artykuł, który już raz był głosowany tworzymy nowe głosowanie wg schematu: {{Wikipedia:Propozycje do List na medal/Nazwa_2}} a w samym zgłoszeniu podajemy link do poprzedniego oraz wyjaśniamy co się w haśle zmieniło od ostatniego głosowania. Gdy zgłaszamy po raz trzeci tworzymy nowe głosowanie wg schematu: {{Wikipedia:Propozycje do List na medal/Nazwa_3}} itd w kolejnych ew. zgłoszeniach.
 • Po zakończonym pozytywnie głosowaniu, należy dodać szablon {{Medalista}} w przestrzeni głównej artykułu.
ODŚWIEŻ

Propozycje[edytuj kod]

Klasyfikacja medalowa Zimowych Igrzysk Olimpijskich 1960[edytuj kod]

Głosowanie trwa jeszcze 20 dni 4 godz. 49 min 8 s odśwież
Rozpoczęcie: 27 listopada 2016 02:02:30 Zakończenie: 27 grudnia 2016 02:02:30


Uzasadnienie: Kolejna klasyfikacja medalowa ZIO dopracowana ze stanu gołej tabelki bez źródeł. Konstruktywna krytyka jak zwykle mile widziana. Szoltys [Re: ] 02:02, 27 lis 2016 (CET)

 • Głosy za:
 1. Andrzej94 (dyskusja) 16:34, 27 lis 2016 (CET)
 2. Fafik Napisz coś® 12:05, 28 lis 2016 (CET)
 3. --Kamil-b DYSKUSJA 20:12, 28 lis 2016 (CET) Wspaniały artykuł.
 4. Jak zawsze :) Neonek12 (dyskusja) 18:56, 30 lis 2016 (CET)
 • Głosy przeciw:
 • Dyskusja:

Medaliści igrzysk olimpijskich w bobslejach[edytuj kod]

Głosowanie trwa jeszcze 8 dni 14 godz. 1 min 30 s odśwież
Rozpoczęcie: 15 listopada 2016 11:14:52 Zakończenie: 15 grudnia 2016 11:14:52


Uzasadnienie: Kolejna lista medalistów olimpijskich. Hasło jest efektem pracy głównie czterech wikipedystów – Przystanis zapoczątkował chronologiczne zestawienie medalistów, Maattik dodał podstawowe klasyfikacja medalistów i państw, Jaroz86 dodał wstęp i opisy, a ja dopracowałem całość do standardów, rozbudowałem wstęp i dodałem źródła. Myślę, że spełnia kryteria LnM. Konstruktywna krytyka jak zwykle mile widziana. Szoltys [Re: ] 11:14, 15 lis 2016 (CET)

 • Głosy za:
 1. Neonek12 (dyskusja) 18:20, 18 lis 2016 (CET) Coś tym razem nikt się nie śpieszy z poparciem tej listy... Zatem ja zacznę.
 2. Pumpernikiel90 (dyskusja) 18:57, 19 lis 2016 (CET)
 3. Andrzej94 (dyskusja) 19:44, 27 lis 2016 (CET)
 • Głosy przeciw:
 • Dyskusja:

Kolejny fajny artykuł. Zrobiłem jedną zmianę, żeby pokazać Wam czy tak nie będzie lepiej, przejrzyściej...Zobaczcie sami i oceńcie. Mam jeszcze taką konkretniejszą uwagę dot. linkowania państw w tabelkach. Dlaczego nie są podlinkowane? Pozdrawiam Fafik Napisz coś® 12:36, 15 lis 2016 (CET)

Oczywiście, tak jest lepiej (poprawię później we wszystkich wierszach). Dzięki za wyłapanie. Odnośnie linkowania – linki do państw są tu raczej niepotrzebne (jaki związek z bobslejami ma hasło Rumunia w epoce komunizmu?) i powodują niepotrzebne wielokrotne linkowanie. Teoretycznie można by podlinkować hasła o reprezentacjach na poszczególnych ZIO, jednak to też IMHO nie byłoby dobre. W tym miejscu, analogicznie do hasła o skokach, powinny być linki do reprezentacji narodowych w danej dyscyplinie, które raczej w przypadku bobslejów nie mają racji bytu. Szoltys [Re: ] 11:57, 16 lis 2016 (CET)

Klasyfikacja medalowa Zimowych Igrzysk Olimpijskich 1956[edytuj kod]

Głosowanie trwa jeszcze 1 dzień 20 godz. 48 min 0 s odśwież
Rozpoczęcie: 8 listopada 2016 18:01:22 Zakończenie: 8 grudnia 2016 18:01:22


Uzasadnienie: Kolejna klasyfikacja medalowa ZIO, dopracowana na podstawie wcześniej zmedalizowanych list. Konstruktywna krytyka jak zwykle mile widziana. Szoltys [Re: ] 18:01, 8 lis 2016 (CET)

 • Głosy za:
 1. Neonek12 (dyskusja) 18:16, 8 lis 2016 (CET) Muszę przyznać, że nie rzucasz słów na wiatr. Obiecałeś doprowadzenie haseł sportowych z twojej dziedziny do poziomu medalowego - i robisz to. Powodzenia w dalszej pracy :)
 2. Andrzej94 (dyskusja) 21:13, 8 lis 2016 (CET)
 3. Jaroz86 (dyskusja) 22:57, 8 lis 2016 (CET) Już kiedyś pisałem - świetnie czyta się Twoje klasyfikacje medalowe!
 4. Dzony336 (dyskusja) 00:50, 10 lis 2016 (CET) Muszę przyznać, że artykuł bardzo dobrze napisany, uźródłowiony. Jestem jak najbardziej za medalem! Oby więcej takich artykułów na naszej polskiej Wikipedii. Pozdrawiam.
 5. Fafik Napisz coś® 12:39, 15 lis 2016 (CET)
 • Głosy przeciw:
 • Dyskusja:
 1. „Zawody olimpijskie w kombinacji norweskiej/skokach narciarskich wchodziły jednocześnie w skład 21. edycji mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym” skąd wiadomo, że to była 21. edycja? --Andrzej94 (dyskusja) 22:05, 8 lis 2016 (CET)
  14 edycji mistrzostw świata + 7 edycji igrzysk olimpijskich, w ramach których przyznawano tytuł mistrza świata. Szoltys [Re: ] 16:56, 9 lis 2016 (CET)

Dyskusje przedłużone[edytuj kod]

Weryfikacja medalu[edytuj kod]

Procedura weryfikacji Listy na medal
 1. Artykuł do weryfikacji wyróżnienia może zgłosić każdy zalogowany wikipedysta, który spełnia wymogi określone w regulaminie PLnM,
 2. Należy podać przyczynę zgłoszenia,
 3. Decyzja o pozostawieniu lub odebraniu medalu następuje po miesiącu od zgłoszenia,
 4. W trakcie dyskusji nie należy zdejmować szablonu listy na medal,
 5. Zgłoszona do weryfikacji wyróżnienia lista traci medal, jeśli nie spełnia wymogów zawartych w regulaminie i w okresie przeznaczonym na dyskusję nie zostanie poprawiona.

Przed zgłoszeniem listy tutaj, zaleca się zgłosić ją do warsztatu PANDA.

Instrukcja techniczna
Pierwsze zgłoszenie do weryfikacji LnM
 • W wygenerowanej poniżej linijce w miejsce Nazwa wpisz tytuł hasła, które chcesz zgłosić do weryfikacji. W ten sposób zostanie utworzona podstrona oceny hasła.


 • Na nowo utworzonej podstronie oceny uzasadnij, dlaczego uważasz, że artykuł nie zasługuje na wyróżnienie medalem.
 • W sekcji Propozycje do weryfikacji wstaw link w formacie {{Wikipedia:Propozycje do List na medal/Nazwa/odbieranie}} do nowo utworzonej i zapisanej podstrony oceny hasła. Nowe zgłoszenia znajdują się na górze sekcji.
 • W haśle, które chcesz poddać pod ocenę, wstaw szablon {{Weryfikacja wyróżnienia|{{subst:PAGENAME}}/odbieranie|Lnm}}.
 • Poinformuj autora hasła o trwającej dyskusji.
Każde kolejne zgłoszenie do weryfikacji medalu
 • Utwórz podstronę dyskusji bez używania powyższego formularza według schematu {{Wikipedia:Propozycje do List na medal/Nazwa 2/odbieranie}}. Analogicznie tworzy się podstronę oceny, gdy hasło jest zgłaszane po raz trzeci i następne.
 • Do artykułu wstaw szablon: {{Weryfikacja wyróżnienia|Nazwa Numer/odbieranie|LnM}}.

Propozycje do weryfikacji[edytuj kod]