Wikipedia:Propozycje do List na medal

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Propozycje List na medal na Wikipedii

Propozycja LnM-2 ciemne.svg

Ta strona służy do przedstawiania wartościowych stron jako kandydatur do umieszczenia na stronie Listy na medal. Dyskusja trwa 30 dni zgodnie z zasadami opisanymi w sekcji poniżej. Jeśli chcesz nominować nowy artykuł, przejdź do sekcji Instrukcja obsługi.

Wyróżniona zawartość Wikipedii
Regulamin

 1. Zgłosić listę do nominacji może każdy zalogowany użytkownik, edytujący co najmniej od miesiąca i mający na swym koncie od czasu pierwszego logowania minimum 100 nieusuniętych edycji w przestrzeni głównej
 2. Listy oceniane są przez 30 dób
 3. Lista dostaje medal po miesiącu gdy:
  1. oceni ją pozytywnie minimum trzech zalogowanych wikipedystów (wymagania jak przy zgłaszaniu), nie licząc zgłaszającego (głosy pacynek są nieważne)
  2. nie pojawią się wobec listy poważne zastrzeżenia, chyba że przed zakończeniem głosowania zostaną one naprawione
 4. Od oceniających wymaga się rzetelnego przestudiowania całego artykułu
 5. Od oceniających hasło negatywnie wymaga się dokładnego, merytorycznego uzasadnienia swojego wyboru, w przypadku zastrzeżeń technicznych (pozamerytorycznych) należy powołać się na obowiązujące zasady i/lub zalecenia Wikipedii
 6. Hasła bez wymaganego poparcia lub z poważnymi zastrzeżeniami są po miesiącu przenoszone do kategorii Głosowania nad Listami na medal - archiwum.
 7. Każde hasło z Archiwum można poddać ponownej ocenie, gdy zgłoszone zastrzeżenia zostaną naprawione
 8. Wszystkie zdjęcia powinny znajdować się na serwerze Commons
 9. Liczą się głosy wikipedystów spełniających kryterium stażowe, tj. zalogowanych po raz pierwszy minimum 1 miesiąc przed głosowaniem i mających na swym koncie od czasu pierwszego logowania minimum 100 nieusuniętych edycji w przestrzeni głównej. Głosy oddane po terminie oraz głosy użytkowników niespełniających kryterium stażowego i tzw. pacynek nie są liczone. Rezultaty głosowań i dyskusji rozpatrywane są przez opiekunów projektu.

Uwagi dodatkowe

Zgłaszanie
Przy zgłaszaniu istotne jest podanie, kto zgłasza i kiedy. Zgłoszenia anonimowe są automatycznie usuwane. Przed zgłoszeniem listy warto się zapoznać z tekstem „Pomoc:Jak napisać listę na medal”, w którym napisano w skrócie, czego oczekujemy od zgłaszanego tu artykułu. Oprócz tego radzimy przed umieszczeniem tu artykułu dostosować go do wszystkich Zasad i zaleceń edycyjnych przyjętych w Wikipedii, szczególnie zasad tworzenia list.
Po upływie wyznaczonego czasu, informacja o dyskusji jest umieszczana w dyskusji artykułu oraz przydzielana jest jej jedna z podkategorii w kategorii Głosowania nad Listami na medal - archiwum.
Opiekunowie
Onemusic
Instrukcja obsługi

 • W haśle, które chcesz nominować wstaw szablon {{Propozycja wyróżnienia|Lnm}}
 • Za pomocą poniższego formularza twórz nową podstronę. Nazwę artykułu wpisz poniżej po ukośniku.


 • Na tej stronie wstaw na samej górze sekcji „Propozycje” link do nowo utworzonej strony, w formacie {{Wikipedia:Propozycje do List na medal/Nazwa}}
 • Nie zapomnij o poinformowaniu głównego autora bądź autorów artykułu o propozycji przyznania medalu stworzonemu przez niego artykułowi.
Uwaga! 
Jeśli zgłaszamy artykuł, który już raz był głosowany tworzymy nowe głosowanie wg schematu: {{Wikipedia:Propozycje do List na medal/Nazwa_2}} a w samym zgłoszeniu podajemy link do poprzedniego oraz wyjaśniamy co się w haśle zmieniło od ostatniego głosowania. Gdy zgłaszamy po raz trzeci tworzymy nowe głosowanie wg schematu: {{Wikipedia:Propozycje do List na medal/Nazwa_3}} itd w kolejnych ew. zgłoszeniach.
 • Po zakończonym pozytywnie głosowaniu, należy dodać szablon {{Medalista}} w przestrzeni głównej artykułu.
ODŚWIEŻ

Propozycje[edytuj]

Szablon:Samogłoski-nav[edytuj]

Głosowanie trwa jeszcze 29 dni 18 godz. 31 min 9 s odśwież
Rozpoczęcie: 24 czerwca 2017 13:09:40 Zakończenie: 24 lipca 2017 13:09:40


Uzasadnienie: Diagram zrobił Tashi. Zgłoszenie jest może trochę dziwne, bo nie dotyczy maina. Ale akurat ten szablon ma wszelkie znamiona wzorowej listy:

 1. Zawiera wszystkie samogłoski kardynalne
 2. Każda samogłoska kardynalna jest niebieskolinkowa
 3. Każda samogłoska jest natychmiast identyfikowalna przez swą pozycję w diagramie Jonesa
 4. Każda samogłoska kardynalna jest natychmiast klasyfikowalna ze względu na wzorowy opis diagramu
 5. Szablon daje wiedzę o samogłoskach większą, niż nawet wynikałoby to z artykułu.
 6. Jest niesamowicie elegancki, co po części jest zasługą Daniela Jonesa, a po części Tashiego :)

Moim bardzo skromnym zdaniem jest prawdziwą perełką wśród list w ujęciu graficznym. kićor Dajesz! 13:09, 24 cze 2017 (CEST)

 • Głosy za:
 • Głosy przeciw:
 • Dyskusja:
Dziękuję za nominację, ale szczerze to wątpię czy to przejdzie, bo szablony chyba nie mogą być nominowane. :D Zaznaczę, że sam diagram nie zrobiłem ja. Przeniosłem go z artykułu Międzynarodowy alfabet fonetyczny. Niestety nie dodałem brakujących głosek, ale postaram się zrobić to dziś Tashi dyskusja 13:57, 24 cze 2017 (CEST)
Typowa wikihipokryzja. Z jednej strony wymaga się od szablonów nawigacyjnych, by spełniały warunki list, z drugiej, jeśli lista jest perfekcyjna, uniemożliwia się wyróżnienie. Albo rybki, albo akwarium. A zdania o tym szablonie nie zmienię, ktokolwiek to zrobił - jest to majstersztyk. kićor Dajesz! 14:01, 24 cze 2017 (CEST)
Szablon niewątpliwie bardzo dobry, ale jednak jestem przeciwny przyznawaniu medali szablonom. Taki np. Szablon:Dzielnice Tajpej też jest kompletny, jak i setki innych. Nie jest to jednak lista typowa dla Wikipedii – nie ma wszak wstępu, przypisów. Szoltys [Re: ] 15:38, 24 cze 2017 (CEST)
No pewnie, przypisy, ołtarzyk Wikipedii, byłbym zapomniał. Bez miliona przypisów ni chu chu. Czyli można uwalać szablony z powodu niedopełnienia kryterium listy (tak kiedyś poleciała moja Kornwalia) ale w drugą stronę to nie działa. Nie od dziś widzę, że Wikipedia się zakiwa na śmierć i wywali o własne nogi, o ile to już się nie stało. Patrząc na to co się aktualnie dzieje - zapewne jest in statu nascendi. kićor Dajesz! 15:49, 24 cze 2017 (CEST)
Kiciorze, bardzo Cię szanuję i doceniam Twój wkład. Nie potrafię jednak zrozumieć dlaczego nie dopuszczasz myśli, że ktoś inny może mieć inne zdanie niż Ty. To druga sytuacja w dość krótkim czasie, że wyrażam zdanie odmienne od Twojego i od razu się denerwujesz, po co? Szoltys [Re: ] 18:25, 24 cze 2017 (CEST)
@Szoltys Przecież to nie na Ciebie, po prostu coraz mniej odnajduję się w tym projekcie. Co gorsza, coraz drożej mnie n kosztuje, bo płacę od bajtów. Z tym wołaniem o źródła w nawet oczywistych momentach zabijają moją radość z pisania, bo wkurzam się, że czyjeś zachcianki sporo mnie kosztują (i powtarzam, nie o Ciebie tu chodzi). Poza tym tak podkręconych norm na przypisy nie ma nawet w pracach naukowych. Fajnie, miałoby to jakiś sens, gdyby za tym szła jakość. A nie do końca tak jest. Pzdr. kićor Dajesz! 18:37, 24 cze 2017 (CEST)

Biathlon na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006 – bieg masowy mężczyzn[edytuj]

Głosowanie trwa jeszcze 26 dni 2 godz. 14 min 27 s odśwież
Rozpoczęcie: 20 czerwca 2017 20:52:58 Zakończenie: 20 lipca 2017 20:52:58


Uzasadnienie: Ósmy artykuł z serii. Rozbudowany, opisany. MATEUSZ.NS dyskusja 20:52, 20 cze 2017 (CEST)

 • Głosy za:
 • Głosy przeciw:
 • Dyskusja:
 • Trzeba by rozstrzygnąć czy artykuły sportowe z tabelami wyników to listy. Kiedyś "lista" definiowana była dość jednoznacznie (tabelaryczne lub wypunktowane zestawienie elementów jakiegoś zbioru). Z czasem zaczęły tu trafiać różne artykuły zawierające jakieś tabele, a dziś nawet nominowany został szablon. Osobiście nominowany artykuł widziałbym raczej wśród DA lub AnM, ale nie wśród list. Kenraiz (dyskusja) 14:42, 24 cze 2017 (CEST)

Biathlon na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006 – sztafeta mężczyzn[edytuj]

Głosowanie trwa jeszcze 13 dni 0 godz. 10 min 57 s odśwież
Rozpoczęcie: 7 czerwca 2017 18:49:28 Zakończenie: 7 lipca 2017 18:49:28


Uzasadnienie: Kolejna lista, już siódma. MATEUSZ.NS dyskusja 18:49, 7 cze 2017 (CEST)

 • Głosy za:
 • Głosy przeciw:
 • Dyskusja:
Do poprawy/usunięcia jednostki czasu. Ile minut to 1:02,4 min? Przypominam, że godziny i minuty dzielą się na 60 jednostek, a nie na 100, więc taki zapis jest po prostu niepoprawny. Szoltys [Re: ] 18:56, 7 cze 2017 (CEST)
T Poprawione. MATEUSZ.NS dyskusja 19:16, 7 cze 2017 (CEST)

Biathlon na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006 – sprint mężczyzn[edytuj]

Głosowanie trwa jeszcze 11 dni 18 godz. 19 min 35 s odśwież
Rozpoczęcie: 6 czerwca 2017 12:58:06 Zakończenie: 6 lipca 2017 12:58:06


Uzasadnienie: Kolejna propozycja z tej serii. Rywalizacja całościowo opisana, brak czerwonych linków. MATEUSZ.NS dyskusja 12:58, 6 cze 2017 (CEST)

 • Głosy za:
 • Głosy przeciw:
 • Dyskusja:

Dyskusje przedłużone[edytuj]

Weryfikacja medalu[edytuj]

Procedura weryfikacji Listy na medal
 1. Artykuł do weryfikacji wyróżnienia może zgłosić każdy zalogowany wikipedysta, który spełnia wymogi określone w regulaminie PLnM,
 2. Należy podać przyczynę zgłoszenia,
 3. Decyzja o pozostawieniu lub odebraniu medalu następuje po miesiącu od zgłoszenia,
 4. W trakcie dyskusji nie należy zdejmować szablonu listy na medal,
 5. Zgłoszona do weryfikacji wyróżnienia lista traci medal, jeśli nie spełnia wymogów zawartych w regulaminie i w okresie przeznaczonym na dyskusję nie zostanie poprawiona.

Przed zgłoszeniem listy tutaj, zaleca się zgłosić ją do warsztatu PANDA.

Instrukcja techniczna
Pierwsze zgłoszenie do weryfikacji LnM
 • W wygenerowanej poniżej linijce w miejsce Nazwa wpisz tytuł hasła, które chcesz zgłosić do weryfikacji. W ten sposób zostanie utworzona podstrona oceny hasła.


 • Na nowo utworzonej podstronie oceny uzasadnij, dlaczego uważasz, że artykuł nie zasługuje na wyróżnienie medalem.
 • W sekcji Propozycje do weryfikacji wstaw link w formacie {{Wikipedia:Propozycje do List na medal/Nazwa/odbieranie}} do nowo utworzonej i zapisanej podstrony oceny hasła. Nowe zgłoszenia znajdują się na górze sekcji.
 • W haśle, które chcesz poddać pod ocenę, wstaw szablon {{Weryfikacja wyróżnienia|{{subst:PAGENAME}}/odbieranie|Lnm}}.
 • Poinformuj autora hasła o trwającej dyskusji.
Każde kolejne zgłoszenie do weryfikacji medalu
 • Utwórz podstronę dyskusji bez używania powyższego formularza według schematu {{Wikipedia:Propozycje do List na medal/Nazwa 2/odbieranie}}. Analogicznie tworzy się podstronę oceny, gdy hasło jest zgłaszane po raz trzeci i następne.
 • Do artykułu wstaw szablon: {{Weryfikacja wyróżnienia|Nazwa Numer/odbieranie|LnM}}.

Propozycje do weryfikacji[edytuj]