Wikipedia:Propozycje do List na medal/Alfred Hitchcock w rolach cameo

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Alfred Hitchcock w rolach cameo[edytuj | edytuj kod]

Głosowanie zakończone
Rozpoczęcie: 20 lipca 2019 19:46:35 Zakończenie: 19 sierpnia 2019 19:46:35

Uzasadnienie: Artykuł utworzony przez wikipedystę Gungir1983, który pozwoliłem sobie znacznie rozbudować, poprzez dodanie treści, zdjęć, tabelki i przypisów, na podstawie dostępnych materiałów książkowych, w tym wydań polskojęzycznych. Porównując to hasło z wersjami na innych Wiki, wypada chyba najlepiej. Artykuł był również eksponowany w Czywieszu. Mike89 (dyskusja) 19:50, 20 lip 2019 (CEST)

 • Głosy za:
 1. Tashi dyskusja 22:23, 1 sie 2019 (CEST)
 2. Ironupiwada (dyskusja) 12:58, 4 sie 2019 (CEST)
 3. Nowy15 (dyskusja) 21:29, 8 sie 2019 (CEST)
 4. Kenraiz (dyskusja) 23:07, 16 sie 2019 (CEST)
 • Głosy przeciw:
 • Dyskusja:
 1. Akurat ostatnio nadrabiałem twórczość Hitchcocka, a tu taka niespodzianka :) Świetny artykuł. Z tego co widziałem na anglojęzycznej Wiki podany jest też czas, w którym można zobaczyć go na ekranie. Może dodać to u nas? Tashi dyskusja 22:22, 1 sie 2019 (CEST)
  @Tashi Dzięki :). Co do czasu, myślę, że nie ma to większego sensu, chociażby z tego względu, że tak naprawdę istnieją różne wersje czasowe filmów (różnice wynikają np. z szybkości klatek na sekundę), zwłaszcza jeśli chodzi o te, z okresu niemego, bądź też wzbogacone o dodatkowe sceny itp. Poza tym źródła książkowe, na podstawie których rozbudowałem artykuł, nie wymieniają konkretnego czasu :) Mike89 (dyskusja) 23:43, 1 sie 2019 (CEST)
  Przyjmuję tłumaczenie ;) Tashi dyskusja 17:49, 3 sie 2019 (CEST)
 2. Przejrzałem tak pobieżnie tę listę, bo i z tego co widzę Twoja lista nie uwzględnia filmu Numer siedemnaście, a anglojęzyczna Wiki już tak. Nie oglądałem tego filmu więc ciężko mi powiedzieć kto ma racje tutaj. Z ciekawości sprawdziłem tylko ten fragment, o którym mowa i ciężko mi stwierdzić czy to Hitchcock, bo jest odwrócony, ale en.wiki twierdzi, że to mężczyzna w czarnym garniturze i kapeluszu. Tashi dyskusja 17:49, 3 sie 2019 (CEST) Edit: Tak sobie myślę, że jeśli są rozbieżności co do występów to może dodać dodatkową kolumnę do tabeli i np. wypełniać ją kolorami przy każdym filmie w zależności od źródła albo pewności czyli powiedzmy, że jedno źródło mówi tak a drugie inaczej to wtedy jakiś kolor niebieski i w legendzie dać, że to wg takiego i takiego źródła. Nie wiem czy jasno się wyraziłem, ale jeśli tak to daj znać co sądzisz. To tylko pomysł na szybko ;) Tashi dyskusja 17:59, 3 sie 2019 (CEST)
  @Tashi Tylko zwróć uwagę na fakt, że na angielskiej Wiki nie ma praktycznie żadnych źródeł :) Kwestia dokładnej ilości występów Hitchcocka w rolach cameo jest dyskusyjna. Posiadam kilka biografii Hitcha w wydaniach polskojęzycznych, i co wydanie, to padają inne liczby. Dlatego już w zdaniu otwierającym dodałem odnośnik do uwagi, w którym dokładnie wyjaśniłem ten wątek :) Co do kolumny z kolorami, to nie wiem czy jest sens ją tworzyć, ponieważ, w moim odczuciu, kwestia sporna dotyczy dwóch filmów – Łatwa cnota (1928) i Numer siedemnaście (1932). Oglądałem pierwszy z filmów i trudno mi stwierdzić czy to rzeczywiście on :) Aczkolwiek źródła książkowe, którymi dysponuję, utrzymują, że to on, więc dodałem ten film do tabelki, z adnotacją, że "nie ma co do tego występu jednoznacznej pewności", ponieważ inne źródło z kolei kwestionowało jego występ. Co do Numeru siedemnaścielink polecam zapoznać się z tym linkiem. Jedynie Numer siedemnaście jest tam wymieniony jako "niepotwierdzony", a i w książkach nie doszukałem się jakiejkolwiek wzmianki o jego udziale w tym filmie, dlatego w ogóle nie wymieniłem go w tabeli :). Co do reszty filmów, nie ma wątpliwości, że był na ekranie, a źródła zgodnie to potwierdzają :) Mike89 (dyskusja) 19:15, 3 sie 2019 (CEST)
  Rozumiem :) W takim razie podtrzymuję mój głos i nie ma (jak na razie) żadnych zastrzeżeń :) Tashi dyskusja 19:37, 3 sie 2019 (CEST)