Wikipedia:Propozycje do List na medal/Szablon:Samogłoski-nav

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Szablon:Samogłoski kardynalne[edytuj | edytuj kod]

Głosowanie zakończone
Rozpoczęcie: 24 czerwca 2017 13:09:40 Zakończenie: 24 lipca 2017 13:09:40

Uzasadnienie: Diagram zrobił Tashi. Zgłoszenie jest może trochę dziwne, bo nie dotyczy maina. Ale akurat ten szablon ma wszelkie znamiona wzorowej listy:

 1. Zawiera wszystkie samogłoski kardynalne
 2. Każda samogłoska kardynalna jest niebieskolinkowa
 3. Każda samogłoska jest natychmiast identyfikowalna przez swą pozycję w diagramie Jonesa
 4. Każda samogłoska kardynalna jest natychmiast klasyfikowalna ze względu na wzorowy opis diagramu
 5. Szablon daje wiedzę o samogłoskach większą, niż nawet wynikałoby to z artykułu.
 6. Jest niesamowicie elegancki, co po części jest zasługą Daniela Jonesa, a po części Tashiego :)

Moim bardzo skromnym zdaniem jest prawdziwą perełką wśród list w ujęciu graficznym. kićor Dajesz! 13:09, 24 cze 2017 (CEST)

 • Głosy za:
 1. Gżdacz (dyskusja) 20:45, 29 cze 2017 (CEST) Jestem na tak
 • Głosy przeciw:
 1. Odnalazł się Szablon:Samogłoski, który jest oryginalny. Nie wiedziałem o jego istnieniu do teraz. Tashi dyskusja 23:20, 26 cze 2017 (CEST)
 2. Nominacja dotyczy szablonu. Eurohunter (dyskusja) 13:14, 5 lip 2017 (CEST)
 • Dyskusja:
Dziękuję za nominację, ale szczerze to wątpię czy to przejdzie, bo szablony chyba nie mogą być nominowane. :D Zaznaczę, że sam diagram nie zrobiłem ja. Przeniosłem go z artykułu Międzynarodowy alfabet fonetyczny. Niestety nie dodałem brakujących głosek, ale postaram się zrobić to dziś Tashi dyskusja 13:57, 24 cze 2017 (CEST)
Typowa wikihipokryzja. Z jednej strony wymaga się od szablonów nawigacyjnych, by spełniały warunki list, z drugiej, jeśli lista jest perfekcyjna, uniemożliwia się wyróżnienie. Albo rybki, albo akwarium. A zdania o tym szablonie nie zmienię, ktokolwiek to zrobił - jest to majstersztyk. kićor Dajesz! 14:01, 24 cze 2017 (CEST)
Szablon niewątpliwie bardzo dobry, ale jednak jestem przeciwny przyznawaniu medali szablonom. Taki np. Szablon:Dzielnice Tajpej też jest kompletny, jak i setki innych. Nie jest to jednak lista typowa dla Wikipedii – nie ma wszak wstępu, przypisów. Szoltys [Re: ] 15:38, 24 cze 2017 (CEST)
No pewnie, przypisy, ołtarzyk Wikipedii, byłbym zapomniał. Bez miliona przypisów ni chu chu. Czyli można uwalać szablony z powodu niedopełnienia kryterium listy (tak kiedyś poleciała moja Kornwalia) ale w drugą stronę to nie działa. Nie od dziś widzę, że Wikipedia się zakiwa na śmierć i wywali o własne nogi, o ile to już się nie stało. Patrząc na to co się aktualnie dzieje - zapewne jest in statu nascendi. kićor Dajesz! 15:49, 24 cze 2017 (CEST)
Kiciorze, bardzo Cię szanuję i doceniam Twój wkład. Nie potrafię jednak zrozumieć dlaczego nie dopuszczasz myśli, że ktoś inny może mieć inne zdanie niż Ty. To druga sytuacja w dość krótkim czasie, że wyrażam zdanie odmienne od Twojego i od razu się denerwujesz, po co? Szoltys [Re: ] 18:25, 24 cze 2017 (CEST)
@Szoltys Przecież to nie na Ciebie, po prostu coraz mniej odnajduję się w tym projekcie. Co gorsza, coraz drożej mnie n kosztuje, bo płacę od bajtów. Z tym wołaniem o źródła w nawet oczywistych momentach zabijają moją radość z pisania, bo wkurzam się, że czyjeś zachcianki sporo mnie kosztują (i powtarzam, nie o Ciebie tu chodzi). Poza tym tak podkręconych norm na przypisy nie ma nawet w pracach naukowych. Fajnie, miałoby to jakiś sens, gdyby za tym szła jakość. A nie do końca tak jest. Pzdr. kićor Dajesz! 18:37, 24 cze 2017 (CEST)
Chyba nie mamy żadnego wyróżnionego szablonu. Jeśli ten ma być pierwszy to warto zacząć od dyskusji w kawiarence. Sidevar (dyskusja) 14:41, 27 cze 2017 (CEST)