Pomoc:Pytania nowicjuszy

Skocz do: nawigacja, szukaj

O tej stronie

Edytuj opis

Witaj na stronie pomocy nowym wikipedystom

Na tej stronie doświadczeni wikipedyści (wolontariusze) odpowiadają na pytania dotyczące edytowania Wikipedii zadawane przez nowych użytkowników. Sformułuj pytanie tak precyzyjnie, jak potrafisz.

Jeżeli

  • potrzebujesz pomocy w pracy domowej albo w sprawach niedotyczących edytowania lub działania Wikipediinie pomożemy Ci,
  • nie masz konta użytkownika i chcesz, żebyśmy pomogli Ci opublikować Twój artykuł – rozważ utworzenie konta.

Na tej stronie uruchomiono Flow, nowe, jeszcze testowane i rozwijane narzędzie prowadzenia dyskusji. Brudnopis do testowania Flow jest na osobnej stronie.

Archiwum: część 1, część 2, część 3, część 4

Poprzez kliknięcie „Dodaj wątek”, akceptujesz Zasady używania oraz zgadzasz się na publikację twojego tekstu pod licencją CC BY-SA 3.0 oraz licencją GFDL
J.D.K. (dyskusjaedycje)

Próbowałam edytować hasło "Jacek Bocheński" (dodam, że na prośbę samego pana Bocheńskiego). Po zedytowaniu kliknęłam zapisz i właśnie tu powstał problem: nic się nie zapisało. Ratunku!!!!! Mam przygotowane też artykuły do wszystkich jego książek, chcę je wkleić do wikipedii, ale najpierw muszę edytować biogram. Czy ktoś z Szanownych Redaktorów może mi "łopatologicznie" wyjaśnić, jak to zrobić? Bardzo dziękuję i pozdrawiam

Wiklol (dyskusjaedycje)

Witam. Prawdopodobnie nastąpił przypadek, kiedy wielu edytorów (np. dwóch) próbowało zmienić treść artykułu w tym samym czasie (widać kilka zmian w tym czasie w historii zmian dokonanych przez Johna Belushi). Zapewne otrzymałeś o tym informację na ekranie, że nastąpił "konflikt edycji" i tylko zmiany widoczne w górnym oknie zostaną zapisane. W drugim miałeś treść Twoich zmian, ale jeśli nie poradziłeś sobie z odpowiednim przeniesieniem ich z dolnego do górnego okna, to utraciłeś treść przez siebie edytowaną. Nie jest to częsty przypadek, ale się zdarza. Nic się nie da zrobić, by odzyskać tę treść, jeśli już zamknąłeś okno edycji, np. przez zapisanie zmian zgodnie z treścią górnego okna czyli jakby zatwierdzenia wersji edytowanej przez kogo innego.

Wiklol (dyskusjaedycje)

Na pocieszenie mogę tylko napisać, że konflikty edycji na stronach artykułów nie są zbyt częste i mogę poradzić: jeśli widzisz komunikat "konflikt edycji" nie działaj pochopnie. Zaznacz całą treść swojej wersji (np. kliknij w swój tekst, zaznacz Ctrl+A), zapamiętaj treść w schowku systemowym (np. Ctrl+C), otwórz to samo hasło (ale w nowszej już, zmienionej już przez kogo innego wersji) i ponownie klikasz Edytuj, wklejasz swoją wersję (np. Ctrl-V), klikasz Zmiany, żeby zobaczyć, jakie zmiany Twoje będą widoczne, a także jakie zmiany wprowadzone przez kogo innego mógłbyś utracić w tej edycji (bo Twoja ich nie zawierała), wprowadzasz pracowicie także te zmiany (czasem może to być trochę pracochłonne), sprawdzasz Zmiany, czy już wszystko uzupełniłeś ze zmian tego drugiego edytora, żeby nie psuć czyjejś pracy. Jak już wszystko jest OK, to klikasz Zapisz. Aha: mój opis dotyczy edycji kodu źródłowego. W przypadku używania Wikiedytora, nie wiem, bo go nie trawię. Nie zrażaj więc się i powodzenia

J.D.K. (dyskusjaedycje)

Dzięki serdeczne!

Rzeczywiście otrzymałam komunikat "konflikt edycji". Jutro podchodzę do edycji jeszcze raz.

Pozdrawiam

Wiklol (dyskusjaedycje)

Jeszcze dopowiem: Oczywiście konflikt edycji oznacza, że ktoś inny zapisał zmiany między momentem, gdy rozpocząłeś edycję a następującą w danej chwili próbą zapisania edycji przez ciebie. Oczywiście najprostszą metodą nieutracenia swoich zmian jest to, by po wyświetleniu komunikatu o konflikcie przepisać wszystkie zmiany z dolnego okna (nasza wersja) do górnego (wersja zapisana w międzyczasie przez kogoś innego). Podana przez mnie inna droga jest natomiast dobra, gdy to ja dokonuję w artykule wielu zmian w bardzo wielu miejscach i nie jest mi łatwo spamiętać wszystkich szczegółów, a nie chcę czegoś pominąć (w takiej sytuacji czas edycji mam zwykle długi i większa szansa na zmianę artykułu w międzyczasie przez kogoś). Zaletą mojej metody jest to, że w podglądzie (Zmiany) jestem w stanie wszystko widzieć (i zmiany swoje i kogoś) i niczego nie pominąć.

J.D.K. (dyskusjaedycje)

Dzięki!

Niestety pojawił się nowy problem. chcę zedytowac informację wstępna o Jacku Bocheńskim (tj. pierwsze zdanie). Nie mogę tego zrobić, nie wiem dlaczego. Głupio mi ciągle pisać do pana Bocheńskiego, żeby poczekał i coraz bardziej się załamuję.

Wiklol (dyskusjaedycje)

Musisz dokładniej opisać, jaki masz problem. Co i jak robisz, i jakie są komunikaty/efekty. Nie sposób zgadnąć, gdy tak ogólnikowo piszesz o problemach.

J.D.K. (dyskusjaedycje)

Zapisałam edycję do hasła Jacek Bocheński. czy mógłbyś ją przejrzec i skontrolować? Bardzo dziękuję.

Mam jeszcze pytanie:jak mam napisać nowe hasła (chodzi o hasła do książek Bocheńskiego) i zmienic zdjęcia w biogramie?. Dostałam dwa zdjęcia od pana Bocheńskiego, bardzo zależy mu na tym, aby to właśnie one były w wikipedii. Dziękuję

J.D.K. (dyskusjaedycje)

Ok, opiszę dokładniej. Jutro mam wolny dzień i znowu siadam do wikipedii. Jeżeli znowu będą problemy, opiszę dokładnie. Dzięki

Wiklol (dyskusjaedycje)

Dokonałem licznych poprawek: https://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Jacek_Boche%C5%84ski&type=revision&diff=48776679&oldid=48776349 W przyszłości proszę o większą staranność języka: skrót m.in. piszemy łącznie, tytuły czasopism ujmujemy w polskie cydzysłowy (dolny, górny - są do wykorzystania pod oknem edycji). Dodałem linki wewnętrzne (tzw. wikizacja). Poważnym problemem jest niepodanie źródeł do dodanych informacji (są tylko do nielicznych szczegółów). Z tego powodu pozostawiam do przejrzenia komuś innemu, bo tematyka jest zdecydowanie poza zakresem moich zainteresowań, więc ani nie dodam źródeł, ani nie jestem w stanie sprawnie zweryfikować faktów. Polecam od tego zacząć, a opisywaniem książek i tematem zdjęć - zająć się w dalszej kolejności. W przeciwnym wypadku przypuszczam, że wpisy o książkach przy podobnym braku źródeł nie będą zaakceptowane. Przy dodaniu zdjęć proszę najpierw ustalić kwestię praw autorskich, bo zwykle z nimi jest problem.

J.D.K. (dyskusjaedycje)

Poza tym dziękuję, przejrzałam właśnie Twoje uwagi. Wiem, że nie dopracowałam strony technicznej wikipedii

J.D.K. (dyskusjaedycje)

To wszystko zostało wcześniej poprawione i zaakceptowane przez pana Bocheńskiego, myślę, że On ma w tym temacie zdecydowanie najwięcej do powiedzenia.

Artykuły ujęłam w polskie cudzysłowy. Linków nie dodałam, przyznaję. Nie rozumiem, o co chodzi z tymi źródłami. Przy pisaniu biogramu korzystałam z dwóch książek Jacka Bocheńskiego, a mianowicie Wtedy... i Zapamiętani. Sam powiedział, że mam korzystać tylko z tego. Gdzie mam podać te źródła?

Zdjęcia dostałam od pana Bocheńskiego z jego prywatnego albumu, więc kwestia praw autorskich jest chyba wyjaśniona.

Dziękuję za wszelkie uwagi i pozdrawiam.

Ciacho5 (dyskusjaedycje)

Posiadanie odbitek nie rodzi żadnych praw AUTORSKICH. Autorem jest osoba robiąca zdjęcie i tylko ona może prawami dysponować. Wrxucenie zdjęcia z albumu jest naruszeniem praw autorskich.

Wiklol (dyskusjaedycje)

Po każdym zdaniu lub akapicie trzeba podać między znacznikami ref i /ref ujętymi w nawiasy trójkątne (nie wpiszę ich tu, bo nie wiem, jak tu wpisać taki nawias): Autor, Tytuł, strona/strony, rok wydania, miejsce wydania, wydawca, isbn (minimum autor, tytuł, strony). Bez tego tekst prędzej czy później może i powinien być usunięty bez względu na wszystko inne. Takie są zasady. Jak tego nie dopiszesz, choćby w totalnie złej formie, ale informacja ma być (formę każdy może łatwo poprawić), to ktoś zadba, by to wszystko usunąć. Takie są zasady, a bez podania źródeł pochodzenie informacji jako niepodane uznawane jest jako nieznane, więc informacje nieweryfikowalne są bezwzględnie do usunięcia.

J.D.K. (dyskusjaedycje)

OK. Rozumiem,że po każdym zdaniu mam podać źródło.

A jak wpisać nowe hasła do wikipedii. Czy wystarczy korzystać z brudnopisu i potem wkleić to na wikipedię?

Wiklol (dyskusjaedycje)

Nie robi się kopiuj-wklej. Jak się napisze, co najważniejsze ze źródłami w brudnopisie, to potem korzysta się z funkcji Przenieś (na górze strony rozwija się pod przyciskiem Więcej), dostępnej prawie dla wszystkich, poza najświeższymi nowicjuszami (poniżej miesiąca stażu, poniżej 10 edycji na koncie). Ale powtarzam, lepiej najpierw dopisz źródła w dotychczasowym tekście. Zacznij choćby od 1 źródła, bo bez tego, to nikt ci nie wytłumaczy, czy tak, czy nieco inaczej trzeba robić. Najprościej wzorować się na już uźródłowionych artykułach, np. zobacz mój Big Bear Lake (jezioro).

Wiklol (dyskusjaedycje)

Albo zobacz tu: Giovanni Domenico Maraldi. Każdy akapit ma źródło, każde odrębne stwierdzenie. I tak ma być.

J.D.K. (dyskusjaedycje)

Ok, dzięki serdeczne i przepraszam za zawracanie głowy pytaniami (przynajmniej dla Ciebie) niedorzecznymi. Powinnam to wiedzieć, zanim wysłałam edycję.

J.D.K. (dyskusjaedycje)

Ok, przeczytałam jeszcze dwie broszury o wikipedii. Myślę, że już ogarniam. Do jutra ze wszystkim się uporam

John Belushi (dyskusjaedycje)

jedna prośba - nie usuwaj informacji o przynależności partyjnej. fakt pozostaje faktem Wikipedia nie ocenia tylko przedstawia fakty. - ~~~~

J.D.K. (dyskusjaedycje)

Ok, zrobiłam to, bo pan Bocheński mnie o to prosił. Pozdrawiam

Wiklol (dyskusjaedycje)

Wikipedii według jej zasad nie piszemy na czyjąś prośbę. Musisz się liczyć z tym, że zmiany nieuzasadnione zasadami Wikipedii będą anulowane. Kluczową kwestią nadal pozostaje dopisanie informacji o źródłach do poszczególnych akapitów/faktów.

J.D.K. (dyskusjaedycje)

Mam podawać wiarygodne źródła, tak? Ok, jeżeli chodzi o streszczenia książek podaję najwiarygodniejsze, czyli same książki. Najpierw trzeba daną książkę przeczytać, żeby o niej pisać, nie mogę podawać jako źródeł streszczeń. Jestem po filologii klasycznej i dla mnie źródła to są oryginalne teksty - tego byłam uczona przez całe studia. Rozumiem, że jak tworzę hasło nie do książki, tylko np. do jakiegoś zjawiska, wtedy podaję opracowania encyklopedyczne. Jeżeli piszę streszczeni danej książki, wtedy to streszczeni tworzę na podstawie treści danej książki. Mogę jedynie podać bibliografię dla zainteresowanych tematem

Wiklol (dyskusjaedycje)

Nie, nie i jeszcze raz nie. W Wikipedii piszemy, co inni, znawcy tematu, na ten temat napisali. Własne wnioski ze źródeł pierwotnych są zabronione jako Wikipedia:Nie przedstawiamy twórczości własnej. Wszystko znajdziesz w linkach podanych na stronie Twojej dyskusji: Dyskusja wikipedysty:J.D.K.

Wiklol (dyskusjaedycje)

Ponawiam prośbę: zapoznaj się z zasadami. Zwłaszcza zajmij się podaniem w artykule informacji, skąd pochodzą poszczególne fakty. Bez tego według zasad Wikipedii niemal wszystko może zostać usunięte i to bez dyskusji i bez uprzedzenia, w każdej chwili i przez kogokolwiek.

J.D.K. (dyskusjaedycje)

Jeszcze jedno pytanie. Jeżeli autor zdjęcia zamieścił je w zasobach graficznych wikipedii, to czy ja mogę przenieść to zdjęcie na stronę sama (chodzi o zdjęcie portretowe pana Bocheńskiego, które ma być wstawione do hasła o Nim), czy musi to zrobić autor zdjęcia?

John Belushi (dyskusjaedycje)

jeśli zdjęcie już znajduje się w zasobach na commons to jak najbardziej możesz je samodzielnie umieścić w haśle

J.D.K. (dyskusjaedycje)

Mógłbyś zerknąc na hasło Jacek Bocheński? Chcę, żeby to zdjęcie, które wstawiłam, znalazło się w infobox. Nie wiem, jak to zrobić, na dodatek przez przypadek wykasowałam poprzednie zdjęcie (nie chciałam go wykasowywać, chciałam je wstawić niżej). Nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi na pytanie: jak zmienić zdjęcie w infobox? Dzięki.

Malarz pl (dyskusjaedycje)

Nazwę pliku załadowanego do Commons należy wstawić w {{Artysta infobox}} jako wartość parametru "Grafika" (tzn. po napisie "|Grafika = " i przed "|"). Podpis pod ilustracją w infoboksie należy w podobny sposób wstawić do parametru "Podpis" (tzn. po napisie "Podpis = " i przed "|"). W większości infoboksów nazwy tych parametrów są trochę inne (odpowiednio "zdjęcie" lub "grafika" i "opis zdjęcia" lub "opis grafiki").

W tym artykule wstawiłem aktualne (2014) zdjęcie do infoboksu, a te 10 lat starsze (sprzed twoich zmian) wstawiłem poniżej infoboksu.

WTM (dyskusjaedycje)

Hej @Malarz pl czy mogę wycofać to działanie twojego bota (co to jest refresh?)?

Malarz pl (dyskusjaedycje)

Operacja podpisana refresh to nic innego jak null-edit. W tym wypadku nastąpił jednak konflikt edycji (przez MediaWiki API niestety nie obsługiwany). W praktyce miał więc miejsce rewert edycji wykonanej dwie sekundy wcześniej. Ten null-edit był wykonany jako próba znalezienia rozwiązania z błednym odwołaniem do grafiki.

Aktualnie jak widzę, raczej nie da się w prosty sposób tej edycji wycofać. Na przyszłość rób to śmiało.

Od dziś rozszerzyłem opis takiej edycji tak aby zawierał link do informacji (jak w pierwszym zdaniu powyżej), a opisem linku będzie podwójna nazwa "refresh/null edit".

J.D.K. (dyskusjaedycje)

Dlaczego znikają moje linki, mimo że linkuję tytuły książek w haśle Jacek Bocheński??

Wiklol (dyskusjaedycje)

Jakie linki znikają, ba ja nie widzę?

Odpowiedź na „Jak mam zmienić artykuł w wikipedii?”
Misiolekar (dyskusjaedycje)

Zachciało mi się włączyć narzedzie SK. Jego opis mówi, że podczas edycji ma mi się pokazywać przycisk z miotłą, gdy tymczasem nic takiego się nie dzieje! Co trzeba zrobić by to narzędzie zadziałało?

WTM (dyskusjaedycje)

Pierwsza kwestia, żeby posprzątać kod, to trzeba mieć kod otwarty do edycji. Używasz edytora wikitekstu (takiego ze znaczkami * [[ ]] {| ) czy VisualEditora (WYSIWYG)?

Misiolekar (dyskusjaedycje)

Głównie edytora wizualnego

WTM (dyskusjaedycje)

To jak użyjesz edytora kodu, to wówczas zobaczysz

Odpowiedź na „Sprzątanie kodu”

Grodzisko wczesno średniowieczne w rezerwacie Gałężna Góra koło Wejherowa

6
KierKaz (dyskusjaedycje)

Dziwi mnie fakt braku jakiejkolwiek informacji na temat jak w tytule. Wały obronne otaczają tam teren o powierzchni około 1,5 ha. Na tablicy rezerwatu wystawionej przez Lasy Państwowe cała informacja mieści się w jednym zdaniu. W rejonie 200 metrów są 3 kurhany o wysokości na dzień dzisiejszy 1,5 metra. Powinni zająć się tym archeolodzy. Czyli dział archeologia, ale jeżeli nikt takich badań nie prowadził, czy może być w tym dziale. Dysponuje zdjęciami i mapą satelitarną pokazującą wzgórze bez drzew w odcieniach szarości tzw. mapy lidar z geoportal 2. Czy wycinki można publikować.

Tar Lócesilion (dyskusjaedycje)

Może najpierw spójrz na to: Wikipedia nie przedstawia w artykułach informacji, które nie zostały opublikowane w rzetelnych źródłach. Artykuły nie mogą zawierać nowych interpretacji przedstawiających wnioski, które nie zostały wyraźnie sformułowane w źródłach. Czytaj więcej…

Jeżeli są źródła naukowe, to można się na nie powołać.

KierKaz (dyskusjaedycje)

Czyli jeżeli coś nie zostało opublikowane przez profesorów to nie istnieje. To bardzo zła informacja. Na terenie Polski w województwie Pomorskim są co najmniej 3 góry będące w czasach Prasłowiańskich zamieszkałe przez liczne ludy, bo np. Uniradze to 5,5 tyś kurhanów. Grodzisko na górze w rejonie Smołdzina i te opisywane w tytule nie powstały z widzi misie kilku zapaleńców, tylko wspólnym wysiłkiem często wielu pokoleń. Czyli mafia Katolicka nadal ma wpływ na rozwój (patrz niszczenie kultury ludów prasłowiańskich). Zniszczyli wszystkie artefakty po wprowadzeniu chrześcijaństwa w Polsce, a teraz blokują archeologię.

Wystarczy rozejrzeć się przy drogach. Są tablice informacyjne koloru brązowego w 90% wskazujące kościoły.

Czyli wypada się poddać?

Tar Lócesilion (dyskusjaedycje)

Nie nie, rzetelne źródła to szeroka kategoria. Węższą kategorią są źródła naukowe, które zasadniczo przechodzą proces anonimizowanej podwójnej recenzji. Nieważne, czy ktoś jest profesorem, czy studentem - źródło naukowe jest rzetelne dlatego, że jest recenzja.

Przymiotniki takie jak katolicki piszemy małą literą.

KierKaz (dyskusjaedycje)

Czy jakoś można wysłać do konsultacji zdjęcia obiektów leśnych i z mapy Geoportal Lidar. To jest bezsporny dowód na istnienie tej budowli.

Tar Lócesilion (dyskusjaedycje)

Ale i tak to Twoja własna kwerenda, Twoje własne badanie, a to jest zabronione.

Odpowiedź na „Grodzisko wczesno średniowieczne w rezerwacie Gałężna Góra koło Wejherowa”
85.193.221.141 (dyskusjaedycje)

Wielka prośba do najbliższego Wikipedysty o ponowne przejrzenie artykułu "Ewa Trafna". I, jeśli tym razem ma akceptowalną formę, o opublikowanie. Dziękuję.

Sebek Adamowicz (dyskusjaedycje)

Dopóki jest w brudnopisie, dopóty przejrzeć go nie można. Należy dodać przypisy.

Odpowiedź na „Artykuł "Ewa Trafna"”
Streszczenie autorstwa Sebek Adamowicz

Niezrozumiałe zapytanie.

77.173.157.63 (dyskusjaedycje)

Tuning auta rav 4

Cześć! Chce utworzyć nową stronę o spółce biotechnologicznej. Prośba o pomoc.

6
Farmaceuta 27 (dyskusjaedycje)

Zauważyłem, że na Wikipedii jest brak jakichkolwiek informacji o spółce Mabion S.A., która jest pierwszą firmą biotechnologiczną w Polsce. Jestem farmaceutą, którego interesują leki biologiczne. W Polsce ta gałąź jeszcze raczkuje, ale jest kilka firm, którymi możemy się pochwalić;). O jednej z tych firm chciałbym napisać kilka suchych faktów opierając się o informacje z ich strony www.

Chciałbym zapytać, czy po prostu mogę utworzyć nową stronę, czy ktoś powinien mi wytłumaczyć jak mogę to zrobić, czy powinienem to z kimś konsultować oraz czy tekst będzie musiał przejść autoryzację.

Pozdrawiam,

mgr farm. Sebastian Płatkowski

Ciacho5 (dyskusjaedycje)

Po pierwsze: Twoja nazwa, będąc nazwą firmy jest niezgodna z zasadami. Proszę albo założyć nowe konto (a to zostanie zablokowane), albo poprosić tędy o zmianę nazwy.

Po drugie, to co napiszesz będzie od razu widoczne. Ale jeżeli nie przeczytasz wcześniej kilku stron zaleceń, to najpewniej będzie widoczne krótko.

Dlatego zalecam postępowanie następujące: Przeczytaj WP:Encyklopedyczność/Przedsiębiorstwa i zorientuj się, czy firma jest encyklopedyczna. Jako pierwsza (a trzeba to udowodnić) może być, ale jeżeli powstała w zeszłym roku i liczy 5 osób to raczej encyklopedyczna nie jest. ok, zobaczyłem.

Jeżeli jest notowana na głównym rynku GPW to jest encyklopedyczna z pewnością.

Trzeba podać źródła informacji, zgodnie z zasadą weryfikowalności. Ważne informacje (o pierwszeństwie, znaczeniu, nagrodach) powinny być uźródłowione (wykazane) za pomocą źródeł niezależnych od firmy.

Pisać trzeba neutralnie (czyli unikać wszelkiej reklamy i wartościowania), encyklopedycznym stylem. Nie należy kopiować tekstu z innych stron internetowych, książek czy gazet. Oprócz niewłaściwego języka (najczęściej) jest to naruszeniem praw autorskich.

Więcej i dokładniej napisano tutaj.

Sugeruję, abyś (najlepiej po zmianie nazwy) zaczął pisać w swoim brudnopisie (link masz u góry strony). Po napisaniu wstępnej wersji daj znać tutaj, ktoś powinien ocenić/wskazać ewentualne błędy czy niedociągnięcia albo przenieść do przestrzeni głównej (sam będziesz mógł przenosić za 4 dni i 10 edycji).

Farmaceuta 27 (dyskusjaedycje)

Ok,

Ciacho5! Dzięki za złote rady oraz za błyskawiczną odpowiedź.

Dostosuję się do nich a link do tekstu w moim brudnopisie prześlę niebawem.

Farmaceuta 27 (dyskusjaedycje)

I jeszcze mam jedno pytanie. Przy niektórych spółkach farmaceutycznych z prawej strony znajduje się tabela z informacjami: najważniejsze osoby, rok założenia spółki, kapitał własny, etc.

Jak mogę ją stworzyć?

Pozdrawiam.

Ciacho5 (dyskusjaedycje)

Zobacz o tych tabelkach (czyli infoboksach). Są one nie tylko w firmach farmaceutycznych, ale w prawie wszystkich. Szablon:Przedsiębiorstwo infobox. Są też dla samochodów, okrętów, sportowców, zwykłych osób i wiele innych.

Wypełniając infoboks nie zmieniaj nic, co jest na lewo od znaków równości, nie dodawaj linii i zwracaj uwagę, czy nawiasy (klamrowe) są na swoich miejscach.

Farmaceuta 27 (dyskusjaedycje)

Cześć Ciacho5,

skończyłem edycję tekstu w brudnopisie, mam problem z jednym przypisem w infoboksie. Czy mógłbym Cię prosić o rzucenie okiem na tekst? Czy uwazasz, ze mogę go publikować?

Chciałbym jeszcze dodać zdjęcie obiektu do infoboksu, jednak nie moge zlalezc informacji jak tego dokonać.

Będę wdzieczny za pomoc.

Pozdrawiam,

Odpowiedź na „Cześć! Chce utworzyć nową stronę o spółce biotechnologicznej. Prośba o pomoc.”
Cloefor. (dyskusjaedycje)

Zapytam - chciałabym dodać do swojego artykułu (na przykład) zeskanowany wycinek prasowy. Jak to się ma do praw autorskich - czy w ten sposób ich nie naruszę czy ew. naruszę?. Czy mogę taki skan artykułu z gazety przesłać i oznaczyć jako "praca własna"?.

Gytha (dyskusjaedycje)

Nie, nie możesz, chyba że gazeta jest już w domenie publicznej z racji wieku (czyli w przybliżeniu takie z początku XX wieku i wcześniejsze). Natomiast skanu nigdy nie powinno się oznaczać jako "pracy własnej", bo osoba skanująca nic nie tworzy.

Cloefor. (dyskusjaedycje)

Wszystko jasne. Dziękuję.

Odpowiedź na „Publikacja pliku”
91.240.248.149 (dyskusjaedycje)

poprawiłam artykuł ale nie mam zakładki "przenieś" proszę o pomoc

Sebek Adamowicz (dyskusjaedycje)

Niezarejestrowani jej nie mają.

dług minimalny w KRD?

2
Streszczenie autorstwa Sebek Adamowicz

Pytanie niezwiązane z Wikipedią.

89.238.35.26 (dyskusjaedycje)

od jakiej kwoty dług w KRD?

Sebek Adamowicz (dyskusjaedycje)

Niestety, ale to pytanie nie dotyczy Wikipedii.

Tchnienie (dyskusjaedycje)

Vladimir Yaroshenko gotowy do publikacji, proszę o sprawdzenie i przeniesienie z brudnopisu.

Bebronka (dyskusjaedycje)

Dlaczego jeszcze nikt się tym nie zajął?

Alisanka (dyskusjaedycje)

Drogi Kolego użytkowniku, jeśli pozwolisz, zwrócę Ci uwagę na pewną drobną rzecz dot. Twojego artykułu - mając do czynienia z nazwiskami i nazwami pisanymi w oryginale cyrylicą najlepiej posługiwać się transkrypcją na język polski. Przydatny link - Język rosyjski#Transkrypcja alfabetu rosyjskiego na alfabet polski

Pozdrawiam.

Tchnienie (dyskusjaedycje)

Dzięki za tę uwagą, znam te zasady transkrypcji. Jednak pan Vladimir Yaroshenko tak właśnie się nazywa i pod takim - znanym już wcześniej w świecie imieniem i nazwiskiem - został obywatelem polskim, więc bezzasadne, a nawet niegrzeczne byłoby ich zmienianie w wikipedii.

Pozdrawiam

Alisanka (dyskusjaedycje)

To zmienia postać rzeczy. :) Przyznam, że pisząc mój pierwszy komentarz wpisałam imię i nazwisko artysty w google i na wielu stronach występuje ono w wersji spolszczonej, właśnie to mnie zmyliło.

Odpowiedź na „Publikacja artykułu”