Pomoc:Pytania nowicjuszy

Skocz do: nawigacja, szukaj

O tej stronie

Witaj na stronie pomocy nowym wikipedystom

Na tej stronie doświadczeni wikipedyści (wolontariusze) odpowiadają na pytania dotyczące edytowania Wikipedii zadawane przez nowych użytkowników. Sformułuj pytanie tak precyzyjnie, jak potrafisz.

Jeżeli

  • potrzebujesz pomocy w pracy domowej albo w sprawach niedotyczących edytowania lub działania Wikipediinie pomożemy Ci,
  • nie masz konta użytkownika i chcesz, żebyśmy pomogli Ci opublikować Twój artykuł – rozważ utworzenie konta.

Na tej stronie uruchomiono Flow, nowe, jeszcze testowane i rozwijane narzędzie prowadzenia dyskusji. Brudnopis do testowania Flow jest na osobnej stronie.

Archiwum: część 1, część 2, część 3, część 4

Poprzez kliknięcie „Dodaj wątek”, akceptujesz Zasady używania oraz zgadzasz się na publikację twojego tekstu pod licencją CC BY-SA 3.0 oraz licencją GFDL
Wireonek (dyskusjaedycje)

Czy ktoś może mi powiedzieć, jak wygląda sprawa z tłumaczeniami z innego języka - czy mogę sobie po prostu wejść w narzędzie do tłumaczenia, wybrać artykuł i przetłumaczyć to co jest w danej wersji na polski? Czy tłumaczenie "słowo w słowo" (oczywiście na ile poprawność językowa pozwala ;) ) jest dozwolone z punktu widzenia praw autorskich i czy artykuł będzie jakoś oznaczony, że nie jest to moja twórczość, tylko tłumaczenie cudzego tekstu? Oraz czy przy tłumaczeniu mogę się nie przejmować weryfikowaniem informacji zawartych w artykule, tylko założyć, że autor wiedział co pisze, i przypisy są OK?

PawełMM (dyskusjaedycje)

Narzędzie do tłumaczenia nie daje tekstu, który nadaje się bez poprawek do publikacji. Tekst trzeba zawsze poprawić, gdyż tłumaczenie maszynowe jest ułomne. Tutaj pojawia się dodatkowa trudność, gdyż do takiej poprawy przydaje się przynajmniej podstawowa znajomość języka, z którego pochodzi tłumaczony tekst. Bez tej znajomości można popełnić grube błędy.

Ogólne wskazówki dotyczące tłumaczeń można znaleźć na stronie Wikipedia:Tłumaczenia

Wireonek (dyskusjaedycje)

PawełMM, nie o to mi chodziło. Przyznam, że nie używałam jeszcze narzędzia do tłumaczenia, bo chciałam najpierw mieć jasność co do powyższych kwestii, więc nie wiedziałam, że w tłumaczeniu pomaga automat. Chodzi mi o dwie kwestie:

  1. Tłumaczenie z obcego języka nie jest generowaniem nowego "utworu", tylko bardziej "utworem zależnym". Tak jak przy tłumaczeniu książki, tłumacz nie staje się jej autorem, chociaż jest wymieniony na okładce czy w stopce :) Moje pytanie brzmi, czy przetłumaczenie "dosłowne" artykulu na wikipedii nie narusza tych praw, czy Wireonek będzie oznaczony gdzieś jako tłumacz, a nie autor artykułu.
  2. Kwestia rzetelności informacji - jeżeli piszę artykul od podstaw, to sama szukam źródeł i pilnuję, żeby nie pisać nieprawdziwych informacji. Pytanie, czy tłumacząc artykuł mogę nie martwić się wiarygodnością informacji w nim zawartych, czy muszę sama i tak wszystko po kolei sprawdzić. Przykładowo, jeśli w angielskim artykule jest napisane, że xyz jest ssakiem, ma zielone futro i je ryby, i do zielonego futra jest przypis z książki A, to mogę to przepisać do polskiego artykułu i dodać tenże przypis A, czy mam każdą informację i źródło sprawdzać. Bo jeśli wystarczy przetłumaczyć to co jest, to spoko, a jeśli trzeba by sprawdzać, to wolę napisać sama artykuł od podstaw ;) Nie mówiąc o tym, że są artykuły, co do których mogę mieć wystarczającą wiedzę i znajomość języka, żeby je przetłumaczyć, ale żeby zweryfikować informacje - już nie.
PawełMM (dyskusjaedycje)

Na oba pytania chyba wystarczająca odpowiedź jest na stronie Wikipedia:Tłumaczenia:

  1. Wikipedia:Tłumaczenia#Prawa autorskie
  2. Wikipedia:Tłumaczenia#Ograniczone zaufanie i weryfikowalność
Wanted (dyskusjaedycje)

Myślę, że Wireonkowi chodziło po prostu o to, czy dozwolone jest tłumaczenie z innej wersji językowej Wikipedii. Odpowiedź jest twierdząca. Oczywiście w opisie zmian warto nadmienić skąd został wzięty oryginalny artykuł. Mimo wszystko zwykłe przetłumaczenie artykułu, choć jest dobrym początkiem, warto wzbogacić o dostęne polskie źródła, zamiast np. angielskich.

Odpowiedź na „Tłumaczenia”
Dawid2009 (dyskusjaedycje)

Szukam szablonu, który dawniej był stosowany w Wikipedii. Jest to szablon:Do weryfikacji, co się z nim stało? Który go teraz zastępuje. To był ten z pomarańczowym wykrzyknikiem.

Paweł Ziemian (dyskusjaedycje)

Czy chodzi o {{dopracować}}?

Piastu (dyskusjaedycje)

Skorzystaj z szablonu dopracować – posiada parametr zweryfikować i zastąpił do weryfikacji jakieś trzy lata temu.

Odpowiedź na „szukam szablonu”
Sonet08 (dyskusjaedycje)

Witam. W jaki sposób mogę zrobić edycję nagłówka. Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Wiklol (dyskusjaedycje)

Przypuśćmy, że chodzi w tym pytaniu o tytuł artykułu Paweł A. Nowak. Zmiana tytułu artykułu nazywana jest u nas przeniesieniem pod nową nazwę. Z tego, co widzę, to nie masz jeszcze uprawnień, by to wykonać (wymagane minimum to 10 edycji i miesiąc od rejestracji konta w Wikipedii). Jeśli dobrze odgaduję Twoje intencje, to najlepiej dopisz tutaj, w tym wątku, pod jaki tytuł chcesz przenieść ten artykuł (np. ''Paweł Nowak (muzyk)'' lub jakoś inaczej), a każdy z redaktorów lub doświadczonych edytorów Wikipedii, który przeczyta tę prośbę, bez problemu to zrobi.

Sonet08 (dyskusjaedycje)

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Potrzebuję zlikwidować w tytule "Paweł A. Nowak " literę A. I zostawić tytuł "Paweł Nowak". To wszystko. Będę wdzięczna za dokonanie zmiany.

Pozdrawiam

Wiklol (dyskusjaedycje)

Nie patrzyłem wcześniej, ale na stronie Paweł Nowak (ujednoznacznienie) wszyscy o tym imieniu i nazwisku (bardzo popularne nazwisko, więc jest ich wielu) wymienieni są z objaśnieniem w nawiasie dziedziny ich działalności. W takim wypadku należy zachować ten standard, więc albo Paweł Nowak (muzyk), albo Paweł Nowak (akordeonista). Co wybieramy?

WTM (dyskusjaedycje)

Zdecydowanie rekomenduję "(akordeonista)". Jest już inny muzyk o takim samym imieniu i nazwisku (zespół Farben Lehre)

Wiklol (dyskusjaedycje)

Przeniosłem pod Paweł Nowak (akordeonista) - zgodnie z Wikipedia:Nazewnictwo artykułów, gdzie czytamy ''W przypadku gdy istnieje kilka stron dotyczących tematów o tej samej nazwie (...), właściwą nazwę strony uzupełniamy dopiskiem w nawiasie'' oraz Wikipedia:Strona ujednoznaczniająca w sekcji Zasady ujednoznaczniania.

Odpowiedź na „Edycja nagłówka”
J.D.K. (dyskusjaedycje)

Próbowałam edytować hasło "Jacek Bocheński" (dodam, że na prośbę samego pana Bocheńskiego). Po zedytowaniu kliknęłam zapisz i właśnie tu powstał problem: nic się nie zapisało. Ratunku!!!!! Mam przygotowane też artykuły do wszystkich jego książek, chcę je wkleić do wikipedii, ale najpierw muszę edytować biogram. Czy ktoś z Szanownych Redaktorów może mi "łopatologicznie" wyjaśnić, jak to zrobić? Bardzo dziękuję i pozdrawiam

Wiklol (dyskusjaedycje)

Witam. Prawdopodobnie nastąpił przypadek, kiedy wielu edytorów (np. dwóch) próbowało zmienić treść artykułu w tym samym czasie (widać kilka zmian w tym czasie w historii zmian dokonanych przez Johna Belushi). Zapewne otrzymałeś o tym informację na ekranie, że nastąpił "konflikt edycji" i tylko zmiany widoczne w górnym oknie zostaną zapisane. W drugim miałeś treść Twoich zmian, ale jeśli nie poradziłeś sobie z odpowiednim przeniesieniem ich z dolnego do górnego okna, to utraciłeś treść przez siebie edytowaną. Nie jest to częsty przypadek, ale się zdarza. Nic się nie da zrobić, by odzyskać tę treść, jeśli już zamknąłeś okno edycji, np. przez zapisanie zmian zgodnie z treścią górnego okna czyli jakby zatwierdzenia wersji edytowanej przez kogo innego.

Wiklol (dyskusjaedycje)

Na pocieszenie mogę tylko napisać, że konflikty edycji na stronach artykułów nie są zbyt częste i mogę poradzić: jeśli widzisz komunikat "konflikt edycji" nie działaj pochopnie. Zaznacz całą treść swojej wersji (np. kliknij w swój tekst, zaznacz Ctrl+A), zapamiętaj treść w schowku systemowym (np. Ctrl+C), otwórz to samo hasło (ale w nowszej już, zmienionej już przez kogo innego wersji) i ponownie klikasz Edytuj, wklejasz swoją wersję (np. Ctrl-V), klikasz Zmiany, żeby zobaczyć, jakie zmiany Twoje będą widoczne, a także jakie zmiany wprowadzone przez kogo innego mógłbyś utracić w tej edycji (bo Twoja ich nie zawierała), wprowadzasz pracowicie także te zmiany (czasem może to być trochę pracochłonne), sprawdzasz Zmiany, czy już wszystko uzupełniłeś ze zmian tego drugiego edytora, żeby nie psuć czyjejś pracy. Jak już wszystko jest OK, to klikasz Zapisz. Aha: mój opis dotyczy edycji kodu źródłowego. W przypadku używania Wikiedytora, nie wiem, bo go nie trawię. Nie zrażaj więc się i powodzenia

J.D.K. (dyskusjaedycje)

Dzięki serdeczne!

Rzeczywiście otrzymałam komunikat "konflikt edycji". Jutro podchodzę do edycji jeszcze raz.

Pozdrawiam

Wiklol (dyskusjaedycje)

Jeszcze dopowiem: Oczywiście konflikt edycji oznacza, że ktoś inny zapisał zmiany między momentem, gdy rozpocząłeś edycję a następującą w danej chwili próbą zapisania edycji przez ciebie. Oczywiście najprostszą metodą nieutracenia swoich zmian jest to, by po wyświetleniu komunikatu o konflikcie przepisać wszystkie zmiany z dolnego okna (nasza wersja) do górnego (wersja zapisana w międzyczasie przez kogoś innego). Podana przez mnie inna droga jest natomiast dobra, gdy to ja dokonuję w artykule wielu zmian w bardzo wielu miejscach i nie jest mi łatwo spamiętać wszystkich szczegółów, a nie chcę czegoś pominąć (w takiej sytuacji czas edycji mam zwykle długi i większa szansa na zmianę artykułu w międzyczasie przez kogoś). Zaletą mojej metody jest to, że w podglądzie (Zmiany) jestem w stanie wszystko widzieć (i zmiany swoje i kogoś) i niczego nie pominąć.

J.D.K. (dyskusjaedycje)

Dzięki!

Niestety pojawił się nowy problem. chcę zedytowac informację wstępna o Jacku Bocheńskim (tj. pierwsze zdanie). Nie mogę tego zrobić, nie wiem dlaczego. Głupio mi ciągle pisać do pana Bocheńskiego, żeby poczekał i coraz bardziej się załamuję.

Wiklol (dyskusjaedycje)

Musisz dokładniej opisać, jaki masz problem. Co i jak robisz, i jakie są komunikaty/efekty. Nie sposób zgadnąć, gdy tak ogólnikowo piszesz o problemach.

J.D.K. (dyskusjaedycje)

Zapisałam edycję do hasła Jacek Bocheński. czy mógłbyś ją przejrzec i skontrolować? Bardzo dziękuję.

Mam jeszcze pytanie:jak mam napisać nowe hasła (chodzi o hasła do książek Bocheńskiego) i zmienic zdjęcia w biogramie?. Dostałam dwa zdjęcia od pana Bocheńskiego, bardzo zależy mu na tym, aby to właśnie one były w wikipedii. Dziękuję

J.D.K. (dyskusjaedycje)

Ok, opiszę dokładniej. Jutro mam wolny dzień i znowu siadam do wikipedii. Jeżeli znowu będą problemy, opiszę dokładnie. Dzięki

Wiklol (dyskusjaedycje)

Dokonałem licznych poprawek: https://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Jacek_Boche%C5%84ski&type=revision&diff=48776679&oldid=48776349 W przyszłości proszę o większą staranność języka: skrót m.in. piszemy łącznie, tytuły czasopism ujmujemy w polskie cydzysłowy (dolny, górny - są do wykorzystania pod oknem edycji). Dodałem linki wewnętrzne (tzw. wikizacja). Poważnym problemem jest niepodanie źródeł do dodanych informacji (są tylko do nielicznych szczegółów). Z tego powodu pozostawiam do przejrzenia komuś innemu, bo tematyka jest zdecydowanie poza zakresem moich zainteresowań, więc ani nie dodam źródeł, ani nie jestem w stanie sprawnie zweryfikować faktów. Polecam od tego zacząć, a opisywaniem książek i tematem zdjęć - zająć się w dalszej kolejności. W przeciwnym wypadku przypuszczam, że wpisy o książkach przy podobnym braku źródeł nie będą zaakceptowane. Przy dodaniu zdjęć proszę najpierw ustalić kwestię praw autorskich, bo zwykle z nimi jest problem.

J.D.K. (dyskusjaedycje)

Poza tym dziękuję, przejrzałam właśnie Twoje uwagi. Wiem, że nie dopracowałam strony technicznej wikipedii

J.D.K. (dyskusjaedycje)

To wszystko zostało wcześniej poprawione i zaakceptowane przez pana Bocheńskiego, myślę, że On ma w tym temacie zdecydowanie najwięcej do powiedzenia.

Artykuły ujęłam w polskie cudzysłowy. Linków nie dodałam, przyznaję. Nie rozumiem, o co chodzi z tymi źródłami. Przy pisaniu biogramu korzystałam z dwóch książek Jacka Bocheńskiego, a mianowicie Wtedy... i Zapamiętani. Sam powiedział, że mam korzystać tylko z tego. Gdzie mam podać te źródła?

Zdjęcia dostałam od pana Bocheńskiego z jego prywatnego albumu, więc kwestia praw autorskich jest chyba wyjaśniona.

Dziękuję za wszelkie uwagi i pozdrawiam.

Ciacho5 (dyskusjaedycje)

Posiadanie odbitek nie rodzi żadnych praw AUTORSKICH. Autorem jest osoba robiąca zdjęcie i tylko ona może prawami dysponować. Wrxucenie zdjęcia z albumu jest naruszeniem praw autorskich.

Wiklol (dyskusjaedycje)

Po każdym zdaniu lub akapicie trzeba podać między znacznikami ref i /ref ujętymi w nawiasy trójkątne (nie wpiszę ich tu, bo nie wiem, jak tu wpisać taki nawias): Autor, Tytuł, strona/strony, rok wydania, miejsce wydania, wydawca, isbn (minimum autor, tytuł, strony). Bez tego tekst prędzej czy później może i powinien być usunięty bez względu na wszystko inne. Takie są zasady. Jak tego nie dopiszesz, choćby w totalnie złej formie, ale informacja ma być (formę każdy może łatwo poprawić), to ktoś zadba, by to wszystko usunąć. Takie są zasady, a bez podania źródeł pochodzenie informacji jako niepodane uznawane jest jako nieznane, więc informacje nieweryfikowalne są bezwzględnie do usunięcia.

J.D.K. (dyskusjaedycje)

OK. Rozumiem,że po każdym zdaniu mam podać źródło.

A jak wpisać nowe hasła do wikipedii. Czy wystarczy korzystać z brudnopisu i potem wkleić to na wikipedię?

Wiklol (dyskusjaedycje)

Nie robi się kopiuj-wklej. Jak się napisze, co najważniejsze ze źródłami w brudnopisie, to potem korzysta się z funkcji Przenieś (na górze strony rozwija się pod przyciskiem Więcej), dostępnej prawie dla wszystkich, poza najświeższymi nowicjuszami (poniżej miesiąca stażu, poniżej 10 edycji na koncie). Ale powtarzam, lepiej najpierw dopisz źródła w dotychczasowym tekście. Zacznij choćby od 1 źródła, bo bez tego, to nikt ci nie wytłumaczy, czy tak, czy nieco inaczej trzeba robić. Najprościej wzorować się na już uźródłowionych artykułach, np. zobacz mój Big Bear Lake (jezioro).

Wiklol (dyskusjaedycje)

Albo zobacz tu: Giovanni Domenico Maraldi. Każdy akapit ma źródło, każde odrębne stwierdzenie. I tak ma być.

J.D.K. (dyskusjaedycje)

Ok, dzięki serdeczne i przepraszam za zawracanie głowy pytaniami (przynajmniej dla Ciebie) niedorzecznymi. Powinnam to wiedzieć, zanim wysłałam edycję.

J.D.K. (dyskusjaedycje)

Ok, przeczytałam jeszcze dwie broszury o wikipedii. Myślę, że już ogarniam. Do jutra ze wszystkim się uporam

John Belushi (dyskusjaedycje)

jedna prośba - nie usuwaj informacji o przynależności partyjnej. fakt pozostaje faktem Wikipedia nie ocenia tylko przedstawia fakty. - ~~~~

J.D.K. (dyskusjaedycje)

Ok, zrobiłam to, bo pan Bocheński mnie o to prosił. Pozdrawiam

Wiklol (dyskusjaedycje)

Wikipedii według jej zasad nie piszemy na czyjąś prośbę. Musisz się liczyć z tym, że zmiany nieuzasadnione zasadami Wikipedii będą anulowane. Kluczową kwestią nadal pozostaje dopisanie informacji o źródłach do poszczególnych akapitów/faktów.

J.D.K. (dyskusjaedycje)

Mam podawać wiarygodne źródła, tak? Ok, jeżeli chodzi o streszczenia książek podaję najwiarygodniejsze, czyli same książki. Najpierw trzeba daną książkę przeczytać, żeby o niej pisać, nie mogę podawać jako źródeł streszczeń. Jestem po filologii klasycznej i dla mnie źródła to są oryginalne teksty - tego byłam uczona przez całe studia. Rozumiem, że jak tworzę hasło nie do książki, tylko np. do jakiegoś zjawiska, wtedy podaję opracowania encyklopedyczne. Jeżeli piszę streszczeni danej książki, wtedy to streszczeni tworzę na podstawie treści danej książki. Mogę jedynie podać bibliografię dla zainteresowanych tematem

Wiklol (dyskusjaedycje)

Nie, nie i jeszcze raz nie. W Wikipedii piszemy, co inni, znawcy tematu, na ten temat napisali. Własne wnioski ze źródeł pierwotnych są zabronione jako Wikipedia:Nie przedstawiamy twórczości własnej. Wszystko znajdziesz w linkach podanych na stronie Twojej dyskusji: Dyskusja wikipedysty:J.D.K.

Wiklol (dyskusjaedycje)

Ponawiam prośbę: zapoznaj się z zasadami. Zwłaszcza zajmij się podaniem w artykule informacji, skąd pochodzą poszczególne fakty. Bez tego według zasad Wikipedii niemal wszystko może zostać usunięte i to bez dyskusji i bez uprzedzenia, w każdej chwili i przez kogokolwiek.

Odpowiedź na „Jak mam zmienić artykuł w wikipedii?”
Mahasidda (dyskusjaedycje)

Chciałabym dodać nowy wątek do Wikipedii, który jeszcze nie jest opisany. Napisałam do w brudnopisie, co mam zrobić żeby inni użytkownicy również mogli go widzieć?? 

Ciacho5 (dyskusjaedycje)

Ta strona mówi o tym. Jednak biogram, który masz w brudnopisie nie spełnia zasady weryfikowalności 9nie ma podanych źródeł informacji) a encyklopedyczność postaci jest wątpliwa.

Mahasidda (dyskusjaedycje)

rozumiem. źrodło to sam wokalista, są tylko wzmianki o nim, chociażby na stronie Wiki "Kwadrat (zespół muzyczny)" i na blogu grupy muzycznej SBB.

Ciacho5 (dyskusjaedycje)

Strona o weryfikowalności nie jest taka wielka, żeby się nie dało przeczytać. A jasno tam powiedziano, że źródęłmem mają być ogólnodostępne i wiarygodne publikacje (książki, gazety/magazyny lub poważne strony internetowe). Nie mogą być źródłami osoby, prywatne strony, blogi, fora ani Wikipedia.

Jeżeli o jakimś muzyku nie napisano chociaż jednego większego artykułu w branżowych pismach, to najpewniej nie jest encyklopedyczny.

Mahasidda (dyskusjaedycje)

w porządku, dziekuje bardzo za informacje :)

Odpowiedź na „dodawanie nowych artykułów”
Marjar94 (dyskusjaedycje)

Witam. Jestem użytkownikiem całkowicie nowym tutaj na polecenie w firmie. Mam za zadanie opis firmy, która jest juz 25 lat na rynku w Polsce. Firma ma bardzo ciekawą historie nazwa firmy to Śląskie Laboratoria Analityczne. Czy mógłby ktoś z Państwa ocenić czy taki artykuł może się nadać ?

Pozdrawiam.

Ciacho5 (dyskusjaedycje)

25 lat to nie już. Sugeruję zapoznać się z WP:Encyklopedyczność/Przedsiębiorstwa. Osobiście wątpię, bo takie firmy raczej wielkich rewolucji nie robią (chociaż może pierwsze prywatne firmy robiące badania w Polsce).

John Belushi (dyskusjaedycje)

jak widzę na [http://www.bytomski.pl/forum-mobile/66-ogallnie-o-bytomiu/128375-slaskie-laboratoria-analityczne-pytania-promocje tej stronie] firma zajmuje się laboratoryjnymi badaniami krwi co podciąga pod możliwość profilaktycznej kontroli zdrowia. na Wikipedię to raczej mało. artykuł może zostać odebrany jako próba promocji przez Wikipedię. - ~~~~

Tar Lócesilion (dyskusjaedycje)

Zresztą nie nazwa firmy, tylko firma przedsiębiorcy. Styl encyklopedyczny różni się od ulotkowego. Każda informacja powinna być powtórzona za opublikowanym niezależnie od przedsiębiorstwa rzetelnym źródłem. To utrudnia opis większości podmiotów gospodarczych, które chętnie same się opisują, natomiast tylko niektóre zostają przez kogoś rzetelnie opisane.

Marjar94 (dyskusjaedycje)

Naszym celem nie jest reklama firmy tylko opisanie lata działania firmy w wielu sprawach byliśmy pierwszymi w Polsce.

John Belushi (dyskusjaedycje)

badania krwi mają o wiele dłuższą historię niż 25 lat - ~~~~

Marjar94 (dyskusjaedycje)

Bardziej mamy na myśli takie sprawy jak

pierwsi w Polsce wprowadzilismy kody kreskowe

Ciacho5 (dyskusjaedycje)

Znaj proporcją Mocium Panie. Proponuję zapoznać się z poczekalnią, gdzie właśnie dyskutowana jest sprawa firmy, która pierwsza w Polsce produkowała jakieś obrabiarki. O wcześniej wskazanym linku do encyklopedyczności nie wspominając.

Odpowiedź na „Odpowiedni temat na artykuł ?”

Tajemnicze podtytuły

6
Streszczenie autorstwa Tar Lócesilion

wandalizmy i eksperymenty w opisach w Wikidanych

Misiolekar (dyskusjaedycje)

Witam. Czy mogę się dowiedzieć, jak zmienić podtytuł w artykule? Np. w artykule Zespół Downa dumnie pręży się motywujący podtytuł "Można". Kłuje to w oczy okrutnie, więc możecie podzielić się wiedzą jak poprawić to dziwactwo?

Z poważaniem, ~~~~

Tar Lócesilion (dyskusjaedycje)

To nie jest podtytuł, tylko opis w Wikidanych. Edytuje się go na Wikidanych. W tym przypadku był to wygłup, poprawiłem.

PawełMM (dyskusjaedycje)

Przejrzałem artykuł. Takiego podtytułu w nim nie ma. Nie wiem więc o co Ci chodzi.

Misiolekar (dyskusjaedycje)

Jak już jesteś przy poprawianiu tego czegoś, oto inne artykuły z podobnymi opisami: Półpasiec i Mięsień piersiowy większy.

Pozdrawiam serdecznie.

Misiolekar (dyskusjaedycje)

@PawełMM @Tar Lócesilion już poprawił (:

Tar Lócesilion (dyskusjaedycje)

@Misiolekar, dzięki za info. Jeśli zauważysz tego więcej, śmiało edytuj Wikidane. Oczywiście możemy pomóc, jeżeli miałbyś dodatkowe pytania.

Bebronka (dyskusjaedycje)

Poprawiłam artykuł "Krzysztof Pastor" zgodnie ze wskazówkami. Prosiłabym o przejrzenie i dodanie artykułu, a także o radę w kwestii dodania zdjęcia.

PawełMM (dyskusjaedycje)

Artykuł Krzysztof Pastor przeniesiony do przestrzeni głównej.

zastrzeżenia do zawarcia ślubu cywilnego przez rodzica

2
178.235.254.255 (dyskusjaedycje)

slub cywilny ,a warunkowe zastrzeżenie przez rodzica .powód pobyt w szpitalu schizofrenia.

Tar Lócesilion (dyskusjaedycje)

brak pytania

Misiolekar (dyskusjaedycje)

Witam,

Niedawno zostałem mianowany na redaktora i otrzymałem możliwość oznaczania edycji, lecz w większości edytuję Wikipedię na telefonie. Wersja mobilna jest trochę toporna i nie mogę doszukać się jak oznaczać artykuły jako przejrzane oraz wykonywać innych czynności (np. edytować linki na innojęzyczną Wikipedię, zgłaszać błędy i większości czynności które znajdują się na pasku bocznym). Byłbym wdzięczny gdyby ktoś mi powiedział jak się do nich dokopać

Cybularny (dyskusjaedycje)

Ja postrzegam wersję mobilną, jako nadającą się raczej do wygodnego czytania niż edytowania (choć jest to możliwe). Zawsze można przełączyć się na standardową, link jest na dole strony. Pewne probleny nadal występują (), ale edytowanie jest IMO wygodniejsze. W praktyce telefon może jednak służyć głównie do drobnych zmian. ~CybularnyNapisz coś ✉ 21:54, 7 mar 2017 (CET)

Odpowiedź na „Telefony mobilne”