Skrót: WP:TO

Wikipedia:Tablica ogłoszeń

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

25 kwietnia

 • Rozpoczął się kolejny tydzień CEE Spring 2017, tym razem poświęcony Polsce, Kazachstanowi i Azerbejdżanowi. Przypominam, że jedna osoba z polskiej edycji konkursu, która napisze najwięcej haseł o Azerbejdżanie, otrzyma specjalną nagrodę od tamtejszych wikipedystów. Do klawiatur! :) Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 11:07, 25 kwi 2017 (CEST)

23 kwietnia

22 kwietnia

Nuvola Brazilian flag.svg

20 kwietnia

 • Od dziś można się rejestrować na Konferencję Wikimedia Polska 2017, która odbędzie się w dniach 2-4 czerwca 2017 w Bydgoszczy. Termin rejestracji mija 19 maja. Uwaga, w tym roku rejestracja przebiega odrobinę inaczej niż zazwyczaj - dokonuje się jej za pomocą wypełnienia formularza rejestracyjnego, który pozwoli nam lepiej i sprawniej zadbać o zorganizowanie Waszego pobytu. Dziękujemy za cierpliwość przy jego wypełnianiu :) Wszystkie informacje dotyczące rejestracji znajdziecie na tej stronie. Przypominam też, że potwierdzeniem rejestracji jest wpłata donacji na Stowarzyszenie w wysokości 50 zł (to jedyny koszt uczestnictwa w Konferencji - noclegi i wyżywienie opłacone są z funduszy SWMPL). Zachęcam też do zgłaszania swoich wykładów, prezentacji i warsztatów na tę konferencję. Do zobaczenia w Bydgoszczy! Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 15:14, 20 kwi 2017 (CEST)
 • Przypominam, że do dziś można zgłaszać swoją kandydaturę w wyborach trojga przedstawicieli społeczności do Rady Powierniczej Fundacji Wikimedia. Obecnie jedynym ostałym wybranym przedstawicielem jest nasz kolega z pl.wiki Pundit, a także dokoptowana María Sefidari z es.wiki i en.wiki. Co ważne, do dziś można też zgłaszać pytania, które wejdą do głównego zestawu pytań zadawanego wszystkim kandydatom i centralnie tłumaczonego na Meta. Zachęcam do udziału - to jeden z najprostszych (obok dyskusji nt. strategii) sposobów na wpływ na Wikimedia oraz lepszego ich poznania. aegis maelstrom δ 18:59, 20 kwi 2017 (CEST)

19 kwietnia

 • Przypominam, że dziś między 16:00 a 17:00 czasu środkowoeuropejskiego (w tym warszawskiego; 14:00 - 15:00 UTC) będą prowadzone prace serwisowe na serwerach Wikimedia, w tym Wikipedii. W związku z powyższym może nie działać zapisywanie edycji, należy więc podjąć odpowiednie kroki (zapisywać tekst do notatnika itp. lub zrobić sobie chwilowe wikiwolne :) ). Niestety, nie udało się zaplanować tych prac bez tych wyłączeń i WMF przeprasza za niedogodności.
Kolejne takie wyłączenie za 2 tygodnie, 3 maja. aegis maelstrom δ 12:02, 19 kwi 2017 (CEST)

18 kwietnia

 • Zarząd Stowarzyszenia podjął uchwałę o organizacji Konferencji Wikimedia Polska 2017, która odbędzie się w dniach 2-4 czerwca w Bydgoszczy. Zachęcam do zgłaszania propozycji wystąpień lub warsztatów. Można zgłaszać nie tylko takie punkty programu, które chcecie poprowadzić, ale też propozycje tematów, w których chętnie wzięlibyście udział. Termin dokonywania zgłoszeń: 22 maja. W imieniu komisji programowej Ludmiła Pilecka ⇒ dyskusja 19:20, 18 kwi 2017 (CEST)

17 kwietnia

 • Jak zapewne wiecie, trwa konkurs CEE Spring 2017. Okazuje się, że koledzy z Azerbejdżanu postanowili dodatkowo zmotywować uczestników i zdecydowali, że osoby, które napiszą najwięcej haseł dotyczących Azerbejdżanu w swojej Wikipedii otrzymają paczkę z tamtejszymi słodyczami i wiki-gadżetami. Myślę, że do walki o słodycze nikogo zachęcać nie trzeba ;) Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 17:50, 17 kwi 2017 (CEST)

11 kwietnia

Wikipedia Library owl.svg
 • Zespół odpowiedzialny za The Wikipedia Library szuka osób zainteresowanych dostępem do płatnych baz danych, które można wykorzystać do pisania artykułów. Koszty pokrywa Wikimedia Foundation. Poszukiwane są też osoby chętne do koordynowania takich wypożyczeń (wątek). Na razie jest jeden pomysł: @Gżdacz zaproponował, aby spróbować uzyskać dostęp do czytelni norm, jako że w wielu artykułach źródła tego typu mogłyby być przydatne, a dostęp do nich nie jest łatwy. Proszę o komentarze i sugestie. Wostr (dyskusja) 21:01, 11 kwi 2017 (CEST), Tar Lócesilion (queta) 14:58, 12 kwi 2017 (CEST)
  P.S. Gżdacza: Chodzi też o zgłoszenia chętnych do korzystania, żeby ich policzyć. Gżdacz (dyskusja) 21:20, 11 kwi 2017 (CEST)
 • Dzisiaj w praktyce ruszył reaktywowany warsztat PopArt mający na celu poprawianie haseł do klasy czywieszowej. Od społeczności zależy czy pomysł wypali. ~CybularnyNapisz coś ✉ 21:24, 11 kwi 2017 (CEST)

8 kwietnia

 • Dzisiaj rusza Tydzień Artykułu Sztuk Plastycznych i potrwa on do 14 kwietnia. Zachęcam wszystkich to udziału w tej akcji. Tournasol Słucham :) 00:38, 8 kwi 2017 (CEST)
 • WMF uruchomiła program użyczania nieużywanego przez nich, ale wciąż w pełni sprawnego sprzętu biurowego dla edytorów. W tej chwili dostępne są 3-4-letnie (w pełni sprawne) laptopy. Ale uwaga - nie chodzi tu o wymianę swojego kompa na lepszy na koszt Fundacji (dlatego pełna specyfikacja komputerów nie będzie udostępniona), ale o wsparcie tych, którzy naprawdę nie mają swojego sprzętu do edytowania albo edytują tylko z urządzenia mobilnego czy (w desperacji) wręcz próbują edytować za pomocą tostera ;) Szczegóły na tej stronie. Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 11:38, 8 kwi 2017 (CEST)
gwoli uzupełnienia, by ktoś się nie naciął - jednym z wymogów WF jest to, że osoby edytujące z tostera lub nieposiadające sprzętu mają mieć jednocześnie zauważalny wkład w edycje wikimediów. Oczywiście zrodzi to słuszny wniosek ze strony WF, że jeśli ktoś świetnie sobie radzi z rozwojem wiki za pomocą tostera to laptop mu niepotrzebny. Drugim jest pochodzenie z krajów o niskim dochodzie (nie liczy się własny dochód, tylko kraju). Jakby ktoś nie wiedział - Polska na tle średniej globalnej ma zdecydowanie wysoki dochód. Tak więc szkoda nawet tracić czasu na aplikację. --Piotr967 podyskutujmy 12:59, 8 kwi 2017 (CEST)

7 kwietnia

 • Dziś o północy mija termin składania wniosków do polskiego programu stypendialnego na konferencję Wikimania 2017, która odbędzie się w dniach 9-13 sierpnia w Montrealu. Zachęcam do składania wniosków - komisja przyzna w tym roku 3 stypendia na tę ważną konferencję. Każdy wniosek musi m.in. zawierać informację o dotychczasowej wiki-działalności i merytoryczne uzasadnienie udziału. W tym roku musi też (po raz pierwszy) być napisany w języku angielskim ze względu na międzynarodowy skład komisji stypendialnej. Szczegółowy regulamin i wszystkie informacje znajdziecie na stronie programu stypendialnego. Składajcie wnioski i jedźcie na Wikimanię po nowe pomysły dla Wikimediów! :) Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 12:24, 7 kwi 2017 (CEST)
 • Od dzisiaj do 20 kwietnia trwa druga runda głosowania na grafikę roku 2016 na Wikimedia Commons. Głosować może każdy użytkownik, który przed 1 stycznia 2017 roku miał na koncie 75 edycji w dowolnym projekcie Wikimedia. ~CybularnyNapisz coś ✉ 18:30, 7 kwi 2017 (CEST)
 • Uzupełniłem moją propozycję o projekt głosowania. Proszę o uwagi do niego. Sebek A. (dyskusja) 18:38, 7 kwi 2017 (CEST)
Serwery WMF w 2015
 • Uwaga, synoptycy przewidują dwie półgodzinne apokalipsy. W środy 19 kwietnia i 3 maja ok. godziny 16:00–16:30 polskiego czasu edytowanie nie będzie możliwe! Zadania w tle i skrypty będą wolniejsze, a niektóre mogą być przerywane. Wiki będzie wolniej zauważała i wyszukiwała nowe artykuły, zaniebieszczała czerwone linki. To wszystko z powodu testowego przełączenia serwerów. W tym czasie (2×30 minut) zmiany przesłane do zapisania będą mogły być utracone. Więcej informacji na Meta-Wiki. Tar Lócesilion (queta) 18:47, 7 kwi 2017 (CEST)

6 kwietnia

 • W Kawiarence/Zasady rozpocząłem wątek dotyczący uznania strony WP:Dostępność za zalecenie edycyjne. Zachęcam do wyrażenia swojego zdania. Wostr (dyskusja) 23:09, 6 kwi 2017 (CEST)

4 kwietnia

2 kwietnia

30 marca

 • Informuję o zmianie nicka z Pnapora na Fallaner. Pnapora (dyskusja) 05:46, 30 mar 2017 (CEST)

29 marca

27 marca

 • Po przeliczeniu, konsultacjach z zarządem SWMPL i innych takich, ogłaszam oficjalnie, że zwycięzcą pierwszej edycji konkursu Wikiwyzwanie jest użytkownik Pnapora. Najbardziej jednak wygrała Wikipedia, dzięki stworzeniu ponad 1100 nowych haseł. Ale wygrała i społeczność, po raz kolejny udowadniając, jak twórczo potrafi pracować wspólnie nad projektem - chciałabym podziękować wszystkim uczestnikom, autorom haseł, ale przede wszystkim Adamowit, Tournasolowi7, Nostriksowi i PMG, którzy - każdy po swojemu - dołożyli organizacyjną cegiełkę do Wyzwania, działając bardzo w duchu wiki. Do Wikiwyzwania się za rok! Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 11:50, 27 mar 2017 (CEST)

25 marca

 • Do informacji Społeczności wikipedystów podaję, że powstała ostatnio (dość ciekawa, moim zdaniem) propozycja wprowadzenia jeszcze jednego uprawnienia w polskojęzycznej Wikipedii. Jej twórca, @Sebek Adamowicz, prosi o opinie i komentarze odnośnie tego pomysłu. Zachęcam do zapoznania się, Neonek12 (dyskusja) 18:54, 25 mar 2017 (CET)

23 marca

 • Zmieniłem nick z Devwebtel na Zabshk. --Zabshk (query) 22:10, 23 mar 2017 (CET)

20 marca

19 marca

18 marca

 • Zakończył działalność katalog stron WWW Open Directory Project (DMOZ), dotąd traktowany jako projekt bratni Wikipedii, do którego link zastępuje w wielu artykułach wykazy linków zewnętrznych. Zagaiłem wątek w kawiarence dla dyskusji nad konsekwencjami tej sytuacji. Kenraiz (dyskusja) 22:18, 18 mar 2017 (CET)

16 marca

 • Na Commons rozpoczęło się głosowanie nad wyborem najlepszego zdjęcia spośród zdjęć wyróżnionych w ubiegłym roku. Pierwsza runda trwa do 30 marca. Głosować może każdy uczestnik projektu Wikimedia, który przed 1 stycznia 2017 roku miał na koncie 75 edycji. Hortensja (dyskusja) 19:29, 16 mar 2017 (CET)
 • Jako sekretarz Komisji Stypendialnej WMPL mam przyjemność ogłosić rozpoczęcie przyjmowania wniosków o stypendia Stowarzyszenia Wikimedia Polska na udział w konferencji Wikimania 2017 (9-13 sierpnia, Montreal). Pełny regulamin programu stypendialnego znajdziecie tutaj, zaś tutaj znajduje się skrótowe wyjaśnienie tegorocznych zmian w zasadach dla osób, które znają regulamin z lat poprzednich. Najważniejszą zmianą jest to, iż od tego roku w komisji mamy przedstawiciela międzynarodowej społeczności Wikimediów, w związku z czym przyjmujemy wnioski wyłącznie po angielsku. Wszystkie szczegóły w linkach, a nieprzekraczalny termin składania wniosków to 7 kwietnia. Zapraszamy! Powerek38 (dyskusja) 21:06, 16 mar 2017 (CET)
 • Jeszcze do wtorku (21 marca) trwa Wikiwyzwanie. Zostało się niewiele czasu, także zachęcam wszystkich do udanego finiszu akcji. Dajmy z siebie wszystko! :) Tournasol Słucham :) 22:08, 16 mar 2017 (CET)

15 marca

 • Ruszamy dzisiaj z pierwszym cyklem procesu dyskutowania Strategii Ruchu Wikimedia na lata 2017-2030. Jeśli chcecie, aby Wasz głos był w tej dyspucie wysłuchany - napiszcie swoje przemyślenia, wnioski uwagi dotyczące pytania: Co chcemy zbudować i osiągnąć razem przez następne 15 lat?. Najprościej jest kliknąć w ten link: [1] i pisać... Polimerek (WMF) (dyskusja) 16:26, 15 mar 2017 (CET)


Flag of Yemen.svg
Flag of Oman.svg
 • Dziś ruszył Tydzień Artykułów Jemeńskiego i Omańskiego. Zapraszam wszyskich chętnych do wzięcia udziału w akcji. Stanko (dyskusja) 12:38, 15 mar 2017 (CET)
 • Wikiprojekt:Tygodnie tematyczne poszukuje osoby chętnej do regularnego tworzenia stron tygodni tematycznych. W tym roku liczbę tygodni ograniczono w porównaniu do lat poprzednich. Zostały wprowadzone kilkudniowe przerwy między tygodniami oraz trzy dłuższe w roku, więc nie ma aż takiego natłoku. Jeśli jest ktoś gotowy pomóc, proszę o kontakt, służę pomocą. Torrosbak (dyskusja) 12:51, 15 mar 2017 (CET)

13 marca

8 marca

 • Droga Społeczności, dziś w godzinach 16:30 - 20:00 w Instytucie Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego odbędzie się duży maraton edycyjny z okazji Dnia Kobiet. Bardzo serdecznie prosimy o wyrozumiałość na OZ, o poprawianie z życzliwością błędów nowicjuszek oraz maksymalnie miłe odnoszenie się do nich na stronach dyskusji. Instruktorem na miejscu będzie Halibutt, ale przy dużej liczbie osób, może nie upilnować wszystkiego. Pomagajmy! Powerek38 (dyskusja) 14:58, 8 mar 2017 (CET)
 • Przypominam o trwającym obecnie Tygodniu Artykułu Greckiego. Zakończy się on 12 marca, więc macie jeszcze czas na napisanie sporej liczby artykułów na temat tego kraju. Serdecznie zachęcam do udziału! Tournasol Słucham :) 17:30, 8 mar 2017 (CET)

6 marca

2 marca

1 marca

28 lutego

 • Zapraszamy gorąco wszystkich wikipedystów z Warszawy i okolic na całodzienne spotkanie poświęcone projektowi "Etnografia Karpat" (polski opis), które odbędzie się w przyszłą środę (8 Marca) w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie przy ul. Kredytowej 1 w godzinach 9.30-15.30. Będzie to świetna okazja, żeby dowiedzieć się więcej o projekcie i dołączyć do działań etno-wiki :-) Program spotkania można zobaczyć tutaj. Jeśli ktoś ma ochotę dołączyć tylko na część spotkania lub wspólny lunch, również serdecznie zapraszamy! W razie pytań piszcie do mnie :-) --Marta Malina Moraczewska (dyskusja) 15:15, 28 lut 2017 (CET)
 • Droga społeczności! Już dziś o północy startuje tegoroczna edycja akcji Wikipedia też jest kobietą, czyli corocznej akcji pisania haseł o encyklopedycznych kobietach. Zachęcam Was serdecznie do udziału - do napisania czekają biogramy kobiet z najróżniejszych dziedzin. A jeśli lubicie dwa w jednym, to możecie połączyć to razem z konkursem Wikiwyzwanie (i wybierać te hasła, które są już w wielu innych Wikipediach, a nie ma ich u nas) albo z Tygodniami Tematycznymi (i pisać o kobietach powiązanych z tematem danego tygodnia). Akcję "Wikipedia też jest kobietą" koordynuje Lantuszka. Magalia (dyskusja) 10:18, 28 lut 2017 (CET)
 • 20 i 22 marca odbędzie się druga edycja warsztatów w ramach projektu akademickiego na Wydziale Biologii UW. W hasłach na temat biologii i medycyny może pojawić się sporo nieporadnych edycji nowych użytkowników, proszę koleżanki i kolegów o wyrozumiałość, pomoc i wsparcie. Biolodzy obiecali zająć się tym razem najczęściej odwiedzanymi przez czytelników artykułami (koń! świnia domowa! sosna!), więc zysk dla Wikipedii może być spory. //Halibutt 17:33, 28 lut 2017 (CET)

27 lutego

 • Minął tydzień odkąd rozpoczęło się Wikipedia:Wikiwyzwanie. To dopiero pierwszy tydzień z czterech i jako aktualnie wygrywający chciałbym zachęcić wszystkich do udziału, dlatego że odpowiednio dobierając tematy do opisania (im więcej interwiki tym lepiej) każdy tu może jeszcze namieszać. Liderujący szybko wyczerpują w swoich polach zainteresowań tematy za największą liczbę punktów i im będzie coraz trudniej... Poza tym w tym konkursie i tak najbardziej wygra Wikipedia, pomóżcie jej... Kenraiz (dyskusja) 14:17, 27 lut 2017 (CET)
  • Dodam ze swej stronie, że dzięki wsparciu Marcina862 praktycznie została zakończona całościowa aktualizacja zestawienia Najwięcej interwiki, a także podstrony 16-25 interwiki w części ponad 20 interwiki. Każde hasło z tej części daje od 441 do 900 punktów w konkursie. Wiklol (Re:) 15:28, 28 lut 2017 (CET)
 • Niedługo ruszą szerokie dyskusje/konsultacje na temat strategii ruchu Wikimedia. Nie Wikipedii i jej społeczności, nie Wikimedia Foundation, tylko całego ruchu: będziemy rozmawiali o ogólnym kierunku dla „zwykłych” twórców projektów Wikimedia, dla programistów, organizacji takich jak Wikimedia Foundation i Wikimedia Polska, nawet darczyńców i podmiotów w inny sposób wspierających Wikimedia. Każdy głos będzie wysłuchany. Przewidziano zatrudnienie ok. 20 osób, wśród których jedna będzie odpowiedzialna za komunikację wyłącznie z polskojęzycznymi społecznościami. Tymczasem wydzieliłem grupę sekcji przy ogólnym stoliku Kawiarenki, gdzie możecie przeczytać dotychczasowe wiadomości. Tar Lócesilion (queta) 23:29, 27 lut 2017 (CET)

25 lutego

 • Rozpoczął się tydzień Iracki. Miło będzie, jeżeli dodacie swoje propozycje w tym miejscu. Dziękuje, pozdrawiam, Luki4812 (dyskusja) 15:25, 25 lut 2017 (CET)
W tym miejscu chciałbym zachęcić do upieczenia dwóch gęsi na jednym ogniu. Pisząc nowe hasło w Tygodniu Irackim możecie je także dodać do Wikiwyzwania. Im więcej będzie miało interwiki tym lepiej. Tournasol Słucham :) 18:55, 26 lut 2017 (CET)

21 lutego

19 lutego

 • Droga społeczności. Z dużą radością informuję Was, że już jutro startuje nowy konkurs edycyjny o nazwie Wikiwyzwanie. Uczestnicy konkursu (wy!) będą rywalizować pisząc hasła o jak największej liczbie interwiki. Ale to, co naprawdę fajne w tym konkursie to nagroda - osoba, która w ciągu miesiąca trwania konkursu zdobędzie najwięcej punktów, otrzyma specjalnie dla siebie zaprojektowaną i złożoną książkę wikipedysty, zawierającą jego wybrane hasła (z konkursu lub nie) i krótką wikibiografię. Kawałek własnej wiki-historii do postawienia na półce. Dodatkowo co 6 dni nagradzać będziemy Was spersonalizowaym wiki-gadżetem z nazwą użytkownika. Zapraszamy do udziału! Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 14:34, 19 lut 2017 (CET)
dyskusję spod wpisu przeniosłem na Dyskusja Wikipedii:Wikiwyzwanie Gdarin dyskusja 09:14, 20 lut 2017 (CET)

18 lutego

16 lutego

 • Chciałbym powiadomić dla formalności, że opuściłem własnie szeregi administratorów projektu Wikimedia Commons i nie będę już raczej w stanie udzielać pomocy związanej z tym projektem. Powodem utraty przeze mnie uprawnień jest nieaktywność, związana głównie z faktem, iż ostatnio bardzo pochłania mnie "pozainternetowa" strona Wikimediów, czyli głównie Stowarzyszenie Wikimedia Polska. W życiu trzeba czasem coś wybrać, w Wikimediach też :) Powerek38 (dyskusja) 09:21, 16 lut 2017 (CET)
  Pozostali administratorzy Wikimedia Commons (PL): [ AnkryJarektJdxJuloMaireMasuroddertscaYarl ] – Pit rock (dyskusja) 10:25, 16 lut 2017 (CET), uzupełnił: Nostrix (dyskusja) 13:49, 16 lut 2017 (CET)
 • Na prośbę Wiklola informuję, że przy technicznym stoliku Kawiarenki odbywa się dyskusja o stosowaniu w wikikodzie fundacyjnych ikonek oprogramowania (na przykładzie ikonek z {{ombox}}: Information icon4.svgOOjs UI icon info big progressive.svg, Nuvola apps important orange.svgOOjs UI icon alert-warning.svg, Nuvola apps important.svgOOjs UI icon alert destructive.svg). Pojawiły się też dwa poboczne wątki: 1. zmiany koloru w a/t/omboksach z   naszego pomarańczowego  (nieobecnego w fundacyjnej palecie) na   fundacyjny żółty  (znany m.in. z tła informującego o nowej wiadomości na stronie dyskusji), a także 2. zmian w {{tmbox}}: zastąpienia go omboksem lub przynajmniej zmiany koloru tła na obecny w fundacyjnej palecie. Jeżeli poboczne wątki się rozwiną, przeniosę je do osobnych sekcji, żeby było łatwiej czytać. Tar Lócesilion (queta) 10:37, 16 lut 2017 (CET)

15 lutego

Użytkownik Jckowal 15 lutego 2017 dołączył do grona administratorów polskojęzycznej Wikipedii.
Wynik głosowania:
 • Ikona głosu „za” Za przyznaniem uprawnień oddano 80 głosów
 • Ikona głosu „przeciw” Przeciw przyznaniu uprawnień oddano 0 głosów
 • Ikona głosu „wstrzymuję się” Wstrzymała się 1 osoba.--Tokyotown8 (dyskusja) 20:54, 15 lut 2017 (CET)

14 lutego

 • Kochacie filmy, prawda? :D W lutym aktorzy, reżyserzy, scenarzyści i całe dzieła są oceniane, a część dostaje prestiżowe nagrody (Oskary i BAFTA). Zapraszam do specjalnego konkursu bez nazwy, którego celem jest ocenianie i poprawianie artykułów kinematograficznych ;)
  1. Znajdźcie 10 artykułów o waszych ulubionych filmach (jeżeli któryś z nich jest oceniony jako dobry, medalowy, pomińcie i wylosujcie kolejny).
  2. Zobaczcie jak dobrze/słabo jest napisany dany artykuł.
  3. Poprawcie ile możecie.
  4. Zostawcie na stronie dyskusji ocenę. Znajdziecie tam szablon {{Wikiprojekt:Filmy/info|klasa=}}. Ocenę wpisujemy po znaku równości (problem, katalog, czywiesz albo PANDA) według tej skali. Przykładowo, jeżeli artykuł nie ma źródeł (tylko linki zewnętrzne), to wpisujemy: {{Wikiprojekt:Filmy/info|klasa=problem|brak źródeł, tylko linki zewnętrzne}}.
  Jeżeli chcielibyście poprawiać (np. uźródławiać), to zerknijcie do kategorii Kategoria:Artykuły kinematograficzne z problemami wygenerowanej przez ten szablon. Hedger z Castleton (dyskusja) 11:28, 14 lut 2017 (CET)
 • Od wczoraj, czyli od 13 lutego trwa Tydzień Artykułu Albańsko-Kosowskiego w ramach wikiprojektu Tygodnie tematyczne. Wszystkich chętnych zapraszam do udziału! --Maattik (dyskusja) 16:07, 14 lut 2017 (CET)

12 lutego

 • Magalia zrezygnowała z uprawnień rewizora. Z dużymi podziękowaniami za dotychczasową współpracę :) Elfhelm (dyskusja) 21:23, 12 lut 2017 (CET)
 • Dziś stworzyłem postulat na temat podejścia do prezentowania osobistych poglądów przez wikipedystów. Zachęcam do zapoznania się i dyskusji. Neonek12 (dyskusja) 18:53, 12 lut 2017 (CET)

11 lutego

 • Znamy już datę Konferencji Wikimedia Polska 2017 - odbędzie się ona w dniach 2-4 czerwca 2017. Gdzie? To może zależeć od Was. Na tej stronie czekamy na Wasze propozycje i pomysły. Zarząd przyjmuje oferty do końca lutego 2017. Zapraszamy! I do zobaczenia na Konferencji w... no właśnie, gdzie? :) Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 20:53, 11 lut 2017 (CET)

10 lutego

Informacja o zakończonym głosowaniu w sprawie przyznawania uprawnień

Użytkownik Myopic pattern 10 lutego 2017 dołączył do grona rewizorów polskojęzycznej Wikipedii.
Wynik głosowania:
 • Ikona głosu „za” Za przyznaniem uprawnień oddano 77 głosów
 • Ikona głosu „przeciw” Przeciw przyznaniu uprawnień oddano 4 głosy
 • Ikona głosu „wstrzymuję się” Wstrzymało się 0 osób.

--einsbor dyskusja 21:21, 10 lut 2017 (CET)

8 lutego

7 lutego

5 lutego

 • Dzięki szablonowi {{Wikidane lista}} możliwe jest automatyczne tworzenie list na podstawie zapytań SPARQL z Wikidanych (np. takich). Dane na listach uaktualniane są automatycznie co 24h przez Listeriabota. masti <dyskusja> 20:58, 5 lut 2017 (CET)
 • Sprawa jeszcze z grudnia, ale dowiedziałem się dzisiaj, a info tutaj nie było. W związku z procedurą odbierania uprawnień nieaktywnym administratorom uprawnienia utracił Skalee. (w sprawie wątpliwości formalnych w tej sprawie służę chętnym informacją dowolnym kanałem: strona dyskusji/mail/IRC). Nedops (dyskusja) 22:55, 5 lut 2017 (CET)

3 lutego

W wyniku zakończonego 3 lutego 2017 r. wspólnego głosowania, dwa boty: mastiBot.admin oraz malarzBOT.admin zasiliły grono administratorów polskojęzycznej Wikipedii.
 • Ikona głosu „za” Za przyznaniem uprawnień oddano 72 głosy
 • Ikona głosu „przeciw” Przeciw przyznaniu uprawnień oddano 2 głosy
 • Ikona głosu „wstrzymuję się” Wstrzymała się 1 osoba.
--Maire 23:05, 3 lut 2017 (CET)

2 lutego

 • Od przedwczoraj pod flagą bota działa Szoltys-bot, którego zadaniem będzie głównie poprawa martwych linków zewnętrznych. Szoltys [Re: ] 16:20, 2 lut 2017 (CET)
Starsze ogłoszenia dostępne są w historii ogłoszeń, zobacz też zarchiwizowane ogłoszenia.