Skrót: WP:TO

Wikipedia:Tablica ogłoszeń

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

8 lutego

1 lutego

 • Zapraszam wszystkich zainteresowanych do dyskusji na temat tegorocznej edycji Wikimedia CEE Spring. PuchaczTrado (dyskusja) 14:55, 1 lut 2016 (CET)

29 stycznia

 • W kawiarence zaczęła się dyskusja nad przyjęciem zasad dotyczących encyklopedyczności świata fikcji. Zapraszam do wyrażenia opinii i ewentualnego przyjęcia propozycji. - John Belushi -- komentarz 19:28, 29 sty 2016 (CET)

27 stycznia

 • Komisja Wikigrantów przyjęła i opublikowała Raport za 2015 rok. Zapraszam do zapoznania się i do składania wniosków również w bieżącym roku. Elfhelm (dyskusja) 20:09, 27 sty 2016 (CET)

26 stycznia

25 stycznia

 • Po RFC na meta, o którym 27 grudnia informował @Nux, uzgodniono że osoby z uprawnieniami od admina w górę będą zobowiązane do posiadania przynajmniej ośmiobajtowego hasła do swojego konta użytkownika. Ta zmiana nastąpi w bliżej nieokreślonej przyszłości – najpierw technicy WMF muszą wszystko zaimplementować. tufor (dyskusja) 19:42, 25 sty 2016 (CET)

23 stycznia

 • Społeczność polskojęzycznych Wikiźródeł zdecydowała zmienić swoje hasło z „Wikiźródła, teksty i materiały źródłowe” na „Wikiźródła, wolna biblioteka”. Tar Lócesilion (queta) 00:53, 24 sty 2016 (CET)

22 stycznia

 • Podupadła nam społecznościowa strona Wikipedii. Od kilku lat nie rozwijamy stron z kategorii kultura wikipedystów i wikipedyści, a wśród userboksów „różności” mamy mnóstwo szablonów niezwiązanych ani z edytowaniem, ani z funkcjonowaniem w społeczności. Mam nadzieję, że {{user:Userboksy/MBTI}} wprowadzi troszkę świeżości. Tar Lócesilion (queta) 19:24, 22 sty 2016 (CET)

21 stycznia

19 stycznia

 • Szanowni Wikipedyści. Dziś przeze mnie została stworzona deklaracja w pewnej sprawie. Jeżeli ktoś się z nią zgadza, to zapraszam do oddania głosu. Kamil Rymowicz (TharonXX (pogadajmy)) 16:03, 19 sty 2016 (CET)
 • Szanowna Społeczności - uzupełniałem strony miast o piramidy wieku jako Wikipedysta:Polskawliczbach, od dzisiaj podobne operację będę robił oficjalnie jako pwlBOT. Pozdrawiam. PwlBOT (dyskusja) 17:17, 19 sty 2016 (CET)

17 stycznia

 • W wyniku dyskusji zmieniliśmy nazwę zalecenia z Unikaj próżnych wyrażeń na Wikipedia:Unikaj pustosłowia. Proszę o używanie nowej, poprawnej nazwy. Tomasz Raburski (dyskusja) 10:39, 17 sty 2016 (CET)
 • Od 15 do 28 stycznia można zgłaszać swoje kandydatury na stewarda projektów Wikimedia. Więcej informacji można znaleźć na tej stronie. tufor (dyskusja) 12:06, 17 sty 2016 (CET)

16 stycznia

 • Na wszystkich wiki pojawiła się możliwość tworzenia interaktywnych grafów/wykresów Vega. Składnia jest dosyć skomplikowana, trzeba przyznać, ale jest trochę przykładów na stronie Vega (jeden z nich poniżej; vide Wikipedia:Graf/przykład). Na początek najłatwiej wybrać przykład zbliżony do efektu, który chce się osiągnąć i podmienić w nim dane. Na MediaWiki jest także tutorial, w którym opisany jest dosyć zaawansowany przykład wykorzystujący dane w zewnętrznym artykule. Nux (dyskusja) 13:04, 16 sty 2016 (CET)

15 stycznia

 • Wszystkiego najlepszego z okazji 15 urodzin Wikipedio! I wszystkiego dla nas, społeczności, która przez te lata współtworzyła największy projekt edukacyjny w dziejach ludzkości. Wykonaliśmy ogrom pracy i możemy sobie dzisiaj pogratulować. A jeśli wy też czujecie, że chcecie złożyć życzenia Wikipedii, to możecie skorzystać ze specjalnej strony w Wikipedii. Możecie też zachęcać znajomych, podrzucając im tę stronę Magalia (dyskusja) 11:01, 15 sty 2016 (CET)

14 stycznia

8 stycznia

 • Drodzy wikipedyści! Już za tydzień będziemy świętować 15. urodziny naszej ulubionej encyklopedii. Z tej okazji Stowarzyszenie Wikimedia Polska serdecznie zaprasza wszystkich edytorów, czytelników i sympatyków Wikipedii na spotkanie przy urodzinowym torcie. Spotkanie odbędzie się 15 stycznia 2016 roku o godz. 14.00 w Zachęcie Narodowej Galerii Sztuki w Warszawie. Spotkanie jest otwarte, wstęp jest wolny. To nasze święto, więc mam nadzieję, że stawimy się tam licznie i wspólnie zdmuchniemy świeczki :) Magalia (dyskusja) 11:11, 8 sty 2016 (CET)
 • W Kawiarence trwa sondaż odnośnie przyzwolenia lub nie na obecność w artykułach linków do portali tematycznych Wikipedii. Michał Sobkowski dyskusja 13:42, 8 sty 2016 (CET)

6 stycznia

 • Szanowni Wikipedyści. Stowarzyszenie Wikimedia Polska również w 2016 roku kontynuuje program Wikigrantów, w ramach którego wikimedianie (nie tylko członkowie stowarzyszenia) mogą ubiegać się o dofinansowanie (do 1500 zł) działań mających na celu poprawę jakości lub dodanie nowych treści w projektach Wikimedia. Może to polegać w szczególności na pokryciu kosztów podróży, zakupie biletów do muzeum lub na wydarzenie kulturalne, opłaceniu kosztów kopiowania (kserowania, skanowania) materiałów archiwalnych, nabyciu wartościowych pozycji bibliograficznych, uzyskaniu dostępu do elektronicznych baz danych. Przykłady projektów, na rzecz których przyznano dofinansowanie, znajdują się w archiwum Wikigrantów. Skorzystanie z programu jest łatwe i przyjemne, a refundacja kosztów odbywa się na bieżąco. Zachęcam do zapoznania się z programem, a następnie do składania nowych wniosków. Ewentualnej pomocy czy wyjaśnień udzielą w miarę potrzeby członkowie Komisji Wikigrantów, w tym niżej podpisany jej przewodniczący. Elfhelm (dyskusja) 11:08, 6 sty 2016 (CET)

5 stycznia

 • The boss stracił uprawnienia administratora z powodu braku akcji administracyjnych przez ponad 1 rok. PG (dyskusja) 11:29, 5 sty 2016 (CET)

4 stycznia

 • Z dniem dzisiejszym zmieniłem swój nick z Kszapsza na Karol Szapsza :)Karol Szapsza (dyskusja) 23:12, 4 sty 2016 (CET)

3 stycznia

Użytkownik Andrzei111 3 stycznia dołączył do grona administratorów polskojęzycznej Wikipedii.
Wynik głosowania:
 • Ikona głosu „za” Za przyznaniem uprawnień oddano 70 głosów
 • Ikona głosu „przeciw” Przeciw przyznaniu uprawnień oddano 2 głosy
 • Ikona głosu „wstrzymuję się” Wstrzymały się 3 osoby.. PG (dyskusja) 21:38, 3 sty 2016 (CET)

2 stycznia

1 stycznia

Czech Republic stub.svg
Flag-map of Slovakia.svg

30 grudnia

Tydzień tematyczny logo propozycja.png
Uczestnicy Wikiprojektu Tygodnie tematyczne
serdecznie zapraszają do współpracy w wielkim dziele tworzenia tysięcy nowych artykułów z każdej dziedziny: od biologii po sport, od historii po satelity.
Żeby zachować porządek, stworzyliśmy system tworzenia artykułów wg tematów, na które mamy czas podczas tygodniowej akcji. A w roku 2016 planujemy bardzo dużo ciekawych tematów: sprawdź sam!

Nasz Wikiprojekt wyróżnia również to, że w każdym tygodniu są do wygrania atrakcyjne nagrody (czyli dokładnie takie, jakie sobie wybierzesz).

Jeśli jesteś chętny nam pomóc, wpisz się proszę na listę subskrybentów, która służy do automatycznego powiadamiania o nowych Tygodniach tematycznych.
Warto być w naszym Wikiprojekcie!

Marycha80 (quaere) 18:57, 30 gru 2015 (CET)

27 grudnia

 • Trwa dyskusja nad wprowadzeniem dodatkowych ograniczeń dla haseł kont użytkowników, którzy mają zaawansowane uprawnienia (administratorzy, biurokraci, CheckUserzy, rewizorzy itp.). Propozycja jest bardzo wyważona, bo nie chodzi o jakieś cyferki i inne dziwne znaki. Wystarczy, że hasło będzie miało odpowiednią długość. Niezależnie od wyniku dyskusji – jeśli masz hasło, które składa się z jednego słowa, albo krótsze niż osiem znaków, to najlepiej zmień je od razu. Administratorzy i administratorki muszą mieć świadomość, że ich konto może służyć do włamania na inne konta, a nawet instalowania złośliwego oprogramowania na komputerach innych osób. Pozdrawiam, Nux (dyskusja) 14:48, 27 gru 2015 (CET)
 • Rozpoczęło się głosowanie w sprawie przyznania uprawnień administratorskich użytkownikowi Andrzei111. tufor (dyskusja) 21:45, 27 gru 2015 (CET)

24 grudnia

 • W związku z odrzuceniem wniosku 5/2015 KrzysG - Elfhelm, Komitet Arbitrażowy wydał decyzję. W imieniu Komitetu. Ented (dyskusja) 11:25, 24 gru 2015 (CET)
 • Bez względu na sposób, w jaki każdy spędza nadchodzące święta, zapraszam wszystkich do zaglądania w te świąteczne dni do poniższych zgłoszeń. Stanko (dyskusja) 15:16, 24 gru 2015 (CET)
Propozycje do Dobrych Artykułów
odbieranie
Propozycje do Artykułów na medal
odbieranie
Propozycje do List na medal
Propozycje do Grup Artykułów
Wybrane sekcje Czywiesza

21 grudnia

 • Powstał wikiprojekt Listy przebojów. Razem skupimy się między innymi na rozwiązaniu problemu nazewnictwa list przebojów oraz uzupełnianiu Wikipedii o brakujące hasła dotyczących list przebojów. Zapraszam wszystkich zainteresowanych do udziału w dyskusjach na stronie wikiprojektu. Eurohunter (dyskusja) 20:05, 21 gru 2015 (CET)

17 grudnia

16 grudnia

 • Jutro rozpoczyna się ostatnia w tym roku akcja wikiprojektu Tygodnie tematyczne. Tym razem popiszemy o ludziach grzmotu. Zapraszam wszystkich chętnych do udziału w akcji, zakończmy ten rok dobrym wynikiem! Karol 1111 dyskusja 21:14, 16 gru 2015 (CET)
 • Znamy już wyniki Ankiety-listy życzeń społeczności 2015, czyli wiemy, co postara się przygotować zespół Community Tech: 1. wykorzystanie Wayback Machine do archiwizacji linków zewnętrznych, 2. poprawa widoku diffów, 3. centralne repozytorium szablonów/modułów/gadżetów, 4. obserwowane cross-wiki, 5. sortowanie numeryczne w kategoriach, 6. uniezależnienie kategorii na Commons od języka, 7. poprawa narzędzia mierzącego oglądalność, 8. strona dyskusji użytkownika cross-wiki, 9. poprawa bota wykrywającego kopiuj-wklej i 10. obserwowanie użytkownika. Więcej informacji (ang.). Tar Lócesilion (queta) 23:00, 16 gru 2015 (CET)

14 grudnia

Informacja o zakończonym głosowaniu w sprawie przyznawania uprawnień

Użytkownik Pawel Niemczuk 14 grudnia dołączył do grona administratorów polskojęzycznej Wikipedii.
Wynik głosowania:
 • Ikona głosu „za” Za przyznaniem uprawnień oddano 86 głosów
 • Ikona głosu „przeciw” Przeciw przyznaniu uprawnień oddano 3 głosy
 • Ikona głosu „wstrzymuję się” Wstrzymała się 1 osoba.

co ma przyjemność ogłosić einsbor dyskusja 11:29, 14 gru 2015 (CET)

11 grudnia

 • Kończy się 2015 rok, zachęcam jeszcze do składania wniosków o przyznanie grantu w ramach projektu Wikigranty Stowarzyszenia Wikimedia Polska. Jeśli ktoś ma jakieś wątpliwości czy pytania, zapraszam do ich zgłaszania do mnie lub innych członków Komisji (która swoją drogą w przyszłym roku będzie pracować w niezmienionym składzie). Elfhelm (dyskusja) 12:48, 11 gru 2015 (CET)
 • Jeżeli korzystacie z komputera i pod artykułem wyświetla się wam niby-sekcja „Powiązane artykuły” znana z wersji mobilnej, to znaczy, że macie włączoną funkcję eksperymentalną „Czytaj więcej” (włącz/wyłącz, szczegóły). Tar Lócesilion (queta) 17:57, 11 gru 2015 (CET)

9 grudnia

Zwölf Artikel

7 grudnia

4 grudnia

 • W kawiarence rozpoczęła się dyskusja nad modelem okresowego potwierdzania zaufania do wybranych wcześniej administratorów. Według wstępnej propozycji - odbywałaby się co 3 lata. Tak, aby społeczność mogła w przypadku braku zaufania spowodowanego np. brakiem realnej aktywności, czy innych czynników, zainicjować proces weryfikacji administratora w postaci pełnego PUA. Rozwiązanie oparte jest na modelu, który stosowany jest we włoskiej Wikipedii. Serdecznie zapraszam do komentowania propozycji, wyboru zaproponowanych opcji, czy proponowania ulepszeń, które umożliwiłby wprowadzenie akceptowalnego dla wszystkich rozwiązania. Emptywords (dyskusja) 22:23, 4 gru 2015 (CET)

3 grudnia

2 grudnia

 • Od 30 listopada do 14 grudnia trwa głosowanie ws. ankiety-listy życzeń społeczności 2015. Część komunikatów jest już przetłumaczona. Przypominam, że głosujemy nad propozycjami ulepszeń, które mają pomóc aktywnym, doświadczonym wikipedystom, którzy sprzątają lub administrują w projektach Wikimedia. Propozycje zostały podzielone na kategorie, m.in. „Edytowanie”, „Boty i gadżety”, „Szablony”, „Wikidane”, „Obserwowane”. Zachęcam do głosowania i dyskusji. Tar Lócesilion (queta) 00:37, 2 gru 2015 (CET)
 • I grudniowe propozycje wyróżnień. Stanko (dyskusja) 11:41, 2 gru 2015 (CET)
Propozycje do Dobrych Artykułów
Propozycje do Artykułów na medal
odbieranie
Propozycje do List na medal
Propozycje do Grup Artykułów
Wybrane sekcje Czywiesza

1 grudnia

 • W związku z nieaktywnością w przestrzeni głównej przez okres dłuższy niż rok uprawnienia administratora utracił Mintho. Nedops (dyskusja) 12:28, 1 gru 2015 (CET)
Starsze ogłoszenia dostępne są w historii ogłoszeń, zobacz też zarchiwizowane ogłoszenia.