Skrót: WP:TO

Wikipedia:Tablica ogłoszeń

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

19 września

Wikipedia Geburtstagsgrafik.jpg
 • Hurra, to już prawie! Za tydzień polska Wikipedia kończy 18 lat. To wspaniałe wydarzenie świętujemy 5 października 2019 w Faktycznym Domu Kultury w Warszawie od godz. 15.00. Będzie tort, będą Ojcowie Założyciele Wikipedii (drugi raz w historii!), dyskusje, wykłady. Okazja, żeby świętować, okazja, żeby spojrzeć wstecz na projekt. Uwaga, w Wikimedia Polska chcemy, żeby osoby spoza Warszawy też tam były, dlatego mamy około 8 (piszę "około", bo jeśli uda się tę liczbę zwiększyć, to zwiększymy) refundacji kosztów dojazdu i jednego noclegu w Warszawie. Tu instrukcja jak aplikować. Gorąco Was do tego zachęcam. Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 14:34, 19 wrz 2019 (CEST)
 • Ostrzegam przed autorem hoaxów w tematyce piłce nożnej, wcześniej edytował jako BaloMalos, po zbanowaniu obchodzi blokadę spod IP (dziś 83.28.14.89). Cechy charakterystyczne: rażąco nieudolny styl, żadnych źródeł internetowych, a jednocześnie pewna wiedza na temat piłki nożnej i piłkarskich rozgrywek. W przypadku nowych haseł o klubach / ligach piłkarskich, zwłaszcza z niewielkich krajów, patrolującym Ozety powinna zaświecić się czerwona lampka: takie eksperymenty usuwamy ek-iem, a nie przenosimy do brudnopisu. --WTM (dyskusja) 00:37, 19 wrz 2019 (CEST)

18 września

 • Jest taka sprawa, że przez jedną dobę rozdaję wiki-żelki za zdjęcia do Wiki Lubi Zabytki. Ale tylko pięć paczek. Ale tylko przez dobę. Szczegóły tutaj. (A w ogóle WLZ przekroczyło 3100 plików i jesteśmy na 9 miejscu! Brawo!) Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 14:50, 18 wrz 2019 (CEST)
 • Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN poszukuje osoby do uzupełniania haseł w Wikipedii na podstawie treści publikowanych na stronie www.sztetl.org.pl. Strona poświęcona jest historii żydowskich miasteczek. Zadanie polegać będzie również na ulepszaniu, rozwijaniu i uźródławianiu istniejących już artykułów zarówno w polskojęzycznej jak i anglojęzycznej Wikipedii. Więcej szczegółów na stronie Polin oraz stronie Wirtualny Sztetl. Celina Strzelecka (WMPL) (dyskusja) 15:25, 18 wrz 2019 (CEST)
inicjatywa ciekawa, współpraca z instytucją muzeum cenna, ale osoba od nas będzie musiała stąpać ostrożnie i wytłumaczyć to swojemu nowemu pracodawcy: 1. część treści w sztetlu jest pisana przez wolontariuszy, niekoniecznie specjalistów, tak jak w wikipedii, a wszak serwisy typu wiki nie mogą być u nas źródłem. 2. Sporo tamtejszych haseł jest bez źródeł [1]; 3. niektóre ze źródłami są tak krótkie [2], że nie da się raczej ich opisać u nas bez npa, a ich materiały mają zastrzeżenie, że nie wolno kopiować.4. Zdjęcia u nich też chyba mają @. --Piotr967 podyskutujmy 19:26, 18 wrz 2019 (CEST)
Dużo uwag od społeczności zostało zgłoszonych do instytucji i polecam zobaczyć plik FAQ na stronie z zapytaniem ofertowym oraz wstęp do zapytania ofertowego - dużo rzeczy jest do-jaśnionych już! Uwaga o zdjęciach - dziękujemy, będziemy o tym też rozmawiać na szkoleniu z ich pracownikami. Klara Sielicka-Baryłka (WMPL) (dyskusja) 09:41, 19 wrz 2019 (CEST)

16 września

Produits régionaux - photo CPPR.jpg

15 września

Zapraszam do sprawdzania kolejnych zgłoszeń w ramach projektu Wyróżniona zawartość Wikipedii:
Propozycje do Dobrych Artykułów
Propozycje do Artykułów na medal

Ilustracja na medal


Propozycje do List na medalZapraszam też do sprawdzania propozycji do Czywiesza. Jacek555 18:28, 15 wrz 2019 (CEST)

14 września

 • Stowarzyszenie szuka dyrektora (dyrektorki) ds. operacyjnych. Ta osoba będzie miała za zadanie odciążyć zarząd w codziennym kierowaniu pracownikami i biurem. Od kandydatów wymagamy sporo, ale bierzemy pod uwagę też „znajomość Stowarzyszenia Wikimedia Polska i projektów Wikimedia oraz własne propozycje dalszego rozwoju Stowarzyszenia”. Więcej informacji o Stowarzyszeniu niebawem. Spoiler: wychodzimy z epoki skupienia na następnym kwartale i mamy plan na trochę dalszą przyszłość. Będzie więcej inicjatyw ze społecznością i dla społeczności, na przykład przewidzieliśmy wsparcie dla inicjatyw lokalnych i wsparcie prawne. Tar Lócesilion (dyskusja) 00:46, 15 wrz 2019 (CEST)

13 września

6 września

 • O północy rozpoczęły się wybory do Komitetu Arbitrażowego. Spośród nominowanych wikipedystów wybieramy pięciu arbitrów, których kadencja potrwa do września 2020 roku. Proszę o zadawanie pytań i głosowanie. Ented (dyskusja) 00:01, 6 wrz 2019 (CEST)
 • Droga społeczności, dwie ważne informacje: jeśli lubcie pisać artykuły, to informuję, że na stronie Miesiąca Wyróżnionego Artykułu 2019 można już oglądać odznaki, jakich można się dorobić w konkursie. Za sprawdzanie, zgłaszanie własnych i cudzych haseł, na dobry początek i tak dalej. Zachęcam do udziału! A jeśli wolicie zdjęcia, to przypominam, że trwa Wiki Lubi Zabytki. Liczba załadowanych plików przekroczyła już 743. Cały czas jednak Polska nie może wbić do pierwszej dziesiątki krajów z największą liczbą załadowanych plików. A brakuje nam tylko zdjęć, żeby wyprzedzić Armenię i wskoczyć do top 10. Przed nami weekend, zróbcie piękne zdjęcia okolicznych zabytków i zgłoście je do konkursu! Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 21:50, 6 wrz 2019 (CEST) Komentarze na stronę dyskusji przeniósł tufor (dyskusja) 10:17, 8 wrz 2019 (CEST)

5 września

Austrian Flag.jpg

1 września

 • 1 września rozpoczynają się wybory do Komitetu Arbitrażowego, w wyniku których zostanie wybranych pięciu arbitrów. Pierwszym etapem są nominacje. Zapraszam do zgłaszania kandydatur. Ented (dyskusja) 00:00, 1 wrz 2019 (CEST)
 • Dziś rozpoczyna się też Miesiąc Wyróżnionego Artykułu. Zapraszam do wzięcia udziału w akcji! Openbk (dyskusja) 01:07, 1 wrz 2019 (CEST)
 • W sierpniu 2019 roku autorami największej liczby artykułów wyeksponowanych w Czywieszu byli: Carabus (17 artykułów), Andrzei111 (14) oraz 82.203.143.180 (7). Od początku 2019 roku autorami największej liczby Czywieszowych artykułów są: Carabus (59), Zala (41) oraz Soldier of Wasteland (39). Szczegółowe statystyki znajdują się na tej stronie. Gratuluję, dziękuję i proszę o więcej! Szoltys [Re: ] 09:29, 1 wrz 2019 (CEST)
 • Z kolei najbardziej aktywnymi sprawdzającymi w Czywieszu byli: Mpn (66), Ented (54) oraz Zsuetam (38). Od początku roku najwięcej sprawdzeń na koncie ma Mpn (333), kolejne miejsca zajmują D kuba (258) i niżej podpisany (255). Pełne statystyki sprawdzeń znajdują się tutaj. Dziękuję i proszę o więcej! Szoltys [Re: ] 09:29, 1 wrz 2019 (CEST)
 • Wyróżniona zawartość Wikipedii:
Zapraszam do sprawdzania zgłoszeń w ramach projektu Wyróżniona zawartość Wikipedii:
Propozycje do Dobrych Artykułów
Propozycje do Artykułów na medal
Odbieranie


Ilustracja na medalZapraszam też do sprawdzania propozycji do Czywiesza. Jacek555 11:16, 1 wrz 2019 (CEST)

30 sierpnia

Zachęcam wszystkich do udziału w poniższych akcjach. Z góry dziękuję wszystkim zainteresowanym, którzy postanowią dołączyć do MiniWikiProjektów. Stupa1989 (dyskusja) 19:05, 30 sie 2019 (CEST)

Zadanie Data rozpoczęcia Status
Gruzja na letnich igrzyskach olimpijskich 3 kwietnia 2018 rozpoczęte
Zmarli w styczniu 2018 13 kwietnia 2018 rozpoczęte
Laureaci Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Piotra Czajkowskiego 26 kwietnia 2018 rozpoczęte
Medaliści igrzysk olimpijskich w piłce siatkowej 5 lutego 2019 rozpoczęte
Roger - Pieśni Szląskie 15 lutego 2019 rozpoczęte
Mistrzostwa świata w wioślarstwie 6 kwietnia 2019 rozpoczęte

26 sierpnia

 • Już od pierwszego września startujemy z kolejnym Miesiącem Wyróżnionego Artykułu, którego celem jest poprawa jakości Wikipedii poprzez zwiększenie liczby Artykułów na Medal, List na Medal i Dobrych Artykułów. Uwaga, biorą w nim udział wszystkie hasła zgłoszone we wrześniu (odznaczenia mogą dostać później), a na autorów, zgłaszających i sprawdzających czekają specjalne odznaki. Dwie z nich są, myślę, szczególnie ważne - to odznaki, którym patronują wspaniali, znani z podnoszenia jakości Wikipedii użytkownicy, których nie ma już wśród nas. Trzy najbardziej zaangażowane osoby mogą otrzymać Złotą, Srebrną lub Brązową Odznakę Belissariusa (na cześć zmarłego w 2015 Belissariusa, autora licznych wyróżnionych haseł). A Ci, którzy doprowadzą do wyróżnienia odpowiednią liczbę haseł (minimum 2 DA lub 1 AnM lub 1 LnM) zostaną odznaczeni Brązowym, Srebrnym lub Złotym Halibuttem, nagrodą upamiętniającą Halibutta, wieloletniego wikipedystę, autora wspaniałych haseł, zmarłego półtora roku temu. Ale są też inne odznaki - sprawdźcie na stronie! Dodam, że odznaki mają charakter wirtualny, do ozdobienia swojej strony wikipedysty, ale chętnym możemy je wydrukować. To, co? Do klawiatur :) Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 09:25, 26 sie 2019 (CEST)

25 sierpnia

Amatller P1160091.JPG

15 sierpnia

Zapraszam do sprawdzania zgłoszeń w ramach projektu Wyróżniona zawartość Wikipedii:
Propozycje do Dobrych Artykułów
Propozycje do Artykułów na medal


Propozycje do List na medalZapraszam też do sprawdzania propozycji do Czywiesza. Jacek555 07:51, 15 sie 2019 (CEST)

14 sierpnia

Drapeau de la Côte d'Ivoire.png

12 sierpnia

5 sierpnia

3 sierpnia

Fjord & flag.jpg
 • Już jutro kolejny tydzień tematyczny! Z tropikalnej Gujany wikiprojekt przenosi się do krainy fiordów i reniferów (na zdjęciu →), czyli do Norwegii. W imieniu uczestników zapraszam wszystkich zainteresowanych tym krajem (i nie tylko) do udziału w Tygodniu Artykułu Norweskiego II. Będziemy poprawiać już istniejące artykuły o Norwegii i oczywiście tworzyć nowe. Maattik (dyskusja) 21:48, 3 sie 2019 (CEST)

1 sierpnia

Zapraszam do sprawdzania zgłoszeń w ramach projektu Wyróżniona zawartość Wikipedii:
Propozycje do Dobrych Artykułów
Ilustracja na medal
Ilustracja na medal – Odbieranie


Propozycje do List na medalZapraszam też do sprawdzania propozycji do Czywiesza. Jacek555 05:13, 1 sie 2019 (CEST)

 • W lipcu 2019 roku autorami największej liczby artykułów wyeksponowanych w Czywieszu byli: Offeliaa (12 artykułów), Carabus (11) oraz Mix321 i Wiroid (po 7). Od początku 2019 roku autorami największej liczby Czywieszowych artykułów są: Carabus (42), Soldier of Wasteland (36) oraz Zala (35). Szczegółowe statystyki znajdują się na tej stronie. Gratuluję, dziękuję i proszę o więcej! Szoltys [Re: ] 12:00, 1 sie 2019 (CEST)
 • Z kolei najbardziej aktywnymi sprawdzającymi w Czywieszu byli: Mpn (60), Ented (43) oraz Carabus (37). Od początku roku najwięcej sprawdzeń na koncie ma Mpn (267), kolejne miejsca zajmują D kuba (224) i niżej podpisany (220). Pełne statystyki sprawdzeń znajdują się tutaj. Dziękuję i proszę o więcej! Szoltys [Re: ] 12:00, 1 sie 2019 (CEST)

31 lipca

 • W związku z brakiem akcji administratorskich i edycji w głównej przestrzeni nazw w okresie dłuższym niż rok uprawnienia administratora utracił Mat86. Openbk (dyskusja) 00:46, 31 lip 2019 (CEST)

23 lipca

Suriname rainforest villages.jpg

22 lipca

 • Na meta-wiki trwa dyskusja (w języku angielskim) na temat „miękkiego zamknięcia” (ang. soft closure) polskich Wikinews. tufor (dyskusja) 16:12, 22 lip 2019 (CEST)

17 lipca

LUSITANA WLM 2011 WLZ.svg
 • Z ogromną radością informuję, że w tym roku wraca Wasze ukochane Wiki Lubi Zabytki czyli konkurs fotograficzny, którego celem jest wzbogacenie Wikimedia Commons o zdjęcia wszystkich obiektów posiadających status zabytku nieruchomego i wpisanych do wykazów zabytków prowadzonych przez Wojewódzkich Konserwatorów Zabytków. Konkurs jest częścią światowej inicjatywy Wiki Loves Monuments. Zdjęcia do konkursu ładujemy od 1 do 30 września, ale możecie je robić już teraz, podczas wakacyjnych wojaży. Nagrodami będą vouchery na sprzęt fotograficzny (tu więcej o nagrodach). Będą przyznawane za:
  • najlepsze pojedyncze zdjęcie,
  • ogólne zaangażowanie w konkurs (a więc osobom, które załadują dużo i/lub dobrej jakości i/lub bardzo potrzebnych zdjęć)
  • oraz w trzech kategoriach tematycznych, którymi opiekują się nasi partnerzy: Zabytki Warszawy (partner: Mazowiecka Biblioteka Cyfrowa (Biblioteka Publiczna m.st. Warszawy - Biblioteka Główna Województwa Mazowieckiego)), Zabytki architektury wiejskiej (partner Polskie Towarzystwo Ludoznawcze), Zabytki z terenu województwa śląskiego (partner: Regionalny Instytut Kultury).

Partnerami medialnymi konkursu są: TVP Kultura, serwis Świat Obrazu, "Spotkania z Zabytkami" oraz "Renowacje i Zabytki".

Zachęcam do udziału w konkursie! Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 12:32, 17 lip 2019 (CEST)

Zapraszam do sprawdzania zgłoszeń w ramach projektu Wyróżniona zawartość Wikipedii:
Propozycje do Dobrych Artykułów
Propozycje do Artykułów na medal
Propozycje do List na medal

Ilustracja na medal
Ilustracja na medal – OdbieranieZapraszam też do sprawdzania propozycji do Czywiesza. Jacek555 20:53, 17 lip 2019 (CEST)

12 lipca

Benzene-2D-full.svg
 • Jutro, 13 lipca startuje Tydzień Artykułu Chemicznego. To już druga edycja akcji poświęconej wyłącznie tej dziedzinie nauki. To także pierwszy od blisko dwóch miesięcy tydzień nie związany z żadnym krajem lub regionem, a kolejny będzie dopiero we wrześniu. Jeśli chemia Was interesuje, to w imieniu uczestników wikiprojektu tygodnie tematyczne zapraszam do tworzenia nowych i poprawiania starych artykułów o chemii. Maattik (dyskusja) 13:16, 12 lip 2019 (CEST)
A wolno pisać o transmutacjach? Litwin Gorliwy Odpowiedz zoilowi 22:29, 13 lip 2019 (CEST)
Wolno pisać o wszystkim, ale w ramach tej akcji to o zagadnieniach, które mieszczą się w Kategoria:Chemia, jej podkatekogriach, podkategoriach podkategorii itd.. Transmutacje się tam znajdują, więc można. --Maattik (dyskusja) 23:22, 13 lip 2019 (CEST)

8 lipca

 • Droga społeczności! W dniach 11-13 października w Belgradzie odbędzie się kolejna edycja konferencji wikimedian z Europy Środkowej i Wschodniej CEE Meeting 2019. Dostępne są dwa stypendia (pokrywające koszty dojazdu, opłaty konferencyjnej i noclgu) dla osób z polskiej społeczności. Osoby zainteresowane proszone są o zgłaszanie się do 14 lipca 2019 roku do godz. 23.59. Szczegóły na tej stronie. Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 19:25, 8 lip 2019 (CEST)

1 lipca

 • W czerwcu 2019 roku autorami największej liczby artykułów wyeksponowanych w Czywieszu byli: Jotjotem, Kokodyl, Offeliaa i Zala (wszyscy po 6). Od początku 2019 roku autorami największej liczby Czywieszowych artykułów są: Soldier of Wasteland (33) oraz Carabus i Zala (po 31). Szczegółowe statystyki znajdują się na tej stronie. Gratuluję, dziękuję i proszę o więcej! Szoltys [Re: ] 07:16, 1 lip 2019 (CEST)
 • Z kolei najbardziej aktywnymi sprawdzającymi w Czywieszu byli: Ented (41), Mpn (40) oraz Luki4812 (31). Od początku roku najwięcej sprawdzeń na koncie ma D kuba (217), kolejne miejsca zajmują Mpn (207) i niżej podpisany (196). Pełne statystyki sprawdzeń znajdują się tutaj. Dziękuję i proszę o więcej! Szoltys [Re: ] 07:16, 1 lip 2019 (CEST)
Zapraszam do sprawdzania zgłoszeń w ramach projektu Wyróżniona zawartość Wikipedii:
Propozycje do Dobrych Artykułów
Propozycje do Artykułów na medal

Ilustracja na medalZapraszam też do sprawdzania propozycji do Czywiesza. Jacek555 08:29, 1 lip 2019 (CEST)

Flaga Litwy.JPG
 • Jutro, 2 lipca rozpoczyna się Tydzień Artykułu Litewskiego. To pierwsza akcja, której tematem przewodnim jest wyłącznie to największe państwo bałtyckie. W imieniu uczestników wikiprojektu tygodnie tematyczne zapraszam wszystkich zainteresowanych do tworzenia nowych i poprawiania już istniejących artykułów o Litwie.
 • Za nami kolejne Wikiwyzwanie. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli w nim udział i zgłoszenie prawie 450 haseł! Nagroda główna powędruje do Zielu20, a nagrody tygodniowe do: Offelii, Jotjotem, Delty 51, Andrzeja111. Teraz będziemy też typować zwycięzcę lub zwyciężczynię nagrody jakościowej! Oraz przystąpimy do zamawiania personalizowanych gadżetów i produkcji wikiksiążek! Ponieważ nagrody są Bardzo Spersonalizowane, to zwycięzców prosimy o trochę cierpliwości, zwłaszcza, że wszystko nakłada się na sezon urlopowy. Jeszcze raz dziękuję za Wasze zaangażowanie w konkurs. Kto jest super? Wy jesteście super ;) Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 18:21, 1 lip 2019 (CEST)
Starsze ogłoszenia dostępne są w historii ogłoszeń, zobacz też zarchiwizowane ogłoszenia.