Skrót: WP:TO

Wikipedia:Tablica ogłoszeń

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

20 listopada

17 listopada

 • Do końca roku jeszcze niby daleko, jednak nieuchronnie coraz bliżej. Natomiast w rubryce rocznic przeznaczonych do prezentacji na stronie głównej pozostaje niekompletne około 60 dni na przyszły rok. Lista wszystkich modułów (na każdy dzień) jest dostępna tutaj. Należy w niej odszukać pozycje oznaczone ostrzeżeniem UZUPEŁNIĆ. Chodzi zwłaszcza o te, przed którymi znajduje się liczba 2003 (na przykład „2003: 4, 1, 802UZUPEŁNIĆ;”). Dodając nowe pozycje należy zwrócić uwagę, że ostatnia cyfra roku powinna być równa 3 lub 8. Jeśli ktoś zna jakieś ciekawe wydarzenie, którego nie ma jeszcze na liście do prezentacji, to zapraszam do uzupełniania. Paweł Ziemian (dyskusja) 00:17, 17 lis 2017 (CET)

15 listopada

 • Droga społeczności! Otwarto zapisy na Zlot Zimowy Wikimedian 2018, który odbędzie się w dniach 12-14 stycznia 2018 w Hotelu nad Mrogą niedaleko Koluszek. Przez 3 dni będziemy dyskutować, edytować, lepiej poznawać nasz projekt i... siebie nawzajem :) Chciałabym szczególnie zachęcić te osoby, które w spotkaniach społeczności na żywo nie uczestniczyły nigdy wcześniej lub nie uczestniczyły od bardzo dawna. To będzie dla Was okazja poznać innych członków społeczności, porozmawiać o tym, co nas w projektach cieszy i o wyzwaniach, które przed nami stoją. Dzięki temu Wasza praca w projektach Wikimedia będzie o wiele lepsza. Przybywajcie indywidualnie lub całymi wikiprojektami. Stowarzyszenie Wikimedia Polska serdecznie zaprasza :) W razie pytań lub wątpliwości - zapraszam Was do kontaktu. Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 14:47, 15 lis 2017 (CET)
 • Witam wszystkich! Pragnę poinformować szanowną społeczność, że zostałem opiekunem akcji z cyklu Tygodnie tematyczne. Z uszanowaniem Karol 1111 dyskusja 22:03, 15 lis 2017 (CET)

11 listopada

 • Droga Społeczności, jak zauważył na FB nasz niezastąpiony @WTM, ktoś dzisiaj z wielką dumą opublikował na Wykopie relację, jak to kiedyś zwandalizował hasło Pławikoniki i jak wpisane przez niego bzdurne zdanie przez prawie 9 lat pozostało niezauważone, a nawet krążyło po internecie. Moja propozycja: odpowiedzmy na to wyznanie w naszym stylu! Sam hoax już usunąłem, ale jeśli chociaż trochę znacie się na tej dziedzinie i macie źródła, zachęcam do rozbudowy hasła, dodawania przypisów itd. Powerek38 (dyskusja) 19:16, 11 lis 2017 (CET)

8 listopada

***Opiekun dla Tygodni Tematycznych – pilnie poszukiwany!***

Profil: systematyczny, lubiący intensywnie pracować na czas, obecny najlepiej każdego dnia na Wikipedii, o szerokiej wiedzy ogólnej i umiejętnościach techniczno-graficznych, umiejący współpracować w zespole i z zespołem uczestników.

Zadania: branie udziału w dyskusjach o planowanych tygodniach tematycznych, przygotowywanie na czas stron tygodni tematycznych, umieszczanie na SG i TO ogłoszeń o nadchodzących tygodniach tematycznych, rozsyłanie zaproszeń, czuwanie nad przebiegiem, wstawianie i koordynowanie wstawiania propozycji do Czywiesza i ich sprawdzania, robienie bilansu i umieszczanie podziękowań oraz przyznawanie gwiazdek najaktywniejszym uczestnikom.

Na początku konieczne będzie uporządkowanie „stajni Augiasza” ze względu na zaległości, ale później wszystko będzie chodziło jak w szwajcarskim zegarku. Chętny musi jedynie wpisać się na stronie projektu jako opiekun i zaraz może zaczynać. Jeżeli byłoby więcej chętnych, to można podzielić się obowiązkami lub opiekować się tygodniami tematycznymi na przemian. Wszystko do ustalenia. Hortensja (dyskusja) 10:20, 8 lis 2017 (CET)

Ogłoszenie zostało zamieszczone za sprawą dyskusji, która miała miejsce w kawiarence [1]. Hortensja (dyskusja) 10:20, 8 lis 2017 (CET)

7 listopada

 • Przy okazji przypominam (na zachętę!), że w tygodniach tematycznych nagrodę otrzymuje nie tylko osoba, która napisze najwięcej haseł wielkości 5kB, ale też osoba wylosowana spośród wszystkich, którzy napiszą co najmniej 1 hasło wielkości 2kB. Ale uwaga! Aby nagroda losowana została przyznana, w danym tygodniu musi powstać co najmniej 40 haseł o wielkości 2kB. Tak więc warto, choćby jednym hasłem, włączyć się do tego i innych TT :) Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 10:51, 8 lis 2017 (CET)
 • Na fali rozmów podczas WikiKonferencji bodaj w roku 2016 stworzyłem w oparciu o Pywiki bota umożliwiającego masowe przesyłanie plików na serwisy działające w oparciu o oprogramowanie MediaWiki. Skrypt do swojej pracy wymaga zainstalowanego Pythona 3.x oraz Pywikibota. Jeśli komuś się coś takiego przyda, to proszę o kontakt majlowy (przez Wiki) lub na mojej stronie dyskusji. Pawel Niemczuk (dyskusja) 01:37, 7 lis 2017 (CET)

6 listopada

Stamp of Russia 2013 No 1741 The Bouquet by Viktor Maly.jpg
 • Zakończył się Tydzień Artykułu Rosyjskiego, w którym wzięły udział 24 osoby. Ogółem powstało 169 większych i mniejszych nowych artykułów, a 20 istniejących haseł zostało nieznacznie lub kompleksowo rozbudowanych. Z wyróżniających się haseł zostały utworzone 2 ekspozycje czywieszowe, które ukażą się na stronie głównej 10 i 15 listopada. Najaktywniejszymi uczestnikami byli: Carabus, Zala i Loraine, zaś najobszerniejsze hasło, o gramatyce języka rosyjskiego, napisał Macedo. Dla wszystkich uczestników oraz innych, którzy w jakiś sposób pomogli w przebiegu akcji – podziękowania i gratulacje. Hortensja (dyskusja) 12:02, 6 lis 2017 (CET)

5 listopada

Użytkownik Nedops 5 listopada 2017 dołączył do grona CheckUserów polskojęzycznej Wikipedii.
Wynik głosowania:
 •  Za przyznaniem uprawnień oddano 91 głosów
 •  Przeciw przyznaniu uprawnień oddano 0 głosów
 • Wstrzymało się 0 osób. --Wiklol (Re:) 21:14, 5 lis 2017 (CET)

3 listopada

2 listopada

31 października

Powodzenia! Emptywords (dyskusja) 01:13, 31 paź 2017 (CET)
Użytkownik Szoltys 31 października 2017 dołączył do grona administratorów polskojęzycznej Wikipedii.
Wynik głosowania:
 • Ikona głosu „za” Za przyznaniem uprawnień oddano 64 głosy
 • Ikona głosu „przeciw” Przeciw przyznaniu uprawnień oddano 10 głosów
 • Ikona głosu „wstrzymuję się” Wstrzymały się 2 osoby. Emptywords (dyskusja) 01:44, 31 paź 2017 (CET)

30 października

Propozycje do Dobrych Artykułów
Propozycje do Artykułów na medal
odbieranie
Propozycje do Ilustracji na medal


Propozycje do Grup Artykułów
odbieranieZapraszam też do sprawdzania propozycji do Czywiesza.

29 października

28 października

Stamp of Russia 2012 No 1584 Visit Russia.jpg
 • Z niewielkim opóźnieniem rozpoczął się Tydzień Artykułu Rosyjskiego III. Termin akcji nie jest przypadkowy, lecz związany z 100. rocznicą wybuchu rewolucji październikowej. Wszyscy chętni do pisania nowych lub rozbudowywania już istniejących artykułów związanych z Rosją są mile widziani. Przewidziana jest ekspozycja czywieszowa utworzona właśnie z artykułów powstałych w ramach tego tygodnia tematycznego. Hortensja (dyskusja) 12:06, 28 paź 2017 (CEST)

25 października

Użytkownik Barcival 25 października 2017 dołączył do grona administratorów polskojęzycznej Wikipedii.
Wynik głosowania:
 • Ikona głosu „za” Za przyznaniem uprawnień oddano 62 głosy
 • Ikona głosu „przeciw” Przeciw przyznaniu uprawnień oddano 1 głos
 • Ikona głosu „wstrzymuję się” Wstrzymało się 0 osób.

24 października

Użytkownik Thraen 24 października 2017 dołączył do grona administratorów polskojęzycznej Wikipedii.
Wynik głosowania:
 • Ikona głosu „za” Za przyznaniem uprawnień oddano 58 głosów
 • Ikona głosu „przeciw” Przeciw przyznaniu uprawnień oddano 2 głosy
 • Ikona głosu „wstrzymuję się” Wstrzymało się 0 osób.

23 października

18 października

 • W imieniu członków Wikiprojektu:Tygodnie tematyczne zapraszam do udziału w kolejnej akcji podejmowanej przez wikiprojekt. Od dziś do 24 października skupiamy się na tworzeniu nowych oraz poprawianiu już istniejących haseł związanych z Biologią (już po raz czwarty :) W imieniu uczestników Wikiprojektu: Fafik Napisz coś® 16:59, 18 paź 2017 (CEST)

17 października

12 października

9 października

 • W imieniu członków Wikiprojektu:Tygodnie tematyczne zapraszam do udziału w kolejnej akcji podejmowanej przez wikiprojekt. Od dziś do 15 października skupiamy się na tworzeniu nowych oraz poprawianiu już istniejących haseł związanych z Ugandą. Fafik Napisz coś® 10:46, 9 paź 2017 (CEST)
 • Szukam chętnych do współpracy przy doprowadzenia artykułu powódź tysiąclecia (należącego do kanonu Wikipedii) do statusu DA (a może i medalu). Poszukiwane są osoby mające dostęp do źródeł w części niedotyczącej Wrocławia i Opola i chętne dopracować resztę. Proszę się zgłaszać na stronie dyskusji artykułu. kićor Dajesz! 12:29, 9 paź 2017 (CEST)

6 października

 • Wraz z kilkoma uczestnikami Wikiprojektu:Igrzyska olimpijskie chcemy podjąć się napisania zaleceń edycyjnych dotyczących występu pojedynczego państwa na danych igrzyskach. Wstępny szkic znajduje się na mojej podstronie. Zapraszam wszystkich zainteresowanych do dyskusji na ten temat oraz podzielenia się swoją opinią. Pozdrawiam, Fafik Napisz coś® 11:01, 6 paź 2017 (CEST)

4 października

 • Droga społeczności! Do 17 października Zarząd Stowarzyszenia Wikimedia Polska przyjmuje Wasze pomysły, propozycje i oferty dotyczące lokalizacji Zlotu Zimowego Wikimedian, który odbędzie się 12-14 stycznia 2018 r. Możecie zaproponować wyłącznie miejscowość, ale jeszcze lepiej będzie, jeśli wskażecie konkretny hotel/ośrodek. Jeśli potrzebujecie pomocy czy konsultacji w sprawie Waszej oferty, to pracownicy i zarząd Stowarzyszenia pozostają do Waszej dyspozycji. Oferty można wysyłać na adres zarzad@wikimedia.pl Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 09:24, 4 paź 2017 (CEST)30 września

29 września

 • Utworzyłem nową metastronę Wikipedia:Giełda źródeł. Na tej stronie można ogłaszać prośbę o pomoc w znalezieniu źródeł a także oferować pomoc w dostępie do źródeł. Prosiłbym kogoś, kto zna się dobrze na mechanizmie wiki, by ją poprawił na wzór np. prośby o obrazki. kićor Dajesz! 18:32, 29 wrz 2017 (CEST)

26 września

 • Wobec braku sprzeciwu po dyskusji w Kawiarence będzie zmieniona zasada OR. Dodany zostanie wyjątek od zasady dotyczący przykładów opartych na uźródłowionym opisie i prostych tłumaczeń z popularnych języków. Jeżeli ktokolwiek ze Społeczności sprzeciwia się zmianie, proszę o wpis w Kawiarence. Sebek A. (dyskusja) 20:32, 26 wrz 2017 (CEST)

25 września

 • Członkowie Komitetu Arbitrażowego wybrali ze swojego grona przewodniczącego i sekretarza na okres XXI kadencji. Funkcję przewodniczącego będzie pełnić Wojciech Pędzich, a funkcję sekretarza piszący te słowa. Ented (dyskusja) 21:20, 25 wrz 2017 (CEST)

24 września

 • Witajcie!

Wzorem roku poprzedniego, w dniach 1-31 grudnia 2017 ruszamy z akcją BATUTA 2017. Ponieważ strony tej akcji już istnieją a wielu uczestników już uźródławia artykuły, każdy z Was może włączyć się do tej akcji już teraz. Wszelkie działania ukierunkowane na uźródławianie artykułów dokumentujcie na stronie Wikipedia:BATUTA 2017/Uźródłowione artykuły w sekcji "Przed rozpoczęciem akcji".

Zapraszam wszystkich do aktywnego udziału!!!

PS. Postaram się zawnioskować do Zarządu Stowarzyszenia Wikimedia Polska o przyznanie nagród za najbardziej aktywny udział w tej akcji, więc jest wielce prawdopodobne że trzy pierwsze miejsca zostaną nagrodzone.

X-domin (dyskusja) 22:55, 24 wrz 2017 (CEST)

18 września

 • Na październik lub listopad szykujemy Maraton edycyjny w Elblągu. Póki co jesteśmy na etapie organizacyjnym (mamy miejsce, trochę chętnych i dwa możliwe terminy). Wszyscy z bliska i daleka mile widziani. //Halibutt 13:49, 18 wrz 2017 (CEST)

13 września

 • W związku z brakiem akcji związanych z posiadanymi uprawnieniami w okresie dłuższym niż rok uprawnienia administratora utracił Piom. Openbk (dyskusja) 01:05, 13 wrz 2017 (CEST)
Propozycje do Dobrych Artykułów
odbieranie
Propozycje do Artykułów na medal


Wybrane sekcje Czywiesza
Propozycje do List na medal


Propozycje do Ilustracji na medal


Propozycje do Grup Artykułów
odbieranie

7 września

5 września

4 września

 • Pora rozstać się już z wakacjami i wziąć do pracy, a dobrą okazją do walki z lenistwem jest Tydzień Artykułu Włoskiego II. Może tym razem więcej osób przyłączy się i napisze lub poprawi choć jeden artykuł? :) Gdarin dyskusja 09:45, 4 wrz 2017 (CEST)

2 września


Starsze ogłoszenia dostępne są w historii ogłoszeń, zobacz też zarchiwizowane ogłoszenia.