Skrót: WP:TO

Wikipedia:Tablica ogłoszeń

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

21 października

 • Zakończyło się głosowanie odnośnie do flag w zestawieniach medalistów. Największe poparcie (72% głosujących) uzyskała propozycja zapisu z użyciem flagi, ale bez nazwy państwa. Jednocześnie w wyniku konsensusu Społeczności głosowanie to było jedynie sondażem. Wszystkim, którzy wzięli udział dziękuję za oddane głosy. Neonek12 (dyskusja) 18:51, 21 paź 2016 (CEST)

20 października

 • 21 października startuje polska edycja międzynarodowej akcji edycyjnej poświęconej Powstaniu Węgierskiemu 1956. To akcja szczególna - nagrody są skromne (choć przyjemne), trwa krótko, a jej tematyka jest bardzo wąska, związana z 1 wydarzeniem historycznym. Jednak to właśnie w ten sposób wikipedyści z Węgier obchodzą 60. rocznicę powstania, dlatego każde hasło, które rozbudujecie lub stworzycie będzie dla nich cennym dowodem wiki-pamięci. Pokażmy, że Polak-Węgier dwa wikibratanki i poszerzmy zasoby Wikipedii związane z ważnym wydarzeniem historycznym :) Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 21:44, 20 paź 2016 (CEST)

18 października

 • Na podstoliku Kawiarenki jest kontynuowana dyskusja rozpoczęta na stronie próśb do adminów nt. "Ograniczenie dla używania CT (Content Translation)". Zapraszam do uczestnictwa. Ency (replika?) 19:01, 18 paź 2016 (CEST)
 • Zakończył swój żywot szablon {{koordynaty}} i jego „mikro” wariant. W ich miejsce narodził się szablon {{współrzędne}}, który szerokość i długość geograficzną przyjmuje łącznie tylko jako pojedynczy parametr. Zainteresowanych proszę o zapoznanie się z dokumentacją. Paweł Ziemian (dyskusja) 22:38, 18 paź 2016 (CEST)

17 października

 • W związku z rocznym okresem braku widocznej w rejestrach akcji związanej z posiadanymi uprawnieniami, narzędzi admina został pozbawiony Lord Ag.Ent. Nedops (dyskusja) 14:46, 17 paź 2016 (CEST)
 • Rozpoczęło się głosowanie nad przyznaniem uprawnień administratora wikipedyście Wargo. Nedops (dyskusja) 17:50, 17 paź 2016 (CEST)
 • Rozpoczął się Tydzień religioznawczy III, który potrwa do 23 października. Wszystkich zainteresowanych tematyką zachęcam gorąco do udziału w akcji. W imieniu uczestników wikiprojektu, Torrosbak (dyskusja) 19:42, 17 paź 2016 (CEST)

10 października

 • Takiego tygodnia jeszcze nie było! Wikiprojekt Tygodnie Tematyczne zaprasza do udziału w akcji Tydzień Artykułu Celtyckiego. Z pewnością będzie ona okazją do powstania wielu cennych artykułów. Przyłącz się i Ty! W imieniu uczestników wikiprojektu, Torrosbak (dyskusja) 02:41, 10 paź 2016 (CEST).

4 października

 • Wikimedia Polska została wybrana organizatorem przyszłorocznej konferencji Wikimedia CEE Meeting 2017, na której spotykają się wikimedianie z Europy Środkowej i Wschodniej. Oznacza to, że w Warszawie odbędzie się jedno z najważniejszych spotkań ruchu Wikimedia. Naszą wizję konferencji możecie poznać na naszym blogu, a szczegóły oferty naszej i konkurencyjnej na stronie CEE Meeting 2017. Środki na organizację zostaną pozyskane od Wikimedia Foundation. Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 11:58, 4 paź 2016 (CEST)

3 października

30 września

Użytkownik Torrosbak 30 września 2016 dołączył do grona administratorów polskojęzycznej Wikipedii.
Wynik głosowania:
 • Ikona głosu „za” Za przyznaniem uprawnień oddano 75 głosów
 • Ikona głosu „przeciw” Przeciw przyznaniu uprawnień oddano 0 głosów
 • Ikona głosu „wstrzymuję się” Wstrzymało się 0 osób. --The Polish (query) 17:34, 30 wrz 2016 (CEST)
 • Rozpoczęło się głosowanie nad ujednoliceniem sposobu prezentowania informacji w zestawieniach medalistów. Neonek12 (dyskusja) 18:14, 30 wrz 2016 (CEST)

29 września

 • Poszukujemy jednego lub dwóch wiki-fotografów, chcących wziąć udział w polsko-czeskiej Wikiekspedycji Opolskiej 2016. Ekspedycja odbywać się będzie od 21 października do 30 października 2016. Jej celem będzie sfotografowanie polskich i czeskich wiosek, które nie mają ilustracji na Wikimedia Commons. Koszty podróży i noclegu finansowane są przez Stowarzyszenie. Zainteresowanych proszę o kontakt. Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 09:17, 29 wrz 2016 (CEST)
 • Informacja o zakończonym głosowaniu w sprawie przyznawania uprawnień
Użytkownik Boston9 29 września 2016 dołączył do grona administratorów polskojęzycznej Wikipedii.
Wynik głosowania:
 • Ikona głosu „za” Za przyznaniem uprawnień oddano 95 głosów
 • Ikona głosu „przeciw” Przeciw przyznaniu uprawnień oddano 0 głosów
 • Ikona głosu „wstrzymuję się” Wstrzymało się 0 osób. Matma Rex dyskusja 12:58, 29 wrz 2016 (CEST)

27 września

24 września

23 września

22 września

 • Drodzy wikipedyści poznańscy i niepoznańscy. Już niebawem polska wersja naszej ukochanej encyklopedii skończy 15 lat (juhu!). Z tej okazji w sobotę 24 września w Poznaniu o godz. 18.00 w kawiarni Pora Dnia przy ul. Różanej 15 odbędzie się tradycyjne urodzinowe spotkanie z tortem i drobnym poczęstunkiem. Szczegóły wydarzenia na stronie wiki, można też zapisywać się na wydarzeniu na Facebooku. Zapraszamy na wspólne świętowanie! Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 10:53, 22 wrz 2016 (CEST)

21 września

 • W Wikiprojekcie współpracy z Narodowym Muzeum Morskim przydałby się ktoś mogący pisać arty w de-Wiki. Rzecz jest prosta, bo strona Muzeum jest po polsku, angielsku i niemiecku. Na podstawie stron Muzeum dość szybko napisałem art w en-Wiki (później przetłumaczony na polski), można tłumaczyć, można się podpierać tekstem muzealnym, przypisy podane na tacy. Ciacho5 (dyskusja) 14:58, 21 wrz 2016 (CEST)
 • Rozpoczęło się głosowanie nad przyznaniem uprawnień administratora wikipedyście Boston9. Elfhelm (dyskusja) 17:47, 21 wrz 2016 (CEST)

20 września

 • Za namową Tobiasa Schönberga z Wikimedia Austria, jednego z najaktywniejszych twórców projektu Wikidane, powstał tam dzisiaj Wikiprojekt Polska. Zainteresowanych zapraszam do udziału. Powerek38 (dyskusja) 21:47, 20 wrz 2016 (CEST)

18 września

16 września

13 września

8 września

7 września

 • Pomału zbliża się do końca projekt Faras w Wikipedii, zorganizowany we współpracy z Muzeum Narodowym w Warszawie. Byłoby fajnie, gdyby udało się niektóre z powstałych artykułów przetłumaczyć i zamieścić w innojęzycznych wikipediach – może ktoś z Was będzie chętny do pomocy? Zwracam się zwłaszcza do osób znających francuski i rosyjski (bo na angielski i niemiecki jacyś chętni już są), oczywiście władający innymi językami też widziani są z entuzjazmem. Tabelka z artykułami gotowymi do tłumaczenia tutaj. Gytha (dyskusja) 10:06, 7 wrz 2016 (CEST)

6 września

5 września

4 września

Flag of UNESCO.svg

3 września

 • Działając w imieniu i z upoważnienia Zarządu Stowarzyszenia Wikimedia Polska (WMPL) uprzejmie zawiadamiam, że od dziś płatni pracownicy WMPL mogą (nie muszą, jest to ich wybór) posiadać w projektach Wikimedia dodatkowe, służbowe konta użytkowników. Dzięki temu mogą oddzielać edycje prywatne (robione na własną odpowiedzialność i wolontariacko) od służbowych (robionych w ramach płatnego czasu pracy, w ramach zadań powierzonych przez Stowarzyszenie i z prawem reprezentowania WMPL). Taki rozdział jest zresztą standardem w Fundacji Wikimedia, a także w naszych niektórych zagranicznych organizacjach siostrzanych. Jako pierwsza z tej możliwości skorzystała Magalia (to jest oczywiście konto prywatne), która swoje służbowe edycje wykonuje od dziś jako Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL). Powerek38 (dyskusja) 23:06, 3 wrz 2016 (CEST)

2 września

 • Dzień dobry wszystkim w nowym dniu :) Jak zapewne część z was widziała, przez ostatnie miesiące zajmowałem się biblioteką Wikipedii (kto jeszcze jej nie odwiedził, zachęcam do kliknięcia). Ponieważ zakończyłem powiedzmy pierwszy etap, miałbym prośbę o pomoc w dalszym uzdatnianiu. A jest kilka rzeczy, o które chciałbym poprosić:
  1. W pierwszej sekcji na stronie Wikipedia:Biblioteka znajduje się wyszukiwarka zbiorów. Proszę przetestujcie. Znajdźcie słaby artykuł i poszukajcie (najlepiej w obcych sobie dziedzinach), kto mógłby go poprawić. Po kilku testowych wyszukaniach z pewnością znajdziecie kogoś, kto będzie mógł sprawdzić/zweryfikować w źródle nieuźródłowione/wątpliwe treści. A może znajdziecie kogoś z ciekawymi pozycjami do wspólnej pracy nad dobrym/medalowym artykułem.
  2. Jeśli sami zamieściliście jakieś pozycje, także przetestujcie. Z pewnością zauważycie, że szukacie po słowach kluczowych, a tytuły książek dotyczące poszukiwanych zagadnień mogą być "fantazyjne" i nie pojawią się w wynikach zapytań. W tym celu dobrze jest w kolumnie "Uwagi" dać krótki opis ze słowami kluczowymi.
  3. Jeżeli macie jakąś pozycję, z której na pewno nie będziecie korzystać, a przydałaby się innym wikipedystom, dorzućcie ją do biblioteki i w kolumnie "Uwagi" wpiszcie "Oddam". Jeżeli macie zbiory dobrych, specjalistycznych czasopism, do których już nie wrócicie, także pomyślcie, czy ich nie dodać.
  4. Sporo ciekawych publikacji jest w internecie. Czasami mogą być ciekawe nie tylko dla jednej dziedziny wiedzy, a takie zbiory jeśli się przechowuje, to tylko na stronach poszczególnych wikiprojektów albo wikipedyści trzymają je na swoich stronach. Dodajcie je też na podstronach biblioteki - ostatnia sekcja to publikacje dostępne online (oczywiście tu też dobrze byłoby krótko opisać czego dotyczy publikacja bądź baza danych).
  5. Poza tym oczywiście wszystkich zachęcam do uzupełniania zbiorów. Dla niektórych dziedzin wiedzy na razie brakuje podstron biblioteki. Może się okaże, że coś, czego szukaliście, ma ktoś, kto edytuje Wikipedię w zupełnie innej działce, a książka kurzyła mu się na półce :)
  I na koniec - dziękuje wszystkim za dotychczasowe zaangażowanie. Mam nadzieję, że na początku roku szkolnego (i akademickiego) biblioteka będzie często odwiedzana :) Hedger z Castleton (dyskusja) 10:13, 2 wrz 2016 (CEST)

1 września

26 sierpnia

23 sierpnia

 • Wczoraj pojawiła się nowa funkcja eksperymentalna „Ores”. Jest to narzędzie wykorzystujące maszynowe uczenie się. Po włączeniu, na stronie Ostatnich zmian oraz w Obserwowanych podświetla edycje, które zostały uznane przez narzędzie za szkodliwe. Dodatkowo na stronie Specjalna:Wkład pojawia się kwadracik „Pokaż tylko edycje wymagające przejrzenia”. tufor (dyskusja) 11:52, 23 sie 2016 (CEST)
 • Wikipedysta Orem zrzekł się uprawnień administratora. Tar Lócesilion (queta) 15:15, 23 sie 2016 (CEST)

18 sierpnia

16 sierpnia

10 sierpnia

 • Jesteśmy już na półmetku konkursu fotograficznego WikiWakacje. Zdjęcia (świetne!) już spływają, ale nikt chyba nie zauważył, że można również brać udział w konkursie poprzez pisanie haseł i ilustrowanie ich konkursowymi zdjęciami. Autor największej liczby artykułów otrzyma nagrodę specjalną. Zapraszamy na stronę konkursu Magalia (dyskusja) 15:21, 10 sie 2016 (CEST)

8 sierpnia

 • Jeszcze do północy można pisać nowe artykuły w ramach kolejnej edycji DNA. Serdecznie zapraszam do udziału. Tournasol Demande-moi! 19:22, 8 sie 2016 (CEST)
 • Już od prawie 20 godzin trwa specjalna akcja Tygodni Tematycznych. Do 21 sierpnia, czyli przez dwa tygodnie, tworzymy oraz poprawiamy artykuły poświęcone igrzyskom olimpijskim, nie tylko tegorocznym. W imieniu uczestników Wikiprojektu, RoodyAlien (dyskusja) 19:49, 8 sie 2016 (CEST)

5 sierpnia

4 sierpnia

 • Pojawiła się nowa funkcja eksperymentalna „Suwak wersji” (RevisionSlider), która może być przydatna przy przeglądaniu zmian na stronach. Więcej informacji znajduje się na tej stronie. tufor (dyskusja) 10:56, 4 sie 2016 (CEST)
 • W ramach Wikiprojektu Tygodnie tematyczne serdecznie zapraszam na wyjątkowo krótką akcję – Weekend z Kinematografią. Akcja będzie trwała od piątku do niedzieli i liczę na duże zainteresowanie. W imieniu uczestników Wikiprojektu, 'ℒℯvℯℓ91' słucham 20:45, 4 sie 2016 (CEST)

3 sierpnia

2 sierpnia

 • Tradycyjnie już jak co roku poznańscy (i nie tylko poznańscy) wikipedyści spotkają się na Wikigrillu, a więc na (POV!) najfajniejszym wikispotkaniu w całym wikiświecie. 21 sierpnia 2016 bierzcie chłopaków, dziewczyny, żony, mężów, dzieci małe i duże, uszykujcie grillowe smakołyki i meldujcie się w Poznaniu. Zapraszamy! Magalia (dyskusja) 15:09, 2 sie 2016 (CEST)
 • Ponieważ liczniki głosowań BeauBota przestały działać zaczął je generować mastiBot. Nowy adres strony http://tools.wikimedia.pl/~masti/votes.html masti <dyskusja> 16:34, 2 sie 2016 (CEST)
Starsze ogłoszenia dostępne są w historii ogłoszeń, zobacz też zarchiwizowane ogłoszenia.