Wikipedia:Tablica ogłoszeń/2002 I półrocze

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Archiwum Tablicy Ogłoszeń - 2002 styczeń-czerwiec

21.06.2002
Mamy ponad 3000 artykułów przecinkowych

To prawie 10% tego co angielska Wikipedia i 3% tego co stawiała sobie ona za cel w chwili powstania. Gratucacje dla wszystkich Polskich Wikipedystów.

01.05.2002
Polska Wikipedia przechodzi na PHP

Testowa instalacja znajduje się pod http://test.wikipedia.com/ . Prosimy o przetestowanie oraz o dokończenie tłumaczenia skryptów.

Może to naiwne, ale jak tłumaczyć i gdzie wrzucić teksty do skryptów ?
--kpjas

Trzeba wziąść z CVSA: $ cvs -d:pserver:anonymous@cvs.wikipedia.sourceforge.net:/cvsroot/wikipedia login $ cvs -z3 -d:pserver:anonymous@cvs.wikipedia.sourceforge.net:/cvsroot/wikipedia co phpwiki Edytować phpwiki/fpw/wikiTextPl.php (ten plik jest w UTF8 !!!)

I wysłać go na intlwiki-l@nupedia.com

09.04.2002
Brilliant prose

zaklepuję Historię Szkocji - Kazik

A może zrobimy własny "Brilliant prose" i będziemy tłumaczy na angielski. Np. artykuł o Esperanto mamy lepszy niż jakakolwiek inna Wikipedia. --Taw

Dobry pomysł. Ale na razie to tam jest więcej i lepiej. NA RAZIE. Zrozumiano ? --kpjas
Spoko, jesteśmy przecież trzecią największą wikipedią po angielskiej i sforkowanej hiszpańskiej. Aha, no to jak nazwać BP po polsku ? --Taw
"Artykuły na medal" ? "Artykuły na piątkę" ?

09.04.2002
Tłumaczenie Brilliant prose - nowa inicjatywa w ramach Polskiej Wikipedii

Nie wiem czy moja (kpjas) propozycja spotka się z pozytywną reakcją

innych Wikipedystów, ale myślę, że byłoby to korzystne dla nas przetłumaczyć na polski strony zakwalifikowane do Brilliant prose.
Nie wiem może inne nie-angielskie Wikipedie byłyby zainteresowane współzawodnictwem ?

11.03.2002
Przejście na skrypt PHP już blisko

W najbliższych dniach zostanie postawiony testowy Polski serwer działający na PHP. Przy okazji nastąpi przejście na kodowanie UTF-8. Już teraz w CVS na http://sf.net/projects/wikipedia/ znajduje się wstępna wersja tłumaczenia. Prosimy o sprawdzenie poprawności tłumaczenia.

25.01.2002
Angielska Wikipedia w przebudowie

Dzisiaj (25.01.2001 godz. 20oo) nie można edytować angielskiej Wikipedii ponieważ zmieniany jest software ze skryptu Usemod na engine napisany w PHP i bazie danych (MySQL?).
Zobaczymy jak będzie działało nowe oprogramowanie.

14.01.2002
Dzień Wikipedii - The Wikipedia Day

Jutro 15.01.2002 będziemy świętować Dzień Wikipedii jest to rocznica utworzenia Wikipedii. W ciągu roku istnienia angielskiej Wikipedii prawdopodobnie powstało już około 21.000 artykułów.
Z okazji tej rocznicy do prasy ma być podany specjalny komunikat, a Larry Sanger ma wygłosić odczyt o Wikipedii na Uniwersytecie Stanford.

Zobacz też: Wikipedia:Tablica ogłoszeń