Wikimaraton to cykliczne spotkania wikipedystów w różnych częściach Polski, mające na celu wspólne redagowania i uzupełniania Wikipedii. Podczas Wikimaratonów prowadzimy też warsztaty dla początkujących użytkowników, rozmawiamy o współpracy z instytucjami kulturalnymi i omawiamy akcje mające na celu promocję Wikipedii.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych przyłączeniem się do tworzenia największej encyklopedii internetowej. Wstęp wolny. Najlepiej mieć ze sobą komputer.
Nowiny WikiRadia: Borys Kozielski i Marek Mazurkiewicz rozmawiają z Tar Lócesilonem na temat sprzątania metastron w Wikipedii, Wikimaraton #1.Tort z okazji miliona artykułów na pl.wiki, WOW #1.Prezentacja "Projekt Kolędy zrealizowany przez Stowarzyszenie Wikimedia Polska" przedstawiona przez Borysa Kozielskiego, WOW #3.Uczestnicy WOW #6.
Spotykamy się, by wspólnie rozbudowywać Wikipedię – można przynosić swoje źródła: książki, czasopisma, przewodniki itd. Mamy też sporo pozycji dostępnych w ramach projektu Podaj cegłę.
Rozmawiamy o projektach związanych ze współpracą z instytucjami. W tej chwili zajmujemy się projektem Saska Kępa, pojawiły się też propozycje podjęcia współpracy z Muzeum Narodowym oraz Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej.
Rozmawiamy o promocji Wikipedii. W tej chwili jest pomysł na wystawię zdjęć POTY na dworcach Metra oraz wystawę zdjęć z Wikiekspedycji 2012 na terenie woj. warmińsko-mazurskiego.
Szukamy nowych edytorów, więc zapraszamy znajomych i korzystamy z mediów społecznościowych, by rozreklamować wydarzenie. :)
Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z Wikipedią, warto zacząć od założenia konta. Link do logowania/rejestracji jest na górze każdej strony Wikipedii. Jeśli nie wiesz jak się zarejestrować, zajrzyj tu: Pomoc:Logowanie. Po zarejestrowaniu będziesz mógł/mogła założyć własną stronę użytkownika.
Pierwsze kroki – korzystając z tej strony dowiesz się o podstawach pisania w Wikipedii i dokonasz samodzielnie kilku pierwszych edycje Wikipedii. Trafisz na stronę z listą prac, jakie wykonujemy tu na co dzień. Z pewnością znajdziesz na niej coś dla siebie. :)
Pomoc – ta strona zawiera podzielone na tematy informacje o tym, jak redagować Wikipedię. Link ten jest również dostępny w menu po lewej stronie. Warto też zerknąć na stronę: Pomoc:Interfejs.
Jeśli czujesz się zagubiony w wielości informacji i potrzebujesz pomocy, zgłoś się do jednego z przewodników po Wikipedii.
Jeśli już wiesz, jak edytuje się Wikipedię, po prostu dołącz do nas! :)