Skrót: WP:POPE/PU, WP:PUR

Wikipedia:Wersje przejrzane/Przyznawanie uprawnień

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Na tę stronę wskazuje przekierowanie z „WP:PUR”. Zobacz też: „WP:PUOS” – przyznawanie uprawnień rewizora.

Wniosek o przyznanie uprawnień redaktora lub automatycznie przeglądającego może dotyczyć:

 • wcześniejszego uzyskania uprawnień – może go złożyć użytkownik, który wykonał co najmniej 150 nieusuniętych edycji w artykułach encyklopedycznych (sprawdź swój wkład!), ma konto zarejestrowane od co najmniej 30 dni, czysty rejestr blokad i nie popełnił wandalizmów. Dla lepszej komunikacji z innymi wikipedystami warto jest także utworzyć stronę użytkownika. Weryfikacja odbywa się, między innymi, przez sprawdzenie, czy:
  • nie ma ostrzeżeń ani poważnych uwag w dyskusji wikipedysty a w historii edycji nie ma wandalizmów
  • edycje wskazują na podstawową umiejętność formatowania stron i stosowanie najważniejszych zasad Wikipedii.
 • przyznania uprawnień nienadanych automatycznie lub ponownego ich przyznania – może go złożyć użytkownik spełniający tylko niektóre wymogi automatycznego przyznawania uprawnień (przykładowo mający w rejestrze blokadę) lub uprzednio ich pozbawiony, jeśli od dłuższego czasu wykonuje edycje niebędące wandalizmami. Nie ma formalnego terminu, po jakim czasie jest to możliwe – każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie.

Nie przyznaje się uprawnień ubiegającym się o nie wyłącznie w celu oznaczania konkretnych stron (na przykład dotyczących jednej osoby, miejscowości, firmy).

Uprawnienia nadają administratorzy. Administrator rozpatrujący wniosek ma prawo odmówić, jeśli ma zastrzeżenia co do jego zasadności. Uprawnieniami zarządza się za pomocą strony Specjalna:Prawa użytkowników/nazwa użytkownika; spis zarządzania uprawnieniami znajduje się w rejestrze.


Filip0402

Wikipedysta:Filip0402 (DyskusjaWkładUsunięty wkładHistoria blokadStatystykiUtworzone) wnioskuje o przyznanie uprawnień redaktora | automatycznie przeglądającego . Filip0402 (dyskusja) 21:07, 13 kwi 2019 (CEST)Filip0402


Filip0402

Wikipedysta:Filip0402 (DyskusjaWkładUsunięty wkładHistoria blokadStatystykiUtworzone) wnioskuje o przyznanie uprawnień redaktora | automatycznie przeglądającego . Filip0402 (dyskusja) 20:59, 16 kwi 2019 (CEST)Filip0402

 • Przecież poprzedni wniosek nie został jeszcze zarchiwizowany. Brak odpowiedzi oznacza wahanie. Cierpliwości. LJanczuk qu'est qui ce passe 21:13, 16 kwi 2019 (CEST)
 • Wstrzymałbym się jeszcze. Edycje mało skomplikowane z których nie wynika czy kolega zna juz na tyle zasady Wikipedii by mieć uprawnienia redaktora Kilka dni temu błednie skategoryzował serie artykułów, a za to początkujący brać się nie powinien.--Adamt rzeknij słowo 15:38, 29 kwi 2019 (CEST)

IjonNieTichy

Wikipedysta:IjonNieTichy (DyskusjaWkładUsunięty wkładHistoria blokadStatystykiUtworzone) wnioskuje o przyznanie uprawnień redaktora | automatycznie przeglądającego . IjonNieTichy (dyskusja) 22:15, 15 maj 2019 (CEST) Mam nadzieję i prośbę, że jeden błąd sprzed pięciu lat nie będzie brany pod uwagę przy rozpatrywaniu wniosku.

Włączone. Michał Sobkowski dyskusja 12:34, 21 maj 2019 (CEST)

JakubowskiRobert

Wikipedysta:JakubowskiRobert (DyskusjaWkładUsunięty wkładHistoria blokadStatystykiUtworzone) wnioskuje o przyznanie uprawnień redaktora | automatycznie przeglądającego . JakubowskiRobert (dyskusja) 23:20, 15 maj 2019 (CEST)


Towarzysz Mati

Wikipedysta:Towarzysz Mati (DyskusjaWkładUsunięty wkładHistoria blokadStatystykiUtworzone) wnioskuje o przyznanie uprawnień redaktora | automatycznie przeglądającego . Witam! Wiem że moje konto nie jest idealnie czyste ale moje ponad edycje już są znacznie lepsze niż kiedyś i nieusuwane.Towarzysz Mati (dyskusja) 17:08, 19 maj 2019 (CEST)

Daymond

Wikipedysta:Daymond (DyskusjaWkładUsunięty wkładHistoria blokadStatystykiUtworzone) wnioskuje o przyznanie uprawnień redaktora | automatycznie przeglądającego . Daymond (dyskusja) 08:51, 21 maj 2019 (CEST)

Odmowa. @Daymond, 68 edycji w przestrzeni głównej, ostatnia wykonana prawie 3,5 roku temu, poprzednia blisko 8 lat temu. Szoltys [Re: ] 11:45, 21 maj 2019 (CEST)

SpaceHero

SpaceHero (dyskusjawkładrejestrblokadyzablokujuprawnieniaCUglobalny wkład (konta w innych projektach) • licznik)

Wnioskuję o przyznanie uprawnień redaktora wobec SpaceHero. Użytkownik posiada czysty rejestr blokad i 909 ogółem wykonanych edycji, a także wkład pozytywny. Mam nadzieję, że uprawnienia mu się z pewnością przydadzą, przez co nie będzie musiał oczekiwać na przejrzenie edycji przez redaktorów. Pachidensha (dyskusja) 17:36, 21 maj 2019 (CEST)

 • Uźródławia Instagramem, przypisów nie dodaje, potrafi dopisać rolę bez źródła (co prawda w Avengersach, może to trywialne?), głównie cofa (jak, nie przymierzając, i ja robię :(). Nie odróżnia źródeł, uwag, przypisów i linków zewnętrznych. Niemniej trudno powiedzieć, że szkodzi. Ciacho5 (dyskusja) 19:26, 21 maj 2019 (CEST)
  • Ale edycje są oznaczane jako przejrzane przez niektórych. A propo anulowań edycji to argumentuje brakiem źródeł do zmienionych informacji (głównie rangi policjantów w serialach emitowanych na antenie TV4). Jeszcze można mu przypomnieć o konieczności podawania źródeł do informacji (oczywiście w formie przypisów podawanych w treści artykułu, a nie linku w opisie zmian), jakie zamieszcza w artykułach i zobaczymy czy przypomnienie pomoże. Pachidensha (dyskusja) 19:50, 21 maj 2019 (CEST)
 • Oczywiście, ze są oznaczane, bo jak powiedziałem, zasadniczo nie szkodzi. Ale skoro nie odróżnia uwag od przypisów i cała reszta wytknięć powyższych, to co będzie, jak wyjdzie poza ten serial (w piłce nożnej nie raczył podać źródeł po wielokroć). Ciacho5 (dyskusja) 19:54, 21 maj 2019 (CEST)
 • Tu nie rozchodzi się o to, że jego edycje są oznaczane, tylko o to, aby po przyznaniu UR nie oznaczał edycji nieprawidłowych (z punktu naszych zasad) tych userów, którzy UR nie mają. Ented (dyskusja) 01:20, 22 maj 2019 (CEST)