Skrót: WP:POPE/PU, WP:PUR

Wikipedia:Wersje przejrzane/Przyznawanie uprawnień

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Na tę stronę wskazuje przekierowanie z „WP:PUR”. Zobacz też: „WP:PUOS” – przyznawanie uprawnień rewizora.

Wniosek o przyznanie uprawnień redaktora lub automatycznie przeglądającego może dotyczyć:

  • wcześniejszego uzyskania uprawnień – może go złożyć użytkownik, który wykonał co najmniej 150 nieusuniętych edycji w artykułach encyklopedycznych (sprawdź swój wkład!), ma konto zarejestrowane od co najmniej 30 dni, czysty rejestr blokad i nie popełnił wandalizmów. Dla lepszej komunikacji z innymi wikipedystami warto jest także utworzyć stronę użytkownika. Weryfikacja odbywa się, między innymi, przez sprawdzenie, czy:
    • nie ma ostrzeżeń ani poważnych uwag w dyskusji wikipedysty a w historii edycji nie ma wandalizmów
    • edycje wskazują na podstawową umiejętność formatowania stron i stosowanie najważniejszych zasad Wikipedii.
  • przyznania uprawnień nienadanych automatycznie lub ponownego ich przyznania – może go złożyć użytkownik spełniający tylko niektóre wymogi automatycznego przyznawania uprawnień (przykładowo mający w rejestrze blokadę) lub uprzednio ich pozbawiony, jeśli od dłuższego czasu wykonuje edycje niebędące wandalizmami. Nie ma formalnego terminu, po jakim czasie jest to możliwe – każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie.

Nie przyznaje się uprawnień ubiegającym się o nie wyłącznie w celu oznaczania konkretnych stron (na przykład dotyczących jednej osoby, miejscowości, firmy).

Uprawnienia nadają administratorzy. Administrator rozpatrujący wniosek ma prawo odmówić, jeśli ma zastrzeżenia co do jego zasadności. Uprawnieniami zarządza się za pomocą strony Specjalna:Prawa użytkowników/nazwa użytkownika; spis zarządzania uprawnieniami znajduje się w rejestrze.Mister Jakub

Wikipedysta:Mister Jakub (DyskusjaWkładUsunięty wkładHistoria blokadStatystykiUtworzone) wnioskuje o przyznanie uprawnień redaktora | automatycznie przeglądającego . Mister Jakub (dyskusja) 12:36, 4 sty 2020 (CET)


Szymek0313

Wikipedysta:Szymek0313 (DyskusjaWkładUsunięty wkładHistoria blokadStatystykiUtworzone) wnioskuje o przyznanie uprawnień redaktora | automatycznie przeglądającego . Szymek0313 (dyskusja) 22:51, 15 sty 2020 (CET)

Dawid692

Wikipedysta:Dawid692 (DyskusjaWkładUsunięty wkładHistoria blokadStatystykiUtworzone) wnioskuje o przyznanie uprawnień redaktora | automatycznie przeglądającego . Dawid692 (dyskusja) 22:09, 17 sty 2020 (CET)

Włączone ~CybularnyNapisz coś ✉ 22:47, 17 sty 2020 (CET)

Rjendrzejewski

Wikipedysta:Rjendrzejewski (DyskusjaWkładUsunięty wkładHistoria blokadStatystykiUtworzone) wnioskuje o przyznanie uprawnień Wnioskuję o przyznanie dla niego uprawnień redaktora. User poczynił spore postępy, nauczył się korzystać ze źródeł, sądzę, że można już mu zaufać. kićor =^^= 02:31, 18 sty 2020 (CET)

Włączone ~CybularnyNapisz coś ✉ 08:24, 18 sty 2020 (CET)