Skrót: WP:POPE/PU, WP:PUR

Wikipedia:Wersje przejrzane/Przyznawanie uprawnień

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Na tę stronę wskazuje przekierowanie z „WP:PUR”. Zobacz też: „WP:PUOS” – przyznawanie uprawnień rewizora.

Redaktorzy | Wnioski o przyznanie uprawnień można składać w następujących sytuacjach:

 • o wcześniejsze uzyskanie uprawnień – może ubiegać się użytkownik, który wykonał co najmniej 150 nieusuniętych edycji w artykułach encyklopedycznych (sprawdź swój wkład!), ma konto zarejestrowane od co najmniej 30 dni, czysty rejestr blokad i nie popełnił wandalizmów. Dla lepszej komunikacji z innymi wikipedystami warto jest także utworzyć stronę użytkownika. Weryfikacja odbywa się, między innymi, przez sprawdzenie, czy:
  • nie ma ostrzeżeń ani poważnych uwag w dyskusji wikipedysty a w rejestrze nie ma wandalizmów
  • edycje wskazują na podstawową umiejętność formatowania stron i stosowanie podstawowych zasad Wikipedii.
  Nie przyznaje się uprawnień ubiegającym się o nie wyłącznie w celu oznaczania konkretnych stron (np. dotyczących jednej osoby, miejscowości, firmy).
 • jeśli przyznanie uprawnień nie nastąpiło automatycznie lub o ponowne przyznanie uprawnień – użytkownik, który spełnia tylko niektóre wymogi automatycznego przyznawania uprawnień (np. był już kiedyś blokowany) lub taki, któremu odebrano uprawnienia, może ubiegać się o przyznanie uprawnień, jeśli od dłuższego czasu wykonuje edycje niebędące wandalizmami. Nie ma formalnego terminu, po jakim czasie jest to możliwe – każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie.

Uprawnienia nadają administratorzy. Administrator rozpatrujący wniosek ma prawo odmówić, jeśli ma zastrzeżenia co do jego zasadności. Uprawnieniami zarządza się za pomocą strony Specjalna:Prawa użytkowników/nazwa użytkownika; spis zarządzania uprawnieniami znajduje się w rejestrze.


Pawel203

Wikipedysta:Pawel203 (DyskusjaWkładUsunięty wkładHistoria blokadStatystykiUtworzone) wnioskuje o przyznanie uprawnień redaktora | automatycznie przeglądającego . Pawel203 (dyskusja) 21:24, 15 cze 2018 (CEST) Wydaje mi się, że moje edycje są dobre, dlatego składam wniosek.

 • Mam pewne wątpliwości, redaktor powinien wiedzieć do czego służy pole opisu edycji, Ty go wcale nie używasz. Tu wywalasz z artykułu całe bloki tekstu bez słowa opisu co i dlaczego. Nie jestem przeciwny przyznaniu uprawnień, ale jeśli zobaczę jeszcze takie edycje to uprawnienia wycofam. Thraen (dyskusja) 21:43, 15 cze 2018 (CEST)
 • Przy kolejnych edycjach postaram się wypełniać opisy zmian. Pozdrawiam Pawel203 dyskusja 23:16, 15 cze 2018 (CEST)

Odmowa Brak opisów edycji i dwie blokady za naruszenie praw autorskich. Popracuj jeszcze trochę i wróć tutaj za miesiąc. PawełMM (dyskusja) 09:54, 16 cze 2018 (CEST)

 • Będę starał się lepiej edytować, tworzyć artykuły, wypełniać opisy edycji oraz nie naruszać praw autorskich. Pozdrawiam Pawel203 (dyskusja )12:31, 16 cze 2018 (CEST)
 • Sorry, ale miałeś blokadę VW T-Roc (dyskusja) 21:46, 20 cze 2018 (CEST)


PiTeRoVs

Wikipedysta:PiTeRoVs (DyskusjaWkładUsunięty wkładHistoria blokadStatystykiUtworzone) wnioskuje o przyznanie uprawnień redaktora | automatycznie przeglądającego . Zrozumiałem moje błędy słusznie opisane w mojej dyskusji przez Wikipedysta:Thraen, zaprzestałem w/w działań. Dodałem 11 nowych artykułów. Zajmuję się uzupełnianiem Wikipedii o infoboxy, oraz poprawianiem artykułów. PiTeRoVs (dyskusja) 20:17, 18 cze 2018 (CEST)

@Thraen - miałeś jakieś zastrzeżenia do edycji Kolegi PiTeRoVs, może Ty zdecydujesz, czy już można włączyć uprawnienia? Gytha (dyskusja) 22:34, 20 cze 2018 (CEST)
 • Włączone, jednak w dalszym ciągu podtrzymuję prośbę o więcej staranności w edycjach, po pobieżnej analizie wkładu wychwyciłem literówki i pewne (choć nie rażące) błędy stylistyczne, pozdrawiam Thraen (dyskusja) 09:07, 21 cze 2018 (CEST)

KIbicArki1929

Wikipedysta:KIbicArki1929 (DyskusjaWkładUsunięty wkładHistoria blokadStatystykiUtworzone) wnioskuje o przyznanie uprawnień redaktora | automatycznie przeglądającego . KIbicArki1929 (dyskusja) 12:56, 22 cze 2018 (CEST)

@KIbicArki1929, nie wiem o co wnioskujesz (nie zaznaczyłeś w zgłoszeniu), ale masz obecnie tylko 94 edycje w przestrzeni głównej. O wcześniejsze przyznanie uprawnień można się starać przy min. 150 edycjach. Zwracam również uwagę na stosowanie opisów zmian oraz na podawanie źródeł (Michał Marcjanik). Szoltys [Re: ] 23:21, 22 cze 2018 (CEST)
@Szoltys, dobra, coś przeoczyłem o 150 edycjach, ale niedługo tu (chyba) wrócę. KIbicArki1929 [Re: ] 15:34, 23 cze 2018 (CEST)