Skrót: WP:POPE/PU, WP:PUR

Wikipedia:Wersje przejrzane/Przyznawanie uprawnień

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Na tę stronę wskazuje przekierowanie z „WP:PUR”. Zobacz też: „WP:PUOS” – przyznawanie uprawnień rewizora.

Redaktorzy | Wnioski o przyznanie uprawnień można składać w następujących sytuacjach:

  • o wcześniejsze uzyskanie uprawnień – może ubiegać się użytkownik, który wykonał co najmniej 150 nieusuniętych edycji w artykułach encyklopedycznych (sprawdź swój wkład!), ma konto zarejestrowane od co najmniej 30 dni, czysty rejestr blokad i nie popełnił wandalizmów. Dla lepszej komunikacji z innymi wikipedystami warto jest także utworzyć stronę użytkownika. Weryfikacja odbywa się m.in. poprzez sprawdzenie, czy:
    • nie ma ostrzeżeń ani poważnych uwag w dyskusji wikipedysty, a w rejestrze nie ma wandalizmów,
    • edycje wskazują na podstawową umiejętność formatowania stron i stosowanie podstawowych zasad Wikipedii.
    Nie przyznaje się uprawnień osobom ubiegającym się o nie wyłącznie w celu oznaczania konkretnych stron (np. dotyczących jednego przedsiębiorcy, miejscowości itp.);
  • jeśli przyznanie uprawnień nie nastąpiło automatycznie lub o ponowne przyznanie uprawnień – użytkownik, który spełnia tylko niektóre wymogi automatycznego przyznawania uprawnień (np. był już kiedyś blokowany) lub taki, któremu odebrano uprawniania, może ubiegać się o przyznanie uprawnień, jeśli od dłuższego czasu wykonuje edycje niebędące wandalizmami. Nie ma formalnego terminu, po jakim czasie jest to możliwe – każdy przypadek jest rozpatrywany osobno.

Do nadawania uprawnień uprawnieni są administratorzy. Administrator rozpatrujący wniosek ma prawo odmówić, jeśli ma wątpliwości. Uprawnieniami zarządza się za pomocą strony Specjalna:Prawa użytkowników/nazwa użytkownika; spis zarządzania uprawnieniami znajduje się w rejestrze.PanMatuz[edytuj kod]

Wikipedysta:PanMatuz (DyskusjaWkładUsunięty wkładHistoria blokadStatystykiUtworzone) wnioskuje o przyznanie uprawnień redaktora | automatycznie przeglądającego . Po przejrzeniu wkładu widzę, że ten rowerzysta bezpiecznie edytuje artykuły i można włączyć mu autopatrol :) Hedger z Castleton (dyskusja) 15:01, 27 lip 2017 (CEST)

Kacper Dolasinski[edytuj kod]

Wikipedysta:Kacper Dolasinski (DyskusjaWkładUsunięty wkładHistoria blokadStatystykiUtworzone) wnioskuje o przyznanie uprawnień redaktora | automatycznie przeglądającego . Od ok. 3 lat jestem użytkownikiem Wikipedii. Ostatnio ponownie aktywnie edytuję artykuły ale muszę czekać najczęściej kilka dni, zanim zostaną przejrzane. Moje edycje są prawie zawsze akceptowane. Posiadam 227 nieusuniętych edycji w tym 185 w przestrzeni głównej. Takie uprawnienie wiele by mi pomogło. Kacper Dolasinski (dyskusja) 21:06, 12 sie 2017 (CEST)


Ethize[edytuj kod]

Wikipedysta:Ethize (DyskusjaWkładUsunięty wkładHistoria blokadStatystykiUtworzone) wnioskuje o przyznanie uprawnień redaktora | automatycznie przeglądającego . 83.21.187.198 (dyskusja) 17:16, 13 sie 2017 (CEST)

Odmowa, za mało edycji. PawełMM (dyskusja) 19:11, 13 sie 2017 (CEST)


Test 130[edytuj kod]

Wikipedysta:Test 130 (DyskusjaWkładUsunięty wkładHistoria blokadStatystykiUtworzone) wnioskuje o przyznanie uprawnień redaktora | automatycznie przeglądającego .

Odmowa. Przeczytaj proszę wymagania na górze tej strony. 10 edycji to stanowczo za mało. Michał Sobkowski dyskusja 11:28, 17 sie 2017 (CEST)


Zezen[edytuj kod]

Wikipedysta:Zezen (DyskusjaWkładUsunięty wkładHistoria blokadStatystykiUtworzone) wnioskuje o przyznanie uprawnień redaktora | automatycznie przeglądającego . Zezen (dyskusja) 11:14, 18 sie 2017 (CEST)

Szanowni Admini,

Mimo iż aktywny jestem głównie na EN Wiki, na PL Wiki dokonałem kilkuset edycji, z których znakomita większość została zaakceptowana. W związku z powyższym uprzemie wnoszę j.w. ;). Sługa uniżony, Zezen (dyskusja) 11:14, 18 sie 2017 (CEST)

  • Włączone przez @Leszek Jańczuk. Rzuwig 21:48, 18 sie 2017 (CEST)
  • Włączone za szybko ale ... może byś tak chociaż swój artykuł uźródłowił jak się tak chwalisz nim na swojej stronie --Adamt rzeknij słowo 21:56, 18 sie 2017 (CEST)


Janb1969[edytuj kod]

Wikipedysta:Janb1969 (DyskusjaWkładUsunięty wkładHistoria blokadStatystykiUtworzone) wnioskuje o przyznanie uprawnień redaktora | automatycznie przeglądającego . Dotychczas dokonałem 150 edycji w przestrzeni głównej w związku z czym wnioskuję o przyznanie mi uprawnień redaktora Janb1969 (dyskusja) 06:02, 19 sie 2017 (CEST)