Skrót: WP:POPE/PU, WP:PUR

Wikipedia:Wersje przejrzane/Przyznawanie uprawnień

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Na tę stronę wskazuje przekierowanie z „WP:PUR”. Zobacz też: „WP:PUOS” – przyznawanie uprawnień rewizora.

Redaktorzy | Wnioski o przyznanie uprawnień można składać w następujących sytuacjach:

  • o wcześniejsze uzyskanie uprawnień – może ubiegać się użytkownik, który wykonał co najmniej 150 nieusuniętych edycji w artykułach encyklopedycznych (sprawdź swój wkład!), ma konto zarejestrowane od co najmniej 30 dni, czysty rejestr blokad i nie popełnił wandalizmów. Dla lepszej komunikacji z innymi wikipedystami warto jest także utworzyć stronę użytkownika. Weryfikacja odbywa się m.in. poprzez sprawdzenie, czy:
    • nie ma ostrzeżeń ani poważnych uwag w dyskusji wikipedysty, a w rejestrze nie ma wandalizmów,
    • edycje wskazują na podstawową umiejętność formatowania stron i stosowanie podstawowych zasad Wikipedii.
    Nie przyznaje się uprawnień osobom ubiegającym się o nie wyłącznie w celu oznaczania konkretnych stron (np. dotyczących jednego przedsiębiorcy, miejscowości itp.);
  • jeśli przyznanie uprawnień nie nastąpiło automatycznie lub o ponowne przyznanie uprawnień – użytkownik, który spełnia tylko niektóre wymogi automatycznego przyznawania uprawnień (np. był już kiedyś blokowany) lub taki, któremu odebrano uprawniania, może ubiegać się o przyznanie uprawnień, jeśli od dłuższego czasu wykonuje edycje niebędące wandalizmami. Nie ma formalnego terminu, po jakim czasie jest to możliwe – każdy przypadek jest rozpatrywany osobno.

Do nadawania uprawnień uprawnieni są administratorzy. Administrator rozpatrujący wniosek ma prawo odmówić, jeśli ma wątpliwości. Uprawnieniami zarządza się za pomocą strony Specjalna:Prawa użytkowników/nazwa użytkownika; spis zarządzania uprawnieniami znajduje się w rejestrze.


Danii.3

Wikipedysta:Danii.3 (DyskusjaWkładUsunięty wkładHistoria blokadStatystykiUtworzone) wnioskuje o przyznanie uprawnień redaktora

Danii.3 (dyskusja) 14:59, 14 paź 2017 (CEST)


Alex1601

Wikipedysta:Alex1601 (DyskusjaWkładUsunięty wkładHistoria blokadStatystykiUtworzone) wnioskuje o przyznanie uprawnień redaktora | automatycznie przeglądającego . Bartek (dyskusja) 19:35, 14 paź 2017 (CEST)

Włączone ale na miesiąc. Wykonujesz wyłącznie drobne, mało wymagające edycje i nie sposób zorientować się czy rzeczywiście poznałeś projekt. LJanczuk qu'est qui ce passe 17:54, 18 paź 2017 (CEST)

Tajkrim.Paj8

Wikipedysta:Tajkrim.Paj8 (DyskusjaWkładUsunięty wkładHistoria blokadStatystykiUtworzone) wnioskuje o przyznanie uprawnień redaktora | automatycznie przeglądającego . Mathieu Mars (dyskusja) 16:35, 18 paź 2017 (CEST)

Włączone LJanczuk qu'est qui ce passe 17:54, 18 paź 2017 (CEST)

LukSob

Wikipedysta:LukSob (DyskusjaWkładUsunięty wkładHistoria blokadStatystykiUtworzone) wnioskuje o przyznanie uprawnień redaktora | automatycznie przeglądającego . LukSob (dyskusja) 18:50, 19 paź 2017 (CEST)