Skrót: WP:POPE/PU, WP:PUR

Wikipedia:Wersje przejrzane/Przyznawanie uprawnień

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Na tę stronę wskazuje przekierowanie z „WP:PUR”. Zobacz też: „WP:PUOS” – przyznawanie uprawnień rewizora.

Wniosek o przyznanie uprawnień redaktora lub automatycznie przeglądającego może dotyczyć:

  • wcześniejszego uzyskania uprawnień – może go złożyć użytkownik, który wykonał co najmniej 150 nieusuniętych edycji w artykułach encyklopedycznych (sprawdź swój wkład!), ma konto zarejestrowane od co najmniej 30 dni, czysty rejestr blokad i nie popełnił wandalizmów. Dla lepszej komunikacji z innymi wikipedystami warto jest także utworzyć stronę użytkownika. Weryfikacja odbywa się, między innymi, przez sprawdzenie, czy:
    • nie ma ostrzeżeń ani poważnych uwag w dyskusji wikipedysty a w historii edycji nie ma wandalizmów
    • edycje wskazują na podstawową umiejętność formatowania stron i stosowanie najważniejszych zasad Wikipedii.
  • przyznania uprawnień nienadanych automatycznie lub ponownego ich przyznania – może go złożyć użytkownik spełniający tylko niektóre wymogi automatycznego przyznawania uprawnień (przykładowo mający w rejestrze blokadę) lub uprzednio ich pozbawiony, jeśli od dłuższego czasu wykonuje edycje niebędące wandalizmami. Nie ma formalnego terminu, po jakim czasie jest to możliwe – każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie.

Nie przyznaje się uprawnień ubiegającym się o nie wyłącznie w celu oznaczania konkretnych stron (na przykład dotyczących jednej osoby, miejscowości, firmy).

Uprawnienia nadają administratorzy. Administrator rozpatrujący wniosek ma prawo odmówić, jeśli ma zastrzeżenia co do jego zasadności. Uprawnieniami zarządza się za pomocą strony Specjalna:Prawa użytkowników/nazwa użytkownika; spis zarządzania uprawnieniami znajduje się w rejestrze.


Janusz Kanimir

Wikipedysta:Janusz Kanimir (DyskusjaWkładUsunięty wkładHistoria blokadStatystykiUtworzone) wnioskuje o przyznanie uprawnień redaktora | automatycznie przeglądającego . Kanimir (dyskusja) 13:12, 7 wrz 2019 (CEST)

Uprzejmie proszę o przyznanie uprawnień redaktora i automatycznie przeglądającego. Wikipedię współtworzę od kilkunastu lat. Napisałem kilkaset haseł z obszarów prawa, nauki, historii i kultury. Liczne z nich pisałem bez logowania się z trzech różnych komputerów. Ponad dziesięć lat jestem też zalogowanym współtwórcą Wikipedii. W historii swoich edycji jest 319 edycji nieusuniętych, co - jak się wydaje - stanowi solidną przesłanką za nadaniem uprawnień (za: https://xtools.wmflabs.org/ec/pl.wikipedia/Janusz%20Kanimir Piszę, poprawiam i uzupełniam hasła tylko z obszarów, na których znam się dobrze z uwagi na swoje zainteresowania i badania naukowe. Robię to zgodnie z wymogami encyklopedii, dbając o rzetelność, stroniąc od ocen o charakterze ideologicznym, czy politycznym oraz odwołując się do źródeł pierwotnych, zgodnie z zasadą - informować a nie oceniać. Staram się też naprawić błędy w hasłach, które wynikają z braku wiedzy i opieraniu się np. na informatorze popularnym, a nie na najnowszej literaturze naukowej. Łączę wyrazy uszanowania. Janusz Kanimir

Kochas

Wikipedysta:Kochas (DyskusjaWkładUsunięty wkładHistoria blokadStatystykiUtworzone) wnioskuje o przyznanie uprawnień redaktora | automatycznie przeglądającego . Kochas (dyskusja) 15:43, 20 wrz 2019 (CEST)

Pascarollo

Wikipedysta:Pascarollo (DyskusjaWkładUsunięty wkładHistoria blokadStatystykiUtworzone) wnioskuje o przyznanie uprawnień redaktora | automatycznie przeglądającego . Witam, konto na Wikipedii posiadam od ponad trzech lat, lecz edytuję tak na dobrą sprawę od końca czerwca bieżącego roku. Nie popełniam wandalizmów ani nie łamię praw autorskich. Uprzejmie proszę o pozytywne rozpatrzenie mojego wniosku, lecz zaakceptuję każdą decyzję. Pascarollo (dyskusja) 17:25, 23 wrz 2019 (CEST)

Pawelmarekwp

Wikipedysta:Pawelmarekwp (DyskusjaWkładUsunięty wkładHistoria blokadStatystykiUtworzone) wnioskuje o przyznanie uprawnień redaktora | automatycznie przeglądającego . Pawelmarekwp (dyskusja) 14:50, 27 wrz 2019 (CEST)

Famkolei

Wikipedysta:Famkolei (DyskusjaWkładUsunięty wkładHistoria blokadStatystykiUtworzone) wnioskuje o przyznanie uprawnień redaktora | automatycznie przeglądającego . Famkolei (dyskusja) 06:08, 2 paź 2019 (CEST)

Borowka1262

Wikipedysta:Borowka1262 (DyskusjaWkładUsunięty wkładHistoria blokadStatystykiUtworzone) wnioskuje o przyznanie uprawnień redaktora | automatycznie przeglądającego . Borowka1262 (dyskusja) 13:32, 14 paź 2019 (CEST)

Borowka1262

Wikipedysta:Borowka1262 (DyskusjaWkładUsunięty wkładHistoria blokadStatystykiUtworzone) wnioskuje o przyznanie uprawnień redaktora | automatycznie przeglądającego . Borowka1262 (dyskusja) 13:32, 14 paź 2019 (CEST)

Koftra

Wikipedysta:Koftra (DyskusjaWkładUsunięty wkładHistoria blokadStatystykiUtworzone) wnioskuje o przyznanie uprawnień redaktora | automatycznie przeglądającego . Uprzejmie proszę o przyznanie uprawnienia redaktora, gdyż chciałbym przeglądać wersję nieprzejrzane przez użytkowników i je sprawdzać, a gdy będą zgodne zatwierdzać. Także będę starał się kontrolować edycję użytkowników czy są prawidłowo zatwierdzone. Serdecznie pozdrawiam! Koftra (dyskusja) 20:49, 14 paź 2019 (CEST)