Skrót: WP:POPE/PU, WP:PUR

Wikipedia:Wersje przejrzane/Przyznawanie uprawnień

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Na tę stronę wskazuje przekierowanie z „WP:PUR”. Zobacz też: „WP:PUOS” – przyznawanie uprawnień rewizora.

Redaktorzy | Wnioski o przyznanie uprawnień można składać w następujących sytuacjach:

 • o wcześniejsze uzyskanie uprawnień – może ubiegać się użytkownik, który wykonał co najmniej 150 nieusuniętych edycji w artykułach encyklopedycznych (sprawdź swój wkład!), ma konto zarejestrowane od co najmniej 30 dni, czysty rejestr blokad i nie popełnił wandalizmów. Dla lepszej komunikacji z innymi wikipedystami warto jest także utworzyć stronę użytkownika. Weryfikacja odbywa się m.in. poprzez sprawdzenie, czy:
  • nie ma ostrzeżeń ani poważnych uwag w dyskusji wikipedysty, a w rejestrze nie ma wandalizmów,
  • edycje wskazują na podstawową umiejętność formatowania stron i stosowanie podstawowych zasad Wikipedii.
  Nie przyznaje się uprawnień osobom ubiegającym się o nie wyłącznie w celu oznaczania konkretnych stron (np. dotyczących jednego przedsiębiorcy, miejscowości itp.);
 • jeśli przyznanie uprawnień nie nastąpiło automatycznie lub o ponowne przyznanie uprawnień – użytkownik, który spełnia tylko niektóre wymogi automatycznego przyznawania uprawnień (np. był już kiedyś blokowany) lub taki, któremu odebrano uprawnienia, może ubiegać się o przyznanie uprawnień, jeśli od dłuższego czasu wykonuje edycje niebędące wandalizmami. Nie ma formalnego terminu, po jakim czasie jest to możliwe – każdy przypadek jest rozpatrywany osobno.

Do nadawania uprawnień uprawnieni są administratorzy. Administrator rozpatrujący wniosek ma prawo odmówić, jeśli ma wątpliwości. Uprawnieniami zarządza się za pomocą strony Specjalna:Prawa użytkowników/nazwa użytkownika; spis zarządzania uprawnieniami znajduje się w rejestrze.
kuperkowo

Wikipedysta:kuperkowo (DyskusjaWkładUsunięty wkładHistoria blokadStatystykiUtworzone) wnioskuje o przyznanie uprawnień redaktora | automatycznie przeglądającego . kuperkowo

 • Pytanie kontrolne. Co jest nieprawidłowe w treści dodanej przez Ciebie w tej edycji stanowiącej opis komiksu? Ented (dyskusja) 16:46, 10 mar 2018 (CET)
 • Odpowiedź : Brak kropki na końcu zdania ? We fragmencie ,, Pułapki , zasadzki i inne niebezpieczeństwa! " przecinek powinien się znajdować bezpośrednio po ,,pułapki" bez pauzy ?
 • Pod względem interpunkcji - tak (ale to "małe piwo"), a merytorycznie/treściowo? Ented (dyskusja) 01:57, 11 mar 2018 (CET)

Odpowiedź : Edycja nie stanowi opisu komiksu a opisu całego tomu i jest utrzymana w podobnym tomie co opisy 5 ostatnich tomów (notabene chyba też głównie mojego autorstwa) i jest dokładnym skopiowaniem opisu z okładki tylnej numeru. Ale teraz się zorientowałem, że dana kolumna nazywa się ,,opis komiksu tytułowego" a takowego w numerze nie ma , więc powinienem napisać coś w stylu : ,,Brak komiksu tytułowego. Komiksy są głównie o tematyce prehistorycznej". Popełniono ten błąd też w opise komiksu tytułowego" tomów 20-25 .

To pozwolę się wtrącić w case Enteda. Z pewnością chodziło mu o nieencyklopedyczy styl, ale wobec tego, co napisałeś to jeszcze dodatkowo naruszenie praw autorskich. Z tego powodu odmowa. ptjackyll (zostaw wiadomość) 13:05, 14 mar 2018 (CET)

Marekchelsea

Wikipedysta:Marekchelsea (DyskusjaWkładUsunięty wkładHistoria blokadStatystykiUtworzone) wnioskuje o przyznanie uprawnień redaktora | automatycznie przeglądającego . Marekchelsea (dyskusja) 18:59, 12 mar 2018 (CET)

 • Włączone, ale jedna prośba zwracaj większą uwagę na jakość źródeł. Zapoznaj się bardziej dogłębnie z zasadami projektu, zwłaszcza z zasadą WP:WER, bo inaczej można utracić uprawnienia. LJanczuk qu'est qui ce passe 21:16, 12 mar 2018 (CET)


Stupa1989

Wikipedysta:Stupa1989 (DyskusjaWkładUsunięty wkładHistoria blokadStatystykiUtworzone) wnioskuje o przyznanie uprawnień redaktora |automatycznie przeglądającego . Stupa1989 (dyskusja) 10:17, 15 mar 2018 (CET)

Włączone póki co na okres próbny (3 miesiące) z uwagi na dawne problemy. Szoltys [Re: ] 02:08, 16 mar 2018 (CET)

przyznawanie uprawnień redaktora

Wątek założony przed: 21:03, 17 mar 2018 (CET)

Bartixon

Wikipedysta:Bartixon (DyskusjaWkładUsunięty wkładHistoria blokadStatystykiUtworzone) wnioskuje o przyznanie uprawnień redaktora | automatycznie przeglądającego . Bartixon (dyskusja) 21:26, 16 mar 2018 (CET) witam bardzo proszę o przyznanie mi uprawnień redaktora

Odmowa. Masz tylko 3 edycje w przestrzeni głównej. O wcześniejsze przyznanie uprawnień można ubiegać się, mając min. 150 nieusuniętych edycji w PG. Szoltys [Re: ] 22:40, 16 mar 2018 (CET)