Skrót: WP:POPE/PU, WP:PUR

Wikipedia:Wersje przejrzane/Przyznawanie uprawnień

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Na tę stronę wskazuje przekierowanie z „WP:PUR”. Zobacz też: „WP:PUOS” – przyznawanie uprawnień rewizora.

Redaktorzy | Wnioski o przyznanie uprawnień można składać w następujących sytuacjach:

  • o wcześniejsze uzyskanie uprawnień – może ubiegać się użytkownik, który wykonał co najmniej 150 nieusuniętych edycji w artykułach encyklopedycznych (sprawdź swój wkład!), ma konto zarejestrowane od co najmniej 30 dni, czysty rejestr blokad i nie popełnił wandalizmów. Dla lepszej komunikacji z innymi wikipedystami warto jest także utworzyć stronę użytkownika. Weryfikacja odbywa się, między innymi, przez sprawdzenie, czy:
    • nie ma ostrzeżeń ani poważnych uwag w dyskusji wikipedysty a w rejestrze nie ma wandalizmów
    • edycje wskazują na podstawową umiejętność formatowania stron i stosowanie podstawowych zasad Wikipedii.
    Nie przyznaje się uprawnień ubiegającym się o nie wyłącznie w celu oznaczania konkretnych stron (np. dotyczących jednej osoby, miejscowości, firmy).
  • jeśli przyznanie uprawnień nie nastąpiło automatycznie lub o ponowne przyznanie uprawnień – użytkownik, który spełnia tylko niektóre wymogi automatycznego przyznawania uprawnień (np. był już kiedyś blokowany) lub taki, któremu odebrano uprawnienia, może ubiegać się o przyznanie uprawnień, jeśli od dłuższego czasu wykonuje edycje niebędące wandalizmami. Nie ma formalnego terminu, po jakim czasie jest to możliwe – każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie.

Uprawnienia nadają administratorzy. Administrator rozpatrujący wniosek ma prawo odmówić, jeśli ma zastrzeżenia co do jego zasadności. Uprawnieniami zarządza się za pomocą strony Specjalna:Prawa użytkowników/nazwa użytkownika; spis zarządzania uprawnieniami znajduje się w rejestrze.


ElCet

Wikipedysta:ElCet (DyskusjaWkładUsunięty wkładHistoria blokadStatystykiUtworzone) wnioskuje o przyznanie uprawnień redaktora | automatycznie przeglądającego . ElCet (dyskusja) 18:29, 15 sie 2018 (CEST)

T Włączone PawełMM (dyskusja) 18:35, 15 sie 2018 (CEST)


Lelek 2v

Wikipedysta:Lelek 2v (DyskusjaWkładUsunięty wkładHistoria blokadStatystykiUtworzone) wnioskuje o przyznanie uprawnień redaktora | automatycznie przeglądającego . Z poważaniem, Lelek 2v (dyskusja) 11:05, 26 sie 2018 (CEST)

T WłączoneSnoflaxe (dyskusja) 11:45, 26 sie 2018 (CEST)


Sport5

Wikipedysta:Sport5 (DyskusjaWkładUsunięty wkładHistoria blokadStatystykiUtworzone) wnioskuje o przyznanie uprawnień redaktora | automatycznie przeglądającego . Sport5 (dyskusja) 15:10, 16 wrz 2018 (CEST)

 Komentarz Nie wykonałeś ani jednego opisu edycji, źródła też nie podałeś ani w jednym przypadku, edytujesz de facto od czterech dni, najwyraźniej nie znasz jeszcze naszych zasad. Thraen (dyskusja) 16:28, 16 wrz 2018 (CEST)

Odmowa Thraen ma rację za wcześnie na uprawnienia. LJanczuk qu'est qui ce passe 17:36, 16 wrz 2018 (CEST)

Ubieganie się o postać redaktora

Proszę o stanowisko Redaktora dla użytkownika Kozak2002.

Odmowa. Kozak2002, o uprawnienia można starać się mając 150 edycji w przestrzeni artykułów, Ty masz w tej chwili 85. Ponadto brak umiejętności złożenia poprawnego wniosku świadczy, że musisz jeszcze trochę bardziej otrzaskać się z Wikipedią. Michał Sobkowski dyskusja 18:15, 18 wrz 2018 (CEST)

Kuperkowo

Wikipedysta:Kuperkowo (DyskusjaWkładUsunięty wkładHistoria blokadStatystykiUtworzone) wnioskuje o przyznanie uprawnień redaktora | automatycznie przeglądającego . Kuperkowo

Odmowa O wcześniejsze przyznanie uprawnień redaktora mogą ubiegać się ci wikipedyści, którzy wykonali minimum 150 edycji w artykułach. Póki co daleko do tego wyniku. Wymagamy także znajomości projektu. Jest to już Twoje trzecie zgłoszenie i za każdym razem masz problem z prawidłowym złożeniem wniosku. LJanczuk qu'est qui ce passe 13:35, 19 wrz 2018 (CEST)


Dski.bartosz

Wikipedysta:Dski.bartosz (DyskusjaWkładUsunięty wkładHistoria blokadStatystykiUtworzone) wnioskuje o przyznanie uprawnień redaktora | automatycznie przeglądającego.
Zwracam się z prośbą o pozytywne rozpatrzenie mojego wniosku. Zdaję sobie sprawę, iż nie mam czystego rejestru blokad, jednakże od czasu, kiedy zdjęte zostały ograniczenia mojego konta, wykonałem ok. 130 dobrych jakościowo edycji, a także wyciągnąłem wnioski i zniwelowałem wcześniej pojawiające się błędy.
Z wyrazami szacunku, Dski.bartosz (dyskusja) 14:10, 20 wrz 2018 (CEST)

Włączone LJanczuk qu'est qui ce passe 14:23, 20 wrz 2018 (CEST)