Skrót: WP:POPE/PU, WP:PUR

Wikipedia:Wersje przejrzane/Przyznawanie uprawnień

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Na tę stronę wskazuje przekierowanie z „WP:PUR”. Zobacz też: „WP:PUOS” – przyznawanie uprawnień rewizora.

Wniosek o przyznanie uprawnień redaktora lub automatycznie przeglądającego może dotyczyć:

  • wcześniejszego uzyskania uprawnień – może go złożyć użytkownik, który wykonał co najmniej 150 nieusuniętych edycji w artykułach encyklopedycznych (sprawdź swój wkład!), ma konto zarejestrowane od co najmniej 30 dni, czysty rejestr blokad i nie popełnił wandalizmów. Dla lepszej komunikacji z innymi wikipedystami warto jest także utworzyć stronę użytkownika. Weryfikacja odbywa się, między innymi, przez sprawdzenie, czy:
    • nie ma ostrzeżeń ani poważnych uwag w dyskusji wikipedysty a w historii edycji nie ma wandalizmów
    • edycje wskazują na podstawową umiejętność formatowania stron i stosowanie najważniejszych zasad Wikipedii.
  • przyznania uprawnień nienadanych automatycznie lub ponownego ich przyznania – może go złożyć użytkownik spełniający tylko niektóre wymogi automatycznego przyznawania uprawnień (przykładowo mający w rejestrze blokadę) lub uprzednio ich pozbawiony, jeśli od dłuższego czasu wykonuje edycje niebędące wandalizmami. Nie ma formalnego terminu, po jakim czasie jest to możliwe – każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie.

Nie przyznaje się uprawnień ubiegającym się o nie wyłącznie w celu oznaczania konkretnych stron (na przykład dotyczących jednej osoby, miejscowości, firmy).

Uprawnienia nadają administratorzy. Administrator rozpatrujący wniosek ma prawo odmówić, jeśli ma zastrzeżenia co do jego zasadności. Uprawnieniami zarządza się za pomocą strony Specjalna:Prawa użytkowników/nazwa użytkownika; spis zarządzania uprawnieniami znajduje się w rejestrze.


Wniosek o uprawnienia redaktora

Wątek założony przed: 9:21, 19 lut 2021 (CET)

Patik34

Wikipedysta:Patik34 (DyskusjaWkładUsunięty wkładHistoria blokadStatystykiUtworzone) wnioskuje o przyznanie uprawnień redaktora | automatycznie przeglądającego . Patik34 (dyskusja) 09:21, 19 lut 2021 (CET) Hej, od dłuższego czasu tu działam. Wcześniej popełniałem drobne błędy, ale wyciągnąłem z nich wnioski. Mój wkład jest już znaczący, dlatego wnioskuję o redaktora. Patik34 (dyskusja) 09:21, 19 lut 2021 (CET)

Dlaczego ten opis jest łudząco podobny do tego z tego z Filmwebu? Gytha (dyskusja) 10:52, 5 mar 2021 (CET)
Jest bardzo mało źródeł na temat tego filmu, co nie znaczy, że nie powinien być bardziej rozbudowany na Wiki. Wszystkie opisy są parafrazą tego samego. Mój opis na stronie nie jest oryginalny, to fakt. Posiłkowałem się dostępnymi opisami i modyfikowałem je, bo nie uznaje kopiowania. Dlatego też w linkach zewnętrznych jest prekierowanie do strony źródłowej. Patik34 (dyskusja) 12:36, 5 mar 2021 (CET)

MaledictisFlavis

Wikipedysta:MaledictisFlavis (DyskusjaWkładUsunięty wkładHistoria blokadStatystykiUtworzone) wnioskuje o przyznanie uprawnień redaktora | automatycznie przeglądającego . MaledictisFlavis (dyskusja) 19:11, 28 lut 2021 (CET) Wikipedyści - Od dłuższego czasu obserwuję projekt, poprawiono szereg haseł, wydaje mi się, że spełniam warunki. Pozdrawiam Wszystkich

Z edycjami jest już nieźle, troszkę brakuje Ci umiejętności poruszania się w innych miejscach Wikipedii niż przestrzeń artykułów, no ale to nie jest dużą przeszkodą w kwestii uprawnień, jest też łatwe do nadrobienia ;-). Włączone, na razie na trzy miesiące, myślę, że nie powinno być problemów z późniejszym przedłużeniem. Gytha (dyskusja) 11:09, 5 mar 2021 (CET)

Tomek320

Wikipedysta:Tomek320 (DyskusjaWkładUsunięty wkładHistoria blokadStatystykiUtworzone) wnioskuje o przyznanie uprawnień redaktora | automatycznie przeglądającego . Zgłaszam się po miesiącu od poprzedniego wniosku. Wykonałem ponad 550 edycji w main i utworzyłem ponad 40 artykułów. Tomek320 (dyskusja) 08:27, 5 mar 2021 (CET)

Odrzucone. Ogólny brak obycia w projekcie (niepotrzebne wstawianie szablonu "dopracować" mimo uwag innego wikipedysty w dyskusji), zabawy z PUA i problemy z wyrażaniem się na piśmie. Co do "utworzonych" artykułów - co to znaczy "parafia gminy"? Konsultowałeś z kimkolwiek to nazewnictwo? I dlaczego czytelnik nie dowie się, w jakim państwie leży owa "parafia"? Edycje stanowczo wymagają przeglądania przez redaktorów. Gytha (dyskusja) 10:43, 5 mar 2021 (CET)
@Gytha Nie kwestionuję odmowy, bo wskazałaś na kilka innych podstaw ku temu, jednak wspomniana edycja na PUA nie zabawą czy eksperymentem – w chwili jej wykonywania ta strona faktycznie istniała. ~CybularnyNapisz coś ✉ 11:47, 5 mar 2021 (CET)
Odpowiem jako ten, który był "nominowany". Otóż kolega nowicjusz tak bardzo mnie polubił i nazwał mnie adminem, a ja wyraziłem chęć zostania nim (w dalekiej przyszłości). Musiałem odmówić, bo miałem za mało edycji i uważam, że jest jeszcze za wcześnie na PUA. Pozdrawiam. StasiekSkiJumping podysqtujmy! 11:52, 5 mar 2021 (CET)
Faktycznie, niemniej już wcześniej był ostrzegany, by kwestie tego rodzaju zostawić bardziej doświadczonym wikipedystom (i nawet blokadę miał). Ja generalnie rozumiem, że Tomek320 chciałby robić coś fajnego, ale na razie po prostu nie całkiem sobie z tym radzi. Gytha (dyskusja) 12:39, 5 mar 2021 (CET)