Wikipedia:WikiLeniwiec

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
WikiLeniwce podczas pracy

WikiLeniwiecwikipedysta, który edytuje wyłącznie dla osobistej, hedonistycznej, intelektualnej rozrywki.

WikiLeniwca można spotkać wszędzie ze względu na jego tendencję do udzielania się tam, gdzie go nastrój poniesie. Trudno jest mu wykonać jakiekolwiek zadanie dokładnie. WikiLeniwce powoli przechodzą lub zgrabnie przeskakują od jednego aspektu wiki do innego, choć często wracają do artykułów, które je interesują. Mogą stopniowo poprawiać jakość tych tekstów, ale rzadko celowo przechodzą przez proces Artykułu na Medal lub Dobrego Artykułu − wiąże się to ze zbyt dużym trudem, zaś same lekkoduchy nie są zainteresowane zbieraniem nagród. WikiLeniwce mogą być uzależnione od Wikipedii, jednak w ich przypadku jest to raczej hobby, nie religia.

Wkład takich użytkowników jest cenny, gdyż rzadko biorą udział w przewlekłych dyskusjach i wojnach edycyjnych. Mogą nie zgadzać się z innymi użytkownikami, ale nie angażują się w długie wymiany kąśliwych uwag lub ataków osobistych, ponieważ psują one całą zabawę. Jeżeli dyskusja na temat jednego z ich ulubionych artykułów robi się nieprzyjemna, oddalają się, aby powrócić, gdy kurz opadnie.

WikiLeniwce szanują, choć nie rozumieją WikiGnomów, ponieważ ci wykonują coś, co przypomina pracę. WikiLeniwce mogą okazjonalnie wykonywać zadania typowe dla WikiWróżek, jeżeli taki mają kaprys.