Wikipedia:WikiWalentynki 2022

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii


Już niedługo Walentynki, a tysiące haseł spędza je samotnie! Bez ani jednego linkowania, bez żadnych więzi z innymi artykułami. W Dzień Świętego Walentego, pomóżmy im znaleźć drogę do innych haseł, ocalmy je przed samotnością. Krótko mówiąc: dodajmy linki do osieroconych haseł! Rozpocznijmy Wielkie Swatanie Artykułów!

Akcja potrwa od 11 do 20 lutego 2022 roku. Dla uczestników konkursu Wikimedia Polska przygotowała pamiątkowe gwiazdki, a także słodkie upominki, które zostaną rozlosowane.

Czym są porzucone hasła?

Hasła porzucone czy osierocone to takie, do których nie prowadzą linki z innych stron. A to oznacza, że istnieją mniejsze szanse, że trafią do nich czytelnicy i czytelniczki, że osoby edytujące Wikipedię będą mogły je poprawić. Takich haseł są w Wikipedii tysiące. A czy jest lepszy dzień, żeby znaleźć im parę niż Walentynki? No właśnie!

Zerknijcie na listę porzuconych stron i spróbujcie zalinkować wylistowane tam hasła w innych artykułach. Znajdźcie im ich drugą połówkę (albo ich brakujące trzy ćwiartki ;) ) i pomóżcie osobom czytającym Wikipedię do nich trafić.

Jak znaleźć porzucone artykuły?

Wszystkie porzucone artykuły można znaleźć na liście porzuconych stron lub wyszukując je ręcznie przez narzędzie Petscan (wskazówki).

Listy sierotek ograniczone tematycznie:

Inne: