Wikipedia:Wiki Lubi Zabytki/2011

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Informacje o konkursie z roku 2011[edytuj | edytuj kod]

Pierwsza edycja konkursu została przeprowadzona przy współpracy z Centrum Cyfrowym Projekt: Polska, Śląskim Centrum Dziedzictwa Kulturowego w Katowicach oraz Stowarzyszeniem OpenStreetMap Polska; patronat honorowy nad konkursem objął Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowy Instytut Dziedzictwa.

Konkurs Wiki Lubi Zabytki jest częścią europejskiej inicjatywy Wiki Loves Monuments 2011. W 2011 uczestnicy z 18 państw Europy przesłali do Wikimedia Commons ponad 166 tys. fotografii zabytków. Uczestnicy polskiej edycji walnie przyczynili się do tego sukcesu, przesyłając ponad 16 tysięcy zdjęć zabytków znajdujących się na obszarze Polski. Dziękujemy!

Nagrody[edytuj | edytuj kod]

Stowarzyszenie Wikimedia Polska jako organizator konkursu ufundowało następujące nagrody:

  • 1. nagroda: 2000 PLN (netto)
  • 2. nagroda: 1000 PLN (netto)
  • 3. nagroda: 500 PLN (netto)

Oprócz powyższych, zgodnie z decyzją Komisji Konkursowej, autorzy 7 wyróżnionych fotografii otrzymają drobne upominki w postaci gadżetów związanych z Wikipedią i projektem Wiki Lubi Zabytki.

Śląskie Centrum Dziedzictwa Kulturowego w Katowicach przygotowało osobne nagrody dla fotografów, których zdjęcia zabytków znajdujących się na obszarze województwa śląskiego, wyróżniły się walorami artystycznymi i dokumentacyjnymi. Nagrodami będą wydawnictwa ŚCDK.

Nagrody dla fotografii[edytuj | edytuj kod]

Zgodnie z postanowieniami Regulaminu, Komisja Konkursowa wybrała 3 zdjęcia, którym przyznano, odpowiednio, 1., 2. i 3. nagrodę:

Oprócz przyznania 3 nagród głównych, Komisja uhonorowała także 7 fotografii, które otrzymały wyróżnienia:

Wszystkie dziesięć nagrodzonych i wyróżnionych fotografii zostanie nominowanych do europejskiego etapu zmagań. Nominowanym gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia!

Nagrody dla fotografów[edytuj | edytuj kod]

Komisja Konkursowa uhonorowała także 3 uczestników konkursu za ogólną jakość, unikalność i liczbę nadesłanych zdjęć. Są to:

Nagrody Śląskiego Centrum Dziedzictwa Kulturowego[edytuj | edytuj kod]

Śląskie Centrum Dziedzictwa Kulturowego w Katowicach, we współpracy z którym Stowarzyszenie Wikimedia Polska zorganizowało konkurs, przygotowało osobne nagrody dla fotografów, których zdjęcia zabytków znajdujących się na obszarze województwa śląskiego, wyróżniły się walorami artystycznymi i dokumentacyjnymi. Nagrodami będą wydawnictwa ŚCDK.

Uhonorowani uczestnicy konkursu to: