Wikipedia:Wikiolimpiada 2022/Tydzień 4

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Od 23 do 29 listopada trwa czwarta runda Wikiolimpiady 2022. W tym czasie skupiamy się na uzupełnianiu Wikipedii o treści związane z igrzyskami olimpijskimi w Kanadzie, Rosji, Korei Południowej i Chińskiej Republice Ludowej. Dyscypliną tygodnia jest kombinacja norweska.

Podstawowe zasady[edytuj | edytuj kod]

 • Za każde 1000 B wprowadzone do nowego lub istniejącego artykułu przyznaje się 1 pkt. W przypadku rozbudowy istniejącego artykułu liczba dodanych bajtów musi być min. dwukrotnością objętości sprzed rozbudowy.
 • Biografie medalistów olimpijskich z jednego z krajów tygodnia premiowane są podwójnie – suma punktów w przypadku tych artykułów mnożona jest przez 2. Dodatkowo premiowany jest także wkład w biografie kobiet związanych z igrzyskami olimpijskimi.
 • Dodatkową premię przyznaje się za artykuły związane z dyscypliną tygodnia (kombinacja norweska). Artykuł musi jednak jednocześnie dotyczyć któregoś z krajów rundy (Kanada, Rosja, Korea Południowa, Chińska Republika Ludowa).
 • Aby artykuł został zaliczony do konkursu, wstaw na jego stronę dyskusji szablon {{Wikipedia:Wikiolimpiada 2022/szablon|autor=AUTOR|kraj=KRAJ}}, odpowiednio uzupełniając parametry "autor" i "kraj".
 • Po trzech rundach wyłonimy zwycięzców, którzy otrzymają atrakcyjne nagrody.
 • Szczegółowy regulamin przedstawiono tutaj.

Zakres tematyczny[edytuj | edytuj kod]

Kanada
 1. edycje igrzysk olimpijskich w Kanadzie (Montreal 1976, Calgary 1988, Vancouver 2010)
 2. dyscypliny i konkurencje rozgrywane podczas igrzysk olimpijskich w Kanadzie (np. Biathlon na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010)
 3. obiekty olimpijskie w Kanadzie
 4. występy reprezentacji Kanady na igrzyskach olimpijskich (pełna lista)
 5. biografie kanadyjskich olimpijczyków
 6. występy innych reprezentacji na zimowych igrzyskach olimpijskich w 1988 i 2010 roku i letnich w 1976 roku oraz biografie olimpijczyków z tych igrzysk
 7. klasyfikacje medalowe i listy medalistów olimpijskich na zimowych igrzyskach olimpijskich w 1988 i 2010 roku oraz letnich w 1976 roku.


Rosja
 1. edycje igrzysk olimpijskich w Rosji (Moskwa 1980, Soczi 2014)
 2. dyscypliny i konkurencje rozgrywane podczas igrzysk olimpijskich w Rosji (np. Biathlon na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2014)
 3. obiekty olimpijskie w Rosji
 4. występy reprezentacji Rosji, ZSRR i WNP na igrzyskach olimpijskich (Rosja, ZSRR, WNP)
 5. biografie rosyjskich i radzieckich olimpijczyków
 6. występy innych reprezentacji na zimowych igrzyskach olimpijskich w 2014 roku i letnich w 1980 roku oraz biografie olimpijczyków z tych igrzysk
 7. klasyfikacje medalowe i listy medalistów olimpijskich na zimowych igrzyskach olimpijskich w 2014 roku oraz letnich w 1980 roku.


Korea Południowa
 1. edycje igrzysk olimpijskich w Korei Południowej (Seul 1988, Pjongczang 2018)
 2. dyscypliny i konkurencje rozgrywane podczas igrzysk olimpijskich w Korei Południowej (np. Biathlon na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2018)
 3. obiekty olimpijskie w Korei Południowej
 4. występy reprezentacji Korei Południowej na igrzyskach olimpijskich (pełna lista)
 5. biografie południowokoreańskich olimpijczyków
 6. występy innych reprezentacji na zimowych igrzyskach olimpijskich w 2018 roku i letnich w 1988 roku oraz biografie olimpijczyków z tych igrzysk
 7. klasyfikacje medalowe i listy medalistów olimpijskich na zimowych igrzyskach olimpijskich w 2018 roku oraz letnich w 1988 roku.
Chińska Republika Ludowa
 1. edycje igrzysk olimpijskich w ChRL (Pekin 2008, Pekin 2022)
 2. dyscypliny i konkurencje rozgrywane podczas igrzysk olimpijskich w ChRL
 3. obiekty olimpijskie w ChRL
 4. występy reprezentacji ChRL na igrzyskach olimpijskich (pełna lista)
 5. biografie chińskich olimpijczyków
 6. występy innych reprezentacji na letnich igrzyskach olimpijskich w ChRL, a także biografie olimpijczyków z tych igrzysk
 7. klasyfikacje medalowe i listy medalistów olimpijskich na letnich igrzyskach olimpijskich w ChRL.