Wikipedia:Wikipedia bez barier/Konkurs

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania


Niebieska gwiazdka z ikoną otwartych dłoni skierowanych ku otwartemu oku.
Gwiazda dostępnościowa, jaką na swoją stronę Wikipedysty otrzyma każdy uczestnik akcji.

Konkurs trwa od 3 grudnia 2020 do 10 grudnia 2020. W tym czasie zachęcamy Was do dodawania do grafik w Wikipedii opisów alternatywnych. Mamy dla Was nagrody!

  • dodaj opis alternatywny do grafiki hasła w Wikipedii, w opisie zmian koniecznie wpisz hasztag #Wikipediabezbarier (edycje bez tego opisu nie biorą udziału w konkursie);
  • wszystkie osoby, które wykonają co najmniej 4 takie edycje, otrzymają pamiątkową gwiazdkę Wikipedii bez barier na swoje strony użytkownika;
  • wśród wszystkich osób, które wykonają co najmniej 4 takie edycje, rozlosujemy 5 nagród książkowych;
  • szczegółowy regulamin.

Nie wiesz, jak dodawać opisy alternatywne? Zajrzyj na podstronę Jak wziąć udział po wskazówki!

Masz pytania? Pisz do Pauliny

Wyniki konkursu

W ramach konkursu 21 uczestników dodało opisy alternatywne do 92 stron w polskojęzycznej Wikipedii! Szczegółowe statystyki możecie zobaczyć tutaj. Dziękujemy za udział w konkursie!

Spośród uczestników wylosowaliśmy 5 osób, które otrzymują nagrody książkowe za udział w konkursie. Są to: RoodyAlien, EwkaC, Jotjotem, Nux, Jamnik z Tarnowa. Nagranie z losowania znajdziecie tutaj. Po zrzeczeniu się nagrody przez jedną z nagrodzonych osób, odbyło się losowanie dodatkowe, w wyniku którego nagrodę książkową otrzyma również użytkownik Piastu.