Skrót: WP:WBB

Wikipedia:Wikipedia bez barier 2021

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Wikipedia bez barier to akcja edycyjna Stowarzyszenia Wikimedia Polska, która ma celu zwiększenie dostępności zbiorów Wikipedii dla osób niewidomych i niedowidzących. Największe źródło wiedzy musi być inkluzywne i dostosowane do potrzeb każdego użytkownika i użytkowniczki. Pragniemy, aby dostęp do wiedzy nigdy nie był ograniczony.

Chcemy szerzyć świadomość i rozbudowywać nasze zasoby artykułów o te poświęcone niepełnosprawności. Wierzymy, że edukacja jest kluczem do budowania świata wolnego od uprzedzeń i wykluczenia, świata, który celebruje różnorodność i docenia jej moc.

Wiele haseł Wikipedii o dostępności wymaga dopracowania i uzupełnienia, z tego też względu zachęcamy Was do ich edytowania! W ramach projektu chcemy się skupić na dodawaniu opisów alternatywnych do grafik w Wikipedii, aby osoby z niepełnosprawnościami wzroku, korzystające z oprogramowania wspomagającego, które przekształca tekst na mowę bądź alfabet Braille’a, mogły poznać treści wizualne największej encyklopedii świata.

Akcja trwała od 3 grudnia 2021 do 30 stycznia 2022 roku.