Wikipedia:Wikipedia na Kurpiowszczyźnie 2023

Z Wikipedii, wolnej encyklopediiMapa wskaźników zaangażowania w rozwijanie haseł o wsiach:
1. liczba bajtów do liczby haseł o wsiach wg powiatów
2. liczba grafik do liczby haseł o wsiach
Im ciemniejsze kolory, tym wyższe wskaźniki. Zliczano od 18 czerwca do 9 lipca 2022
Wyk. Sławek Borewicz

Bogactwo lokalnego dziedzictwa Kurpiowszczyzny zasługuje na odpowiednie opisanie i udokumentowanie. To właśnie jest celem projektu realizowanego przez Wikimedia Polska w ramach wikiprojektu EtnoWiki. Chodzi o tworzenie, poprawę i uzupełnianie haseł związanych regionem kurpiowskim.

W lipcu 2023 angażujemy lokalną społeczność do wspólnej pracy na rzecz uzupełniania Wikipedii o kluczowe dla Kurpiowszczyzny informacje. W dniach 20–21 lipca 2023 Stowarzyszenie Wikimedia Polska organizuje w Pułtusku serię działań. Współorganizatorami akcji są Urząd Miasta Pułtusk i Stowarzyszenie „Puszcza Biała – Moja Mała Ojczyzna” z Pniewa. Partnerami projektu są Wydawnictwo Aleksander z Pułtuska, Pułtuska Biblioteka Publiczna im. J. Lelewela i Polskie Towarzystwo Ludoznawcze (oddział w Warszawie). Patronat medialny objęła „Pułtuska Gazeta Powiatowa” oraz portale pultusk24.pl i wdi24.pl.

Projekt powstał z inicjatywy historyczki i wikipedystki Marii Weroniki Kmoch. Jego potrzebę uzasadnia m.in. mapa wskaźników zaangażowania w edycje haseł o regionach (po lewej). Kurpie (szczególnie Białe) są zbyt mało reprezentowalne w Wikipedii. Czas to zmienić!

Projekt realizowany w dniach 20 lipca – 30 września 2023 r.

Jak możesz wziąć udział w akcji?[edytuj | edytuj kod]

Popraw istniejący artykuł w Wikipedii

  • Jeśli artykuł jest zbyt krótki – dodaj dodatkowe informacje, opierając się na wiarygodnych źródłach. Pamiętaj, żeby na końcu dopisanego przez siebie zdania lub akapitu dodać przypis z informacją o źródle informacji.
  • Jeśli artykuł zawiera szablony problemowe (np. potrzebne źródło albo informujące o problemach z neutralnością lub stylem) pomóż rozwiązać ten problem poprzez dodanie przypisu, poprawki językowe lub merytoryczne.
  • Sprawdź język hasła, dopracuj ortografię i interpunkcję.

Napisz nowe hasło

Wybierz temat, na który chcesz pisać (tylko upewnij się, że jest encyklopedyczny!), zgromadź źródła i... zacznij pisać! To dość proste. Zerknij do naszej sekcji z materiałami do początkujących, jeśli to dopiero Twój wikidebiut.

Przetłumacz hasło z innego języka

W innej wersji językowej jest już artykuł, który Ci się podoba, jest dobrze uźródłowiony, a może nawet został wyróżniony ze względu na jakość? Świetnie! Możesz go przetłumaczyć, pamiętaj tylko, żeby w opisie zmian przy zapisywaniu lub na stronie dyskusji tego hasła zaznaczyć, że jest to tłumaczenie.