Wikipedia:Wsparcie/Grupy eksperckie

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
WMPL baner wsparcie społeczności.png


Nie można wspierać społeczności... bez społeczności! Dlatego przy wielu naszych działaniach korzystamy z pomocy grup eksperckich złożonych z wikimedian. Dowiedzcie się o nich więcej!

Wikitrenerzy

Jak najlepiej rozpocząć działania w projektach Wikimedia, zdobywać wiedzę oraz rozwijać umiejętności? Dzięki szkoleniom! A to nie byłoby możliwe bez naszych Wikitrenerów, którzy zarówno zdalnie jak i na żywo szkolą nowych i zaawansowanych edytorów. Z pomocy Wikitrenerów Wikimedia Polska korzysta w obszarach GLAM, edukacji i wsparcia społeczności. Grupa jest otwarta, można zgłaszać chęć dołączenia, pisząc do opiekunki!

Społeczność

Zależy nam, żeby społeczność Wikipedii rosła, żeby doświadczeni edytorzy i edytorki nie wypalali się, a nowi - konstruktywnie włączyli się w projekt. Rozwój, retencja i dobrostan społeczności to rzeczy, na których nikt nie zna się lepiej od wikipedystów. Dlatego nasza wikipediowa grupa ekspercka rozmawia o tym wszystkim i proponuje rozwiązania.

Komisja Wikigrantów

Potrzebujesz źródeł, refundacji wyprawy fotograficznej lub sprzętu? Wolontariacka Komisja Wikigrantów pracuje nad tym, żeby mikrogranty dla wikipedystów pomagały Wam lepiej edytować. O programie Wikigrantów więcej przeczytacie tutaj!

Wsparcie nowicjuszy

Wejście w Wikipedię nie zawsze jest łatwe. Dlatego przydaje się wsparcie! Grupa wsparcia nowicjuszy składa się z wikiprzewodników i osób wspierających. Dbamy o nowe rozwiązania dla nowicjuszy, ale też pomagamy Wikimedia Polska tam, gdzie wsparcie przewodnickie jest potrzebne (np. przy realizacji współpracy z instytucjami edukacyjnymi). Grupa jest otwarta, można zgłaszać chęć dołączenia, pisząc do opiekunki!

Wsparcie Wikiźródeł

Wikiźródła to jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się projektów siostrzanych Wikipedii. Wikimedia Polska chce pomóc mu rosnąć jeszcze wspanialej. Ale nie zrobimy tego dobrze, bez wiedzy o potrzebach wikiskrybów. A skąd czerpać informacje? Od samej społeczności!

Komisja Stypendialna

w tworzeniu

opiekunka: