Przejdź do zawartości

Wikipedia:Wsparcie/Grupy eksperckie

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii


Nie można wspierać społeczności... bez społeczności! Dlatego przy wielu naszych działaniach korzystamy z pomocy grup eksperckich złożonych z wikimedian. Dowiedzcie się o nich więcej!

Wikitrenerzy

Jak najlepiej rozpocząć działania w projektach Wikimedia, zdobywać wiedzę oraz rozwijać umiejętności? Dzięki szkoleniom! A to nie byłoby możliwe bez naszych Wikitrenerów, którzy zarówno zdalnie jak i na żywo szkolą nowych i zaawansowanych edytorów. Z pomocy Wikitrenerów Wikimedia Polska korzysta w obszarach GLAM, edukacji i wsparcia społeczności. Grupa jest otwarta, można zgłaszać chęć dołączenia, pisząc do opiekunki!

Komisja Wikigrantów

Potrzebujesz źródeł, refundacji wyprawy fotograficznej lub sprzętu? Wolontariacka Komisja Wikigrantów pracuje nad tym, żeby mikrogranty dla wikipedystów pomagały Wam lepiej edytować. O programie Wikigrantów więcej przeczytacie tutaj!

Wsparcie nowicjuszy

Wejście w Wikipedię nie zawsze jest łatwe. Dlatego przydaje się wsparcie! Grupa wsparcia nowicjuszy składa się z wikiprzewodników i osób wspierających. Dbamy o nowe rozwiązania dla nowicjuszy, ale też pomagamy Wikimedia Polska tam, gdzie wsparcie przewodnickie jest potrzebne (np. przy realizacji współpracy z instytucjami edukacyjnymi). Grupa jest otwarta, można zgłaszać chęć dołączenia, pisząc do opiekunki!

Komisja Stypendialna

Nieodłączną częścią działalności w Wikimediach są konferencje, zloty i inne wydarzenia! Chcemy, aby udział w nich był możliwy dla każdego zaangażowanego wikimedianina i każdej zaangażowanej wikimedianki! Dlatego organizujemy programy stypendialne dla osób, które nie mogą samodzielnie sfinansować udziału w konferencjach i zlotach. O tym, kto otrzyma pełne lub częściowe dofinansowanie na udział w ogólnopolskich lub międzynarodowych wydarzeniach świata Wikimediów decyduje Komisja Stypendialna.