Wikipedia:Wsparcie/Zadania

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
WMPL baner wsparcie społeczności.png

Bieżące zadania do wzięcia

  • Przeglądanie brudnopisów i zapisywanie uwag Potrzebujemy wikipedystów i wikipedystek, którzy przejrzą brudnopisy uczniów i uczennic, edytujących w ramach projektu Śląsk Cieszyński i napiszą, co trzeba poprawić, zanim hasła trafią do przestrzeni głównej. Jeśli chcesz nam pomóc, napisz do Klary z taką informacją.
  • Szukanie ciekawostek potrzebujemy wikipedystów i wikipedystek, którzy i które pomogą nam utworzyć listę najciekawszych, najbardziej zabawnych, najbardziej zaskakujących informacji z Wikipedii. Kontakt z z Natalią
  • Pomoc nowicjuszom Zostań wikiprzewodnikiem lub wikiprzewodniczką, dopisując się do listy tutaj i dostawaj pytania od nowicjuszy
  • Uzupełnij hasła o latach! Zaproś chętne osoby i wybierz sobie hasła z tej listy


Zgłoś się do grupy tematycznej

Pomóż nam znajdować rozwiązania dla Wikipedii i projektów siostrzanych poprzez udział w grupach tematycznych:

  • [nowicjusze] chcesz, żeby nowicjuszom w Wikipedii było jak najlepiej? Zgłoś się do grupy tematycznej ds. nowicjuszy (koordynatorka: Natalia)
  • [szkolenia] uwielbiasz uczyć innych jak edytować? Masz doświadczenie w prowadzeniu szkoleń lub chcesz je zdobyć? Zostań wikitrenerem lub wikitrenerką (pisz do Pauliny)

Dla pomocnych przy promocji

  • [ciekawostki] Pomóż nam zbierać ciekawostki do mediów społecznościowych Wikipedii - skorzystaj z gadżetu "Zaproponuj do mediów społecznościowych" (przycisk po lewej, w menu "Narzędzia") i wskaż naszej rzeczniczce ciekawe hasło!
  • [twarze i głosy Wikipedii] Jesteś gotowy/-a mówić o Wikipedii w mediach? Zgłoś się do naszej rzeczniczki Niny i powiedz, w czym możesz pomóc!

Kogo szukamy teraz

chcesz pomóc innym edytor(k)om edytować lepiej? Poprowadź szkolenie w ramach cyklu Wikiponiedziałek (poniedziałki, 19.00-20.00, zdalnie). Zgłoś swój pomysł do Natalii

Zadania do automatyzacji

Tutaj spisujemy zadania, które zgłosiła nam społeczność. Będziemy pozyskiwać programistów, ale może tymczasem znajdzie się chętny bot? (Chcesz coś dopisać do tej listy - skorzystaj z formularza).

Dla technicznych

Na razie nie mamy zadań.