Wikipedia:Wyróżniona zawartość Wikipedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Dla czytelników Pierwsze kroki Portal wikipedystów
Zasady Współpraca Społeczność Szablony Pomoc
Uprawnienia Decydowanie Biblioteka

Wyróżnione artykuły[edytuj kod]

Wikipedyści nie tylko starają się napisać jak najwięcej artykułów, ale także dążą do tego, by były one jak najlepszej jakości.

Liczba artykułów na medal wynosi 674, dobrych artykułów2045, a list na medal179. Razem jest ich 2898 i stanowią one 0.2533% wszystkich artykułów.

17846 artykułów zostało przedstawionych w rubryce „Czy wiesz…” i kiedy widniały na stronie głównej Wikipedii, ich jakość była godna zaprezentowania. Z biegiem czasu kryteria oceny tych artykułów zostały znacznie podniesione. Grupy artykułów składają się z powiązanych wyróżnionych artykułów.

Dodawanie nowych pozycji do grona artykułów wyróżnionych następuje po procesie weryfikacji. Każdy wikipedysta może nominować artykuł do wyróżnienia. Aby artykuł otrzymał wyróżnienie, musi spełnić szereg wymagań, przedstawionych w poradniku Porównanie wyróżnień artykułów.

Jeżeli wśród autorów artykułu, który był w rubryce „Czy wiesz…”, następnie otrzymał wyróżnienia „dobrego” i „medalowego” artykułu, można wyróżnić głównego autora, taki wikipedysta otrzymuje Koronę Wikipedii.

Wyróżnione ilustracje[edytuj kod]

Wikipedyści robią także ilustracje, które wzbogacają zawartość artykułów. Najlepsze ilustracje otrzymują wyróżnienie ilustracji na medal (jest ich 519).

Wyróżniona zawartość Wikipedii


Koordynacja: Wikiprojekt:Wyróżniona zawartość Wikipedii

Najnowsza okrągła liczba[edytuj kod]

26 kwietnia 2015 liczba dobrych artykułów osiągnęła 2000. Próg ten przekroczył artykuł Lato Zet i Dwójki 2014.