Wikiprojekt:Śląsk

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Projekt Śląsk
Silesia (Now).png
Powiązane portale Portal:Śląsk
Pochodne projekty Górny Śląsk
Dolny Śląsk

Grupa Wikipedystów utworzyła ten projekt by skoordynować działania Wikipedystów w celu podniesienia jakości merytorycznej, ujednolicenia oraz powiększenia ilości haseł o Śląsku. Projekt ten ma również przyczynić się do rozwoju Portalu Śląsk.

Struktura WikiProjektu Śląsk[edytuj | edytuj kod]

Główne projekty[edytuj | edytuj kod]

Wikiprojekt:Śląsk ma charakter ogólny. Baza do poprawiania, rozszerzania oraz tworzenia nowych artykułów dotyczących tego regionu znajduje się w:

Zasada działania Wikiprojektu:Górny Śląsk i Wikiprojektu:Dolny Śląsk jest bardzo prosta - opiera się na aktualizowaniu listy artykułów do utworzenia lub poprawienia oraz tworzenie i poprawianie artykułów z tej właśnie listy. Lista ta jest po prostu spisem artykułów związanych z Górnym Śląskiem lub Dolnym Śląskiem, które powinno się utworzyć lub poprawić. Listę artykułów może edytować każdy, każdy też może tworzyć i poprawiać artykuły z tej listy.

Osobnym projektem jest również:

Znajduje się on w pl.wikisłowniku. Każdy może edytować ten słownik, nie trzeba się nawet rejestrować (można edytować jako niezalogowany, choć zalecane jest aby się zalogować). Słownik języka śląskiego jest bardzo ważnym elementem Śląskiej Wikipedii.

Podprojekty Wikiprojektu Śląsk[edytuj | edytuj kod]

Pozostałe narzędzia[edytuj | edytuj kod]

Portal:Śląsk[edytuj | edytuj kod]

Części składowe portalu:

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Award[edytuj | edytuj kod]

Order of Silesia Merit.JPG

Congratulation, I (creator of czech portal about Silesia) give to your very nice portal an award - Order of Silesian Merit. Keep up the good work. And if you find someone, who checks the conditions for granting the Order of the Silesian Eagle, add him to list and give him a order badge. All Silesians of the world, unite !! --Silesianus (dyskusja) 09:02, 20 mar 2010 (CET)