Wikiprojekt:EtnoWiki/EtnoWiki spacery

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
.


EtnoSpacer po Brochochowie 2018.png


17 Urodziny polskiej Wikipedii i EtnoWiki spacer we Wrocławiu

Pierwszy EtnoWiki spacer we Wrocławiu odbędzie się 29 września 2018 roku z okazji siedemnastych urodzin polskiej Wikipedii, która powstała 26 września 2001 roku. Z tej okazji zapraszamy wszystkich wikipedystów, nie tylko w celu zjedzenia przepysznego tortu specjalnie przygotowanego na tą okazję, ale również żeby wzajemnie się poznać i podzielić wszelkimi wiki pomysłami. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18 w barze Ur, który mieści się przy ulicy Kotlarskiej 43 we Wrocławiu.

Tego samego dnia w godzinach porannych odbędzie się EtnoWiki spacer po Brochowie, gdzie o etnograficznej perspektywie robienia zdjęć opowiedzą Michał Borkowski i Patryk Wojciechowski – członkowie Stowarzyszenia Etnologia Wrocławska, a także absolwenci Katedry Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Wrocławskiego. Wykonane podczas spaceru zdjęcia wspólnymi siłami załadujemy na Wikimedia Commons. Będzie to znakomita okazja, aby nauczyć się czegoś na temat tego największego repozytorium plików udostępnionych na wolnej licencji.

Dodatkowo zachęcamy, aby uczestnicy spotkania przynieśli jak największą ilość wykonanych podczas wakacji zdjęć, które chcieliby udostępnić na zasadach CC. Zdjęcia załadowane podczas spotkania do Wikimedia Commons wezmą udział w konkursie Wikiwakacje.

Prosimy, aby każdy uczestnik miał swój własny aparat fotograficzny i w miarę możliwości laptop, na który będzie możliwość zgrania zdjęć z aparatu. O godzinie 18 rozpocznie się bardziej towarzyska część wieczoru zwieńczona skosztowaniem wiki-urodzinowego tortu.

Na wydarzenie nie obowiązują zapisy, jednak mile widziane jest, żeby osoby zainteresowane EtnoWiki projektem zapisały się w podstronie projektu "Uczestnicy i uczestniczki". Więcej na temat podpisów można przeczytać tutaj.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Wikimedia Polska oraz Stowarzyszenie Etnologia Wrocławska
Wikimediapolska-logo.png             Logo Stowarzyszenie Etnologia Wrocławska.png


PLAN WYDARZEŃ 29 września 2018 roku

Stacja kolejowa w Brochowie
Wikipedia birthday cake - Wroclav (Poland).jpg


09:30 – Zebranie się przed centralnym wejściem dworca głównego, kupowanie biletów (osoby które mają bilet miesięczny MPK mogą na jego podstawie jeździć kolejami na terenie Wrocławia)

09:58 – Wyjazd pociągiem do Brochowa (przejazd trwa 5 minut)

10:03 – 12:30 EtnoWiki Spacer po Brochowie, czas na robienie zdjęć

12:31 – 13:30 Przerwa na obiad (Pizzeria w Brochowie ul. Centralna 20)

14:09 – 14:15 Powrót pociągiem z dworca w Brochowie do Dworca Głównego

14:15 – 15:00 Spacer z Dworca Głównego w kierunku baru Ur (ul. Kotlarska 43)

15:01 – 18:00 Ładowanie zdjęć na Wikimedia Commons w barze Ur

18:00 – Uroczystość z tortem (nadal w Ur)


Kontakt[edytuj | edytuj kod]

Wszelkie pytania proszę kierować do Celiny Strzeleckiej - organizatorki wydarzenia.

Uczestnicy wydarzenia[edytuj | edytuj kod]

17 Urodziny polskiej Wikipedii.jpg
17 Urodziny polskiej Wikipedii (2).jpg