Wikiprojekt:GLAM/Instytut Grotowskiego

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
.
Projekt GLAM/Instytut Grotowskiego
Breslau-Gedenktafel fuer Grotowski.JPG
Projekt nadrzędny Wikiprojekt:GLAM
Powiązane portale http://grotowski-institute.art.pl/ http://www.grotowski.net/

Wikiprojekt GLAM Instytut Grotowskiego – celem projektu prowadzonego przez Instytut im. Jerzego Grotowskiego jest uzupełnianie i udoskonalanie haseł związanych z działalnością Instytutu oraz twórczością Jerzego Grotowskiego i Teatru Laboratorium. Misją Instytutu jako miejskiej instytucji kultury jest realizacja przedsięwzięć artystycznych i badawczych, które odpowiadają na wyzwania postawione przez praktykę twórczą Jerzego Grotowskiego oraz dokumentują i upowszechniają wiedzę o jego dokonaniach.

Projekt powstał i jest kontynuowany przy współpracy z Wikimedia Polska w ramach projektów GLAM. Wikiprojekt Instytut Grotowskiego rozpoczął się w lutym 2019 roku.

Główne cele projektu[edytuj | edytuj kod]

Priorytetami wzajemnej współpracy są:

  1. Tworzenie, poszerzanie, uźródławianie i ulepszanie przez pracowników Instytutu im. Jerzego Grotowskiego artykułów w Wikipedii.
  2. Rozpowszechnianie wybranych materiałów hasłowych, wizualnych, audiowizualnych dostępnych na wortalu grotowski.net, związanych z działalnością Instytutu im. Jerzego Grotowskiego i Teatru Laboratorium.
  3. Działania na rzecz popularyzacji dorobku Jerzego Grotowskiego i Teatru Laboratorium i upowszechniania wiedzy specjalistycznej z zakresu teatru.
  4. Tworzenie networkingu: współpraca została nawiązana przy udziale współpracującego z Instytutem uczestnika projektu #EtnoWiki. Instytut chce docelowo stworzyć grupę projektową.
  5. Potencjał usieciowiania działań edukacyjnych i upowszechniających wiedzę.
  6. Demokratyzacja wiedzy specjalistycznej w przestrzeni uważanej za elitarną – realizacja idei powszechności i wspólnotowości wiedzy.

Zakładki[edytuj | edytuj kod]

W zakładce Artykuły znajduje się lista haseł, które zostały opracowane lub uzupełnione oraz takie, które uczestnicy projektu planują utworzyć. W zakładce Uczestnicy znajduje się lista osób aktywnie biorących udział w projekcie. Zachęcamy do wzięcia udziału i zapisywania się na listę! W zakładce Źródła znajduje się lista publikacji potrzebnych do opracowania artykułów w ramach projektu, w tym najważniejsze źródło, czyli wortal grotowski.net. W zakładce Kontakt znajduje się informacja o osobie, do której należy się zgłosić w razie chęci przyłączenia się do projektu. W zakładce Pomoc znajdują się różne strony w Wikipedii, które w przejrzysty sposób tłumaczą osobom początkującym, w jaki sposób edytować Wikipedię.

Szablony[edytuj | edytuj kod]

Szablon do użycia na stronie wikipedysty lub wikipedystek[edytuj | edytuj kod]

{{user projekt Instytut Grotowskiego}}

Breslau-Gedenktafel fuer Grotowski.JPG Ten wikipedysta jest uczestnikiem projektu Instytut Grotowskiego.Szablon do wstawienia w dyskusję artykułów napisanych lub uzupełnionych w ramach projektu[edytuj | edytuj kod]

{{Wikiprojekt:GLAM/Instytut Grotowskiego/Szablon}}