Wikiprojekt:GLAM/Muzeum Narodowe w Krakowie/Wydarzenia/Edyton 2022

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Muzeum Narodowe w Krakowie

W imieniu Stowarzyszenia Wikimedia Polska oraz Muzeum Narodowego w Krakowie zapraszamy na GLAM edyton 2022, który odbędzie się już 30 lipca! Muzeum Narodowe w Krakowie otwiera swoje podwoje zarówno dla doświadczonych, jak i początkujących wikipedystów zainteresowanych poznaniem niesamowitej kolekcji muzeum.

Sukiennice, Muzeum Czartoryskich, Dom Matejki, Mehoffera, Pałac Biskupa Erazma Ciołka oraz 700 tysięcy eksponatów, a wśród nich Czara włocławska, Madonna z Krużlowej, Pochodnie Nerona Henryka Siemiradzkiego, Szał uniesień Władysława Podkowińskiego, Dziewczynka z chryzantemami Olgi Boznańskiej – jednym słowem, jest o czym pisać!

Podczas edytonu rozwiniemy i stworzymy hasła o MNK, jego oddziałach i najważniejszych dziełach sztuki z kolekcji MNK, a także artystach i artystkach, których prace stanowią część zbiorów MNK. Naszą bazą będzie Biblioteka MNK i jej niesamowite zbiory, które posłużą nam do pisania haseł o sztuce i dziedzictwie narodowym w największej na świecie wirtualnej encyklopedii!

Dołączcie do nas!

Rejestracja
[edytuj | edytuj kod]

Rejestracja odbywa się poprzez formularz. Wikipedyści, którzy mają doświadczenie w edytowaniu Wikipedii, proszeni są również o wpisanie się na listę uczestników Edytonu.

Serdecznie zapraszamy!