Wikiprojekt:GLAM/Muzeum Narodowe w Krakowie/Wydarzenia

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Muzeum Narodowe w Krakowie

Niniejsza strona dokumentuje wydarzenia związane z wikiprojektem Muzeum Narodowego w Krakowie.

Stowarzyszenie Wikimedia Polska oraz Muzeum Narodowe w Krakowie zapraszają do udziału w konkursie edycyjnym poświęconym Muzeum i jego kolekcji. Konkurs jest organizowany w ramach Wikiprojektu GLAM, który powstał w wyniku partnerstwa nawiązanego przez Stowarzyszenie i Muzeum. Jego celem jest upowszechnianie cyfrowych zasobów Muzeum oraz wiedzy o instytucji, jej kolekcji i artystach / artystkach związanych z MNK w Wikipedii i innych projektach Wikimedia.

Konkurs potrwa do końca sierpnia, a w jego trakcie uczestnicy będą wzbogacać zawartość polskojęzycznej Wikipedii o hasła dotyczące Muzeum Narodowego w Krakowie, jego zbiorów i ich artystów, rywalizując o atrakcyjne nagrody.

GLAM Edyton w Muzeum Narodowym w Krakowie, 30.07.2022[edytuj | edytuj kod]

Muzeum Narodowe w Krakowie

W imieniu Stowarzyszenia Wikimedia Polska oraz Muzeum Narodowego w Krakowie zapraszamy na GLAM edyton 2022, który odbędzie się już 30 lipca! Muzeum Narodowe w Krakowie otwiera swoje podwoje zarówno dla doświadczonych, jak i początkujących wikipedystów zainteresowanych poznaniem niesamowitej kolekcji muzeum.

Sukiennice, Muzeum Czartoryskich, Dom Matejki, Mehoffera, Pałac Biskupa Erazma Ciołka oraz 700 tysięcy eksponatów, a wśród nich Czara włocławska, Madonna z Krużlowej, Pochodnie Nerona Henryka Siemiradzkiego, Szał uniesień Władysława Podkowińskiego, Dziewczynka z chryzantemami Olgi Boznańskiej – jednym słowem, jest o czym pisać!

Podczas edytonu rozwiniemy i stworzymy hasła o MNK, jego oddziałach i najważniejszych dziełach sztuki z kolekcji MNK, a także artystach i artystkach, których prace stanowią część zbiorów MNK. Naszą bazą będzie Biblioteka MNK i jej niesamowite zbiory, które posłużą nam do pisania haseł o sztuce i dziedzictwie narodowym w największej na świecie wirtualnej encyklopedii!

Dołączcie do nas!

Rejestracja
[edytuj | edytuj kod]

Rejestracja odbywa się poprzez formularz. Wikipedyści, którzy mają doświadczenie w edytowaniu Wikipedii, proszeni są również o wpisanie się na listę uczestników Edytonu.

Serdecznie zapraszamy!

Spotkanie edycyjne GLAM[edytuj | edytuj kod]

Printscreen z nagrania Zoom

28 czerwca 2022 w godzinach od 18:00 do 21:00 odbyło się spotkanie edycyjne GLAM dotyczące Muzeum Narodowego w Krakowie. Na spotkaniu edytowaliśmy zarówno przestrzeń Wikipedii, jak i zasoby Wikimedia Commons oraz Wikidanych. Edycje objęły 27 artykułów na polskojęzycznej Wikipedii, między innymi zakończyły się stworzeniem artykułu Bretonka o obrazie Olgi Boznańskiej. W ramach spotkania łącznie zarejestrowaliśmy 155 edycji o łącznej liczbie 14,9 kB.

Przebieg[edytuj | edytuj kod]

Dodane nowe artykuły[edytuj | edytuj kod]

Osoby uczestniczące[edytuj | edytuj kod]