Skrót: WP:GW

Wikiprojekt:Grafiki wektorowe

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Projekt Grafiki wektorowe
WikiProjekt grafiki wektorowe.svg
Projekt nadrzędny Projekt Grafiki
Powiązane projekty Ilustrowanie
Na Commons!
Pochodne projekty Ikonki

Część Wikipedystów utworzyła ten projekt, by skupić się na zadaniach związanych z grafikami wektorowymi. Obecnie na polskiej Wikipedii nie ma lokalnie (tj. załadowanych wyłącznie w tym projekcie) grafik wymagających wektoryzacji, stąd projekt dla grafik lokalnych przestał być potrzebny.

Wektoryzacji wymagają natomiast grafiki umieszczone w repozytorium Commons są zebrane w tej kategorii. Kilka słów o formacie i trochę stron pomocy znajduje się tutaj (ang.).

Oznaczanie plików wymagających wektoryzacji[edytuj | edytuj kod]

Pliki, które powinno się zwektoryzować należy oznaczyć na ich stronie opisu na Commons (czyli tam, gdzie znajduje się grafika) szablonem Convert to SVG ( {{Convert to SVG}} ). Można także bezpośrednio poprosić o wektoryzację innych Wikipedystów.

Pomocy w sprawie wektoryzacji grafik mogą udzielić użytkownicy Commons lub polscy wikipedyści deklarujący znajomość tworzenia grafik wektorowych.

Wektorowe wersje polskich herbów, flag itp.[edytuj | edytuj kod]

Tworząc wektorową wersję herbu lub flagi polskiej miejscowości lub innej jednostki administracyjnej opieraj się na oficjalnych źródłach/materiałach urzędowych: ustawach, statutach, rozporządzeniach. Nie zapomnij wskazać ich w źródłach (przykład). Wzór takich symboli urzędowych jest w domenie publicznej, stąd pliki takie można na Commons oznaczyć szablonem PD-Polishsymbol. Jednak twoja aranżacja (konkretna wersja wektorowa lub własna interpretacja słownego opisu herbu z dokumentu etc.) może być oznaczona dowolną wolną licencją.

Herby i flagi polskich jednostek administracyjnych mają zalecany standard nazewnictwa:

Rastrowe, wymagające wektoryzacji, jak i gotowe wersje takich plików znajdują się w kategoriach: