Wikiprojekt:Skateboarding

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

WikiProjekt Skateboarding

Zapraszam do dyskusji osoby zainteresowane pomocą w prowadzeniu portalu o deskorolce.

Wikipedysta:Przemyslawflak
Skateboarder.jpg

Cele[edytuj | edytuj kod]

Projekt ten został utworzony w celu odszukania w polskiej Wikipedii osób zainteresowanych pomocą przy tworzeniu portalu o skateboardingu. Ma on też za zadanie uporządkować i poszerzyć wszystkie artykuły związane z tym sportem. Inne cele i zadanie będą ogłaszane później. --Przemysław Flak 09:12, 11 wrz 2006 (CEST)

Uczestnicy Nuvola apps kdmconfig.png[edytuj | edytuj kod]

(alfabetycznie)

Artykuły do napisania Nuvola apps kword.png[edytuj | edytuj kod]

  • kingpin
    Ten artykuł nie dotyczy jedynie skateboardingu. Kingpin używany jest glównie w samochodach, również po to, aby można było nimi skręcać ;) (por. en:kingpin (mechanics). Hołek ҉ 19:42, 31 paź 2006 (CET)

Dyskusja[edytuj | edytuj kod]

Skateboarding a snowboarding[edytuj | edytuj kod]

Witam! Na wstępie powiem, iż cieszę się, iż powstał taki WikiProjekt :) Teraz przyszedłem z następującą prośbą. Otóż z tego co zdążyłem się zorientować, aktualne artykuły dotyczące trików pisane są pod skateboarding, zapominając, że triki takie jak spiny (np. 900 (trik) wykonywane są również na snowboardzie czy rolkach. Na rowerze 900 się chyba nikomu nie udało. Artykuł o 900 poprawiłem. Początkowo wyglądał mniej więcej tak: Ślizg (deskorolka). Już sam tytuł artykułu jest mylący, no i w treści warto byłoby dodać "oraz snowboardingu" i "lub snowboardu" + kategoria. Jutro poprawie ten artykuł, ale proszę przy pisaniu nowych nie zapominać o innych dyscyplinach :)

Pozdrawiam

Brohacz 21:51, 31 paź 2006 (CET)

Co do rowerowej dziewięćsetki: Samą 900 już dawno na rowerze zrobiono, lecz dopiero niedawno wykonano No hander 900. Było to, o ile dobrze pamiętam w konkursie na najlepszy trik na vercie X-Games i wykonał ją bodaj Mat Hoffman. Hołek ҉ 11:04, 1 lis 2006 (CET)

Tak, to jest duży problem. Trzeba pozmieniać wszystkie triki tak, żeby były zgodne z innymi ex dyscyplinami jak np. snow. i inne. Poza tym, trzeba zredagować a raczej poprawić artykuł Trik. Odnosi się on tylko i wyłącznie do skateboardingu. Trzeba to bardzo zmienić...

A może zmienić nazwę tego Wikiprojektu po prostu na extreme? Przecież w większości jest tak, że jeżeli ktoś zna się ja jednej ex-dziedzinie, to i tak lubi i wie coś o pozostałych dziedzinach ex. Wydaje mi się, że przy takiej zmianie skorzysta na tym PL Wiki.

Brohacz 16:49, 10 lis 2006 (CET)

Portal i stuby[edytuj | edytuj kod]

Musimy ustalić, co ma się w nim znajdować. Proponuję za wzór Portal:Gry komputerowe, czyli Artykuł na medal (ale dopiero po jakimś uzupełnieniu dziedziny, bo w tym portalu akurat pomysł ten nie wypalił), Do zrobienia (aktualnie jest tylko kingpin, co jest dość mylące, bo kingpin jest używany również np. w mechanice samochodowej i nie jest to część stricte deskorolkowa; poza tym potrzeba więcej biografii skaterów), Kategorie (po stworzeniu kilkudziesięciu artów trzeba będzie je rozkategoryzować). Oczywiście jestem za tym, aby tabelki Zawodów i Aktualności zostały, ale tlyko jeśli będzie ktoś, kto ma zamiar je aktualizować.

Kolejny problem to stuby. Primo: Zalążek musi przejść przez głosowanie na WP:SS, po drugie nie dawałbym kategorii dużej litery (Zalążki – Skateboarding), ponieważ będzie się to gryzło z {{Stub}}em, a słowo skateboarding zapisuje się małą literą. Tyle ode mnie, odmeldowuję się. Hołek ҉ 10:21, 4 lis 2006 (CET)