Wikiprojekt:Skoki narciarskie/Mistrzostwa krajowe/J-R

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Austria – HolandiaJaponia – RumuniaSłowacja – Włochy

Japonia[edytuj | edytuj kod]

Złoci medaliści do 2012 na podstawie:[1][2].

System rozgrywek[edytuj | edytuj kod]

Zawody indywidualne mężczyzn i kobiet na skoczni normalnej i dużej, rozgrywane latem.

Mężczyźni, skocznia normalna[edytuj | edytuj kod]

Rok 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce Źr.
2001 Masahiko Harada
2002 Takanobu Okabe
2003 Hiroki Yamada Masahiko Harada Takanobu Okabe [3]
2004 Keita Umezaki
2005 Masahiko Harada Tsuyoshi Ichinohe Hiroki Yamada [4]
2006 Hideharu Miyahira
2007 Taku Takeuchi
2008 Daiki Itō
2009 nie rozegrano
2010 Taku Takeuchi
2011 Kento Sakuyama Kazuya Yoshioka Kenshirō Itō [5]
2012 Kazuya Yoshioka Kazuyoshi Funaki
Reruhi Shimizu
[6]
2013 Kento Sakuyama Hiroki Yamada Kenshirō Itō [7]
2014-15
2016 Naoki Nakamura Taku Takeuchi Daiki Itō [8]
2017 Junshirō Kobayashi Ryōyū Kobayashi Hiroaki Watanabe [9]
2018 Taku Takeuchi Yukiya Satō Daiki Itō [10]
2019 Junshirō Kobayashi Keiichi Satō Ryōyū Kobayashi [11]
2020

Mężczyźni, skocznia duża[edytuj | edytuj kod]

Rok 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce Źr.
2001 Masahiko Harada
2002 Takanobu Okabe
2003 Takanobu Okabe Tsuyoshi Ichinohe Daiki Itō [3]
2004 Yūsuke Endō
2005 Tsuyoshi Ichinohe Kazuyoshi Funaki Masahiko Harada [4]
2006 Kazuya Yoshioka
2007 Keita Umezaki
2008 Fumihisa Yumoto
2009 Akira Higashi
2010 Noriaki Kasai
2011 Kazuyoshi Funaki Akira Higashi Tsuyoshi Ichinohe [12]
2012 Kazuya Yoshioka Kazuyoshi Funaki Fumihisa Yumoto [13]
2013 Hiroaki Watanabe Kenshirō Itō Fumihisa Yumoto [14]
2014-15
2016 Taku Takeuchi Kento Sakuyama Noriaki Kasai [15]
2017 Noriaki Kasai Junshirō Kobayashi Ryōyū Kobayashi [16]
2018 Daiki Itō Naoki Nakamura Keiichi Satō [17]
2019 Ryōyū Kobayashi Yūken Iwasa Taku Takeuchi [18]
2020

Kobiety, skocznia normalna[edytuj | edytuj kod]

Rok 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce Źr.
2002 Izumi Yamada
2003 Izumi Yamada
2004 Rieko Kanai
2005 Izumi Yamada
2006 Izumi Yamada
2007 Rieko Kanai
2008 Izumi Yamada
2009 Misa Fueki
2010 Rieko Kanai
2011 Yurika Hirayama Kaori Iwabuchi
Natsuka Sawaya
[19]
2012 Sara Takanashi Kaori Iwabuchi Atsuko Tanaka [6]
2013 Ayuka Takeda Sara Takanashi Misaki Shigeno [20]
2014-15
2016 Yūka Setō Sara Takanashi Kaori Iwabuchi [21]
2017 Sara Takanashi Yūki Itō Yūka Setō [9]
2018 Sara Takanashi Yūki Itō Kaori Iwabuchi [10]
2019 Sara Takanashi Yūki Itō Nozomi Maruyama [11]
2020

Kobiety, skocznia duża[edytuj | edytuj kod]

Rok 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce Źr.
2011 Atsuko Tanaka Seiko Koasa Natsuka Sawaya [22]
2012 Sara Takanashi
2013 Ayumi Watase Yoshiko Kasai Ayuka Takeda [23]
2014-15
2016 Sara Takanashi Yūki Itō Yūka Setō [15]
2017 nie rozegrano
2018 Sara Takanashi Yūki Itō Kaori Iwabuchi [17]
2019 nie rozegrano
2020

Kanada[edytuj | edytuj kod]

System rozgrywek[edytuj | edytuj kod]

Zawody rozgrywane są wyłącznie zimą. Odbywają się konkursy indywidualne mężczyzn i kobiet na skoczni normalnej i dużej.

Mężczyźni, skocznia normalna[edytuj | edytuj kod]

Rok 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce Źr.
2001-02
2003 Paul Lebel Jason Myslicki Michael Nell [24]
2004 Gregory Baxter Stefan Read Michael Nell [25][a]
2005[b] Gregory Baxter Stefan Read Dominik Bafia [26]
2006-07 nie rozegrano
2008 Stefan Read (2) Mackenzie Boyd-Clowes (5)
Gregory Baxter (5)
[27]
2009 Stefan Read Mackenzie Boyd-Clowes Matthew Rowley [28]
2010 Stefan Read Eric Mitchell Yukon De Leeuw [29]
2011[c] Mackenzie Boyd-Clowes Eric Mitchell Yukon De Leeuw [30]
2012 Mackenzie Boyd-Clowes Dusty Korek (4) Matthew Rowley (5) [31]
2013 Dusty Korek (3) Eric Mitchell (5) Trevor Morrice (6) [32]
2014 Mackenzie Boyd-Clowes (2) Matthew Rowley (3) Nathaniel Mah (8) [33]
2015[d] Mackenzie Boyd-Clowes Dusty Korek Matthew Soukup [34]
2016 Joshua Maurer (4) Rogan Reid (7) Nigel Lauchlan (9) [35]
2017 (1)[e] Mackenzie Boyd-Clowes Matthew Soukup Joshua Maurer [36]
2017 (2)[f] Mackenzie Boyd-Clowes Matthew Soukup Joshua Maurer [37]
2018 Mackenzie Boyd-Clowes Matthew Soukup Nathaniel Mah [38]
2019 nie rozegrano
2020

Mężczyźni, skocznia duża[edytuj | edytuj kod]

Rok 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce Źr.
2001-02
2003 Stefan Read Jason Myslicki Michael Nell [24]
2004 (1) Gregory Baxter Stefan Read Trevor Morrice [25]
2004 (2) Gregory Baxter Stefan Read Michael Nell [25]
2005-07 nie rozegrano
2008 Stefan Read Gregory Baxter Mackenzie Boyd-Clowes [39]
2009-11 nie rozegrano
2012 Mackenzie Boyd-Clowes Dusty Korek (5) Matthew Rowley (6) [31]
2013 Eric Mitchell (3) Matthew Rowley (5) Dusty Korek (7) [32]
2014 Matthew Rowley (4) Mackenzie Boyd-Clowes (6) Trevor Morrice (8) [33]
2015-16 nie rozegrano
2017 Mackenzie Boyd-Clowes (2) Joshua Maurer (3) Matthew Soukup (5) [36]
2018-19 nie rozegrano
2020

Kobiety, skocznia normalna[edytuj | edytuj kod]

Rok 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce Źr.
2005[b] Katie Willis Atsuko Tanaka [26]
2006-07 nie rozegrano
2008 Atsuko Tanaka (3) Katie Willis (4) Nata De Leeuw (5) [27]
2009
2010 Charlotte Mitchell Taylor Henrich Alexandra Pretorius [29]
2011[c] Charlotte Mitchell Jasmine Sepandj Taylor Henrich [30]
2012 Taylor Henrich Nata De Leeuw Alexandra Pretorius [31]
2013 Atsuko Tanaka Alexandra Pretorius Taylor Henrich [32]
2014 Atsuko Tanaka Taylor Henrich Jasmine Sepandj [33]
2015[d] Taylor Henrich Natalie Eilers Jasmine Sepandj [34]
2016 Eleora Hamming Natasha Bodnarchuk Abigail Strate [40]
2017 (1)[e] Taylor Henrich Natasha Bodnarchuk Atsuko Tanaka [36]
2017 (2)[f] Taylor Henrich Abigail Strate Natasha Bodnarchuk [37]
2018 Natasha Bodnarchuk Abigail Strate Natalie Eilers [38]
2019 nie rozegrano
2020

Kobiety, skocznia duża[edytuj | edytuj kod]

Rok 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce Źr.
2008 Zoya Lynch (3) Atsuko Tanaka (4) Katie Willis (8) [39]
2009-12 nie rozegrano
2013 Atsuko Tanaka Alexandra Pretorius Taylor Henrich [32]
2014 Atsuko Tanaka Taylor Henrich Jasmine Sepandj [33]
2015-16 nie rozegrano
2017 Taylor Henrich Abigail Strate Atsuko Tanaka [36]
2018-19 nie rozegrano
2020

Kazachstan[edytuj | edytuj kod]

System rozgrywek[edytuj | edytuj kod]

Odbywają się zawody indywidualne mężczyzn na skoczniach dużej i normalnej. Prawdopodobnie mistrzostwa rozgrywane są jedynie latem, ale w wynikach są bardzo duże braki.

Mężczyźni, skocznia średnia[edytuj | edytuj kod]

Rok 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce Źr.
2018 Siergiej Tkaczenko Sabirżan Muminow Nikita Diewiatkin [41]

Mężczyźni, skocznia normalna[edytuj | edytuj kod]

Rok 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce Źr.
przed 2012
2012 Marat Żaparow [42]
2013 Radik Żaparow Aleksiej Korolow Marat Żaparow [g][43]
2014 Konstantin Sokolenko Sabirżan Muminow Czingiz Kałykow [44]
2015
2016 Siergiej Tkaczenko
Marat Żaparow
Konstantin Sokolenko [45]
2017 Siergiej Tkaczenko Marat Żaparow Ilja Kratow [46]
2018 Sabirżan Muminow Danił Wasiljew Gleb Safonow [47]
2019 (1)[h] Danił Wasiljew Nurszat Tursunżanow Roman Nogin [48]
2019 (2)[i] Siergiej Tkaczenko Nikita Diewiatkin Czingiz Rakparow [49]
2019 (3)[j] Siergiej Tkaczenko Danił Wasiljew Sabirżan Muminow [50]
2020[k][l] Danił Wasiljew Sabirżan Muminow Siergiej Tkaczenko [51]

Mężczyźni, skocznia duża[edytuj | edytuj kod]

Rok 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce Źr.
przed 2009
2009 Radik Żaparow Aleksiej Korolow Nikołaj Karpienko [52][53]
2010-11
2012 Jewgienij Lowkin [42]
2013
2014 Sabirżan Muminow Konstantin Sokolenko Czingiz Kałykow [44]
2015
2016 Siergiej Tkaczenko Marat Żaparow Sabirżan Muminow [45]
2017 Marat Żaparow Ilja Kratow Sabirżan Muminow [46]
2018 nie rozegrano
2019 (1)[h] Danił Wasiljew Nurszat Tursunżanow Ilszat Kadyrow [48]
2019 (2)[j] Danił Wasiljew Nurszat Tursunżanow Siergiej Tkaczenko [50]

Kobiety, skocznia średnia[edytuj | edytuj kod]

Rok 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce Źr.
2017 Walentina Sdierżykowa Alina Tuchtajewa Wieronika Szyszkina [46]
2018 Walentina Sdierżykowa Wieronika Szyszkina Alina Tuchtajewa [41]

Kobiety, skocznia normalna[edytuj | edytuj kod]

Rok 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce Źr.
2017 Walentina Sdierżykowa Wieronika Szyszkina Alina Tuchtajewa [46]
2018 Walentina Sdierzykowa Wieronika Szyszkina Alina Tuchtajewa [47]
2019 (1)[h] Walentina Sdierżykowa Wieronika Szyszkina Alina Tuchtajewa [48]
2019 (2)[m] Walentina Sdierżykowa Wieronika Szyszkina Alina Tuchtajewa [49]
2019 (3)[j] Walentina Sdierżykowa Wieronika Szyszkina Dajana Piecha [50]
2020[k] Dajana Piecha Amina Tuchtajewa Wieronika Szyszkina [51]

Kobiety, skocznia duża[edytuj | edytuj kod]

Rok 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce Źr.
2019[j] Walentina Sdierżykowa Wieronika Szyszkina Amina Tuchtajewa [50]

Korea Płd.[edytuj | edytuj kod]

System rozgrywek[edytuj | edytuj kod]

Zawody indywidualne mężczyzn na skoczni normalnej i dużej, być może również średniej[n]. Na podstawie skąpych danych nie da się ustalić, czy mistrzostwa odbywają się regularnie i czy mają ustalony termin (wyniki zarówno z lata, jak i zimy).

Mężczyźni, skocznia normalna[edytuj | edytuj kod]

Rok 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce Źr.
przed 2016
2016 Park Je-un Cho Sung-woo Si Jeong-heon [54]
2017-19
2020

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Rok 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce Źr.
2016 Park Guy-lim [54]
2017-19
2020

Mężczyźni, letnie, skocznia średnia[edytuj | edytuj kod]

Rok 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce Źr.
przed 2011
2011 Park Je-un [55]
po 2011

Mężczyźni, letnie, skocznia normalna[edytuj | edytuj kod]

Rok 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce Źr.
przed 2011
2011 Choi Heung-chul [55]
2012
2013 Choi Seou [55]
2014-15
2016 (1)[o] Kim Hyun-ki Choi Heung-chul Choi Seou [56]
2016 (2) Choi Seou Choi Heung-chul Kim Hyun-ki [56]
2017
2018[p] Choi Seou Choi Heung-chul Cho Sung-woo [57]
2019
2020

Mężczyźni, letnie, skocznia duża[edytuj | edytuj kod]

Rok 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce Źr.
przed 2011
2011 Choi Seou [55]
2012
2013 Kim Hyun-ki [55]
2014-15
2016 nie rozegrano
2017
2018[p] Choi Seou Choi Heung-chul Cho Sung-woo [57]
2019
2020

Kobiety, letnie[edytuj | edytuj kod]

Rok 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce Źr.
2018 Park Guy-lim [57]
2019
2020

Niemcy[edytuj | edytuj kod]

System rozgrywek[edytuj | edytuj kod]

Na mistrzostwa, rozgrywane wyłącznie latem, składają się konkursy indywidualny i drużynowy mężczyzn oraz indywidualny kobiet (rozmiar skoczni jest zmienny).

Mężczyźni, indywidualnie[edytuj | edytuj kod]

Rok 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce Źr.
2001 Martin Schmitt Christof Duffner Michael Uhrmann [58]
2002 Frank Löffler Georg Späth Alexander Herr [58]
2003 Stefan Pieper Sven Hannawald Frank Löffler
Michael Uhrmann
[58]
2004 Alexander Herr Michael Neumayer Georg Späth [59]
2005 Georg Späth Michael Uhrmann Michael Neumayer [60]
2006 Michael Uhrmann Nico Faller Andreas Wank [61]
2007 Stephan Hocke Julian Musiol Martin Schmitt
Kevin Horlacher
[62]
2008 Pascal Bodmer Georg Späth Michael Uhrmann [63]
2009 Andreas Wank Michael Neumayer Michael Uhrmann [64]
2010 Michael Uhrmann Michael Neumayer Martin Schmitt [65]
2011 Severin Freund Richard Freitag Andreas Wank [66]
2012 Severin Freund Andreas Wank Richard Freitag [67]
2013 Marinus Kraus Karl Geiger Severin Freund [68]
2014 Richard Freitag Andreas Wank Karl Geiger [69]
2015 Severin Freund Andreas Wellinger Andreas Wank [70]
2016 David Siegel Andreas Wellinger Richard Freitag [71]
2017 Andreas Wellinger Karl Geiger Fabian Seidl [72]
2018 David Siegel Stephan Leyhe Moritz Baer [73]
2019 Karl Geiger Markus Eisenbichler Richard Freitag [74]
2020

Mężczyźni, drużynowo[edytuj | edytuj kod]

Rok 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce Źr.
2001 Badenia-Wirtembergia I
Martin Schmitt
Sven Hannawald
Christof Duffner
Hansjörg Jäkle
Bawaria II
Ferdinand Bader
Hans Petrat
Michael Wagner
Kai Bracht
Bawaria I
Gerd Audenrieth
Michael Neumayer
Michael Uhrmann
Georg Späth
[58]
2002 Bawaria I
Michael Neumayer
Frank Löffler
Michael Uhrmann
Georg Späth
Turyngia I
Andreas Wank
Mario Kürschner
Jörg Ritzerfeld
Stephan Hocke
Badenia-Wirtembergia I
Michael Möllinger
Maximilian Mechler
Christof Duffner
Alexander Herr
[58]
2003 Bawaria
Kai Bracht
Georg Späth
Frank Löffler
Michael Uhrmann
Turyngia
Mario Kürschner
Julian Musiol
Jörg Ritzerfeld
Stephan Hocke
Badenia-Wirtembergia
Alexander Herr
Martin Schmitt
Maximilian Mechler
Sven Hannawald
[58]
2004 Bawaria I
Michael Neumayer
Kai Bracht
Michael Uhrmann
Georg Späth
Badenia-Wirtembergia I
Alexander Herr
Daniel Klausmann
Maximilian Mechler
Martin Schmitt
Turyngia I
Julian Musiol
Christian Bruder
Jörg Ritzerfeld
Stephan Hocke
[75]
2005 Bawaria I
Michael Neumayer
Ferdinand Bader
Michael Uhrmann
Georg Späth
Turyngia I
Christian Bruder
Andreas Wank
Jörg Ritzerfeld
Stephan Hocke
Badenia-Wirtembergia I
Georg Hettich
Nico Faller
Patrick Bodmer
Martin Schmitt
[76]
2006 Bawaria I
Michael Neumayer
Georg Späth
Tobias Bogner
Michael Uhrmann
Badenia-Wirtembergia I
Martin Schmitt
Pascal Bodmer
Christian Ulmer
Nico Faller
Turyngia I
Julian Musiol
Stephan Hocke
Jörg Ritzerfeld
Andreas Wank
[77]
2007 Turyngia I
Julian Musiol
Jörg Ritzerfeld
Andreas Wank
Stephan Hocke
Bawaria I
Severin Freund
Felix Schoft
Tobias Bogner
Georg Späth
Badenia-Wirtembergia I
Pascal Bodmer
Maximilian Mechler
Kevin Horlacher
Martin Schmitt
[78]
2008 Bawaria I
Felix Schoft
Michael Neumayer
Georg Späth
Michael Uhrmann
Badenia-Wirtembergia I
Martin Schmitt
Nico Faller
Maximilian Mechler
Pascal Bodmer
Badenia-Wirtembergia II
Benedikt Wider
Jan Mayländer
Andre Wesch
Christian Ulmer
[79]
2009 Badenia-Wirtembergia I
Pascal Bodmer
Kevin Horlacher
Christian Ulmer
Martin Schmitt
Turyngia I
Jörg Ritzerfeld
Julian Musiol
Andreas Wank
Stephan Hocke
Saksonia I
Richard Freitag
Christoph Hänel
Felix Brodauf
Erik Simon
[80]
2010 Bawaria I
Michael Neumayer
Felix Schoft
Severin Freund
Michael Uhrmann
Turyngia I
Julian Musiol
Danny Queck
Stephan Hocke
Andreas Wank
Badenia-Wirtembergia I
Maximilian Mechler
Niclas Wangler
Pascal Bodmer
Martin Schmitt
[81]
2011 Bawaria I
Michael Neumayer
Pius Paschke
Marinus Kraus
Severin Freund
Badenia-Wirtembergia I
Pascal Bodmer
Niclas Wangler
Maximilian Mechler
Martin Schmitt
Turyngia I
Danny Queck
Florian Menz
Andreas Wank
Stephan Hocke
[82]
2012 Bawaria I
Andreas Wellinger
Daniel Wenig
Marinus Kraus
Karl Geiger
Turyngia I
Danny Queck
Florian Menz
Stephan Hocke
Andreas Wank
Badenia-Wirtembergia I
Kevin Horlacher
Tobias Löffler
Jan Mayländer
Martin Schmitt
[83]
2013 Bawaria I
Michael Neumayer
Karl Geiger
Marinus Kraus
Severin Freund
Badenia-Wirtembergia I
Maximilian Mechler
Dominik Mayländer
Martin Schmitt
Jan Mayländer
Bawaria II
Christian Heim
Michael Dreher
Pius Paschke
Markus Eisenbichler
[84]
2014 Bawaria I
Andreas Wellinger
Karl Geiger
Marinus Kraus
Severin Freund
Bawaria II
Markus Eisenbichler
Pius Paschke
Daniel Wenig
Michael Neumayer
Badenia-Wirtembergia I
Dominik Mayländer
Niclas Wangler
Kevin Horlacher
Andreas Wank
[85]
2015 Bawaria I
Michael Neumayer
Markus Eisenbichler
Andreas Wellinger
Severin Freund
Bawaria II
Marinus Kraus
Pius Paschke
Karl Geiger
Daniel Wenig
Badenia-Wirtembergia I
Tim Fuchs
Jonathan Siegel
Adrian Sell
Andreas Wank
[86]
2016 Bawaria I
Karl Geiger
Marinus Kraus
Andreas Wellinger
Markus Eisenbichler
Saksonia I
Julian Hahn
Johannes Schubert
Martin Hamann
Richard Freitag
Turyngia I
Sebastian Bradatsch
Justin Lisso
Felix Hoffmann
Tim Heinrich
[87]
2017 nie rozegrano[72]
2018 Bawaria II
Karl Geiger
Max Goller
Philipp Raimund
Markus Eisenbichler
Bawaria I
Pius Paschke
Moritz Baer
Constantin Schmid
Andreas Wellinger
Badenia-Wirtembergia I
Andreas Wank
Dominik Mayländer
Luca Roth
David Siegel
[88]
2019 Bawaria I
Karl Geiger
Moritz Baer
Constantin Schmid
Markus Eisenbichler
Badenia-Wirtembergia I
Claudio Haas
Adrian Sell
Tim Fuchs
Luca Roth
Turyngia
Anton Schlütter
Justin Lisso
Paul Justus Grundmann
Felix Hoffmann
[89]
2020

Kobiety, indywidualnie[edytuj | edytuj kod]

Rok 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce Źr.
2001 Ann-Kathrin Reger Angelika Kühorn Heidi Roth [90]
2002 Ann-Kathrin Reger Stefanie Krieg Andrea Temme [91][92]
2003 Ulrike Gräßler Kristin Schmidt Angelika Kühorn [93]
2004 Juliane Seyfarth Jenna Mohr Kristin Schmidt [94][95]
2005 Melanie Faißt Juliane Seyfarth Lisa Rexhäuser [96][97]
2006 Juliane Seyfarth Ulrike Gräßler Melanie Faißt [98][q]
2007 Lisa Rexhäuser Ulrike Gräßler Anna Häfele [99]
2008 Magdalena Schnurr Jenna Mohr Juliane Seyfarth [100]
2009 Ulrike Gräßler Carina Vogt Ramona Straub [101]
2010 Anna Rupprecht Ulrike Gräßler Melanie Faißt [65]
2011 Anna Häfele Melanie Faißt Katharina Althaus [102]
2012 Svenja Würth Ulrike Gräßler Ramona Straub [103]
2013 Katharina Althaus Melanie Faißt Gianina Ernst [68]
2014 Katharina Althaus Gianina Ernst Carina Vogt [104]
2015 Juliane Seyfarth Katharina Althaus Anna Rupprecht [105]
2016 Anna Rupprecht Carina Vogt Katharina Althaus [106]
2017 Katharina Althaus Svenja Würth Juliane Seyfarth [9]
2018 Katharina Althaus
Juliane Seyfarth
Gianina Ernst [73]
2019 Juliane Seyfarth Katharina Althaus Agnes Reisch [74]
2020

Kobiety, drużynowo[edytuj | edytuj kod]

Rok 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce Źr.
2008 Badenia-Wirtembergia I
Magdalena Schnurr
Melanie Faißt
Badenia-Wirtembergia II
Svenja Würth
Carina Vogt
Hesja I
Jenna Mohr
Anna Häfele
[107][q]
2009-17 nie rozegrano
2018 Turyngia I
Pauline Heßler
Juliane Seyfarth
Bawaria I
Gianina Ernst
Katharina Althaus
Badenia-Wirtembergia
Ramona Straub
Carina Vogt
[88]
2019 nie rozegrano
2020

Norwegia[edytuj | edytuj kod]

System rozgrywek[edytuj | edytuj kod]

Obywają się mistrzostwa zimowe i letnie. Zimą rozgrywane są zawody mężczyzn: indywidualne na skoczniach dużej i normalnej oraz drużynowe na skoczni normalnej, a także kobiet: indywidualne na skoczniach średniej, normalnej i dużej (z reguły nie na wszystkich trzech). Latem odbywają się konkursy indywidualne mężczyzn i kobiet na skoczniach dużej i normalnej.

Mężczyźni, skocznia normalna[edytuj | edytuj kod]

Rok 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce Źr.
2001 Morten Solem Tom Sandvold Henning Stensrud [108]
2002 Anders Bardal Morten Solem Lars Bystøl [109]
2003 Tommy Ingebrigtsen Daniel Forfang Henning Stensrud [110]
2004 Roar Ljøkelsøy Bjørn Einar Romøren Anders Bardal [111]
2005 Lars Bystøl Bjørn Einar Romøren Daniel Forfang [112]
2006 Bjørn Einar Romøren Lars Bystøl Sigurd Pettersen [113]
2007 Anders Jacobsen Roar Ljøkelsøy Anders Bardal [114]
2008 Anders Bardal Anders Jacobsen Bjørn Einar Romøren [115]
2009 Roar Ljøkelsøy Andreas Stjernen Anders Bardal [116]
2010 Bjørn Einar Romøren Anders Bardal Andreas Stjernen [117]
2011 Anders Bardal Rune Velta Johan Remen Evensen [118]
2012 Anders Jacobsen Anders Fannemel Kenneth Gangnes [119]
2013[r] Tom Hilde Anders Fannemel Anders Jacobsen
Andreas Stjernen
[120]
2014 Andreas Stjernen Phillip Sjøen Tom Hilde [121]
2015 Rune Velta Kenneth Gangnes Tom Hilde [122]
2016-18 nie rozegrano
2019 Thomas Aasen Markeng Halvor Egner Granerud
Robert Johansson
[123]
2020 nie rozegrano

Mężczyźni, skocznia duża[edytuj | edytuj kod]

Rok 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce Źr.
2001 Bjørn Einar Romøren Morten Solem Kristian Brenden [124]
2002 Anders Bardal Jan Ottar Andersen Bjørn Einar Romøren [125]
2003 Tommy Ingebrigtsen Sigurd Pettersen Lars Bystøl [126]
2004 Sigurd Pettersen Lars Bystøl Roar Ljøkelsøy [127]
2005 Sigurd Pettersen Roar Ljøkelsøy Daniel Forfang [128]
2006 Bjørn Einar Romøren Tommy Ingebrigtsen Lars Bystøl [129]
2007 nie rozegrano[130]
2008 Anders Jacobsen Tom Hilde Anders Bardal [131]
2009 Anders Bardal Roar Ljøkelsøy Tom Hilde [132]
2010 Anders Jacobsen Bjørn Einar Romøren Johan Remen Evensen [133]
2011 Anders Jacobsen Vegard Haukø Sklett Anders Bardal [134]
2012 Anders Bardal Bjørn Einar Romøren Anders Fannemel [135]
2013 Anders Fannemel Rune Velta Anders Jacobsen [136]
2014 Anders Bardal Anders Fannemel Rune Velta [137]
2015 Anders Jacobsen Anders Fannemel Rune Velta [138]
2016 Kenneth Gangnes Johann André Forfang Andreas Stjernen [139]
2017 Daniel-André Tande Johann André Forfang Andreas Stjernen [140]
2018 Robert Johansson Johann André Forfang Marius Lindvik [141]
2019 Andreas Stjernen Johann André Forfang Robert Johansson [142]
2020 nie rozegrano

Mężczyźni, drużynowo[edytuj | edytuj kod]

Rok 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce Źr.
2001 Sør-Trøndelag
Tommy Ingebrigtsen
Morten Solem
Håvard Lie
Roar Ljøkelsøy
Akershus
Lasse Ottesen
Ole Østbakken
Henning Stensrud
Bjørn Einar Romøren
Buskerud
Thomas Lobben
Ole Christen Enger
Frode Håre
Sigurd Pettersen
[143]
2002
2003 Sør-Trøndelag
Håvard Lie
Petter Tande
Christian Meyer
Morten Solem
Akershus
Erik Renmælmo
Henrik Olimb
Lars Nystrøm
Henning Stensrud
Buskerud
Tommy Egeberg
Ole Christen Enger
Jan Ottar Andersen
Thomas Lobben
[144]
2004 Sør-Trøndelag
Morten Solem
Magnus Rostad
Tommy Ingebrigtsen
Roar Ljøkelsøy
Akershus
Trond Arild Evensen
Terje Hilde
Henning Stensrud
Bjørn Einar Romøren
Buskerud
Kim Roar Hansen
Tommy Egeberg
Ole Christen Enger
Sigurd Pettersen
[145]
2005 Akershus
Andreas Vilberg
Erik Lyche Solheim
Terje Hilde
Bjørn Einar Romøren
Buskerud
Tommy Egeberg
Jan Ottar Andersen
Kim Arild Tandberg
Ole Kristian Ramstad
Aust-Agder
Håkon Helgesen
Jon Egon Sørbø
Stig Hommefoss
Terje Morka
[146]
2006 Buskerud
Thomas Lobben
Tommy Egeberg
Anders Jacobsen
Sigurd Pettersen
Akershus
Tom Hilde
Morten Gjesvold
Henning Stensrud
Bjørn Einar Romøren
Nord-Trøndelag
Vegard Haukø Sklett
Johan Martin Brandt
Andreas Stjernen
Børge Gellein Blikeng
[147]
2007 Akershus
Henning Stensrud
Kim René Elverum Sorsell
Bjørn Einar Romøren
Tom Hilde
Nord-Trøndelag
Vegard Haukø Sklett
Andreas Stjernen
Ole Marius Ingvaldsen
Anders Bardal
Sør-Trøndelag
Morten Solem
Steffen Sæther
Oddvar Ystgaard
Roar Ljøkelsøy
[148]
2008 Akershus
Henning Stensrud
Kim René Elverum Sorsell
Bjørn Einar Romøren
Tom Hilde
Nord-Trøndelag
Vegard Haukø Sklett
Ole Marius Ingvaldsen
Andreas Stjernen
Anders Bardal
Oppland
Robert Johansson
Eirik Ulimoen
Erik Leine Wangen
Kenneth Gangnes
[149]
2009 Akershus
Bjørn Einar Romøren
Kim René Elverum Sorsell
Andreas Vilberg
Tom Hilde
Buskerud
Thomas Lobben
Sindre Ljostad Trana
Anders Jacobsen
Sigurd Pettersen
Nord-Trøndelag
Andreas Stjernen
Ole Marius Ingvaldsen
Vegard Haukø Sklett
Anders Bardal
[150]
2010 Akershus
Vegard Swensen
Rune Velta
Tom Hilde
Bjørn Einar Romøren
Nord-Trøndelag
Andreas Stjernen
Vegard Haukø Sklett
Johan Martin Brandt
Anders Bardal
Oppland
Robert Johansson
Sigmund Hagehaugen
Kenneth Gangnes
Fredrik Bjerkeengen
[151]
2011 Akershus
Kim René Elverum Sorsell
Espen Enger Halvorsen
Rune Velta
Tom Hilde
Nord-Trøndelag
Andreas Stjernen
Vegard Haukø Sklett
Ole Marius Ingvaldsen
Anders Bardal
Oppland
Robert Johansson
Sigmund Hagehaugen
Fredrik Bjerkeengen
Kenneth Gangnes
[118]
2012 Oppland
Fredrik Bjerkeengen
Robert Johansson
Leif Marius Hagemoen
Kenneth Gangnes
Nord-Trøndelag
Vegard Haukø Sklett
Johan Martin Brandt
Ole Marius Ingvaldsen
Andreas Stjernen
Buskerud
Daniel-André Tande
Fredrik Aalien
Mats Søhagen Berggaard
Anders Jacobsen
[152]
2013 Akershus
Kim René Elverum Sorsell
Simen Key Grimsrud
Espen Enger Halvorsen
Tom Hilde
Nord-Trøndelag
Andreas Stjernen
Vegard Haukø Sklett
Ole Marius Ingvaldsen
Anders Bardal
Buskerud
Mats Søhagen Berggaard
Daniel-André Tande
Knut Jokerud Strand
Anders Jacobsen
[153]
2014 Nord-Trøndelag
Andreas Stjernen
Johan Martin Brandt
Ole Marius Ingvaldsen
Anders Bardal
Oslo
Joachim Hauer
Jonas Schøien Øvregård
Harald Johnas Riiber
Phillip Sjøen
Akershus
Vegard Swensen
Halvor Egner Granerud
Rune Velta
Tom Hilde
[154]
2015 Akershus
Tom Hilde
Halvor Egner Granerud
Kim René Elverum Sorsell
Rune Velta
Oslo
Jarl Magnus Riiber
Joachim Hauer
Richard Haukedal
Phillip Sjøen
Oppland
Fredrik Bjerkeengen
Andreas Granerud Buskum
Robert Johansson
Kenneth Gangnes
[155]
2016-18 nie rozegrano
2019 Oppland I
Andreas Granerud Buskum
Mats Bjerke Myhren
Robert Johansson
Thomas Aasen Markeng
Akershus I
Matias Braathen
Christian Røste Solberg
Fredrik Villumstad
Halvor Egner Granerud
Oslo
Richard Haukedal
Sander Vossan Eriksen
Kristoffer Eriksen Sundal
Oscar P. Westerheim
[156]
2020 nie rozegrano

Kobiety, skocznia średnia[edytuj | edytuj kod]

Rok 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce Źr.
2009 Anette Sagen [157]
2010 Anette Sagen Line Jahr Gyda Enger [158]
2011-13 nie rozegrano
2014 Maren Lundby Line Jahr Maria Beisvåg [159]
2015 Line Jahr Anna Odine Strøm Gyda Enger [160]
2016 Silje Opseth Line Jahr Anna Odine Strøm [161]
2017 Silje Opseth Anna Odine Strøm Tonje Bakke [162]
2018 Thea Minyan Bjørseth Emilie Serina Røstad Thea Øihaugen [163]
2019 Thea Minyan Bjørseth Pernille Kvernmo Hanna Midtsundstad [164]
2020 nie rozegrano

Kobiety, skocznia normalna[edytuj | edytuj kod]

Rok 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce Źr.
2003 Anette Sagen Line Jahr Kristin Fridtun [110]
2004
2005 Anette Sagen Line Jahr Henriette Smeby [112]
2006 Anette Sagen Henriette Smeby Line Jahr [113]
2007 Anette Sagen Line Jahr [114]
2008 Line Jahr Gyda Enger Silje Sprakehaug [115]
2009 Helena Olsson Smeby Line Jahr Maren Lundby [116]
2010 Anette Sagen Line Jahr Helena Olsson Smeby [117]
2011 Maren Lundby Gyda Enger Silje Sprakehaug [118]
2012 Anette Sagen Line Jahr Jenny Synnøve Hagemoen [152]
2013 Anette Sagen Jenny Synnøve Hagemoen Gyda Enger [120]
2014 Maren Lundby Line Jahr Helena Olsson Smeby [121]
2015 Maren Lundby Line Jahr Anette Sagen [122]
2016-18 nie rozegrano
2019 Silje Opseth Anna Odine Strøm Ingebjørg Saglien Bråten [123]
2020 nie rozegrano

Kobiety, skocznia duża[edytuj | edytuj kod]

Rok 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce Źr.
2003 Anette Sagen Line Jahr [126]
2004
2005 Anette Sagen Line Jahr Henriette Smeby [128]
2006 Anette Sagen Line Jahr Mari Backe [129]
2007
2008 Anette Sagen Line Jahr Silje Sprakehaug [131]
2009-10 nie rozegrano
2011-12

Kobiety, drużynowo[edytuj | edytuj kod]

Rok 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce Źr.
2018 Oppland
Thea Øihaugen
Thea Minyan Bjørseth
Nord-Trøndelag
Pernille Kvernmo
Emilie Serina Røstad
Buskerud
Ingrid Hordvik Kleven
Thea Sofie Kleven
[165]
2019 Hedmark
Mathilde Oustad
Hanna Midtsundstad
Telemark-Vestfold
Astrid Louise Baarset
Heidi Dyhre Traaserud
Buskerud
Frida Berger
Ingrid Hordvik Kleven
[166]
2020 nie rozegrano

Mężczyźni, letnie, skocznia normalna[edytuj | edytuj kod]

Rok 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce Źr.
2001 Morten Ågheim Anders Bardal Bjørn Einar Romøren [167]
2002 Roar Ljøkelsøy Bjørn Einar Romøren Henning Stensrud [168]
2003 Bjørn Einar Romøren Roar Ljøkelsøy Sigurd Pettersen [169]
2004 Kim Arild Tandberg
Tom Hilde
Kim René Elverum Sorsell [170]
2005 Jon Aaraas Terje Hilde Anders Jacobsen [171]
2006 Gard Sandhold Kim Arild Tandberg Morten Gjesvold [172]
2007 Anders Jacobsen Sigurd Pettersen Fredrik Bjerkeengen [173]
2008 Tom Hilde Bjørn Einar Romøren Anders Jacobsen [174]
2009 (1) Tom Hilde Sigurd Pettersen Bjørn Einar Romøren [175]
2009 (2)[s] Akseli Kokkonen Kenneth Gangnes Sigurd Pettersen [176]
2010 Tom Hilde Atle Pedersen Rønsen Andreas Stjernen [177]
2011[t] Rune Velta Atle Pedersen Rønsen Bjørn Einar Romøren [178]
2012 Anders Fannemel Tom Hilde Rune Velta [179]
2013 Phillip Sjøen Joachim Hauer Mats Søhagen Berggaard [180]
2014 Rune Velta Phillip Sjøen Joachim Hauer [181]
2015 Daniel-André Tande Joachim Hauer
Joacim Ødegård Bjøreng
[182]
2016 Daniel-André Tande Jarl Magnus Riiber Halvor Egner Granerud [183]
2017 Daniel-André Tande Kenneth Gangnes Halvor Egner Granerud [184]
2018 nie rozegrano[185]
2019 Robert Johansson Thomas Aasen Markeng Daniel-André Tande [186]
2020

Mężczyźni, letnie, skocznia duża[edytuj | edytuj kod]

Rok 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce Źr.
2001 Roar Ljøkelsøy Tommy Ingebrigtsen David Andersen [167]
2002 Bjørn Einar Romøren Roar Ljøkelsøy Daniel Forfang [187]
2003 Bjørn Einar Romøren Roar Ljøkelsøy Sigurd Pettersen [188]
2004 nie rozegrano
2005 Bjørn Einar Romøren Daniel Forfang Sigurd Pettersen [189]
2006 Tom Hilde Henning Stensrud Andreas Vilberg [190]
2007 Thomas Lobben Anders Jacobsen Andreas Vilberg [191]
2008 Tom Hilde Bjørn Einar Romøren Sigurd Pettersen [192]
2009 nie rozegrano
2010 Bjørn Einar Romøren Anders Jacobsen Johan Remen Evensen [193]
2011 Anders Bardal Rune Velta Atle Pedersen Rønsen [194]
2012 nie rozegrano[195]
2013 Anders Bardal Tom Hilde Ole Marius Ingvaldsen [196]
2014 Phillip Sjøen Anders Bardal Daniel-André Tande [197]
2015 Daniel-André Tande Joacim Ødegård Bjøreng Anders Fannemel [198]
2016-19 nie rozegrano
2020 Marius Lindvik Halvor Egner Granerud Bendik Jakobsen Heggli [199]

Mężczyźni, letnie, drużynowo[edytuj | edytuj kod]

Rok 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce Źr.
2016 Akershus I
Tom Hilde
Fredrik Villumstad
Marius Lindvik
Halvor Egner Granerud
Oppland I
Are Sumstad
Jesper Ødegaard
Fredrik Bjerkeengen
Robert Johansson
Oslo I
Richard Haukedal
Oscar P. Westerheim
Joachim Hauer
Jarl Magnus Riiber
[200]
2017 nie rozegrano[184]
2018 nie rozegrano[185]
2019 Oppland I
Andreas Granerud Buskum
Anders Ladehaug
Thomas Aasen Markeng
Robert Johansson
Akershus I
Pål-Håkon Bjørtomt
Matias Braathen
Halvor Egner Granerud
Marius Lindvik
Buskerud I
Anders Håre
Sølve Jokerud Strand
Joacim Ødegård Bjøreng
Daniel-André Tande
[186]
2020

Kobiety, letnie, skocznia normalna[edytuj | edytuj kod]

Rok 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce Źr.
2001 Anette Sagen Helena Olsson[u] Line Jahr [167]
2002 Henriette Smeby Anette Sagen Helena Olsson[u] [168]
2003 Anette Sagen Line Jahr Kristin Fridtun [169]
2004 Anette Sagen Line Jahr Henriette Smeby [170]
2005 Anette Sagen Line Jahr Henriette Smeby [171]
2006 Line Jahr Anette Sagen Live Frisak [172]
2007 Line Jahr Silje Sprakehaug Live Frisak [173]
2008 Anette Sagen Line Jahr Silje Sprakehaug [174]
2009 (1) Line Jahr Maren Lundby Silje Sprakehaug [175]
2009 (2) Line Jahr Helena Olsson Smeby Maren Lundby [176]
2010
2011 Maren Lundby Anette Sagen Line Jahr [201]
2012 Maren Lundby Line Jahr Anette Sagen [179]
2013 Line Jahr Anette Sagen Maren Lundby [180]
2014 Line Jahr Gyda Enger Maren Lundby [181]
2015 Maren Lundby Line Jahr Anniken Mork [182]
2016 Maren Lundby Silje Opseth Anniken Mork [183]
2017 Maren Lundby Silje Opseth Anna Odine Strøm [184]
2018 nie rozegrano[185]
2019 Maren Lundby Silje Opseth Anna Odine Strøm [186]
2020

Kobiety, letnie, skocznia duża[edytuj | edytuj kod]

Rok 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce Źr.
2002 Helena Olsson[u] [187]
2003-04 nie rozegrano
2005 Henriette Smeby [202]
2006 Helena Olsson Smeby[u] Henriette Smeby [190]
2007 Live Frisak [191]
2008 Line Jahr Helena Olsson Smeby [192]
2009-10 nie rozegrano
2011 Anette Sagen Maren Lundby Line Jahr [194]
2012 nie rozegrano[195]
2013 Maren Lundby Helena Olsson Smeby Gyda Enger [196]
2014
2015 Line Jahr Maren Lundby Anniken Mork [198]
2016-19 nie rozegrano
2020 Eirin Maria Kvandal Silje Opseth Thea Minyan Bjørseth [199]

Polska[edytuj | edytuj kod]

Osobny artykuł: Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich

System rozgrywek[edytuj | edytuj kod]

Odbywają się mistrzostwa zimowe i letnie. Zarówno zimą, jak i latem rozgrywane są zawody indywidualne mężczyzn na skoczniach dużej i normalnej, drużynowy mężczyzn oraz indywidualny kobiet na skoczni średniej.

Mężczyźni, skocznia normalna[edytuj | edytuj kod]

Rok 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
2001 Łukasz Kruczek Wojciech Skupień Tomisław Tajner
2002 Adam Małysz Marcin Bachleda Wojciech Skupień
2003 Adam Małysz Łukasz Kruczek Marcin Bachleda
2004 Adam Małysz Mateusz Rutkowski Dawid Kowal
2005 Adam Małysz Krystian Długopolski Kamil Stoch
2006 Adam Małysz Kamil Stoch Stefan Hula
2007 Adam Małysz Kamil Stoch Piotr Żyła
2008 Adam Małysz Robert Mateja Marcin Bachleda
2009 Adam Małysz Kamil Stoch Stefan Hula
2010 nie rozegrano
2011 Kamil Stoch Tomasz Byrt Rafał Śliż

Mężczyźni, skocznia duża[edytuj | edytuj kod]

Rok 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
2001 Wojciech Skupień Robert Mateja Tomasz Pochwała
2002 Adam Małysz Tomasz Pochwała Robert Mateja
2003 Adam Małysz Wojciech Tajner Mateusz Rutkowski
2004 Adam Małysz Mateusz Rutkowski Robert Mateja
2005 Adam Małysz Kamil Stoch Wojciech Skupień
2006 Robert Mateja Adam Małysz Kamil Stoch
2007 Kamil Stoch Klemens Murańka Krzysztof Miętus
2008 Adam Małysz Robert Mateja Krzysztof Miętus
2009 Kamil Stoch Łukasz Rutkowski Piotr Żyła
2010 Adam Małysz Kamil Stoch Stefan Hula
2011 Kamil Stoch Piotr Żyła Stefan Hula
2012 Kamil Stoch Bartłomiej Kłusek Dawid Kubacki
2013 Maciej Kot Kamil Stoch Piotr Żyła
2014[v] Piotr Żyła Adam Ruda Jan Ziobro
2015 Kamil Stoch Andrzej Stękała Piotr Żyła
2016 Maciej Kot Stefan Hula Kamil Stoch
2017[w] Piotr Żyła Dawid Kubacki Maciej Kot
2018[x] Stefan Hula Piotr Żyła Kamil Stoch
2019[y] Kamil Stoch Dawid Kubacki Stefan Hula
2020 nie rozegrano

Mężczyźni, drużynowo[edytuj | edytuj kod]

Rok 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
2001 Wisła Zakopane
Tomasz Pochwała
Robert Mateja
Krystian Długopolski
WKS Zakopane (3)
Grzegorz Sobczyk
Daniel Bachleda
Wojciech Skupień
WKS Zakopane II (4)
Paweł Kruczek
Marcin Bachleda
Rafał Kuchta
2002 Wisła Ustronianka
Adam Małysz
Tomisław Tajner
Grzegorz Śliwka
WKS Zakopane
Daniel Bachleda
Marcin Bachleda
Wojciech Skupień
Wisła Zakopane
Maciej Maciusiak
Krystian Długopolski
Robert Mateja
2003 WKS Zakopane
Wojciech Skupień
Grzegorz Sobczyk
Marcin Bachleda
Wisła Ustronianka
Grzegorz Śliwka
Wojciech Tajner
Tomisław Tajner
AZS AWF Katowice
Krystian Długopolski
Tomasz Pochwała
Łukasz Kruczek
2004 AZS AWF Katowice
Krystian Długopolski
Tomisław Tajner
Maciej Maciusiak
Tomasz Pochwała
Wisła Ustronianka
Przemysław Wyrwa
Grzegorz Śliwka
Rafał Śliż
Wojciech Tajner
Start Krokiew Zakopane
Krzysztof Styrczula
Paweł Urbański
Sebastian Toczek
Dawid Kowal
2005 Wisła Ustronianka
Adam Małysz
Piotr Żyła
Rafał Śliż
Wojciech Tajner
AZS AWF Katowice
Krystian Długopolski
Tomisław Tajner
Marcin Bachleda
Tomasz Pochwała
Start Krokiew Zakopane
Krzysztof Styrczula
Paweł Urbański
Wojciech Topór
Marek Michniak
2006 Wisła Ustronianka
Adam Małysz
Piotr Żyła
Rafał Śliż
Wojciech Tajner
Wisła Zakopane
Robert Mateja
Łukasz Rutkowski
Mateusz Rutkowski
Wojciech Skupień
AZS AWF Katowice
Krzysztof Styrczula
Tomisław Tajner
Marcin Bachleda
Tomasz Pochwała
2007 Wisła Ustronianka
Adam Małysz
Piotr Żyła
Rafał Śliż
Artur Broda
Wisła Zakopane
Robert Mateja
Tomasz Pochwała
Mateusz Rutkowski
Wojciech Skupień
AZS AWF Katowice
Krzysztof Styrczula
Tomisław Tajner
Marcin Bachleda
Mateusz Wantulok
2008 Wisła Zakopane
Marcin Bachleda
Łukasz Rutkowski
Robert Mateja
Wojciech Skupień
Wisła Ustronianka
Adam Małysz
Piotr Żyła
Rafał Śliż
Mateusz Cieślar
Start Krokiew Zakopane
Dawid Kowal
Grzegorz Miętus
Krzysztof Miętus
Maciej Kot
2009 Wisła Ustronianka
Adam Małysz
Piotr Żyła
Rafał Śliż
Adam Cieślar
Wisła Zakopane
Marcin Bachleda
Łukasz Rutkowski
Klemens Murańka
Dawid Kubacki
Start Krokiew Zakopane
Grzegorz Miętus
Krzysztof Miętus
Maciej Kot
Jakub Kot
2010 nie rozegrano
2011 Wisła Zakopane
Marcin Bachleda
Łukasz Rutkowski
Klemens Murańka
Dawid Kubacki
Wisła Ustronianka
Aleksander Zniszczoł
Piotr Żyła
Tomasz Byrt
Adam Cieślar
AZS Zakopane
Grzegorz Miętus
Krzysztof Miętus
Maciej Kot
Andrzej Zapotoczny
2012 AZS Zakopane
Andrzej Zapotoczny
Krzysztof Miętus
Maciej Kot
Kamil Stoch
Wisła Zakopane
Łukasz Rutkowski
Marcin Bachleda
Dawid Kubacki
Klemens Murańka
Wisła Ustronianka
Rafał Śliż
Tomasz Byrt
Aleksander Zniszczoł
Piotr Żyła
2013 AZS Zakopane
Grzegorz Miętus
Jakub Kot
Krzysztof Miętus
Maciej Kot
Wisła Ustronianka
Artur Kukuła
Aleksander Zniszczoł
Rafał Śliż
Piotr Żyła
Wisła Zakopane
Andrzej Gąsienica
Tomasz Pochwała
Klemens Murańka
Dawid Kubacki
2014 nie rozegrano
2015 AZS Zakopane I
Andrzej Zapotoczny
Jakub Kot
Andrzej Stękała
Maciej Kot
WSS Wisła w Wiśle
Artur Kukuła
Tomasz Byrt
Aleksander Zniszczoł
Piotr Żyła
TS Wisła Zakopane I
Andrzej Gąsienica
Dawid Jarząbek
Dawid Kubacki
Klemens Murańka
2016 AZS Zakopane I
Grzegorz Miętus
Jakub Kot
Andrzej Stękała
Maciej Kot
TS Wisła Zakopane I
Dawid Jarząbek
Łukasz Rutkowski
Klemens Murańka
Dawid Kubacki
WSS Wisła I
Tomasz Byrt
Artur Kukuła
Aleksander Zniszczoł
Piotr Żyła

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Rok 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
2016 Kinga Rajda Magdalena Pałasz Joanna Szwab
2017 nie rozegrano
2018 Anna Twardosz Magdalena Pałasz Kinga Rajda
2019 Joanna Szwab Anna Twardosz Joanna Kil
2020 Kinga Rajda
Joanna Szwab
Anna Twardosz

Mężczyźni, letnie, skocznia normalna[edytuj | edytuj kod]

Rok 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
2001 Adam Małysz Wojciech Skupień Robert Mateja
2002 Marcin Bachleda Wojciech Skupień Tomasz Pochwała
2003 Adam Małysz Robert Mateja Krystian Długopolski
2004 Adam Małysz Robert Mateja Mateusz Rutkowski
2005 Adam Małysz Marcin Bachleda Robert Mateja
2006 Adam Małysz Stefan Hula Kamil Stoch
2007 Adam Małysz Kamil Stoch Klemens Murańka
2008 nie rozegrano
2009 Adam Małysz Łukasz Rutkowski Kamil Stoch
2010 Adam Małysz Kamil Stoch Stefan Hula
2011-12 nie rozegrano
2013 Dawid Kubacki Krzysztof Biegun
Klemens Murańka
2014 Piotr Żyła Kamil Stoch Bartłomiej Kłusek
2015 Dawid Kubacki Maciej Kot Andrzej Stękała
2016-18 nie rozegrano
2019 Piotr Żyła Kamil Stoch Stefan Hula
2020

Mężczyźni, letnie, skocznia duża[edytuj | edytuj kod]

Rok 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
2004 Adam Małysz Robert Mateja Krystian Długopolski
2005 Adam Małysz Marcin Bachleda Robert Mateja
2006 Adam Małysz Stefan Hula Wojciech Skupień
2007 Adam Małysz Marcin Bachleda Kamil Stoch
2008 Adam Małysz Łukasz Rutkowski Marcin Bachleda
2009 Adam Małysz Łukasz Rutkowski Grzegorz Miętus
2010 Adam Małysz Kamil Stoch Maciej Kot
2011 Kamil Stoch Krzysztof Miętus Piotr Żyła
2012 Maciej Kot Krzysztof Biegun Kamil Stoch
2013 Jan Ziobro Maciej Kot Dawid Kubacki
2014 Kamil Stoch Piotr Żyła Jakub Wolny
2015 Dawid Kubacki Klemens Murańka Maciej Kot
2016 Maciej Kot Kamil Stoch Klemens Murańka
2017 nie rozegrano
2018 Dawid Kubacki Piotr Żyła Kamil Stoch
2019 nie rozegrano
2020

Mężczyźni, letnie, drużynowo[edytuj | edytuj kod]

Rok 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
2008 Wisła Zakopane
Wojciech Skupień
Klemens Murańka
Marcin Bachleda
Łukasz Rutkowski
Wisła Ustronianka
Paweł Słowiok
Rafał Śliż
Piotr Żyła
Adam Małysz
Start Krokiew Zakopane
Jakub Kot
Wojciech Gąsienica-Kotelnicki
Kamil Kowal
Maciej Kot
2009 nie rozegrano
2010 AZS Zakopane
Andrzej Zapotoczny
Krzysztof Miętus
Maciej Kot
Kamil Stoch
Wisła Ustronianka
Aleksander Zniszczoł
Tomasz Byrt
Piotr Żyła
Adam Małysz
Wisła Zakopane
Klemens Murańka
Marcin Bachleda
Łukasz Rutkowski
Dawid Kubacki
2011-13 nie rozegrano
2014 AZS Zakopane
Grzegorz Miętus
Krzysztof Miętus
Andrzej Zapotoczny
Maciej Kot
Wisła Zakopane
Andrzej Gąsienica
Dawid Jarząbek
Klemens Murańka
Dawid Kubacki
WKS Zakopane
Marcin Budz
Stefan Hula
Jan Ziobro
Kamil Stoch
2015 AZS Zakopane I
Krzysztof Leja
Andrzej Zapotoczny
Andrzej Stękała
Maciej Kot
Wisła Zakopane I
Andrzej Gąsienica
Dawid Jarząbek
Klemens Murańka
Dawid Kubacki
WSS Wisła I
Artur Kukuła
Tomasz Byrt
Aleksander Zniszczoł
Piotr Żyła
2016 AZS Zakopane I
Krzysztof Miętus
Krzysztof Leja
Andrzej Stękała
Maciej Kot
WSS Wisła I
Aleksander Zniszczoł
Paweł Wąsek
Tomasz Pilch
Piotr Żyła
LKS Klimczok Bystra
Piotr Kudzia
Jakub Wolny
Przemysław Kantyka
Bartłomiej Kłusek
2017-18 nie rozegrano
2019 AZS Zakopane I
Mateusz Gruszka
Krzysztof Leja
Andrzej Stękała
Maciej Kot
WSS Wisła II
Artur Kukuła
Bartosz Czyż
Szymon Jojko
Tomasz Pilch
Wisła Zakopane I
Klemens Murańka
Dawid Jarząbek
Adam Niżnik
Dawid Kubacki
2020

Kobiety, letnie[edytuj | edytuj kod]

Rok 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
2014 Magdalena Pałasz Joanna Szwab Kinga Rajda
2015 Kinga Rajda Magdalena Pałasz Joanna Szwab
2016 Anna Twardosz Kinga Rajda Magdalena Pałasz
2017 Kamila Karpiel Kinga Rajda Magdalena Pałasz
2018 Kamila Karpiel Anna Twardosz Joanna Szwab
2019 Kinga Rajda Joanna Szwab Nicole Konderla
2020 Joanna Szwab Kinga Rajda Anna Twardosz

Rosja[edytuj | edytuj kod]

System rozgrywek[edytuj | edytuj kod]

Przed 2011 wyniki letnich mistrzostw kraju są bardzo fragmentaryczne. Być może zawody rozgrywane były tylko w niektórych latach. Po 2011 regularnie rozgrywane są mistrzostwa zimowe i letnie. W obu przypadkach na zawody składają się konkursy: indywidualne mężczyzn (skocznia normalna i duża), drużynowy mężczyzn (skocznia duża), indywidualny kobiet (skocznia normalna) i drużynowy mieszany (skocznia normalna).

Archiwalne wyniki: [278]

Mężczyźni, skocznia normalna[edytuj | edytuj kod]

Rok 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce Źr.
2001 Dmitrij Wasiljew Artur Chamidulin Dmitrij Żuczichin [203]
2002 Dmitrij Wasiljew Ildar Fatkullin Dmitrij Ipatow [204]
2003 Dmitrij Wasiljew Dienis Korniłow Siergiej Kożewnikow [205]
2004 Ildar Fatkullin Maksim Cubina Dmitrij Wasiljew [206]
2005 Dmitrij Wasiljew Dienis Korniłow Dmitrij Ipatow [207]
2006 Dmitrij Ipatow Dienis Korniłow Ildar Fatkullin [208][z]
2007 Emil Mulukow Ildar Fatkullin Robiert Fatkullin [209]
2008 Ilja Roslakow Dienis Korniłow Jewgienij Plechow [210]
2009 (1) Ilja Roslakow Dienis Korniłow Dmitrij Wasiljew [211]
2009 (2)[aa] Roman Trofimow Ilja Roslakow Dienis Korniłow [212]
2010 Roman Trofimow Stanisław Oszczepkow Aleksandr Sardyko [213]
2011 nie rozegrano
2012 Dmitrij Wasiljew Ilja Roslakow Aleksandr Sardyko [214]
2013 Ilmir Chazietdinow Dmitrij Wasiljew Dienis Korniłow [215]
2014 Michaił Maksimoczkin Ilmir Chazietdinow Anton Kaliniczenko [216]
2015 Dienis Korniłow Dmitrij Wasiljew Aleksandr Bażenow [217]
2016 Dienis Korniłow Jewgienij Klimow Roman Trofimow [218]
2017 Dienis Korniłow Ilmir Chazietdinow Roman Trofimow [219]
2018 Dienis Korniłow Iwan Łanin Zachir Dżafarow [220]
2019 Jewgienij Klimow Michaił Maksimoczkin Roman Trofimow [221]
2020 Jewgienij Klimow Dienis Korniłow Dmitrij Wasiljew [222]

Mężczyźni, skocznia duża[edytuj | edytuj kod]

Rok 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce Źr.
2001 Dmitrij Wasiljew Aleksandr Biełow Ildar Fatkullin [203]
2002 Ilja Roslakow Dmitrij Wasiljew Piotr Czaadajew [223]
2003 Dmitrij Wasiljew Dienis Korniłow Siergiej Kożewnikow [224]
2004 Dmitrij Wasiljew Ildar Fatkullin Dmitrij Ipatow [225]
2005 Dienis Korniłow Dmitrij Ipatow Dmitrij Wasiljew [207]
2006 Dienis Korniłow Dmitrij Wasiljew Dmitrij Ipatow [226][ab]
2007 Robiert Fatkullin Stanisław Oszczepkow Jewgienij Plechow [227]
2008-09 nie rozegrano
2010 Roman Trofimow Gieorgij Czerwiakow Dmitrij Ipatow [213]
2011 Ilja Roslakow Aleksandr Sardyko Dmitrij Wasiljew [228]
2012 Dmitrij Wasiljew Anton Kaliniczenko Aleksandr Sardyko [214]
2013 Dienis Korniłow Aleksiej Romaszow Dmitrij Wasiljew [215]
2014 Michaił Maksimoczkin Dienis Korniłow Ilmir Chazietdinow [229]
2015 Dmitrij Wasiljew Roman Trofimow Jewgienij Klimow [230]
2016 Dienis Korniłow Ilmir Chazietdinow Dmitrij Wasiljew [218]
2017 Jewgienij Klimow Maksim Siergiejew Dienis Korniłow [231]
2018 Dienis Korniłow Aleksiej Romaszow Dmitrij Wasiljew [220]
2019 Jewgienij Klimow Roman Trofimow Michaił Maksimoczkin [221]
2020 Jewgienij Klimow Dmitrij Wasiljew Michaił Purtow [222]

Mężczyźni, drużynowo[edytuj | edytuj kod]

Rok 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce Źr.
2001-02
2003 Niżny Nowogród
Dmitrij Żuczichin
Andriej Barmienkow
Siergiej Kożewnikow
Dienis Korniłow
Baszkortostan
Dmitrij Pusienkow
Emil Mulukow
Razil Chazietdinow
Dmitrij Wasiljew
Perm I
Piotr Dienisowski
Roman Afinogenow
Siergiej Iwanow
Stiepan Gradobojew
[232]
2004
2005 Niżny Nowogród
b.d.
b.d.
b.d.
Dienis Korniłow
Baszkortostan
b.d.
b.d.
b.d.
b.d.
Moskwa
b.d.
b.d.
b.d.
b.d.
[207]
2006 Baszkortostan I
Robiert Fatkullin
Emil Mulukow
Ildar Fatkullin
Dmitrij Wasiljew
Niżny Nowogród
Siergiej Kożewnikow
Andriej Barmienkow
Dmitrij Żuczichin
Dienis Korniłow
Moskwa
Aleksiej Siłajew
Jewgienij Plechow
Walerij Kobielew
Ilja Roslakow
[233]
2007 Moskwa
Aleksiej Siłajew
Stanisław Oszczepkow
Jewgienij Plechow
Ilja Roslakow
Baszkortostan
Robiert Fatkullin
Dienis Wylegżanin
b.d.
b.d.
Niżny Nowogród
b.d.
b.d.
b.d.
b.d.
[227]
2008 Moskwa 1
Roman Trofimow
Stanisław Oszczepkow
Jewgienij Plechow
Ilja Roslakow
Baszkortostan 1
Robiert Fatkullin
Emil Mulukow
Ildar Fatkullin
Dmitrij Wasiljew
Niżny Nowogród 1
Jegor Anoszkin
Siergiej Kożewnikow
Aleksiej Bujwołow
Dienis Korniłow
[234]
2009 Moskwa 1
Stanisław Oszczepkow
Piotr Czaadajew
Roman Trofimow
Ilja Roslakow
Niżny Nowogród 1
Iwan Sawwatiejew
Aleksiej Wostriecow
Siergiej Kożewnikow
Dienis Korniłow
Baszkortostan 1
Ramil Zarifullin
Ilmir Chazietdinow
Emil Mulukow
Dmitrij Wasiljew
[235]
2010 Moskwa 1
Ilja Roslakow
Anton Kaliniczenko
Gieorgij Czerwiakow
Roman Trofimow
Niżny Nowogród 1
Aleksiej Wostriecow
Dmitrij Sporynin
Aleksiej Bujwołow
Aleksandr Sardyko
Moskwa 2
Pawieł Jeriemiejewski
Stanisław Oszczepkow
Jegor Usaczow
Siergiej Byczkow

Baszkortostan

Witalij Woina
Ramil Zarifullin
Ilmir Chazietdinow
Emil Mulukow

Niżny Nowogród 2

Iwan Łanin
Michaił Maksimoczkin
Aleksandr Szuwałow
Siergiej Kożewnikow
[236]
2011 Moskwa 1
Roman Trofimow
Anton Kaliniczenko
Stanisław Oszczepkow
Ilja Roslakow
Niżny Nowogród 1
Dmitrij Sporynin
Michaił Maksimoczkin
Aleksiej Bujwołow
Aleksandr Sardyko
Moskwa 2
Gieorgij Czerwiakow
Piotr Czaadajew
Siergiej Byczkow
Andriej Paczin
[228]
2012 Baszkortostan 1
Witalij Woina
Grigorij Leontjew
Ilmir Chazietdinow
Dmitrij Wasiljew
Moskwa 1
Stanisław Oszczepkow
Piotr Czaadajew
Ilja Roslakow
Roman Trofimow
Niżny Nowogród 1
Aleksandr Szuwałow
Dmitrij Sporynin
Aleksiej Bujwołow
Aleksandr Sardyko
[237]
2013 Niżny Nowogród 1
Michaił Maksimoczkin
Aleksandr Szuwałow
Aleksandr Sardyko
Dienis Korniłow
Baszkortostan 1
Witalij Woina
Grigorij Leontjew
Ilmir Chazietdinow
Dmitrij Wasiljew
Kraj Permski 1
Jegor Usaczow
Aleksiej Kamynin
Gieorgij Czerwiakow
Artiom Utiew
[228]
2014 Niżny Nowogród 1
Aleksandr Sardyko
Aleksandr Szuwałow
Dienis Korniłow
Michaił Maksimoczkin
Kraj Permski 1
Jegor Usaczow
Siergiej Kulikow
Gieorgij Czerwiakow
Artiom Utiew
Petersburg 1
Erkin Ałłamuratow
Władisław Piersijancew
Władisław Bojarincew
Aleksiej Romaszow
[238]
2015 Niżny Nowogród 1
Dienis Korniłow
Andriej Paczin
Roman Trofimow
Michaił Maksimoczkin
Moskwa
Nikołaj Matawin
Artur Sułtangułow
Ilmir Chazietdinow
Dmitrij Wasiljew
Petersburg
Władisław Piersijancew
Siergiej Pyżow
Aleksiej Romaszow
Władisław Bojarincew
[239]
2016 Niżny Nowogród 1
Michaił Maksimoczkin
Aleksandr Sardyko
Roman Trofimow
Dienis Korniłow
Moskwa 1
Jewgienij Klimow
Artur Sułtangułow
Ilmir Chazietdinow
Dmitrij Wasiljew
Kraj Permski
Aleksiej Kamynin
Siergiej Kulikow
Jegor Usaczow
Artiom Utiew
[218]
2017 Niżny Nowogród 1
Michaił Maksimoczkin
Iwan Łanin
Roman Trofimow
Dienis Korniłow
Moskwa 1
Nikołaj Matawin
Ilmir Chazietdinow
Dmitrij Wasiljew
Jewgienij Klimow
Petersburg
Fiodor Cziżow
Aleksandr Marczukow
Władisław Bojarincew
Aleksiej Romaszow
[231]
2018 Niżny Nowogród 1
Iwan Łanin
Michaił Maksimoczkin
Roman Trofimow
Dienis Korniłow
Moskwa 1
Nikołaj Matawin
Ilmir Chazietdinow
Jewgienij Klimow
Dmitrij Wasiljew
Tatarstan
Danił Sadriejew
Maksim Siergiejew
Artiom Riedżepow
Aleksandr Łoginow
[220]
2019 Moskwa 1
Nikołaj Matawin
Michaił Nazarow
Ilmir Chazietdinow
Dmitrij Wasiljew
Niżny Nowogród 1
Dienis Korniłow
Aleksandr Sardyko
Michaił Maksimoczkin
Roman Trofimow
Tatarstan
Artiom Riedżepow
Aleksandr Łoginow
Danił Sadriejew
Maksim Siergiejew
[240]
2020 nie rozegrano

Kobiety, indywidualnie[edytuj | edytuj kod]

Rok 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce Źr.
2009 Anastasija Gładyszewa Irina Taktajewa Jewa Otmachowa [241]
2010 Anastasija Gładyszewa Irina Taktajewa Marija Zotowa [242]
2011 Irina Taktajewa Marija Zotowa Aleksandra Kustowa [228]
2012 Irina Taktajewa Anastasija Gładyszewa Sofja Tichonowa [243]
2013 Irina Awwakumowa Darja Gruszyna Anastasija Gładyszewa [215]
2014 Irina Awwakumowa Aleksandra Kustowa Anastasija Gładyszewa [216]
2015 Sofja Tichonowa Irina Awwakumowa Anastasija Gładyszewa [217]
2016 Irina Awwakumowa Aleksandra Kustowa Sofja Tichonowa [218]
2017 Ksienija Kabłukowa Aleksandra Kustowa Sofja Tichonowa [219]
2018 Irina Awwakumowa Anastasija Barannikowa Aleksandra Barancewa [220]
2019 Irina Awwakumowa Sofja Tichonowa Lidija Jakowlewa [240]
2020 Lidija Jakowlewa Anna Szpyniowa Sofja Tichonowa [222]

Kobiety, drużynowo[edytuj | edytuj kod]

Rok 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce Źr.
2020 Petersburg 1
Marija Jakowlewa
Anna Szpyniowa
Sofja Tichonowa
Lidija Jakowlewa
Moskwa
Aleksandra Tichonowicz
Aleksandra Barancewa
Ksienija Kabłukowa
Irina Awwakumowa
Swierdłowsk
Jewgienija Sapożnikowa
Alina Borodina
Ksienija Piskunowa
Kristina Prokopjewa
[222]

Mieszane[edytuj | edytuj kod]

Rok 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce Źr.
2014 Moskwa
Anastasija Wieszczikowa
Ildar Walitow
Irina Awwakumowa
Piotr Czaadajew
Niżny Nowogród
Natalja Sołowjowa
Aleksiej Bujwołow
Marija Zotowa
Michaił Maksimoczkin
Kraj Permski
Lubow Alczikowa
Gieorgij Czerwiakow
Anastasija Gładyszewa
Siergiej Kulikow
[216]
2015 Petersburg
Marija Jakowlewa
Aleksiej Romaszow
Sofja Tichonowa
Władisław Bojarincew
Niżny Nowogród
Natalja Sołowjowa
Michaił Maksimoczkin
Marija Zotowa
Dienis Korniłow
Kraj Permski I
Głafira Noskowa
Artiom Utiew
Anastasija Gładyszewa
Jegor Usaczow
[244]
2016 Petersburg
Marija Jakowlewa
Aleksiej Romaszow
Sofja Tichonowa
Władisław Bojarincew
M. Moskwa
Darja Stiepanowa
Wiktor Markin
Irina Awwakumowa
Michaił Nazarow
Moskwa
Anna Żukowa
Ilmir Chazietdinow
Aleksandra Kustowa
Jewgienij Klimow
[218]
2017 Moskwa
Aleksandra Barancewa
Ilmir Chazietdinow
Aleksandra Kustowa
Dmitrij Wasiljew
Petersburg
Lidija Jakowlewa
Władisław Bojarincew
Sofja Tichonowa
Aleksiej Romaszow
Kraj Permski
Anastasija Barannikowa
Władisław Skacziłow
Ksienija Kabłukowa
Jegor Usaczow
[219]
2018 Moskwa
Aleksandra Kustowa
Nikołaj Matawin
Aleksandra Barancewa
Jewgienij Klimow
Petersburg
Lidija Jakowlewa
Władisław Bojarincew
Sofja Tichonowa
Aleksiej Romaszow
Kraj Permski
Anastasija Barannikowa
Jegor Usaczow
Ksienija Kabłukowa
Władisław Skacziłow
[220]
2019 Moskwa
Irina Awwakumowa
Michaił Nazarow
Aleksandra Kustowa
Ilmir Chazietdinow
Petersburg
Lidija Jakowlewa
Aleksandr Marczukow
Sofja Tichonowa
Władisław Bojarincew
Kraj Permski
Głafira Noskowa
Władisław Mustafin
Ksienija Kabłukowa
Jegor Usaczow
[240]
2020 Moskwa 1
Ksienija Kabłukowa
Dmitrij Wasiljew
Irina Awwakumowa
Jewgienij Klimow
Petersburg 1
Anna Szpyniowa
Władisław Bojarincew
Lidija Jakowlewa
Daniił Szczogolew
Swierdłowsk
Alina Borodina
Wadim Szyszkin
Kristina Prokopjewa
Ilja Mankow
[222]

Mężczyźni, letnie, skocznia normalna[edytuj | edytuj kod]

Rok 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce Źr.
2001-02
2003 Dienis Korniłow Dmitrij Wasiljew Aleksiej Siłajew [245]
2004-05
2006 Dmitrij Wasiljew Pawieł Karielin Ildar Fatkullin [246]
2007-10
2011 Aleksandr Sardyko Anton Kaliniczenko Roman Trofimow [247]
2012 nie rozegrano
2013 Ilmir Chazietdinow Anton Kaliniczenko Dmitrij Wasiljew [248][ac]
2014 Michaił Maksimoczkin Władisław Bojarincew Anton Kaliniczenko [249]
2015 Władisław Bojarincew Aleksandr Bażenow Dienis Korniłow [250]
2016 Dmitrij Wasiljew Jewgienij Klimow Dienis Korniłow [251]
2017 Dienis Korniłow Aleksandr Bażenow Michaił Nazarow [252]
2018 Jewgienij Klimow Michaił Maksimoczkin Dmitrij Wasiljew [253]
2019 Roman Trofimow Jewgienij Klimow Michaił Maksimoczkin [254]
2020 Aleksandr Bażenow Władisław Mustafin Ilmir Chazietdinow [255]

Mężczyźni, letnie, skocznia duża[edytuj | edytuj kod]

Rok 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce Źr.
2011 Anton Kaliniczenko Dienis Korniłow Dmitrij Wasiljew [247]
2012 nie rozegrano
2013 Dmitrij Wasiljew Dienis Korniłow Ilmir Chazietdinow [248]
2014 Michaił Maksimoczkin Ilmir Chazietdinow Aleksandr Sardyko [256]
2015 Dienis Korniłow Jewgienij Klimow Ilmir Chazietdinow [257]
2016 Dmitrij Wasiljew Roman Trofimow Aleksandr Bażenow [251]
2017 Dienis Korniłow Ilmir Chazietdinow Dmitrij Wasiljew [252]
2018 Jewgienij Klimow Dmitrij Wasiljew Maksim Siergiejew [253]
2019 Jewgienij Klimow Roman Trofimow Dienis Korniłow [254]
2020 Ilmir Chazietdinow Witalij Iwanow Nikita Łoboda [255]

Mężczyźni, letnie, drużynowo[edytuj | edytuj kod]

Rok 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce Źr.
2001-02
2003 Niżny Nowogród [245]
2004-05
2006 Niżny Nowogród [246]
2007-11
2012 nie rozegrano
2013 Niżny Nowogród 1
Aleksiej Bujwołow
Michaił Maksimoczkin
Aleksandr Sardyko
Dienis Korniłow
Baszkortostan 1
Ramil Zarifullin
Grigorij Leontjew
Ilmir Chazietdinow
Dmitrij Wasiljew
Kraj Permski
Siergiej Kulikow
Gieorgij Czerwiakow
Aleksiej Kamynin
Artiom Utiew
[248]
2014 Niżny Nowogród 1
Aleksandr Szuwałow
Andriej Paczin
Roman Trofimow
Michaił Maksimoczkin
Niżny Nowogród 2
Siergiej Szułajew
Iwan Łanin
Aleksandr Sardyko
Dienis Korniłow
Kraj Permski
Siergiej Kulikow
Jegor Usaczow
Aleksiej Kamynin
Gieorgij Czerwiakow
[258]
2015 Niżny Nowogród 1
Aleksandr Sardyko
Michaił Maksimoczkin
Roman Trofimow
Dienis Korniłow
Petersburg 1
Erkin Ałłamuratow
Siergiej Pyżow
Władisław Bojarincew
Aleksiej Romaszow
O. Moskwa 1
Nikołaj Matawin
Artur Sułtangułow
Ilmir Chazietdinow
Jewgienij Klimow
[259]
2016 Niżny Nowogród 1
Roman Trofimow
Michaił Maksimoczkin
Dienis Korniłow
Siergiej Szułajew
Niżny Nowogród 2
Aleksandr Szuwałow
Andriej Paczin
Aleksandr Sardyko
Iwan Łanin
Petersburg 1
Władisław Bojarincew
Aleksiej Romaszow
Jewgienij Stiefanow
Erkin Ałłamuratow
[251]
2017 O. Moskwa/Baszkortostan
Nikołaj Matawin
Kiriłł Kotik
Ilmir Chazietdinow
Dmitrij Wasiljew
Niżny Nowogród 1
Michaił Maksimoczkin
Nikita Towkies
Roman Trofimow
Dienis Korniłow
Niżny Nowogród 2
Maksim Migaczow
Aleksandr Szuwałow
Siergiej Szułajew
Iwan Łanin
[252]
2018 O. Moskwa 1
Michaił Nazarow
Ilmir Chazietdinow
Dmitrij Wasiljew
Jewgienij Klimow
Niżny Nowogród 1
Dienis Korniłow
Roman Trofimow
Zachir Dżafarow
Michaił Maksimoczkin
Tatarstan
Artiom Riedżepow
Aleksandr Łoginow
Danił Sadriejew
Maksim Siergiejew
[253]
2019 O. Moskwa 1
Nikołaj Matawin
Ilmir Chazietdinow
Michaił Nazarow
Jewgienij Klimow
Niżny Nowogród 1
Iwan Łanin
Michaił Maksimoczkin
Dienis Korniłow
Roman Trofimow
Sachalin
Artiom Miasnikow
Maksim Kołobow
Nikita Łoboda
Aleksandr Bażenow
[254]
2020 O. Moskwa
Konstantin Izwolski
Nikołaj Matawin
Maksim Alczikow
Ilmir Chazietdinow
Perm
Fiodor Nowikow
Konstantin Nikołajew
Władisław Mustafin
Oleg Pawlenko
Tatarstan
Rusłan Achmietszyn
Mars Sadriejew
Emil Kalimullin
Aleksandr Łoginow
[255]

Kobiety, letnie[edytuj | edytuj kod]

Rok 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce Źr.
2010 Irina Taktajewa Marija Zotowa Sofja Tichonowa [260]
2011
2012 nie rozegrano
2013 Anastasija Gładyszewa (2) Irina Awwakumowa (3) Sofja Tichonowa (6) [248]
2014 Sofja Tichonowa Irina Awwakumowa Anastasija Gładyszewa [261]
2015 Irina Awwakumowa Sofja Tichonowa Aleksandra Kustowa [262]
2016 Irina Awwakumowa Anastasija Barannikowa Sofja Tichonowa [251]
2017 Irina Awwakumowa Anastasija Barannikowa Lidija Jakowlewa [252]
2018 Lidija Jakowlewa Sofja Tichonowa Anna Szpyniowa [253]
2019 Irina Awwakumowa Sofja Tichonowa Lidija Jakowlewa [254]
2020 Irma Machinia Sofja Tichonowa Irina Awwakumowa [255]

Mieszane, letnie[edytuj | edytuj kod]

Rok 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce Źr.
2013 Petersburg
Darja Gruszyna
Władisław Piersijancew
Sofja Tichonowa
Władisław Bojarincew
Kraj Permski
Marija Aleksandrowa
Siergiej Kulikow
Anastasija Gładyszewa
Aleksiej Kamynin
Moskwa
Anastasija Wieszczikowa
Ildar Walitow
Irina Awwakumowa
Piotr Czaadajew
[248]
2014 Niżny Nowogród
Natalja Sołowjowa
Dienis Korniłow
Marija Zotowa
Michaił Maksimoczkin
Kraj Permski
Ksienija Kabłukowa
Gieorgij Czerwiakow
Anastasija Gładyszewa
Aleksiej Kamynin
Moskwa
Aleksandra Kustowa
Dmitrij Wasiljew
Anna Żukowa
Ilmir Chazietdinow
[263]

Rumunia[edytuj | edytuj kod]

System rozgrywek[edytuj | edytuj kod]

Od 2015 mistrzostwa odbywają się latem; wcześniej rozgrywano zawody zimowe i letnie. Składają się na nie konkursy indywidualne mężczyzn i kobiet na skoczniach średniej i normalnej oraz drużynowe mężczyzn.

Znalazłem podwojone wyniki mistrzostw kraju z lat 2001-04 , odbywających się na skoczniach K-65 i K-70. Najprawdopodobniej są to zawody letnie i zimowe. W sezonach 2011/12 i 12/13 najwyższa kategoria wśród mężczyzn nazywana była „młodzieżową”, a najwyższa wśród kobiet – „szkolna” – odpowiadała drugiej kategorii u mężczyzn.

Mężczyźni, skocznia średnia[edytuj | edytuj kod]

Rok 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce Źr.
2001 (1) Mihai Pepene [264]
2001 (2) Mihai Pepene [265]
2002 (1) Ciprian Ionita [264]
2002 (2) Mihai Pepene [265]
2003 (1) Csaba Magdo [264]
2003 (2) Ciprian Ionita [265]
2004 (1) Csaba Magdo [264]
2004 (2) Ciprian Ionita [265]
2005 Andrei Balazs [264]
2006 Andrei Balazs [264]
2007
2008 Andrei Balazs [266]
2009-11
2012 Remus Tudor Iulian Pîtea Valentin Tatu [267]
2013-14
2015 Iulian Pîtea Eduard Torok Hunor Farkas [268]
2016 Ștefan Blega Andrei Feldorean Iulian Pîtea [269]
2017
2018 Hunor Farkas Mihnea Spulber Radu Păcurar [270]
2019 Daniel Cacina Mihnea Spulber Radu Păcurar [271]
2020 nie rozegrano

Mężczyźni, skocznia normalna[edytuj | edytuj kod]

Rok 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce Źr.
przed 2008
2008 Szilveszter Kozma [266]
2009-12
2013 nie rozegrano[272]
2014 nie rozegrano[273]
2015 (1)[ad] Eduard Torok Iulian Pîtea Ștefan Blega [274]
2015 (2)[ae] Hunor Farkas Iulian Pîtea Eduard Torok [268]
2016 Andrei Feldorean Iulian Pîtea Ștefan Blega [269]
2017
2018 Daniel Cacina Andrei Feldorean Mihnea Spulber [270]
2019 Daniel Cacina Mihnea Spulber Radu Păcurar [271]
2020 Daniel Cacina Andrei Feldorean Sorin Mitrofan [275]

Mężczyźni, drużynowo[edytuj | edytuj kod]

Rok 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce Źr.
2001 CS Dinamo Braszów [264]
2002 CS Dinamo Braszów [264]
2003 CS Dinamo Braszów [264]
2004 CS Dinamo Braszów [264]
2005 CS Dinamo Braszów [264]
2006 CS Dinamo Braszów [264]
2007
2008 CS Dinamo Braszów [264]
2009-14
2015 CS Dinamo Braszów
2016-17
2018 CS Dinamo Braszów
Andrei Feldorean
Mihnea Spulber
Hunor Farkas
CSS Dinamo Râșnov I
Alexandru Runceanu
Radu Păcurar
Daniel Cacina
CSS Dinamo Râșnov II
Radu Ardelean
Mircea Jipescu
Florin Feroiu
[270]
2019 CSS Dinamo Râșnov I
Mircea Jipescu
Radu Păcurar
Daniel Cacina
CS Dinamo Braszów
Lorant Benedek
Andrei Feldorean
Mihnea Spulber
CSS Dinamo Râșnov II
Alexandru Runceanu
Alexandru Folea
Florin Feroiu
[271]
2020 CS Dinamo Braszów
Lorant Benedek
Andrei Feldorean
Mihnea Spulber
CSS Dinamo Râșnov I
Mircea Jipescu
Radu Păcurar
Daniel Cacina
CSS Dinamo Râșnov II
Alexandru Runceanu
Alexandru Folea
Florin Feroiu
[275]

Kobiety, skocznia średnia[edytuj | edytuj kod]

Rok 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce Źr.
2015 (1)[ad] Daniela Haralambie Carina Militaru Bianca Ștefănuță [274]
2015 (2)[ae] Daniela Haralambie [268]
2016 Daniela Haralambie Diana Trâmbițaș Bianca Ștefănuță [269]
2017
2018 Daniela Haralambie Diana Trâmbițaș Carina Militaru [270]
2019 Daniela Haralambie Diana Trâmbițaș Delia Folea [271]
2020 nie rozegrano

Kobiety, skocznia normalna[edytuj | edytuj kod]

Rok 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce Źr.
2018 Carina Militaru Daniela Haralambie Diana Trâmbițaș [270]
2019 Daniela Haralambie Diana Trâmbițaș Daria Chindriș [271]
2020 Daniela Haralambie Diana Trâmbițaș Delia Folea [275]

Mieszane[edytuj | edytuj kod]

Rok 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce Źr.
2019 CS Dinamo Braszów I
Daniela Haralambie
Mihnea Spulber
CSS Dinamo Râșnov
Delia Folea
Daniel Cacina
CS Dinamo Braszów II
Daria Chindriș
Andrei Feldorean
[271]
2020 CS Dinamo Braszów I
Daniela Haralambie
Andrei Feldorean
CSS Dinamo Râșnov
Delia Folea
Daniel Cacina
CS Dinamo Braszów II
Daria Chindriș
Mihnea Spulber
[275]

Mężczyźni, letnie, indywidualnie[edytuj | edytuj kod]

Rok 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce Źr.
przed 2011[af]
2011 Remus Tudor Iulian Pîtea Szilveszter Kozma [276]
2012 Iulian Pîtea Remus Tudor Eduard Torok [277]
2013 Eduard Torok Remus Tudor Valentin Tatu [278]
2014 Eduard Torok Iulian Pîtea Sorin Mitrofan [279]

Mężczyźni, letnie, drużynowo[edytuj | edytuj kod]

Rok 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce Źr.
2011 CS Dinamo Braszów
Valentin Tatu
Szilard Gal
Szilveszter Kozma
CSS Brașovia
Adrian Grigore
Ovidiu Băilă
Remus Tudor
CSS Dinamo Râșnov
Radu Oțelea
Adrian Vornicu
Iulian Pîtea
[276]
2012 CSS Brașovia
Sorin Mitrofan
Ștefan Blega
Remus Tudor
CSS Dinamo Râșnov
Sabin Corboș
Eduard Torok
Iulian Pîtea
CS Dinamo Braszów
Alexandru Mocăniță
Andrei Feldorean
Valentin Tatu
[277]
2013 CSS Dinamo Râșnov
Alexandru Feroiu
Iulian Pîtea
Eduard Torok
CSS Brașovia
Robert Buzescu
Sorin Mitrofan
Ștefan Blega
CS Dinamo Braszów
Hunor Farkas
Alexandru Mocăniță
Valentin Tatu
[278]
2014 CSS Dinamo Râșnov
Radu Păcurar
Eduard Torok
Iulian Pîtea
CSS Brașovia
Sorin Mitrofan
Ștefan Blega
Robert Buzescu
CS Dinamo Braszów
Hunor Farkas
Alexandru Mocăniță
Valentin Tatu
[273]

Kobiety, letnie, indywidualnie[edytuj | edytuj kod]

Rok 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce Źr.
2011[ag] Daniela Haralambie Bianca Ștefănuță Iulia Ștefan [276]
2012[ag] Daniela Haralambie Ioana Boeriu Diana Trâmbițaș [277]
2013 Daniela Haralambie Carina Militaru Diana Trâmbițaș [278]
2014 Daniela Haralambie Carina Militaru Bianca Ștefănuță [279]

Mieszane, letnie[edytuj | edytuj kod]

Rok 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce Źr.
2014 CSS Brașovia I
Carina Militaru
Ștefan Blega
Bianca Ștefănuță
Robert Buzescu
CS Săcele
Andreea Sipos
Andrei Feldorean
Daniela Haralambie
Mihnea Spulber
CSS Brașovia II
Diana Trâmbițaș
Ovidiu Băilă
Iulia Ștefan
Sorin Mitrofan
[273]

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Źródło podaje też wyniki ze skoczni średniej i małej mężczyzn oraz kobiet. Prawdopodobnie były to, podobnie jak w 2003, zawody juniorskie.
  2. a b Grudzień 2004
  3. a b Grudzień 2010
  4. a b Wrzesień 2015
  5. a b Kwiecień 2017
  6. a b Październik 2017
  7. Prawdopodobnie skocznia normalna - źródło o tym wspomina jedynie, że organizatorzy mieli problemy z topniejącym śniegiem, więc logicznym wydaje się, że zawody rozegrano na mniejszym obiekcie.
  8. a b c Luty 2019
  9. Maj 2019
  10. a b c d Październik 2019
  11. a b Luty 2020
  12. Źródło podaje wyniki dwóch konkursów, które miały być rozegrane na tej samej skoczni, dzień po dniu. Różnią się one między sobą jedynie obecnością kilku skoczków – wyniki pozostałych są identyczne. Możliwe, że rzeczywiście rozegrane zostały dwa konkursy, ale podano błędne wyniki jednego z nich, ale możliwe jest też, że rozegrano jeden, a jego wyniki zostały zdublowane w źródle.
  13. Maj 2019
  14. Jedyne znalezione wyniki ze skoczni średniej sprawiają wrażenie zawodów juniorskich.
  15. Jeden z konkursów rozegrano zamiast zawodów na dużej skoczni ze względu na silny wiatr.
  16. a b Zawodnicy podzieleni zostali na 3 grupy (liceum, szkoła wyższa, pozostali) z osobnymi klasyfikacjami, nigdzie nie została podana wspólna dla wszystkich grup. Podane podium ustalone zostało przy założeniu, że jako medalistów traktujemy trzech najlepszych, niezależnie od grupy.
  17. a b Przypis skopiowany z de-wiki, nie działa już w chwili wstawienia.
  18. Całe mistrzostwa rozegrano w listopadzie 2012.
  19. Przeniesione ze skoczni dużej z powodu śniegu.
  20. Skijumping.pl wymienia też inne mistrzostwa, wygrane przez Hilde. W rzeczywistości nie były to mistrzostwa, lecz inne lokalne zawody.
  21. a b c d Norwegię reprezentuje od 2008. Wcześniej skakała jako Szwedka.
  22. Grudzień 2013
  23. Grudzień 2016
  24. Grudzień 2017
  25. Grudzień 2018
  26. Są też jednoseryjne zawody dzień wcześniej: [1]
  27. Rozegrane w zamian za (planowany) konkurs na skoczni dużej.
  28. Są też jednoseryjne zawody dzień wcześniej: [2]
  29. Pliki .pdf w źródle działają – wystarczy zamienić "www" na "data".
  30. a b Marzec 2015
  31. a b Październik 2015
  32. Patrz uwaga we wstępie
  33. a b Zawody juniorskie

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. [3]
  2. [4]
  3. a b [5]
  4. a b [6]
  5. [7]
  6. a b [8]
  7. [9]
  8. [10]
  9. a b c [11]
  10. a b [12]
  11. a b [13]
  12. [14]
  13. [15]
  14. [16]
  15. a b [17]
  16. [18]
  17. a b [19]
  18. [20]
  19. [21]
  20. [22]
  21. [23]
  22. [24]
  23. [25]
  24. a b [26]
  25. a b c [27]
  26. a b [28]
  27. a b [29]
  28. [30]
  29. a b [31]
  30. a b [32]
  31. a b c [33]
  32. a b c d [34]
  33. a b c d [35]
  34. a b [36]
  35. Zawody miały charakter otwarty, startowali w nich obcokrajowcy biorący udział w konkursach FIS Cupu rozgrywanych w ten sam weekend w Whistler, jednak medale w mistrzostwach kraju przyznawano tylko Kanadyjczykom (wyjątkiem był reprezentujący Wielką Brytanię Sam Bolton, który zwyciężył w kategorii juniorskiej, a który trenuje w klubie Altius Nordic Ski Club z Calgary i prawdopodobnie posiada również kanadyjskie obywatelstwo): [37]. Pełne wyniki: [38]
  36. a b c d [39]
  37. a b [40]
  38. a b [41]
  39. a b [42]
  40. [43]
  41. a b [44]
  42. a b [45]
  43. http://vesti.kz/skiing_jumping/171486/
  44. a b [46]
  45. a b [47]
  46. a b c d [48]
  47. a b Летний Чемпионат Республики Казахстан по прыжкам с трамплина, skisport.kz, 16 października 2018 [dostęp 2019-05-17] (ros.).
  48. a b c Зимний чемпионат Республики Казахстан по прыжкам с трамплина, skisport.kz, 5 lutego 2019 [dostęp 2019-05-17] (ros.).
  49. a b ЧРК и МЧРК посвященный дню Победы, skisport.kz [dostęp 2020-02-05] (ros.).
  50. a b c d [49]
  51. a b [50]
  52. [51]
  53. [52]
  54. a b [53]
  55. a b c d e [54]
  56. a b [55]
  57. a b c [56]
  58. a b c d e f [57]
  59. [58]
  60. [59]
  61. [60]
  62. [61]
  63. [62]
  64. [63]
  65. a b [64]
  66. [65]
  67. [66]
  68. a b [67]
  69. [68]
  70. [69]
  71. [70]
  72. a b [71]
  73. a b [72]
  74. a b [73]
  75. [74]
  76. [75]
  77. [76]
  78. [77]
  79. [78]
  80. [79]
  81. [80]
  82. [81]
  83. [82]
  84. [83]
  85. [84]
  86. [85]
  87. [86]
  88. a b [87]
  89. [88]
  90. [89]
  91. [90]
  92. Gerd Falkner: 100 Jahre Deutscher Skiverband – Chronik des deutschen Skilaufs von den Anfängen bis zur Gegenwart. Planegg, 2005, s. 85. ISBN 3-938963-03-4.
  93. [91]
  94. [92]
  95. [93]
  96. [94]
  97. [95]
  98. [96]
  99. [97]
  100. [98]
  101. [99]
  102. [100]
  103. [101]
  104. [102]
  105. [103]
  106. [104]
  107. [105]
  108. [106]
  109. [107]
  110. a b [108]
  111. [109]
  112. a b [110]
  113. a b [111]
  114. a b [112]
  115. a b [113]
  116. a b [114]
  117. a b [115]
  118. a b c [116]
  119. [117]
  120. a b [118]
  121. a b [119]
  122. a b [120]
  123. a b [121]
  124. [122]
  125. [123]
  126. a b [124]
  127. [125]
  128. a b [126]
  129. a b [127]
  130. [128]
  131. a b [129]
  132. [130]
  133. [131]
  134. [132]
  135. [133]
  136. [134]
  137. [135]
  138. [136]
  139. [137]
  140. [138]
  141. [139]
  142. [140]
  143. [141]
  144. [142]
  145. [143]
  146. [144]
  147. [145]
  148. [146]
  149. [147]
  150. [148]
  151. [149]
  152. a b [150]
  153. [151]
  154. [152]
  155. [153]
  156. [154]
  157. [155]
  158. [156]
  159. [157]
  160. [158]
  161. [159]
  162. [160]
  163. [161]
  164. [162]
  165. [163]
  166. [164]
  167. a b c [165]
  168. a b [166]
  169. a b [167]
  170. a b [168]
  171. a b [169]
  172. a b [170]
  173. a b [171]
  174. a b [172]
  175. a b [173]
  176. a b [174]
  177. [175]
  178. [176]
  179. a b [177]
  180. a b [178]
  181. a b [179]
  182. a b [180]
  183. a b [181]
  184. a b c [182]
  185. a b c [183]
  186. a b c [184]
  187. a b [185]
  188. [186]
  189. [187]
  190. a b [188]
  191. a b [189]
  192. a b [190]
  193. [191]
  194. a b [192]
  195. a b [193]
  196. a b [194]
  197. [195]
  198. a b [196]
  199. a b [197]
  200. [198]
  201. [199]
  202. [200]
  203. a b [201]
  204. [202]
  205. [203]
  206. [204]
  207. a b c [205]
  208. [206]
  209. [207]
  210. [208]
  211. [209]
  212. [210]
  213. a b [211]
  214. a b [212]
  215. a b c [213]
  216. a b c [214]
  217. a b [215]
  218. a b c d e [216]
  219. a b c [217]
  220. a b c d e [218]
  221. a b [219]
  222. a b c d e [220]
  223. [221]
  224. [222]
  225. [223]
  226. [224]
  227. a b [225]
  228. a b c d [226]
  229. [227]
  230. [228]
  231. a b [229]
  232. [230]
  233. [231]
  234. [232]
  235. [233]
  236. [234]
  237. [235]
  238. [236]
  239. [237]
  240. a b c [238]
  241. [239]
  242. [240]
  243. [241]
  244. [242]
  245. a b [243]
  246. a b [244]
  247. a b [245]
  248. a b c d e [246]
  249. [247]
  250. [248]
  251. a b c d [249]
  252. a b c d [250]
  253. a b c d [251]
  254. a b c d [252]
  255. a b c d [253]
  256. [254]
  257. [255]
  258. [256]
  259. [257]
  260. [258]
  261. [259]
  262. [260]
  263. [261]
  264. a b c d e f g h i j k l m [262]
  265. a b c d [263]
  266. a b [264]
  267. [265]
  268. a b c [266]
  269. a b c [267]
  270. a b c d e [268]
  271. a b c d e f [269]
  272. [270]
  273. a b c [271]
  274. a b [272]
  275. a b c d [273]
  276. a b c [274]
  277. a b c [275]
  278. a b c [276]
  279. a b [277]