Will It Blend?

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Tom Dickson w trakcie programu YouTube Live

Will It Blend? – kampania reklamowa blenderów produkowanych przez firmę Blendtec. W programie Tom Dickson, założyciel Blendtec, próbuje zmiksować różne przedmioty, aby pokazać siłę blendera i zachęcić do jego zakupu. Odcinki programu zamieszczane są w serwisie YouTube. Długość odcinka waha się od 1 do 3 minut.

Struktura odcinka[edytuj | edytuj kod]

Każdy odcinek Will It Blend? zaczyna się od słów Toma Dicksona „Will It Blend, that is the question.” Kolejnym etapem jest czołówka, która przedstawia zabawne momenty z poszczególnych odcinków, a na jej końcu przedstawiony jest Tom Dickson. Potem prowadzący przedstawia rzecz, która będzie miksował, a następnie miksuje ją, by sprawdzić czy jest to możliwe. Na końcu, w którymś miejscu na ekranie pojawia się dymek, w którym widnieją słowa „Yes, it blends”.

Wpływ[edytuj | edytuj kod]

Program i jego prowadzący zyskali dużą popularność i przyczynił się do znaczącego wzrostu sprzedaży[1]. Firma Blendtec zaczęła również sprzedawać koszulki z napisem „Tom Dickson is my Homeboy” oraz inne gadżety związane z programem[2].

Dickson był gościem różnych programów telewizyjnych, m.in. The Tonight Show z Jayem Leno. Wystąpił również w programie „Modern Marvels” na History Channel, a 6 marca 2008 wziął udział w programie „World Strongest III”.

Program Will It Blend? był nominowany do nagrody NET Magazine 2007. W roku 2008 program zdobył nagrodę Clio.[potrzebny przypis]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. “Will it blend?”, the interview with Tom Dickson (ang.). Squid News, 9 lutego 2007. [dostęp 2013-01-08].
  2. Sklep Will It Blend? (ang.). [dostęp 2013-01-08].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]