Wioślarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 – jedynka kobiet

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Olympic rings without rims.svg
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2016

Wioślarstwo
Jedynka kobiet
Złoty medal Australia Kim Crow
Srebrny medal Stany Zjednoczone Gevvie Stone
Brązowy medal Chińska Republika Ludowa Duan Jingli

Rywalizacja w jedynce kobiet w wioślarstwie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 rozgrywana była między 8 a 12 sierpnia na Lagoa Rodrigo de Freitas.

Do zawodów zgłoszone zostały 32 zawodniczki.

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Wszystkie godziny podane są w czasie brazylijskim (UTC-03:00).

Data Godzina
UTC-03:00
6 sierpnia 2016 09:30 Eliminacje
8 sierpnia 2016 10:00 Repasaże
9 sierpnia 2016 09:10 Ćwierćfinały
12 sierpnia 2016 10:10 Półfinały
12 sierpnia 2016 08:40 Finały E/F
13 sierpnia 2016 09:40 Finały D-A

Rekordy[edytuj | edytuj kod]

Nazwa Zawodnicy Kraj Rezultat Miejsce Data
Rekord świata[1] Rumjana Nejkowa Białoruś Białoruś 7:07,710 Hiszpania Hiszpania 21 sierpnia 2002
Rekord olimpijski [2] Katrin Rutschow Niemcy Niemcy 7:18,120 Grecja Ateny 21 sierpnia 2004

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Eliminacje[edytuj | edytuj kod]

Trzy pierwsze osady z każdego biegu awansowały do ćwierćfinału. Pozostałe osady wzięły udział w repasażach.

Bieg 1
Pozycja Tor Zawodnik Reprezentacja Czas Uwagi
1. 2 Kenia Lechuga  Meksyk 8:11,44 Q
2. 5 Micheen Thornycroft  Zimbabwe 8:18,88 Q
3. 1 Kim Crow  Australia 8:22,80 Q
4. 3 Kim Ye-ji  Korea Południowa 8:24,79
5. 4 Anna Malvina Svennung  Szwecja 8:48,46
6. 6 Emily Morley  Bahamy 9:22,12
Bieg 2
Pozycja Tor Zawodnik Reprezentacja Czas Uwagi
1. 1 Gevvie Stone  Stany Zjednoczone 8:29,67 Q
2. 5 Fie Udby Erichsen  Dania 8:30,07 Q
3. 3 Lina Šaltytė  Litwa 8:35,92 Q
4. 4 Mahsa Javar  Iran 8:39,28
5. 6 Lucia Palermo  Argentyna 8:47,01
6. 2 Dewi Yuliawati  Indonezja 9:36,10
Bieg 3
Pozycja Tor Zawodnik Reprezentacja Czas Uwagi
1. 3 Carling Zeeman  Kanada 8:41,12 Q
2. 5 Sanita Pušpure  Irlandia 9:11,45 Q
3. 4 Nadia Negm  Egipt 9:14,55 Q
4. 1 Phuttharaksa Neegree  Tajlandia 9:17,95
5. 2 Camila Valle  Peru 9:30,60
Bieg 4
Pozycja Tor Zawodnik Reprezentacja Czas Uwagi
1. 5 Duan Jingli  Chiny 8:18,57 Q
2. 2 Jeannine Gmelin  Szwajcaria 8:28,10 Q
3. 4 Saiyidah Aisyah  Singapur 8:44,71 Q
4. 3 Huang Yi-ting  Chińskie Tajpej 8:51,74
5. 1 Swietłana Giermanowicz  Kazachstan 9:34,15
Bieg 5
Pozycja Tor Zawodnik Reprezentacja Czas Uwagi
1. 1 Magdalena Lobnig  Austria 8:26,83 Q
2. 4 Miroslava Knapková  Czechy 8:28,90 Q
3. 2 Chierika Ukogu  Nigeria 8:35,34 Q
4. 3 Amina Rouba  Algieria 8:55,09
5. 5 Claire Akossiwa  Togo 9:56,43
Bieg 6
Pozycja Tor Zawodnik Reprezentacja Czas Uwagi
1. 1 Emma Twigg  Nowa Zelandia 8:17,02 Q
2. 5 Kaciaryna Karsten  Białoruś 8:21,21 Q
3. 4 Michelle Pearson  Bermudy 8:22,15 Q
4. 3 Gabriela Mosqueira  Paragwaj 8:27,39
5. 2 Felice Chow  Trynidad i Tobago 8:31,83

Repasaże[edytuj | edytuj kod]

Dwie pierwsze osoady awansowały do ćwierćfinałów. Pozostałe osady awansowały do półfinałów E/F.

Repasaż 1
Pozycja Tor Zawodnik Reprezentacja Czas Uwagi
1. 2 Amina Rouba  Algieria 8:04,21 Q
2. 1 Felice Chow  Trynidad i Tobago 8:04,91 Q
3. 3 Mahsa Javar  Iran 8:06,57
4. 5 Emily Morley  Bahamy 8:22,77
5. 4 Camila Valle  Peru 8:32,66
Repasaż 2
Pozycja Tor Zawodnik Reprezentacja Czas Uwagi
1. 2 Kim Ye-ji  Korea Południowa 7:59,59 Q
2. 1 Lucia Palermo  Argentyna 8:00,59 Q
3. 3 Huang Yi-ting  Chińskie Tajpej 8:01,27
4. 4 Claire Akossiwa  Togo 9:04,76
Repasaż 3
Pozycja Tor Zawodnik Reprezentacja Czas Uwagi
1. 1 Anna Malvina Svennung  Szwecja 7:46,35 Q
2. 3 Gabriela Mosqueira  Paragwaj 7:59,32 Q
3. 4 Swietłana Giermanowicz  Kazachstan 8:00,42
4. 2 Phuttharaksa Neegree  Tajlandia 8:07,92
5. 5 Dewi Yuliawati  Indonezja 8:14,81

Ćwierćfinały[edytuj | edytuj kod]

Trzy pierwsze osady z każdego z ćwierćfinałów awansowały do półfinału A/B. Pozostałe osoady awansowały do półfinałów C/D.

Ćwierćfinał 1
Pozycja Tor Zawodnik Reprezentacja Czas Uwagi
1. 3 Emma Twigg  Nowa Zelandia 7:31,79 Q
2. 2 Miroslava Knapková  Czechy 7:37,04 Q
3. 4 Kenia Lechuga  Meksyk 7:44,11 Q
4. 1 Kim Ye-ji  Korea Południowa 7:51,80
5. 6 Gabriela Mosqueira  Paragwaj 7:54,49
6. 5 Saiyidah Aisyah  Singapur 7:56,00
Ćwierćfinał 2
Pozycja Tor Zawodnik Reprezentacja Czas Uwagi
1. 4 Gevvie Stone  Stany Zjednoczone 7:27,04 Q
2. 2 Jeannine Gmelin  Szwajcaria 7:29,66 Q
3. 3 Magdalena Lobnig  Austria 7:35,37 Q
4. 1 Anna Malvina Svennung  Szwecja 7:38,07
5. 6 Felice Chow  Trynidad i Tobago 8:02,53
6. 5 Nadia Negm  Egipt 8:25,75
Ćwierćfinał 3
Pozycja Tor Zawodnik Reprezentacja Czas Uwagi
1. 5 Fie Udby Erichsen  Dania 7:33,24 Q
2. 3 Micheen Thornycroft]  Zimbabwe 7:34,38 Q
3. 4 Carling Zeeman  Kanada 7:34,52 Q
4. 6 Michelle Pearson  Bermudy 7:34,90
5. 2 Chierika Ukogu  Nigeria 7:54,44
6. 1 Amina Rouba  Algieria 8:21,06
Ćwierćfinał 4
Pozycja Tor Zawodnik Reprezentacja Czas Uwagi
1. 2 Kim Crow  Australia 7:26,86 Q
2. 4 Duan Jingli  Chiny 7:27,88 Q
3. 3 Kaciaryna Karsten  Białoruś 7:28,03 Q
4. 5 Sanita Pušpure  Irlandia 7:28,68
5. 6 Lina Šaltytė  Litwa 7:38,39
6. 1 Lucia Palermo  Argentyna 7:56,61

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

Półfinały E/F[edytuj | edytuj kod]

Trzy pierwsze osady z każdego z półfinałów awansowały do finału E. Pozostałe osoady awansowały do finału F.

Półfinał 1
Pozycja Tor Zawodnik Reprezentacja Czas Uwagi
1. 2 Huang Yi-ting  Chińskie Tajpej 8:38,21 FE
2. 3 Mahsa Javar  Iran 8:45,54 FE
3. 1 Phuttharaksa Neegree  Tajlandia 8:51,99 FE
4. 4 Camila Valle  Peru 9:11,91
Półfinał 2
Pozycja Tor Zawodnik Reprezentacja Czas Uwagi
1. 2 Swietłana Giermanowicz  Kazachstan 8:29,18 FE
2. 4 Dewi Yuliawati  Indonezja 8:39,95 FE
3. 1 Emily Morley  Bahamy 8:46,09 FE
4. 3 Claire Akossiwa  Togo 9:25,60

Półfinały C/D[edytuj | edytuj kod]

Trzy pierwsze osady z każdego z półfinałów awansowały do finału C. Pozostałe osoady awansowały do finału D.

Półfinał 1
Pozycja Tor Zawodnik Reprezentacja Czas Uwagi
1. 5 Lina Šaltytė  Litwa 7:55,57 FC
2. 4 Anna Malvina Svennung  Szwecja 8:00,41 FC
3. 3 Kim Ye-ji  Korea Południowa 8:12,58 FC
4. 2 Chierika Ukogu  Nigeria 8:18,55
5. 6 Amina Rouba  Algieria 8:22,34
6. 1 Saiyidah Aisyah  Singapur 8:22,45
Półfinał 2
Pozycja Tor Zawodnik Reprezentacja Czas Uwagi
1. 4 Sanita Pušpure  Irlandia 7:53,48 FC
2. 3 Michelle Pearson  Bermudy 8:05,78 FC
3. 1 Lucia Palermo  Argentyna 8:15,42 FC
4. 5 Felice Chow  Trynidad i Tobago 8:20,07
5. 2 Gabriela Mosqueira  Paragwaj 8:22,84
6. 6 Nadia Negm  Egipt 8:39,50

Półfinały A/B[edytuj | edytuj kod]

Trzy pierwsze osady z każdego z półfinałów awansowały do finału A. Pozostałe osoady awansowały do finału B.

Półfinał 1
Pozycja Tor Zawodnik Reprezentacja Czas Uwagi
1. 3 Kim Crow  Australia 7:47,88 FA
2. 4 Emma Twigg  Nowa Zelandia 7:48,20 FA
3. 5 Jeannine Gmelin  Szwajcaria 7:49,83 FA
4. 6 Carling Zeeman  Kanada 7:54,07
5. 2 Micheen Thornycroft  Zimbabwe 8:00,53
6. 1 Kenia Lechuga  Meksyk 8:14,76
Półfinał 2
Pozycja Tor Zawodnik Reprezentacja Czas Uwagi
1. 5 Duan Jingli  Chiny 7:43,97 FA
2. 4 Gevvie Stone  Stany Zjednoczone 7:44,56 FA
3. 1 Magdalena Lobnig  Austria 7:45,48 FA
4. 2 Miroslava Knapková  Czechy 7:47,53
5. 6 Kaciaryna Karsten  Białoruś 7:48,89
6. 3 Fie Udby Erichsen  Dania 8:08,65

Finały[edytuj | edytuj kod]

Finał F
Pozycja Tor Zawodnik Reprezentacja Czas Uwagi
1. 2 Camila Valle  Peru 9:18,24
2. 1 Claire Akossiwa  Togo 9:54,54
Finał E
Pozycja Tor Zawodnik Reprezentacja Czas Uwagi
1. 4 Huang Yi-ting  Chińskie Tajpej 8:34,53
2. 3 Swietłana Giermanowicz  Kazachstan 8:38,25
3. 6 Phuttharaksa Neegree  Tajlandia 8:41,34
4. 2 Mahsa Javar  Iran 8:43,34
5. 5 Dewi Yuliawati  Indonezja 8:44,54
6. 1 Emily Morley  Bahamy 8:56,36
Finał D
Pozycja Tor Zawodnik Reprezentacja Czas Uwagi
1. 2 Gabriela Mosqueira  Paragwaj 7:44,62
2. 4 Chierika Ukogu  Nigeria 7:44,76
3. 5 Amina Rouba  Algieria 7:46,55
4. 3 Felice Chow  Trynidad i Tobago 7:50,23
5. 1 Saiyidah Aisyah  Singapur 7:55,73
6. 6 Nadia Negm  Egipt 8:09,47
Finał C
Pozycja Tor Zawodnik Reprezentacja Czas Uwagi
1. 3 Sanita Pušpure  Irlandia 7:27,60
2. 4 Lina Šaltytė  Litwa 7:30,38
3. 2 Anna Malvina Svennung  Szwecja 7:32,54
4. 5 Michelle Pearson  Bermudy 7:34,41
5. 1 Lucia Palermo  Argentyna} 7:50,59
6. 6 Kim Ye-ji  Korea Południowa 7:52,68
Finał B
Pozycja Tor Zawodnik Reprezentacja Czas Uwagi
1. 3 Miroslava Knapková  Czechy 7:22,86
2. 5 Kaciaryna Karsten  Białoruś 7:25,03
3. 1 Fie Udby Erichsen  Dania 7:25,13
4. 4 Carling Zeeman  Kanada 7:28,62
5. 2 Micheen Thornycroft  Zimbabwe 7:30,57
6. 6 Kenia Lechuga  Meksyk 7:40,39
Finał A
Pozycja Tor Zawodnik Reprezentacja Czas Uwagi
Gold medal.svg 3 Kim Crow  Australia 7:21,54
Silver medal.svg 2 Gevvie Stone  Stany Zjednoczone 7:22,92
Bronze medal.svg 4 Duan Jingli  Chiny 7:24,13
4. 5 Emma Twigg  Nowa Zelandia 7:24,48
5. 1 Jeannine Gmelin  Szwajcaria 7:29,69
6. 6 Magdalena Lobnig  Austria 7:34,86

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Statistics - World Best Time (ang.). worldrowing.com. [dostęp 2018-01-04].
  2. Statistics - Olympic Best Time (ang.). worldrowing.com. [dostęp 2018-01-04].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]