Wioska przeklętych (film 1995)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Wioska przeklętych
Village of the Damned
Gatunek horror
Data premiery 1995
Kraj produkcji USA
Język angielski
Reżyseria John Carpenter
Scenariusz David Himmelstein
Główne role Christopher Reeve
Kirstie Alley
Michael Paré
Muzyka John Carpenter
Dave Davies
Produkcja Sandy King
Michael Preger
Wytwórnia Universal Pictures
Alphaville Films

Wioska przeklętych (tytuł oryginalny Village of the Damned) – amerykański film fabularny (horror) z roku 1995 w reżyserii Johna Carpentera. Remake filmu pod tym samym tytułem z 1960 roku, oparty na powieści Johna Wyndhama Kukułcze jaja z Midwich.

Opis fabuły[edytuj | edytuj kod]

Wszyscy ludzie w mieście zapadają w dziwną śpiączkę trwającą sześć godzin. Gdy po tym czasie budzą się z niej, okazuje się, że dziesięć kobiet jest w ciąży. Wszystkie rodzą w jednakowym czasie identyczne dzieci (pięciu chłopców i pięć dziewczynek). Jednak jedna z kobiet rodzi martwe dziecko – dziewczynkę. Gdy dzieci dorastają, są prawie nie do rozróżnienia: wszystkie są albinosami – mają białe włosy, ziemistą cerę i przerażające spojrzenie. Ciągle trzymają się razem. Jeden z chłopców, David, próbuje się wyłamać spod kontroli przewodzącej w tej grupie Mary, ale Mara nie zamierza zmienić celu, dla którego cała dziesiątka się urodziła...

Metoda uśmiercania[edytuj | edytuj kod]

Gdy dorosła osoba powie dzieciom coś nieprzyjemnego, niechcący je uderzy lub chociażby będzie się w nie wpatrywać, zauważy coś przed czym nie ma ucieczki. Oczy dziecka zaczną świecić: początkowo na zielono, gdy jednak przejdą do czerwieni, człowiek ginie z własnej ręki. Jedyną metodą odparcia ich ataków będzie blokowanie myśli (głębokie rozmyślenia, np. o morzu lub ceglanym murze)

Obsada[edytuj | edytuj kod]

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  • Reżyser filmu, John Carpenter zagrał w filmie mężczyznę w budce telefonicznej.
  • Zdjęcia realizowano w takich miejscach, jak: Inverness.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]